Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 46 prej 46
 1. #41
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,687
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Nese do i referohemi nje testi social kushtuar meshkujve.Me pyetjen se cfare ju pelqen me shume kur shikoni nje femer ose kush eshte ajo gje qe ju terhek te nje femer ? Shumica e meshkujve do pegjigjeshin se eshte gjoksi, buzet, kofshet, te ndjenjurat ose ne hiperbole ballkoni, prapakolpi, cikllopi, kulla ifel ect ect.
  A thua valle femra te jete nje kukull apo manikin qenie pa shpirt dhe pa mend perderisa vleresimi i tyre vjen ne kete forme.Njerzit ne fakt vleresojne ate qe shohin dhe i perqendrojne paparacet e tyre vetem tek keto pjese trupore.Ato kenaqen me keto perceptime dhe me keto bukuri dhe nuk shtyhen te kuptojne se me te vertete kush qendron mbas atij manikini ose barby per ta kuptuar femren me gjithe fondamentet e saj.Magjia vizive e femres ua ka marre sistemin e gjykimit dhe se perzgjedhja e tyre nuk i ka futur te gjithe parimetrat qe i duheshin per gjykim dhe vendimarrje. Mbasi bukuria e saj u fenipset fillojne dhe lindin zhgenjimet.Te genjyer nga bukuria dhe te zhgenjyer nga shpirti dhe mencuria fillojne problemet sociale , zenkat, divorcet te gjitha keto nen pretekstin se nuk ishte tipi im.Nderkohe qe tipi qe ato deshen ishte vetem figura por kur llogjika iu freskua dhe iu largua skllaveria e magjise femerore, kuptuan se femra nuk eshte vetem nje figure mbas te ciles dashurohesh dhe kaq.Me shume se relike pamore ajo eshte nje pasuri shpirterore dhe mendore.Shamia jo qe luan rol konstruktv ne pamjen e femres por ajo e mban llogjiken larg magjise se bukurise te saj dhe keshtu meshkujt ne vend qe te zgjedhin si fillim bukurine fillojne dhe njihen per karakteristikat shpirterore dhe ato mendore.Mbasi ti kene pelqyer keto karakteristika, pastaj vjen supriza e bukurise femerore.Femren ne fak nuk e ben te bukur pamja por sjellja.Ka shume femra te bukura qe quhen prostituta, por ka shume femra te shemtuara qe quhen shpirtbukra.
  Eshte e domodosme per mashkullin qe te perzgjedhi ne fillim bukurine shpirterore dhe mendore pastaj pse jo te perzgjedhi dhe bukurine trupore dhe pamore.Feja u jep perparesi te dyjave kur behet fjale per lidhje martesore.Feja kerkon prej njerzve qe mos humbasin gykimet e tyre dhe te nxitohen vetem nga nje pamje engjellore sepse pastaj do ti jepnin te drejte popullit ku thote qe dashuria ti erreson syte.

  Se dyti vlen te theksohet se qetesia qe te jep shamia eshte nje qetesi qe cdo kush do ta kishte enderr.Nje vleresim vetjak, duke menduar se mua nuk po vleresojne thjesht si nje cope mishi pa shpirt porse si nje qenie ne teresi.
  Mu kujtua kur para disa kohesh nje aktore hollivudi kishte hasur ne shume peripeci ndaj paparaceve per ta fotografuar ate brenda shtepise se saj.Edhe pse bukuria i dhuroi fame prape ajo nuk ua dhuroi qetesine.Dhe urtesia popullore thote: "Ne fillim njerzit kerkojne fame pe tu bere te njohur, pastaj kerkojne te zhduken nga shoqeria me qellim qe te jetojne te qete".Breatny Spears e hodhi nje teori te tille per tu fshehur nen hixhabin e nje pakistanezeje me qellim qe stresi qe i jep fama te marri fund duke u zevendesuar me nje jete te qete dhe te lumtur.
  Cdo femer e zbuluar ia jep vetes kete ndjesi stresuese sa here qe kalon ne rruge kur ajo behet pre e paparaceve te aparatcinjve veshtrues njerzore.Por kesaj rradhe ne vend te nje aparati fotografik qendron nje sy i zjarrte, magjepses ose ziliqar.Vetekenaqesia e rreme kur ti kalon ne rruge duke menduar se te gjithe shikimet jane fokusuar tek ty eshte nje supozim qe te mundon gjate gjithe kohes qe qendron ne pasqyre.
  te marresh pasqyren
  te laparosesh fytyren, buzet
  Te ngresh paradoksin!
  te perdoresh rimelin apo tonin
  Te frysh gjoksin!
  te zbrasesh silikonin....
  Mirepo ndonjehere nga nje qendrim ne pasqyre kthehet dhe ne ndonje operacion plastik, thuaj ti e dashur se te mungon 200 gr silikon per te te quajtur femer.Cfare krimi! Ne vend qe te besh ndonje operacion ne tru per te shtuar mend qe te kane humbur rrugeve mundohesh te vendosesh nje lende qe nuk i perket krijimit njerzor.

  Konkurenca
  Ne fakt nese ecen ne rruge do shikosh se ka nje konkurence te papare midis femrave.Stili apo motivi i jetes se tyre eshte qe te duken dhe te nxjerrin ne pah ate qe e kane dhurate qe ne lindje.Me e keqa eshte se shume prej grave behen xheloze kur burri i tyre shikon ndonje femer qe kalon prane tyre, nderkohe qe harrojne se ato vete jane objekt qe shkaktojne xhelozi tek ndonje grua tjeter.Pasi burri i asaj gruas tjeter fillon e ben nje krahasim intuitiv midis asaj qe ka ne krah dhe asaj qe e shikon per se largu.Gjynaf shume prej tyre zhgenjehen me ate qe kane ne krahe.

  Pse femrat nuk e kuptojne se ato sfidojne njera tjetren duke u futur ne shikimet e burrave e njera tjetres. Cesht kjo kjo lufte e ftohte brenda llojit?
  Pse nje femer deshiron qe burri i saj mos te shikoje asnje grua tjeter kur nderkohe ajo eshte nje opsion per ta pare nje burre i martuar.Pra kjo lloj konkurence kanibaliste nuk eshte gje tjeter vetem se produkt i shprehjes "njeriu eshte armik i njeriut dhe sigurisht i vetetves".

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Eve
  Anėtarėsuar
  20-06-2002
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  1,158
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga uneeeee Lexo Postimin
  Degjojme shpesh per lidhje jashte martese,por kto lidhje ne shumicen e rasteve skane lidhje me dashurine...

  Problemi qendron tek lidhjet sekrete ne nje lidhje serioze dhe jo martese!
  Ndodh shpesh qe njeri nga pertneret e nje lidhje serioze,anashkalojne pak nga rruga e ksaj lidhjeje,dhe ne te njejten kohe kerkojne edhe ngrohtesine e dikujt tjeter. Mund te filloje si loje,por nje loje qe vazhdon... Kalon sa me shume kohe dhe nuk mund te shkeputet,e mban dicka te lidhur dhe as ai\ajo vete smund ta shpjegoje...

  Si mendoni ju,sa rrezik ka ky partner te dashurohet me ate qe ka fillu nje lidhje sekrete?

  Njerez me karaktere te dobet di quaja , lidhja qe krijon me nje njeri s'eshte per te bere eksperiment.
  Lost time is never found again.
  -Benjamin Franklin-

 3. #43
  i'm not fragile Maska e Daniel Maker
  Anėtarėsuar
  17-03-2008
  Postime
  1,807
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  as un si kam kuptu nai her kto njerz qe tradhetojn..sikur i marrin grat e burrat me pistolet ne kok aman. Po qe se don nje njeri,je i lumtur me te,me te mirat ose te kqijat se huqet ja ke ble perderi sa jeni bashk.
  Just losers do this sepse kan komplekse ne tru mendoj dhe si mjafton nje po dun edhe "komplimente" nga te tjere qe te ken cik ma shum sigures ne vetveten.
  mos luj se sta quj

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-05-2009
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  dashurija sekret nuk mund te mbahet mshefur kurr per nje koh te shkur po por per gjitj jo kurr pa marr parasysh si meshkuj dhe femrat ate ebejn vetm per sex e per as gje tjeter

 5. #45
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Lidhjet sekrete jane aventura te rezikshme, por ēa t'ju bejsh burrave dhe femrave qe kane shum apettit per ndrimin e groshes.
  AVENTURA TĖ REZIKĖSHME

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e &Mitrovicalia&
  Anėtarėsuar
  19-05-2009
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  e keso dashurije eshte dashurija e vertete

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •