Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
  1. #1

    Dhe arsyeja ishte?!

    Citim Postuar mė parė nga Gimi3
    I/e dashur INFINITY©,

    Sapo morėt njė paralajmėrim nga moderatorėt tek Forumi Shqiptar.

    Arsyeja:
    -------
    Intolerancė fetare

    I/e nderuar anetar/e

    Jeni te lutur mos nderhyni ne temat e Komunitetit Musliman me shkrime te cilet kerkojne moderim. Rrespektoni rregulloren e Forumit Shqiptar dhe Nenforumit Komuniteti Musliman- rubrike e rezervuar vetem per besimtaret musliman.

    Me nderime
    Gimi3
    -------

    Postimi nė fjalė:
    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?p=2250439

    Citim Postuar mė parė nga INFINITY©
    1- Cfare burimi impresiv qe qenka ky. Pyete pak ate te Freski Rinore se cfare stacioni privat e paska dhene kete lajm.

    2- Edhe cfare pastaj qe do shkoje kjo ne Haxh (kuptohet nese eshte e vertet)?!

    Tema me idiote qe hapen ne kete nen-forum nuk kam pare ne ndonje vend tjeter. Jeni bere sinqerisht per te ardhur keq.
    Paralajmėrimet shėrbejnė si njė mėnyrė pėr t'iu kujtuar ju rregullat e forumit tė cilat ju duhet t'i respektoni.

    Gjithė tė mirat,
    Forumi Shqiptar
    As nuk e mendoja kurre qe do arrija te hapja nje teme ne kete nen-forum per dicka qe ka te bej me nje nen-forum feje.

    Nje teme me shume "kualitet" u hap ne nen-forumin myslyman dhe ky ishte nje artikull i marr nga nje burim "dinjitoz". Si nje anetare e ketij forumi dhe MYSLYMANE, dhashe mendimin tim rreth temes dhe burimit te kesaj teme. Pergjigja ishte nje paralajmerim nga moderatori i kesaj teme, i cili me c'duket e ka pervetesuar shume mire rolin e fshesaxhiut dhe nuk merr vesh aspak se cdo te thote debat.

    I nderuar moderator,

    E kam lexuar rregulloren e Forumit Shqiptar, ashtu sic edhe permbush rregulloren e nen-forumit myslyman per faktin se jam myslymane nga ime me dhe bektashjane nga im ate. Nqs ty nuk te pelqeu postimi im rreth temes, ku une nuk ofendova asnje, fare mire si moderator qe je mund te me citoje dhe te thoshe se mendon se ajo qe thashe une nuk qendron, dhe te me pyesje se pse une shpreha ate qe shpreha. Ai quhet DEBAT zoteri dhe tregon nivelin tend si anetar i ketij forumi dhe akoma me teper si moderator i ketij forumi.

    Nuk dua te hap thesin ketu edhe te sjell ofendimet e njepasnjeshme qe ekstremistet ne nen-forumin ku ti moderon kan bere dhe bejne ndaj anetareve dhe si per cudi ato postime vazhdojne te jene atje.

    Nqs nuk e ke kuptuar, jam njeri realist dhe i them gjerat ashtu sic i shikoj, te pelqejne ty apo jo. Realiteti eshte realitet dhe nqs ti nuk e perballon dot, atehere nuk duhet te mbas ate pozite qe ke ne kete forum.

    Te ktheva dhe pergjigje me mp thjesht per kulture dhe mbrapsht mora HESHTJE.

    Deri sa do t'i vazhdoni keto lojra?! Nqs ti nuk mund ta permballosh dot faktin qe mund te jesh myslyman dhe jo-ekstremist, atehere sinqerisht me vjen keq per ty. Nqs nuk i ke lexuar ti mire detyrat e tua si moderator, besoj dhe shpresoj se detyra kryesore e nje moderatori eshte qe te kujdeset per cfare lloj temash hapen ne nen-forumin e tij perkates, kualiteti i tyre, te nxisi nje dialog dhe debat konstruktiv, dhe kur ka ofendime te marri masa.

    Te lutem, ka mundesi te me thuash se ke kam ofenduar me postimin tim ne ate teme?!

    Faleminderit

  2. #2
    Ju lutem mbylleni kete teme.

    Faleminderit per pergjigjen/t. Vertet shume impresionuese.

  3. #3
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Ca boni vaki?

    Te erdhi Mesia te penxherja qe u impresionove kaq shume?

    Apo te cuan noi video me prerje koke dhe rrup cup ta bene?


  4. #4
    Faleminderit per pergjigjen po kjo s'me impresionoi hic.

    P.S. Thjesht s'jam shume e duruar dhe nuk mendoj se nje anetar duhet te presi 1 jave per nje pergjigje.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga INFINITY© : 08-05-2009 mė 00:26

  5. #5
    Self Confidence Maska e Gimi3
    Anėtarėsuar
    24-10-2006
    Vendndodhja
    Atje ku Fati i pėrcjell Guximtarėt !
    Postime
    1,028
    E nderuara INFINITY© Pershendetje

    Nese e shikojm rastin tend ,ne menyre te drejt , ateher shume leht mund te verejm se je prej atyre anetareve qe polemizojn dhe diskutojn shume ne kete nenforum dhe ajo qe dallon kete lloj te diskutuarit e juaj eshte agresiviteti dhe jo toleranca juaj ndaj temave dhe postimeve qe behen ne kete nenforum. Thjesht mund te ndalemi tek postimi juaj ,ku edhe moret paralajmrimin per Inoleranc fetare. Tema ishte - "Gjyshja e Obamės pritet tė shkoj nė Haxh"- ,domethene nese shikojm permbajtjen e kesaj teme , ateher eshte nje teme informuese per muslimanete dhe asnje provokim nuk kishte ketu dhe asesi nuk ka asnje lloj arsye per nderhyrje ne ate menyre ne te cilen ti nderhyre, thjesht nderhyrja jote kishte natyre agresive dhe aspak natyre tolerante dhe per ta parandaluar ndonje replike te nxeht nga ndonje anetar qe nuk mendon si ti ,e fshiva postimin tend. Dhe fakti qe te kam dhene kete verejtje nuk kishte te bente vetem rreth ketij postimi, por duke e pasur parasysh evidencen qe kam rreth postimeve te juaja qe shpesh here kan qen moll sherri neper temat e ketij nenforumi ,ku zakonisht kan perfunduar me fyerje dhe sharje dhe chit-chate te panevojshme ,ateher edhe jam bindur se ka nevoj per nje nderhyrje te tillė. Dhe ky postim ishte vetem nje moment ideal per ta bere te ditur se mund te jesh edhe me tolerante ne te ardhmen ndaj mendimeve te tjereve dhe sidomos ndaj nje komuniteti qe ka ideologjin dhe bindjen e vete fetare.

    Postimi juaj

    1- Cfare burimi impresiv qe qenka ky. Pyete pak ate te Freski Rinore se cfare stacioni privat e paska dhene kete lajm.

    2- Edhe cfare pastaj qe do shkoje kjo ne Haxh (kuptohet nese eshte e vertet)?!

    Tema me idiote qe hapen ne kete nen-forum nuk kam pare ne ndonje vend tjeter. Jeni bere sinqerisht per te ardhur keq.
    Kur thua se ti je muslimane , Lol une nuk ua shof ne dokumente dhe as ne ballė identitetin fetar, por une vlersoj permes postimeve dhe ne baze te postimeve te deritanishme qe ke bere , ateher kam verejtur se je prej atyre qe nuk e ndajn mendimin e njejt me anetaret e ketij nenforumi per te cilet edhe sherben.

    Sidomos nese lexoj keso postimesh ,ateher nuk mundesh ta bindesh askend se ke diqka te perbashket me Komunitetin Musliman, lexoje ketė>
    http://www.forumishqiptar.com/showpo...4&postcount=29

    Keto lloj verejtje zakonisht i jap , ndaj anetareve qe qdo dite perballem me postime qe duhen fshire dhe per ta parandaluar kete menyre se komunikuari , e perdori paralajmrimin me shpres qe ai/ajo anetare te filloj te ndryshoj dhe te mos kete nevoj me ne te ardhmen per kete lloj komunikimi.

    Une te pershendes dhe shpresoj qe me mirkuptove , sepse kjo eshte thjesht pjes e nje pune te moderatorit ,i cili deshiron qe ta kryej punen e tij te cilen e ka marre per detyre ta kryej dhe asesi mos e merr si diqka personale sepse at qe mund ta marresh si personale ne kete rast eshte Rrespekti im qe kam ndaj teje .


    Rrespekte per ju - Gimi3
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gimi3 : 08-05-2009 mė 18:18
    Fitorja Vjen Me Durim , Gėzimi Vjen Pas Dėshprimit Dhe Pas Ēdo Veshtirėsie Ka Lehtėsim .

  6. #6
    1. Shume interesante kjo sepse vetem 2 postime me jane fshire ne nen-forumin myslyman me sa di une dhe jane pikerisht postime qe nuk duheshin fshire.

    2. Nqs ti quan nje anetar problematik dike qe nuk eshte dakort me ekstremistet ne nen-forumin qe ti moderon, atehere nuk e di c'te te them.

    3. Dmth ai postim qe une bera thjesht u perdor prej teje per te me dhene paralajmerim per postime te tjera?! Bravo...

    4. Nuk e di nese ti zoteri quan myslymane vetem ato femra qe mbulohen nga koka te kembet, dhe nqs nje femer nuk bie dakort me pallavrat qe shkruhen aty, atehere nuk qenka myslymane per ty?! Me tregove shume me kete se cfare mendimesh ke ti per femrat myslymane.

    5. Ai postimi qe ke cituar aty per ate "kengen" ne nje teme tjeter meqe na paske hapur dosjet ketu, lexoje dhe njehere dhe do ta kuptosh qe gjeja qe urrej me shume jane fetaret ektremista qe vetem e kane mendjen per te ofenduar te tjeret qe nuk jane dakort me fene e tyre.

    Faleminderit per mundimin por shpresoja qe te shikoja dicka qe vertet do kishte kuptim perderisa te duheshin 4 dite te pergatisje nje shkrim te tille. E rendesishme eshte qe tani mesova se ekstremistet ne nen-forumin myslyman jane ashtu dhe sillen ashtu sepse kane dike qe i mbeshtet. Ate qe doja te vertetoja, ma vertetove, prandaj faleminderit dhe kalofsh mire.

    P.S. Zoti Smod, mund ta mbyllesh temen tani dhe shpresoj ta kesh kuptuar qe e le hapur kot.

  7. #7


    Renea flm per rep negativ qe me dhe per kete teme: "mos qaj mos qaj , ahahah , mir ta paskan bo".

    Hahahahahahahahahahhahahahah me kenaqe per zotin...jeni ca viktima qe sinqerisht ta beni me te kendshem qendrimin ketu. lol

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin


    Renea flm per rep negativ qe me dhe per kete teme: "mos qaj mos qaj , ahahah , mir ta paskan bo".

    Hahahahahahahahahahhahahahah me kenaqe per zotin...jeni ca viktima qe sinqerisht ta beni me te kendshem qendrimin ketu. lol
    Edhe ty ta paska dhene nje mi? Hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
    Feelings change - memories don't.

  9. #9
    Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
    Edhe ty ta paska dhene nje mi? Hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
    Dea c'me qesh kur kjo eshte per t'ja fut te qarit me ngasherima.

    Tani qe kam dhe nje njolle te kuqe ne biografi do me eci dita ters.

    Pastaj e kupton ti se cdo te thote te te ulin pike te reputacionit apo jo?! Sot s'kam per te fjete naten dhe do e bej greve urie. lol

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    Dea c'me qesh kur kjo eshte per t'ja fut te qarit me ngasherima.

    Tani qe kam dhe nje njolle te kuqe ne biografi do me eci dita ters.

    Pastaj e kupton ti se cdo te thote te te ulin pike te reputacionit apo jo?! Sot s'kam per te fjete naten dhe do e bej greve urie. lol
    Ti nje paske marr, por une plot.

    Me shume se ai katrori i kuq me pelqejne fjalet e embla, qe perdorin me femrat lol . Shume romantik jane.
    Feelings change - memories don't.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    Nese e shikojm rastin tend ,ne menyre te drejt , ateher shume leht mund te verejm se je prej atyre anetareve qe polemizojn dhe diskutojn shume ne kete nenforum dhe ajo qe dallon kete lloj te diskutuarit e juaj eshte agresiviteti dhe jo toleranca juaj ndaj temave dhe postimeve qe behen ne kete nenforum.
    Oooo, moderatoroooo forumi eshte pikerisht per te polemizu e diskutu e jo per te pi kafe. Per agresivitetin un nuk e di se c'far mizure ke ti qe e percakton se une nuk pash asge agresive ne postimet e saj.


    thjesht nderhyrja jote kishte natyre agresive dhe aspak natyre tolerante dhe per ta parandaluar ndonje replike te nxeht nga ndonje anetar qe nuk mendon si ti ,e fshiva postimin tend.
    Hajde moderator hajde ti qenke tamam per kete pune skan faj qe ankohen antaret, lexoje mire cfar ke shkrujt me lart.

    Ti je per supermod se je ne gjendje ti parandalosh fyerjet pa u bere akoma, ti po qe e mban forumin te paster ! se merr masa parandaluese.

    Sipas kesaj llogjike i bie qe ai qe moderon ktu tek verejtjet duhet ta fshinte postimin tend sepse antaret e tjere mund te reagonin me ndonje replike te nxehte sic po reagojne, por ja qe nuk mendokan si ty dhe e lene qe te diskutohet keshtu qe ta kuptosh edhe ti se si moderohet.

    Ajo qe ben ti mor djale nuk eshte moderim, por cungim me paramendim i mendimit dhe diskutimit te lire . Nuk eshte censure eshte me teper se censure.

    Jeta eshte e bukur pikerisht se eshte e larmishme po te ishim te gjith njesoj dhe te mendonim te gjith njesoj jeta nuk do ecte perpara dhe forumet nuk do kishin nevoj per moderator.

    Lum si forumi qe ka moderator si ty.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dardajan : 09-05-2009 mė 13:59

Tema tė Ngjashme

  1. Premisa tė gabuara
    Nga Arrnubi nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 30-04-2012, 18:25
  2. Popujt e zhdukur
    Nga Fatih nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 03-01-2010, 19:27
  3. Cila ėshtė arsyeja qė krenohemi qė jemi shqiptar?
    Nga ILMGAP nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 61
    Postimi i Fundit: 12-09-2009, 15:57
  4. Justin Dėshmori: Apologjia e parė
    Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-03-2007, 07:48
  5. Rexhep Qosja: Tė vėrtetat e vonuara
    Nga ARIANI_TB nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 19-09-2006, 20:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •