Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 44
 1. #1
  100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
  Antarsuar
  04-12-2006
  Vendndodhja
  Texas USA
  Postime
  291
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  "Shtatzani e padshiruar"!

  E hapa kete teme nga qe ndodh ne shume raste sot .
  Cili do jete reagimi i juaj nese rastesisht pa deshiruar merni vesh se vjen ne jete femija i juaj ?

  Pershembull !!

  Nga Femrat qe jane te pa martuara, kane nje te dashur edhe rastesisht pa kujdesi ne marredhenie seksuale ngelin shtatzane ??

  Dhe djemte qe bien viktime.

  Nje numer i madh me histori te tilla eshte :Nje i martuar ka nje te dashur dhe te kjo e fundit vjen femija.
  Ose ne emigracion me femra te huaja...ndodh qe ato femrat qe i kishin kalimtare te momentit ngelin shtatzene pa deshiruar duke mos patur pike ndienje per ate njeri pasi thjesht e ke pasur te nevojshme per momentin dhe ai moment te jep pasoja te metejshme ??

  Per Veten time sme ka ndodhur ,dhe mos me ndodhte ,por kam ndier keqardhje per ata/ato qe u ka ndodhur dhe e vuajne per gjithe kohen .
  Ndryshuar pr her t fundit nga DI_ANA : 25-04-2009 m 06:47 Arsyeja: Rregullim teksti!
  BanDa-BuTueSi

 2. #2
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Po ti cfare mendimi ke?!

 3. #3
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga DJAL_PELIVAN Lexo Postimin

  Nga Femrat qe jane te pa martuara, kane nje te dashur edhe rastesisht pa kujdesi ne marredhenie seksuale ngelin shtatzane ??

  Dhe djemte qe bien viktime.
  Sa keq po me vika per keta lloj meshkujsh.!!!!
  "Viktima" qenkan.
  Sipas teje fajtore qenka vetem femra?!
  "Carpe Diem"

 4. #4
  i/e larguar Maska e Edna- shpk
  Antarsuar
  21-03-2009
  Vendndodhja
  Tirane.http://www.edna-professional.com/
  Postime
  150
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Per fat te mire sot ka shume metoda per parandalimin e nje shtazanie te padeshiruar .Ne rastin se femra ngelet shtazane atehere vendimi duhet marre ne marrveshje nga te dyja palet .Nqs duan te jetojne bashke ta sjellin ne jete femijen , nqs jo atehere eshte ne doren e femres ne se do ta mbaje dhe ne kushtet qe ajo ka per ta rritur . Sic e dime nuk eshte aspak e thjeshte te rritesh nje femije ( kur them keshtu nuk marr parasysh opinionin ) .

 5. #5
  ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
  Antarsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  HeRe... TheRe... NoWheRe...
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Sido qe te jete situata,nqs kto dy rinj nuk mund te perballojne lindjen e nje femije, ose vetem femra....zgjidhja me e mire ne kto shtatzani te padeshirushme eshte Aborti.
  Really Dude... Get A Life!!!

 6. #6
  maraklije Maska e bombona
  Antarsuar
  09-02-2009
  Vendndodhja
  ne shkoder,ne shtepin time
  Postime
  4,725
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  eshte nje situata shume delikate,dhe varet nga momenti,se ka njerez qe marrin pergjegjesin e tyre dhe pergjigjen per femijet,po ka dhe nga ata qe e abortojne ose e japin per birsim.un mendoj se me mir eshte te mbash pergjegjesi per veprimet e bera
  meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

 7. #7
  ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
  Antarsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  HeRe... TheRe... NoWheRe...
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga bombona Lexo Postimin
  eshte nje situata shume delikate,dhe varet nga momenti,se ka njerez qe marrin pergjegjesin e tyre dhe pergjigjen per femijet,po ka dhe nga ata qe e abortojne ose e japin per birsim.un mendoj se me mir eshte te mbash pergjegjesi per veprimet e bera
  Mire se mban pergjegjsi,po e zeme se te dy partneret jan kalamaqer per vete,me ca do ta rritesh ate femij,kur ata akoma skan siguruar jetesen ekonomike te tyre.Ose e zeme se partneri mashkull sdo tia dije,si do rritet ai femije pa baba,nga nje nene qe ndoshta ska pune,ska mundsi jetese,ska perkrahje,se te gjith e quajne te perdale perderisa ka mbet shtatzane jashte martese?...sa raste ka qe braktisen femijet neper jetimore,ose me keq ne koshe plehrash?...eshte gjynah te sjellesh nje femije ne bote ne kto lloj kushtesh...
  Really Dude... Get A Life!!!

 8. #8
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Adaes Lexo Postimin
  Mire se mban pergjegjsi,po e zeme se te dy partneret jan kalamaqer per vete,me ca do ta rritesh ate femij,kur ata akoma skan siguruar jetesen ekonomike te tyre.Ose e zeme se partneri mashkull sdo tia dije,si do rritet ai femije pa baba,nga nje nene qe ndoshta ska pune,ska mundsi jetese,ska perkrahje,se te gjith e quajne te perdale perderisa ka mbet shtatzane jashte martese?...sa raste ka qe braktisen femijet neper jetimore,ose me keq ne koshe plehrash?...eshte gjynah te sjellesh nje femije ne bote ne kto lloj kushtesh...
  Per kete duhesh te ndalosh veten si femra ashtu dhe mashkulli nga aventurat e tilla .

 9. #9
  ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
  Antarsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  HeRe... TheRe... NoWheRe...
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga xhamia Lexo Postimin
  Per kete duhesh te ndalosh veten si femra ashtu dhe mashkulli nga aventurat e tilla .
  Sot ne bote ca spo ndodh e ca spo te degjojn veshet... Gjths,kur i di kushtet e marredhenies,ose kushtet e jeteses, te perdorin prezervative dyrnjaja,kot sjan shpik ato...Po ca te besh qe truri i vogel ne vend te gabuar....e mbushen pastaj jetimoret e rruget plot me femije te braktisur...
  Really Dude... Get A Life!!!

 10. #10
  maraklije Maska e bombona
  Antarsuar
  09-02-2009
  Vendndodhja
  ne shkoder,ne shtepin time
  Postime
  4,725
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  jam dakort me xhamine,po dhe ato prinder,nuk duhet ti lene niperit ne jetimore,te pakten deri sa te behen prinderit per pergjegjesi
  meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

 11. #11
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Adaes Lexo Postimin
  Sot ne bote ca spo ndodh e ca spo te degjojn veshet... Gjths,kur i di kushtet e marredhenies,ose kushtet e jeteses, te perdorin prezervative dyrnjaja,kot sjan shpik ato...Po ca te besh qe truri i vogel ne vend te gabuar....e mbushen pastaj jetimoret e rruget plot me femije te braktisur...
  Jo une jam i mendimit qe djali gjen nje femer dhe ka pergjithmon , e njejta vlen per vajzen, edhe marredheniet duhen zhvilluar ne mes tyre , por qfare te bejshe qe "modernizimi " ka prish njerzmin qe duhet provuar qdo femer ne rruzull tokesor

 12. #12
  ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
  Antarsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  HeRe... TheRe... NoWheRe...
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga bombona Lexo Postimin
  jam dakort me xhamine,po dhe ato prinder,nuk duhet ti lene niperit ne jetimore,te pakten deri sa te behen prinderit per pergjegjesi
  Nqs te ka turperu vajza eee?...ku duan tia dijn prinderit me per niper e mbesa...ne Shqiperi jo njeher,kurse jasht vajzat me raste festash i shofin prinderit...
  Really Dude... Get A Life!!!

 13. #13
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Mendoj se perendimi ka dal prej binarve te jetes , ku nuk respektohen prinderit , ku primare eshte te kesh femra sa me shum ne shtrat , te besh gjera te qmendura sesa te jetosh nje jete te qet dhe te lumtur .

  Me keqardhje nje gje e tille eshte duke u kopjuar edhe ketu , ka femije as klasen e 8 se ka te perfunduar dhe eshte shtatzene :inat , qfare te bejne prinderit e shkret perveq me mbyt kete vajz.

 14. #14
  ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
  Antarsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  HeRe... TheRe... NoWheRe...
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Kshuqe aborti sjell ate qe quhet jo te shkosh per boj fare por deri ne gjysme... te pakten vret nje qenie jo te krijuar mire por nuk vret nje njeri qe jeton ne kushtet makabre,dhe nuk merr mallkimin e ktij njeriu per gjithe jeten...
  Really Dude... Get A Life!!!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Bardhi
  Antarsuar
  06-09-2002
  Mosha
  34
  Postime
  730
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Qfare te themi, problemet shoqerore nuk kane nje rregull te zgjidhejes si ne matematike. Ka shume raste qe shtateznia e padeshiruar ndodh si diqka e rastit, ka te tjere raste qe per njerin eshte e rastit etj.
  Pasi qe nuk vlene nje rregull, qe ju bije te gjitha rasteve ne shtatezani te pa deshiruara atehere duhet te veprohet mvaresishte nga situata. Ne keto raste mire eshte te bisedohet me ndoj njeri qe ju i besoni.
  ===========================
  JU NJE HAP - PUNA DY...

 16. #16
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Per mendimin tim nuk ka shtatzani "pa hiri" sepse ne at qaste qe ke shkuar me nje vajz duhesh mi paramendu pasojat , e nese vin pasojat duhesh mi pranu .

  E mira prej te mirave eshte hiq mos me ardh deri te pasojat .

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2009
  Postime
  99
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kshu e ka kjo pun 5 minuta OHOHO gjith jeta OBOBO

 18. #18
  ' Maska e Earta
  Antarsuar
  11-08-2008
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Adaes Lexo Postimin
  Sido qe te jete situata,nqs kto dy rinj nuk mund te perballojne lindjen e nje femije, ose vetem femra....zgjidhja me e mire ne kto shtatzani te padeshirushme eshte Aborti[/B].
  wow, krimi zgjidhja me e mire a?

  Abortin eshte krim per mu. Ajo krijese (qe sapo niset) s'te ka faj pse ti nuk dite ose ishe i/e pakujdeshm/e gjate seksit, edhe s'kemi hic te drejte t'ia ndalojme jeten.
  (Dikujt mund t'i duket kurrgje, ''hajt se s'bohet nam, eshte ne barke akoma'', ama edhe ne gjithsecili ishim ne barke, po te na mbysnin aty, natyrisht s'do ishim sot ktu.)

  Perkunder problemeve te medha qe kisha has, une s'do abortoja ne asnje menyre. Edhe nese s'do e donte babai i tij atij femije, NP isha bo vete bab edhe nan per fmijen tim
  **** ** ** ***** ** ***!

 19. #19
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Eshte vertet e mahnitshme te shohesh se sa ka perparuar rinia shqiptare kur lexon se si aborti qenka bere sikur po heq nje dhemb....WOWWWWWWW
  Megjithate femra te tilla me mire qe i abortojne keto femije sepse thjesht fakti qe keta femije do rriteshin me nje nene te tille do te ishte denim me vdekje.

  Sa per mashkullin qe ti PELIVAN na e paske bere viktim, how about you guys keep it inside your pants or if you can't, then be a MAN.

 20. #20
  i/e larguar
  Antarsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 9 postime
  Per cdo problem ka nje zgjidhje , pastaj ska kurr dicka te padeshiruar , gjithcka e till vjen nga papergjegjshmeria e njeriut ,si nga ane e femres ashtu dhe e mashkullit ....

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •