Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-04-2008
    Postime
    529

    Navigation system?

    Me ndihmoni per te zgjedhur nje navigation system provider te mire.
    Cfare perdorni aktualisht? Jeni te kenaqur me te? Cfare gjerash duhet te kem parasysh?

    Flm paraprakisht

  2. #2
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    GPS pajisje,apo servis satelitor celulari,per servis celulari varet se ku jeton,mbulimi eshte i kufizuar,zgjedhja e telefonit,nuk mund te blesh cdo lloj telefoni,shiko se cfare celularesh modele suporton dhe njeh kompania telefonike ku do besh pagesen,abonohesh.
    Sdua te mbaj nje leksion ketu per verizon,pasi mund te mos kete servis verizon ne shtetin ku jeton.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-04-2008
    Postime
    529
    benseven11, une kerkoj , nga ata qe kane GPS system per makine, te tregojne nese jane te kenaqur me te (pavaresisht se ku jetojne) dhe cfare marke kane blere.

  4. #4
    Citim Postuar mė parė nga BlerinaL Lexo Postimin
    benseven11, une kerkoj , nga ata qe kane GPS system per makine, te tregojne nese jane te kenaqur me te (pavaresisht se ku jetojne) dhe cfare marke kane blere.
    Me dhuruan nje GPS system per makinen per Christmas, por e kam akoma ne kuti te hedhur mbi cantat ne dollap. Kur ta provoj do te them, por shoqja ime qe e kishte te njejten (para se t'i thyenin xhamin e makines dhe t'ja vidhnin), me tha qe she absolutely loved it.

    Kutia e kesaj te times thote GARMIN Nuvi 780.

  5. #5
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Une kam GPS - Pink. Ka raste me sorrollat mire, po ne fund me con ne destinacionin e duhur. Kjo ka shume rendesi. Sesi punon ne makinat e tjera nuk e di . Di qe te kjo imja here punon mire, sinjali ... here hutohet nga nje cik. Kur hutohet con sinjal te GPS qendror i NJ dhe fillon e gjen rrugen vete pastaj si me sy mbyll.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    mir ju me keto navigatoret?
    po ju a shihni hajrin?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 15-05-2009 mė 03:24

  7. #7
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    09-02-2009
    Postime
    812
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    Me dhuruan nje GPS system per makinen per Christmas, por e kam akoma ne kuti te hedhur mbi cantat ne dollap. Kur ta provoj do te them, por shoqja ime qe e kishte te njejten (para se t'i thyenin xhamin e makines dhe t'ja vidhnin), me tha qe she absolutely loved it.

    Kutia e kesaj te times thote GARMIN Nuvi 780.
    ha haa ..duhet te te kishin dhuruar makinen me par..

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-06-2003
    Postime
    569
    Une kam nje navigacion, quhet arrival, nuk eshte me i miri sepse e kam blere me te lirin 70 euro, ndersa pune me kryen jashtezakonisht shume. Kam gjermanin, zvicren dhe austrine, me shume sme duhen. Sa i perket funksionimit shume mire punon. Sinjali ndodh te mos jete kur te jete makina ne parking, por e rendesishme eshte, kur hip ne makine e shkruan adresen komplet dhe e aktivizon, dhe nisesh, edhe nese se ka menjehere sinjalin sapo te dalesh ne rruge aktivizohet vete dhe te dergon ne cak. Pasi te aktivizohet kurr se humb sinjalin. Nese nuk e degjon ne cilen rruge te thote, ta vazhdon menjehere ne rrugen tjeter.

    Nese bllokohet ndonjehere e ka nje pulle mbrapa per restart.

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-04-2008
    Postime
    529
    INFINITY, rrofsh

    PINK, ti mire qe e ke, por sna the cfare lloje ke

    Brar, duhet shfrytezuar teknollogjia. Kjo sdo te thot qe sme pelqen dhe mua nje xhiro me biciklet here pas here ama .

  10. #10
    i'm not fragile Maska e Daniel Maker
    Anėtarėsuar
    17-03-2008
    Postime
    1,802
    Un jetoj ne itali dhe jam mesu gjithmone me TomTom si makin si ne cel e kam per dy arsyje:
    1) eshte me i famshmi kshu qe ne rrjet mun te gjesh shum shpejt upgrade per hartat
    2) eshte ashtu si e shef,dmth shum i let per ta perdor meqe sa e ndez shtyp nga do ikesh dhe nai opcjon po deshe dhe nisu. Pa hum koh jo kshu o ashtu si me ka ndodh me tjere..
    Para ca kohe perdora dhe NavGo te nje shokut dhe me pelqeu ma shum per grafiken meqe eshte ne 3D dhe kur kalon ke nje ven shef pjacen,stacionin,nai monument ose nai gjo qe te tregon qe je aty me gjithmen. Shum i bukur,po per tu nis don ja 5 minuta te pakten programimi.

    Senjali satelit ska lidhje me software po per ca antene gps je duke perdor.
    mos luj se sta quj

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-04-2008
    Postime
    529
    Falemnderit Daniel Maker.

  12. #12
    Citim Postuar mė parė nga dritek7 Lexo Postimin
    ha haa ..duhet te te kishin dhuruar makinen me par..
    Po te ma kishin sjelle te shoqeruar me nje BMW edhe nuk thosha jo, po me makine tjeter, ncuq, s'dua se kam vete.

    Blerina, anytime

Tema tė Ngjashme

  1. Mailing list
    Nga Rycki2001 nė forumin Pėrdoruesit e Unix
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 23-08-2002, 17:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •