Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 44
  1. #1
    100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
    Anëtarësuar
    04-12-2006
    Vendndodhja
    Texas USA
    Postime
    291

    "Shtatëzani e padëshiruar"!

    E hapa kete teme nga qe ndodh ne shume raste sot .
    Cili do jete reagimi i juaj nese rastesisht pa deshiruar merni vesh se vjen ne jete femija i juaj ?

    Pershembull !!

    Nga Femrat qe jane te pa martuara, kane nje te dashur edhe rastesisht pa kujdesi ne marredhenie seksuale ngelin shtatzane ??

    Dhe djemte qe bien viktime.

    Nje numer i madh me histori te tilla eshte :Nje i martuar ka nje te dashur dhe te kjo e fundit vjen femija.
    Ose ne emigracion me femra te huaja...ndodh qe ato femrat qe i kishin kalimtare te momentit ngelin shtatzene pa deshiruar duke mos patur pike ndienje per ate njeri pasi thjesht e ke pasur te nevojshme per momentin dhe ai moment te jep pasoja te metejshme ??

    Per Veten time sme ka ndodhur ,dhe mos me ndodhte ,por kam ndier keqardhje per ata/ato qe u ka ndodhur dhe e vuajne per gjithe kohen .
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 25-04-2009 më 06:47 Arsyeja: Rregullim teksti!
    BanDa-BuTueSi

  2. #2
    Po ti cfare mendimi ke?!

  3. #3
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga DJAL_PELIVAN Lexo Postimin

    Nga Femrat qe jane te pa martuara, kane nje te dashur edhe rastesisht pa kujdesi ne marredhenie seksuale ngelin shtatzane ??

    Dhe djemte qe bien viktime.
    Sa keq po me vika per keta lloj meshkujsh.!!!!
    "Viktima" qenkan.
    Sipas teje fajtore qenka vetem femra?!
    "Carpe Diem"

  4. #4
    i/e larguar Maska e Edna- shpk
    Anëtarësuar
    21-03-2009
    Vendndodhja
    Tirane.http://www.edna-professional.com/
    Postime
    150
    Per fat te mire sot ka shume metoda per parandalimin e nje shtazanie te padeshiruar .Ne rastin se femra ngelet shtazane atehere vendimi duhet marre ne marrveshje nga te dyja palet .Nqs duan te jetojne bashke ta sjellin ne jete femijen , nqs jo atehere eshte ne doren e femres ne se do ta mbaje dhe ne kushtet qe ajo ka per ta rritur . Sic e dime nuk eshte aspak e thjeshte te rritesh nje femije ( kur them keshtu nuk marr parasysh opinionin ) .

  5. #5
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Sido qe te jete situata,nqs kto dy rinj nuk mund te perballojne lindjen e nje femije, ose vetem femra....zgjidhja me e mire ne kto shtatzani te padeshirushme eshte Aborti.
    Really Dude... Get A Life!!!

  6. #6
    maraklije Maska e bombona
    Anëtarësuar
    09-02-2009
    Vendndodhja
    ne shkoder,ne shtepin time
    Postime
    4,714
    eshte nje situata shume delikate,dhe varet nga momenti,se ka njerez qe marrin pergjegjesin e tyre dhe pergjigjen per femijet,po ka dhe nga ata qe e abortojne ose e japin per birsim.un mendoj se me mir eshte te mbash pergjegjesi per veprimet e bera
    meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

  7. #7
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Citim Postuar më parë nga bombona Lexo Postimin
    eshte nje situata shume delikate,dhe varet nga momenti,se ka njerez qe marrin pergjegjesin e tyre dhe pergjigjen per femijet,po ka dhe nga ata qe e abortojne ose e japin per birsim.un mendoj se me mir eshte te mbash pergjegjesi per veprimet e bera
    Mire se mban pergjegjsi,po e zeme se te dy partneret jan kalamaqer per vete,me ca do ta rritesh ate femij,kur ata akoma skan siguruar jetesen ekonomike te tyre.Ose e zeme se partneri mashkull sdo tia dije,si do rritet ai femije pa baba,nga nje nene qe ndoshta ska pune,ska mundsi jetese,ska perkrahje,se te gjith e quajne te perdale perderisa ka mbet shtatzane jashte martese?...sa raste ka qe braktisen femijet neper jetimore,ose me keq ne koshe plehrash?...eshte gjynah te sjellesh nje femije ne bote ne kto lloj kushtesh...
    Really Dude... Get A Life!!!

  8. #8
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga Adaes Lexo Postimin
    Mire se mban pergjegjsi,po e zeme se te dy partneret jan kalamaqer per vete,me ca do ta rritesh ate femij,kur ata akoma skan siguruar jetesen ekonomike te tyre.Ose e zeme se partneri mashkull sdo tia dije,si do rritet ai femije pa baba,nga nje nene qe ndoshta ska pune,ska mundsi jetese,ska perkrahje,se te gjith e quajne te perdale perderisa ka mbet shtatzane jashte martese?...sa raste ka qe braktisen femijet neper jetimore,ose me keq ne koshe plehrash?...eshte gjynah te sjellesh nje femije ne bote ne kto lloj kushtesh...
    Per kete duhesh te ndalosh veten si femra ashtu dhe mashkulli nga aventurat e tilla .

  9. #9
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Citim Postuar më parë nga xhamia Lexo Postimin
    Per kete duhesh te ndalosh veten si femra ashtu dhe mashkulli nga aventurat e tilla .
    Sot ne bote ca spo ndodh e ca spo te degjojn veshet... Gjths,kur i di kushtet e marredhenies,ose kushtet e jeteses, te perdorin prezervative dyrnjaja,kot sjan shpik ato...Po ca te besh qe truri i vogel ne vend te gabuar....e mbushen pastaj jetimoret e rruget plot me femije te braktisur...
    Really Dude... Get A Life!!!

  10. #10
    maraklije Maska e bombona
    Anëtarësuar
    09-02-2009
    Vendndodhja
    ne shkoder,ne shtepin time
    Postime
    4,714
    jam dakort me xhamine,po dhe ato prinder,nuk duhet ti lene niperit ne jetimore,te pakten deri sa te behen prinderit per pergjegjesi
    meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

  11. #11
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga Adaes Lexo Postimin
    Sot ne bote ca spo ndodh e ca spo te degjojn veshet... Gjths,kur i di kushtet e marredhenies,ose kushtet e jeteses, te perdorin prezervative dyrnjaja,kot sjan shpik ato...Po ca te besh qe truri i vogel ne vend te gabuar....e mbushen pastaj jetimoret e rruget plot me femije te braktisur...
    Jo une jam i mendimit qe djali gjen nje femer dhe ka pergjithmon , e njejta vlen per vajzen, edhe marredheniet duhen zhvilluar ne mes tyre , por qfare te bejshe qe "modernizimi " ka prish njerzmin qe duhet provuar qdo femer ne rruzull tokesor

  12. #12
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Citim Postuar më parë nga bombona Lexo Postimin
    jam dakort me xhamine,po dhe ato prinder,nuk duhet ti lene niperit ne jetimore,te pakten deri sa te behen prinderit per pergjegjesi
    Nqs te ka turperu vajza eee?...ku duan tia dijn prinderit me per niper e mbesa...ne Shqiperi jo njeher,kurse jasht vajzat me raste festash i shofin prinderit...
    Really Dude... Get A Life!!!

  13. #13
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Mendoj se perendimi ka dal prej binarve te jetes , ku nuk respektohen prinderit , ku primare eshte te kesh femra sa me shum ne shtrat , te besh gjera te qmendura sesa te jetosh nje jete te qet dhe te lumtur .

    Me keqardhje nje gje e tille eshte duke u kopjuar edhe ketu , ka femije as klasen e 8 se ka te perfunduar dhe eshte shtatzene :inat , qfare te bejne prinderit e shkret perveq me mbyt kete vajz.

  14. #14
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Kshuqe aborti sjell ate qe quhet jo te shkosh per boj fare por deri ne gjysme... te pakten vret nje qenie jo te krijuar mire por nuk vret nje njeri qe jeton ne kushtet makabre,dhe nuk merr mallkimin e ktij njeriu per gjithe jeten...
    Really Dude... Get A Life!!!

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anëtarësuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Qfare te themi, problemet shoqerore nuk kane nje rregull te zgjidhejes si ne matematike. Ka shume raste qe shtateznia e padeshiruar ndodh si diqka e rastit, ka te tjere raste qe per njerin eshte e rastit etj.
    Pasi qe nuk vlene nje rregull, qe ju bije te gjitha rasteve ne shtatezani te pa deshiruara atehere duhet te veprohet mvaresishte nga situata. Ne keto raste mire eshte te bisedohet me ndoj njeri qe ju i besoni.
    ===========================
    JU NJE HAP - PUNA DY...

  16. #16
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Per mendimin tim nuk ka shtatzani "pa hiri" sepse ne at qaste qe ke shkuar me nje vajz duhesh mi paramendu pasojat , e nese vin pasojat duhesh mi pranu .

    E mira prej te mirave eshte hiq mos me ardh deri te pasojat .

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    99
    Kshu e ka kjo pun 5 minuta OHOHO gjith jeta OBOBO

  18. #18
    ' Maska e Earta
    Anëtarësuar
    11-08-2008
    Postime
    336
    Citim Postuar më parë nga Adaes Lexo Postimin
    Sido qe te jete situata,nqs kto dy rinj nuk mund te perballojne lindjen e nje femije, ose vetem femra....zgjidhja me e mire ne kto shtatzani te padeshirushme eshte Aborti[/B].
    wow, krimi zgjidhja me e mire a?

    Abortin eshte krim per mu. Ajo krijese (qe sapo niset) s'te ka faj pse ti nuk dite ose ishe i/e pakujdeshm/e gjate seksit, edhe s'kemi hic te drejte t'ia ndalojme jeten.
    (Dikujt mund t'i duket kurrgje, ''hajt se s'bohet nam, eshte ne barke akoma'', ama edhe ne gjithsecili ishim ne barke, po te na mbysnin aty, natyrisht s'do ishim sot ktu.)

    Perkunder problemeve te medha qe kisha has, une s'do abortoja ne asnje menyre. Edhe nese s'do e donte babai i tij atij femije, NP isha bo vete babë edhe nanë per fmijen tim
    **** ** ** ***** ** ***!

  19. #19
    Eshte vertet e mahnitshme te shohesh se sa ka perparuar rinia shqiptare kur lexon se si aborti qenka bere sikur po heq nje dhemb....WOWWWWWWW
    Megjithate femra te tilla me mire qe i abortojne keto femije sepse thjesht fakti qe keta femije do rriteshin me nje nene te tille do te ishte denim me vdekje.

    Sa per mashkullin qe ti PELIVAN na e paske bere viktim, how about you guys keep it inside your pants or if you can't, then be a MAN.

  20. #20
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Per cdo problem ka nje zgjidhje , pastaj ska kurr dicka te padeshiruar , gjithcka e till vjen nga papergjegjshmeria e njeriut ,si nga ane e femres ashtu dhe e mashkullit ....

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •