Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16

Tema: Detyr

  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-09-2008
    Postime
    32

    Detyr

    pershendetje te gjitheve, e di se ndoshtado ju merzis me ket detyr, por nese nuk e bej ket detyr ateher do humb tere vitin ne fakultet, duhet te bej nje detyr me java e cila detyr eshte:
    ["Programoni njė animacion te njė topi(top lufte)qe qėllon nė ajėr: Pozita, x, y, tė pėrplasin topin nė ajėr pas t sekondash , jane te definuara nga keto formulat:
    x = shpejtesia_fillestare * kosinus (kendi_ne_radian) * t
    y = (shpejtesia_fillestare * sinus (kendi_ne_radian) * t) -((t2 * graviteti) / 2)
    ku shpejtesia fillestare ėshtė shpejtesia e topit kur le topin(del nga topi) , graviteti ėshtė ndikimi I gravitetit, dhe kendi ne radian llogaritet si kendi_ne_radian= (gradė * pi)/180gradė ėshtė kendi qe eshte shenuar kur topi eshte gjuajtur nga tyta(topi I luftes)
    Aplikacioni juaj duhet te lejoj perdoruesin ta testoj programin me shpejtesi_fillestare,kend ne shkall, dhe konstante graviteti nga me te ndryshmet.
    "]

  2. #2
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    963
    Citim Postuar mė parė nga taulant2004 Lexo Postimin
    pershendetje te gjitheve, e di se ndoshtado ju merzis me ket detyr, por nese nuk e bej ket detyr ateher do humb tere vitin ne fakultet, duhet te bej nje detyr me java e cila detyr eshte:
    ["Programoni njė animacion te njė topi(top lufte)qe qėllon nė ajėr: Pozita, x, y, tė pėrplasin topin nė ajėr pas t sekondash , jane te definuara nga keto formulat:
    x = shpejtesia_fillestare * kosinus (kendi_ne_radian) * t
    y = (shpejtesia_fillestare * sinus (kendi_ne_radian) * t) -((t2 * graviteti) / 2)
    ku shpejtesia fillestare ėshtė shpejtesia e topit kur le topin(del nga topi) , graviteti ėshtė ndikimi I gravitetit, dhe kendi ne radian llogaritet si kendi_ne_radian= (gradė * pi)/180gradė ėshtė kendi qe eshte shenuar kur topi eshte gjuajtur nga tyta(topi I luftes)
    Aplikacioni juaj duhet te lejoj perdoruesin ta testoj programin me shpejtesi_fillestare,kend ne shkall, dhe konstante graviteti nga me te ndryshmet.
    "]
    C'fare ke te dhene, ndonje clase grafike, objektin p.sh top etj?
    Think. Laugh. Live.
    Mendo. Qesh. Jeto.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-09-2008
    Postime
    32
    Citim Postuar mė parė nga EdiR Lexo Postimin
    C'fare ke te dhene, ndonje clase grafike, objektin p.sh top etj?
    asgje fare sme ka dhen profesori perveq kesaj detyre, te gjitha duhet ti krijoj vet perndryshe humba vitin....

  4. #4
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    963
    Citim Postuar mė parė nga taulant2004 Lexo Postimin
    asgje fare sme ka dhen profesori perveq kesaj detyre, te gjitha duhet ti krijoj vet perndryshe humba vitin....
    Me vjen keq qe e paske keq punen por uro qe dikush ka bere nje gje te tille sepse merr shume kohe kur ka objekte grafike.
    Gjithe te mirat,
    Ed
    Think. Laugh. Live.
    Mendo. Qesh. Jeto.

  5. #5
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar mė parė nga taulant2004 Lexo Postimin
    asgje fare sme ka dhen profesori perveq kesaj detyre, te gjitha duhet ti krijoj vet perndryshe humba vitin....

    Ka edhe vjeshte. lol

    Kerko njehere ne google. Nqs e sheh veten ngusht shko ke ndonje studio programimi, jepu ndonje lek te ta zgjidhin detyren.
    Life's too short to remove USB safely.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e jul-linda
    Anėtarėsuar
    10-07-2008
    Postime
    2,077
    Po sikur ai Profesori qe te ka dhene detyren te jete ndonje anetar ketu ne Fsh ?!


    Megjithate te deshiroj shume fat per provimin ..

  7. #7
    tHeKtHi MaMa :P
    Anėtarėsuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    me qef do te ndihmoja


    paq fat ....
    if love is the answer, could you rephrase the question?

  8. #8
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Citim Postuar mė parė nga taulant2004 Lexo Postimin
    pershendetje te gjitheve, e di se ndoshtado ju merzis me ket detyr, por nese nuk e bej ket detyr ateher do humb tere vitin ne fakultet, duhet te bej nje detyr me java e cila detyr eshte:
    ["Programoni njė animacion te njė topi(top lufte)qe qėllon nė ajėr: Pozita, x, y, tė pėrplasin topin nė ajėr pas t sekondash , jane te definuara nga keto formulat:
    x = shpejtesia_fillestare * kosinus (kendi_ne_radian) * t
    y = (shpejtesia_fillestare * sinus (kendi_ne_radian) * t) -((t2 * graviteti) / 2)
    ku shpejtesia fillestare ėshtė shpejtesia e topit kur le topin(del nga topi) , graviteti ėshtė ndikimi I gravitetit, dhe kendi ne radian llogaritet si kendi_ne_radian= (gradė * pi)/180gradė ėshtė kendi qe eshte shenuar kur topi eshte gjuajtur nga tyta(topi I luftes)
    Aplikacioni juaj duhet te lejoj perdoruesin ta testoj programin me shpejtesi_fillestare,kend ne shkall, dhe konstante graviteti nga me te ndryshmet.
    "]
    Po te mari vesh Prof. Ilia dhe Eqeremi si do tia besh me pas

  9. #9
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    963
    Citim Postuar mė parė nga PĘON Lexo Postimin
    Po te mari vesh Prof. Ilia dhe Eqeremi si do tia besh me pas
    Akoma japin mesim Ilia dhe Eqeremi. Njeri Hyrje tjetri Strukture te Dhenash?
    Think. Laugh. Live.
    Mendo. Qesh. Jeto.

  10. #10
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Citim Postuar mė parė nga EdiR Lexo Postimin
    Akoma japin mesim Ilia dhe Eqeremi. Njeri Hyrje tjetri Strukture te Dhenash?
    EdiR dhe e ve ne diskutim a japin me? Ato e kan monopolizuar, nje mandat Ilia nje mandat Eqeremi, nuk ka shance te fusi me kembet njeri ne mesin e tyre, se del nga dritarja e jo me nga dera

    Jep akoma jep, Gjuhe programimi C++ dhe Java, Inteligjenc artificiale dhe UML. Si bie shpirti ne qetesi dreqit. Strukture dhe baze te dhenash.

  11. #11
    Ore ju, do e ndihmoni cunin ju po lereni Ilian & Eqeremin.

    Per kete me ardhka keq se ky te pakten po e thote troc qe s'di ta bej. Ca t'u besh atyre zogezave qe thone me bej cik esen se jam shume e zene duke lyer gishtat e kembeve.

  12. #12
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    Ore ju, do e ndihmoni cunin ju po lereni Ilian & Eqeremin.

    Per kete me ardhka keq se ky te pakten po e thote troc qe s'di ta bej. Ca t'u besh atyre zogezave qe thone me bej cik esen se jam shume e zene duke lyer gishtat e kembeve.
    Po djali eshte kujtuar nje cik si vone, se ka gati nje muaj qe e ka marr detyren dhe eshte kujtuar ne momentet e fundit per ndihme. Te gjente kohen dhe te ishte frekuentues i rregullt ne leksione dhe ne praktika dhe do e bente shum thjeshte detyren. Ne nje muaj kohe qe e kishte per ta realizuar, prandaj kur te gjej kohen te shlyej leksionet dhe seminaret do ta ket te lehte per ta bere detyren.

    P.s Do e ndihmoja me qejf, po jam ne kompjuter te punes, dhe nuk mund te instaloj asgje.

  13. #13
    Citim Postuar mė parė nga PĘON Lexo Postimin
    Po djali eshte kujtuar nje cik si vone, se ka gati nje muaj qe e ka marr detyren dhe eshte kujtuar ne momentet e fundit per ndihme. Te gjente kohen dhe te ishte frekuentues i rregullt ne leksione dhe ne praktika dhe do e bente shum thjeshte detyren. Ne nje muaj kohe qe e kishte per ta realizuar, prandaj kur te gjej kohen te shlyej leksionet dhe seminaret do ta ket te lehte per ta bere detyren.

    P.s Do e ndihmoja me qejf, po jam ne kompjuter te punes, dhe nuk mund te instaloj asgje.
    Qe kur qenke bere pedagog kaq i rrepte ti?!

    Jam e sigurte qe ai nuk do i tregoj Ilias apo Eqeremit qe ja beri detyren kolegu i tyre po he, mos u bej kaq zemergur.

  14. #14
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    963
    Citim Postuar mė parė nga PĘON Lexo Postimin
    EdiR dhe e ve ne diskutim a japin me? Ato e kan monopolizuar, nje mandat Ilia nje mandat Eqeremi, nuk ka shance te fusi me kembet njeri ne mesin e tyre, se del nga dritarja e jo me nga dera

    Jep akoma jep, Gjuhe programimi C++ dhe Java, Inteligjenc artificiale dhe UML. Si bie shpirti ne qetesi dreqit. Strukture dhe baze te dhenash.
    Une fillova ne 1998 dhe pas dy muajsh u largova per ne U.S keshtu qe deri tani mendova se kishin dale ne pension.

    Infinityc!
    Une nuk jam programues i mire per te bere kete detyre prandaj nuk munda ta ndihmoj. Nqs dikush mundet edhe une ju lutem ne emer te tij.
    Think. Laugh. Live.
    Mendo. Qesh. Jeto.

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-09-2008
    Postime
    32
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    Qe kur qenke bere pedagog kaq i rrepte ti?!

    Jam e sigurte qe ai nuk do i tregoj Ilias apo Eqeremit qe ja beri detyren kolegu i tyre po he, mos u bej kaq zemergur.
    Ju falemnderit shum per perkrahje, nuk kam te bej asgje me keta profesor as nuk i njof fare une jam nga Kosova....dhe studioj atje...

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-09-2008
    Postime
    32
    a sdo me ndihmoj askush nga ju vllezer dhe motra?

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •