Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 44
  1. #21
    Citim Postuar më parë nga xhamia Lexo Postimin
    Per mendimin tim nuk ka shtatzani "pa hiri" sepse ne at qaste qe ke shkuar me nje vajz duhesh mi paramendu pasojat , e nese vin pasojat duhesh mi pranu .

    E mira prej te mirave eshte hiq mos me ardh deri te pasojat .
    Jam dakort me mendimin tënd. Do plotësoja vetëm diçka

    Per mendimin tim nuk ka shtatzani "pa hiri" sepse ne ate çaste qe ke shkuar me nje vajze (ose vajza me një djalë) duhet të dy me i paramenduar pasojat dhe nese vijne pasojat duhet të dy me i pranuar.
    E para herë që po më qëllon të jem dakort me mendimet e njërit prej prezantuesve fetar .

    Shënim: Në ditët e sotme ekzistojnë edhe në Shqipëri zyrat e planifikimit familjar ku mund të informohet popullsia përmasat mbrojtese ndaj shtatazanisë. Një paramendim është më mirë se një pasmendim.

    Përshëndetje.
    Elna
    Ndryshuar për herë të fundit nga Elna Durrësi : 25-04-2009 më 23:23

  2. #22
    100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
    Anëtarësuar
    04-12-2006
    Vendndodhja
    Texas USA
    Postime
    291
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA Lexo Postimin
    Sa keq po me vika per keta lloj meshkujsh.!!!!
    "Viktima" qenkan.
    Sipas teje fajtore qenka vetem femra?!
    Jo Moj Nuk i Lash Fajin /femres as Mashkullit .
    eshte per te ardh keq kur te ndodh nje gje e padeshiruar ....


    .
    BanDa-BuTueSi

  3. #23
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga DJAL_PELIVAN Lexo Postimin
    Jo Moj Nuk i Lash Fajin /femres as Mashkullit .
    eshte per te ardh keq kur te ndodh nje gje e padeshiruar ....
    Epo prandaj duhet te reagojme si te rritur dhe te marrim masat qe ne fillim.Pashe qe shume ketu flasin per abortin dhe kjo me zhgenjen!
    Po te me ndodhte nje gje e tille personalisht do zgjidhja te jepja jeten e femijes dhe nuk ka asgje per te ardhur keq.
    "Carpe Diem"

  4. #24
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    athere mua as nuk me vejn keq fare per mashkullin ose femren ne ket rast esht femia viktim dhe jo ato te dy i her ca thu ti hapsi temes...vet kan dash me bo dashuri athere keto gjera dihen nuk eht se jan femi qe nuk din po rri tani qe te vika keq ty per ato pupupupu sa me acarohen nervat kur ndigjoj keshtu gjerash.....(nuk kam gje me ty hapsi temes por me ate qe ke shkrujt)....
    prandaj asicik keqardhej nuk kom per keto njerez po vetem per femin qe do lindi....
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA Lexo Postimin
    Epo prandaj duhet te reagojme si te rritur dhe te marrim masat qe ne fillim.Pashe qe shume ketu flasin per abortin dhe kjo me zhgenjen!
    Po te me ndodhte nje gje e tille personalisht do zgjidhja te jepja jeten e femijes dhe nuk ka asgje per te ardhur keq.
    Aborti per mua eshte i justifikueshem kur vihet ne rrezik shendeti i nenes.
    Me kujtohet njera. I tha doktori te mos bente me femije se do kishte probleme me shikimin. Ajo beri dhe vertet pati probleme me shikimin. Ju desh te operohej ne nje shtet tjeter se po i ikte shikimi.
    Feelings change - memories don't.

  6. #26
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    athere mua as nuk me vejn keq fare per mashkullin ose femren ne ket rast esht femia viktim dhe jo ato te dy i her ca thu ti hapsi temes...vet kan dash me bo dashuri athere keto gjera dihen nuk eht se jan femi qe nuk din po rri tani qe te vika keq ty per ato pupupupu sa me acarohen nervat kur ndigjoj keshtu gjerash.....(nuk kam gje me ty hapsi temes por me ate qe ke shkrujt)....
    prandaj asicik keqardhej nuk kom per keto njerez po vetem per femin qe do lindi....
    Nje her pershendetje per kete sepse moti ska qen kendej pari , dhe plotesishte pajtohem me shkrimin tende sepse prej kenaqesis kalon ne dhimbje dhe kete me se shumti e peson femija .

  7. #27
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Citim Postuar më parë nga dea_07 Lexo Postimin
    Aborti per mua eshte i justifikueshem kur vihet ne rrezik shendeti i nenes.
    Me kujtohet njera. I tha doktori te mos bente me femije se do kishte probleme me shikimin. Ajo beri dhe vertet pati probleme me shikimin. Ju desh te operohej ne nje shtet tjeter se po i ikte shikimi.
    ou per her te par qe po e ndigjoj ket...njof nji qe i tha po bere me femi o ti o femija keshtu po qe kam ndigjuar po ket qe the ti hera e par...cfare nuk paska mer jau
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  8. #28
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga Elna Durrësi Lexo Postimin
    Jam dakort me mendimin tënd. Do plotësoja vetëm diçka



    E para herë që po më qëllon të jem dakort me mendimet e njërit prej prezantuesve fetar .

    Shënim: Në ditët e sotme ekzistojnë edhe në Shqipëri zyrat e planifikimit familjar ku mund të informohet popullsia përmasat mbrojtese ndaj shtatazanisë. Një paramendim është më mirë se një pasmendim.

    Përshëndetje.
    Elna
    Une mendoj se duhet neper shkolla te mesohet se nuk duhet praktikuar nje gje e tille .

  9. #29
    maraklije Maska e bombona
    Anëtarësuar
    09-02-2009
    Vendndodhja
    ne shkoder,ne shtepin time
    Postime
    4,714
    Citim Postuar më parë nga xhamia Lexo Postimin
    Une mendoj se duhet neper shkolla te mesohet se nuk duhet praktikuar nje gje e tille .
    xhamia,ka fillu me u praktiku pak te ne ne shkolla kjo gje,po me sistemin e ri kam degjuar se do hyje me shum informacion.pa le qar ju duhet ata jan te informum tanhaha
    meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    PO nete shumten e rastev femrat jane mendjeleta pse shkojn deri ne ate gjendje kure nuk jane te sigurta ne at lidhje vetem e kan mendjen te bej qef , e mandej uaa cfar me gjet ngela shtatzan , femija i padeshiruar vjen puna deri tek aborti i cili eshte shum i demshem per nje femer .

  11. #31
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Citim Postuar më parë nga xhamia Lexo Postimin
    Une mendoj se duhet neper shkolla te mesohet se nuk duhet praktikuar nje gje e tille .
    ketu ne gjermani qy ne klasen e 3 fillojn qe i mesojn femit per dashurin per fermen mashkullin ca kan cfare esht etj etj etj...
    per mendimin tim esht shume heret kur kam qen une ne shkolle na i kan mesuar keto gjera ne klasen e 7 po jo ne te treten....por esht gje e mire te permendet neper shkolla po sic thash jo dhe ne klasen e tret sic esht ne gjermani(berlin)
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  12. #32
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Sikur shumë njerëz ta dinin çfarë bënin dhe si ta bënin nuk do ishte mbushur bota me gojë të kota, as do ishte shtuar popullsia dhe të qëndrojë prapë se prapë inteligjenca konstante.
    Elegance is an attitude.

  13. #33
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Citim Postuar më parë nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    ketu ne gjermani qy ne klasen e 3 fillojn qe i mesojn femit per dashurin per fermen mashkullin ca kan cfare esht etj etj etj...
    per mendimin tim esht shume heret kur kam qen une ne shkolle na i kan mesuar keto gjera ne klasen e 7 po jo ne te treten....por esht gje e mire te permendet neper shkolla po sic thash jo dhe ne klasen e tret sic esht ne gjermani(berlin)
    Aman se dhe gjermanët për turp i kanë adoleshëntët, u kanë dal nga zinxhirët fare. Liri e tepruar kjo! Vajzat i fillojnë eksperiencat e tyre seksuale që me 12 vjeç, kur bëjnë 18 pastaj se dinë sa kanë pasur, apo mbeten shtatëzanë dhe s'e dinë me kë, apo mbesin shtatëzënë në moshën 14-15-16 vjeç. Mami kalama, babai po ashtu, për shkollë s'ia thonë shumë, e çfarë të ardhme do ti japin asaj fëmije, çfarë do bëhet ai fëmijë nesër?! Kështu rritet nr. i asocialëve, i atyre që mjelin shtetin, kështu varfërohet shteti. Gjeneza është shthurja e familjes, kështu e shoh unë. Nëse tjetër temë dhe kjo.
    Elegance is an attitude.

  14. #34
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    ke te drejt edi qe esht keshtu ne gjermani dhe normal qe turp po jena mesu nuk na bo me pershtypje po ca ti besh shtet i degjenrum esht me te then te drejten...po nuk varfnohet shteti mi nuk i ke pa lajmet nuk ka femi gjermania se nuk dun me bo gjermonet....
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga angelina o2 Lexo Postimin
    Aman se dhe gjermanët për turp i kanë adoleshëntët, u kanë dal nga zinxhirët fare. Liri e tepruar kjo! Vajzat i fillojnë eksperiencat e tyre seksuale që me 12 vjeç, kur bëjnë 18 pastaj se dinë sa kanë pasur, apo mbeten shtatëzanë dhe s'e dinë me kë, apo mbesin shtatëzënë në moshën 14-15-16 vjeç. Mami kalama, babai po ashtu, për shkollë s'ia thonë shumë, e çfarë të ardhme do ti japin asaj fëmije, çfarë do bëhet ai fëmijë nesër?! Kështu rritet nr. i asocialëve, i atyre që mjelin shtetin, kështu varfërohet shteti. Gjeneza është shthurja e familjes, kështu e shoh unë. Nëse tjetër temë dhe kjo.
    E njejta gje ndodh dhe ketu me adoloshentet. S'eshte ndonje cudi te shikosh 15 vjecare me femije rruges. Te iken truri. Ketu ngelin kastile qe te mbahen me ato dy ndihma qe u jep shteti. I bejne femijet per interes personal. Njerez parazite dhe normal femijet e tyre te tille do dalin.
    Ne Shqiperi se besoj, se nuk ke kurrfare ndihme nga shteti. I dashuri do ta njeh, po nuk deshi s'ke ca ti besh.
    Feelings change - memories don't.

  16. #36
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Citim Postuar më parë nga dea_07 Lexo Postimin
    Ne Shqiperi se besoj, se nuk ke kurrfare ndihme nga shteti. I dashuri do ta njeh, po nuk deshi s'ke ca ti besh.
    Po pra e dashur, këtu është problemi, se atje nqs mbetesh shtatëzane në moshën minorene po edhe me tej dhe s'je në gjëndje ti ofrosh një të ardhme fëmijës tënd, shteti të lë në baltë. Ndaj duhet ta dinë mirë kalamajtë kur fillojnë të eksperimentojnë veglat që u ka fal natyra/Zoti, të mësojnë se duhet të presin ca deri sa të funksionojnë si duhet ato dhe të kujdesen për mënyrën e funksionimit; dmth loja nuk është me vetëm "Barbi&Kenn" po "Barbi, Kenn&Billy Boy"
    Elegance is an attitude.

  17. #37
    100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
    Anëtarësuar
    04-12-2006
    Vendndodhja
    Texas USA
    Postime
    291
    po DI_ANA

    Femiu Eshte krijese e pa fajshme qe vien ne jete

    per ate qe ka ndienje shpirt dhe zemer

    dij te kuptoj dhimbjen e femiut , i adhuroj femijet i dua me gjith shpirt e zemer ,por shum kush nuk i intereson nuk ben kujdes dhe sdo tia dije ,sepse tek ai nuk egziston
    ndienja dhe dashuria , vecse jeton jeten kot pa gjak njeriu duke qen i vetem ne boten e tij jasht njerezore te botes se keqe pa shpirte te pa perzemert pa besise ..
    BanDa-BuTueSi

  18. #38
    studente Maska e miska
    Anëtarësuar
    26-12-2006
    Vendndodhja
    Mos me kerko larg, kur me ke shum afer..
    Postime
    118
    “Femija” jashte martese nuk ka fajin e pakujdesise se 2 personave “te pandergjgjshem” – e them kete sepse cdogje ne jete duhet vepruar me kujdes duke mos pasur pasoje (femijen e padeshiruar) dhe menjehere aborti (jam kunder abortit)..
    …per keto qe tradhtojne dhe nuk duan te duken vjen pasoja…do pyesja -- pse meshkujt kerkojne dicka tjeter, dick ate re…kur ate gje e gjejne te vet gruaja e ti..?!
    Lind pyetja pse te tradhtosh…?
    Where there is love..there is life.!!

  19. #39
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga xhamia Lexo Postimin
    Une mendoj se duhet neper shkolla te mesohet se nuk duhet praktikuar nje gje e tille .
    Jo shkollat xhamia pasi ato nuk mund te bejne gjithçka! Eshte edukata e marre nga familja si fillim dhe pastaj eshte vete karakteri i personit.
    Sot bota ka plot mjete per te mos ngelur shtatzane.Dhe nqs nje dite kjo gje ndodh atehere mendoj se njerezit duhet te pranojne pergjegjesite dhe jo te zgjedhin abortin dhe as te abandonojne femijen neper jetimore.
    "Carpe Diem"

  20. #40
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga DJAL_PELIVAN Lexo Postimin
    po DI_ANA

    Femiu Eshte krijese e pa fajshme qe vien ne jete

    per ate qe ka ndienje shpirt dhe zemer

    dij te kuptoj dhimbjen e femiut , i adhuroj femijet i dua me gjith shpirt e zemer ,por shum kush nuk i intereson nuk ben kujdes dhe sdo tia dije ,sepse tek ai nuk egziston
    ndienja dhe dashuria , vecse jeton jeten kot pa gjak njeriu duke qen i vetem ne boten e tij jasht njerezore te botes se keqe pa shpirte te pa perzemert pa besise ..
    DJAL_PELIVAN...

    Ka njerez qe nuk shohin me larg se maja e hundes se tyre.Dhe per ta eshte shume kollaj te hedhin nje femije te tille.Jane njerez pa pike morali dhe qe nuk duan asgje tjeter perveç vetes.Asnje femije nuk mund te quhet "i padeshiruar" sot,qofshin keta te nje lidhje legale,qofshin te nje lidhje te thjeshte dashurie.
    "Carpe Diem"

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •