Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 60
 1. #1
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Ndertesa e re qe po ndertohet ne Tirane

  E kam fjalen per ate ndertesen e re te larte 23 kate , prane selise se PD-se. Po ndertohet me majen me te gjere se sa baza, ne forme piramide me b... lart.A eshte kjo gje e mundur ne arkitekture, sepse une per vete nuk kam pare dicka te tille.

 2. #2
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Qerim Lexo Postimin
  E kam fjalen per ate ndertesen e re te larte 23 kate , prane selise se PD-se. Po ndertohet me majen me te gjere se sa baza, ne forme piramide me b... lart.A eshte kjo gje e mundur ne arkitekture, sepse une per vete nuk kam pare dicka te tille.

  Ja pra eshte qe eshte risi e re, e vecanta e kesaj ndertese.

  Sipas planit, ndertesa nis ne formė elipsi dhe pėrfundon nė formė drejtėkėndėshi nė majė. Fiks para dy ditėsh kam qenė nė majėn e kėsaj kulle dhe eshte me te vertete fantastike, duke pare katin e pare elips e katin e fundit drejtekendesh. Gjithsej do te jete 24 kate ose 85 metra e larte. Jane edhe 4-ter kate nentoke parking.



  Life's too short to remove USB safely.

 3. #3
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Do jete fantastike, edhe PO, eshte e mundur te behet nje ndertese e tille.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  nje mrekulli
  JO SEKS PARA MARTESE

 5. #5
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Puna eshte se do te jete shume e ekspozuar ndaj termeteve.

  Meqe eshte dicka e re, a nuk mendoni se po behet eksperiment me Shqiperine ?

 6. #6
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,495
  Faleminderit
  68
  178 falenderime nė 165 postime
  Keq,ndertese e pasigurte,kurre bazamenti nuk duhet jete me i ngushte se sa kati
  i siperm ne tarace.Ndertimi ne qender te tiranes,kercenim per popullaten.
  Pamja e nderteses si te ai filmi horror Walled In (2009).
  Jetojme ne epoken Green ne arkitekture dhe ekonomi.
  Arkitektura duhet te kishte me shume elemente xhamllek,per perdorim me te paket te energjise elektrike dhe ambjent me te shendetshem brenda nderteses,me shume drite dielli.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 30-04-2009 mė 17:55
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 7. #7
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
  Keq,ndertese e pasigurte,kurre bazamenti nuk duhet jete me i ngushte se sa kati
  i siperm ne tarace.Ndertimi ne qender te tiranes,kercenim per popullaten.
  Pamja e nderteses si te ai filmi horror Walled In (2009).
  Po pse ja fut kot mer burr, ti bashk me ate qerimin, kur as qe ia ke idene rreth asaj ndertese, as kush e projekton, as kush e nderton, as kush e projekton.
  Life's too short to remove USB safely.

 8. #8
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  lum si ju qe jetoni atje dhe do shijoni bukurira te tilla. Qefi na behet dhe ne .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 9. #9
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Jack po ja marrin frymen Tirones.

  bukuria nuk ka fund asnjiher.

 10. #10
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ndertese e pasigurt? Ca i kini keto qe thoni more...mos u beni eksperte ne fusha qe sju takojne. Per pamjen dhe bukurine mund te thoni care te doni se ajo eshte relative. Por per te tjerat.......
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 11. #11
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Aq te pangopur jane grabitesit e tokes ne Tirane, saqe edhe ajrin siper varrit te pashait turk e kane bere ndertese....Gje me te shemtuar s'ke ku gjen.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga Edvin83 Lexo Postimin
  Aq te pangopur jane grabitesit e tokes ne Tirane, saqe edhe ajrin siper varrit te pashait turk e kane bere ndertese....Gje me te shemtuar s'ke ku gjen.
  shume e sakte,

  kam degjaur qe po e nderton Dulaku, e vertete?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  lum si ju qe jetoni atje dhe do shijoni bukurira te tilla. Qefi na behet dhe ne .
  tall bucen ti tall,

  se ju anej e kemi barin infinity,

  knej vetem beton dhe asfalt ka mbet.

  vend me bar ke vetem tek shpatet e lanes,...
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 14. #14
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  shume e sakte,

  kam degjaur qe po e nderton Dulaku, e vertete?
  Jo nuk e nderton Dulaku, eshte nje tjeter. Kjo ndertese behet sipas planit francez. Me e dhjera eshte se do behet nje tjeter pallat ke lulishtja para PD-se, i kishin vu gardhin sot. Do behet xhungel pallatash aty.
  Life's too short to remove USB safely.

 15. #15
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Per e shemtuar eshte e shemtuar, skam cthem....Te pakten nga renderat keshtu duket. Mbase e realizuar mund te dale me mire.
  Nga ajo qe shoh me duket fare jashte shkalle, si ciban ne ate zone te tiranes.
  Hajt mo, do e kini si pishtar,mund ta perdorni gjithmone si vend takimi

  Don't worry be happy!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Diesel Industry : 01-05-2009 mė 07:49
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 16. #16
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Anėtarėsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
  Po pse ja fut kot mer burr, ti bashk me ate qerimin, kur as qe ia ke idene rreth asaj ndertese, as kush e projekton, as kush e nderton, as kush e projekton.
  Sa here eshte projektuar kjo ndertes? lol


  E bukur qenka ndėrtesa
  Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 17. #17
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Me e dhjera eshte se do behet nje tjeter pallat ke lulishtja para PD-se, i kishin vu gardhin sot. Do behet xhungel pallatash aty.
  __
  Jo, e ke gabim. Aty i kane vene gardhin per te shembur kioskat dhe per ta kthyer ne lulishte model.

  Une nuk kam gje per anen estetike te nderteses.jam i sigurte se do te jete nje perle komoditeti dhe bukurie, me pamjen si Zambak.

  Thjesht shpreha shqetesimin tim, pasi nuk kam pare arkitekture te tille.

 18. #18
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Keq,ndertese e pasigurte,kurre bazamenti nuk duhet jete me i ngushte se sa kati
  Varet nga projekti, ka ndertesa neper bote qe ti habitesh nese sheh disa dokumentare per ndertesa gjigande te ndertuara jashte imagjinares... nderkoh qe jan edhe shum te sigurta ndaj termeteve.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 19. #19
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Qerim Lexo Postimin
  Jo, e ke gabim. Aty i kane vene gardhin per te shembur kioskat dhe per ta kthyer ne lulishte model.

  Mu me tha njeri qe ka nje firme ndertimi qe do ta bejne pallat aty, i ka dal pronari tokes dhe e ka dhene per pallat, + lejen e bashkise. Keshtu e di une. Po ishalla eshte ashtu si thu ti.
  Life's too short to remove USB safely.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Ndonje bukur e vecante nuk eshte, por projekt shume interesant.

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Lista e 813 personave nė kėrkim nga Interpoli
  Nga Albo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 29-12-2014, 09:16
 2. Polifonia Popullore
  Nga Eni nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-07-2012, 15:27
 3. Libra te rinj
  Nga dodoni nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 89
  Postimi i Fundit: 11-01-2012, 20:14
 4. Kishat dhe Misionet e Veprimit Katolik ne Shqiperi
  Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-04-2006, 16:50
 5. Romani shqiptar numeron 500 tituj ne 130 vjetorin e tij.
  Nga macia_blu nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 23-09-2002, 22:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •