Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e mina711
  Anėtarėsuar
  24-04-2009
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Unhappy ndihme per nje ese filozofike plz...

  me nevojitet shume ndihme per nje ese filozofike me teme :"A kane gjithnje lidhje vlerat me lumturine?"
  ju lutem me ndihmoni e di qe duhet ta bej vete por me duhet nje ese e mire qe ti bej pershtypje zyshes..... sikur edhe vetem ca ide te me jepnit nuk do ishte keq ose ndonje link ku mund te gjej ndonje gje te ngjashme me kete...flm

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,232
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Lexoni materialin qe do ju jap me poshte:

  Klikoni ketu per te pare materialin.

  Eshte nje teme shum interesante dhe ka material sa te duash, per tu referuar dhe te besh nje ese filozofike.

 3. #3
  elixirs
  Anėtarėsuar
  25-09-2007
  Postime
  1,447
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Paeon, shme po ta shoh te madhe, se perse po don ti ndihmosh ksaj mines.. kjo mina, qe me ket tregon nje lloj egoizmi... don te marr ide e mendime ndoshta edhe esen komplet te shkruar nga dikush ketu, pa e lodhur aspak B e vet.. e kjo eshte keq....
  oj mina, oj minushe, ulu ne karige edhe lodhe pak ate trurin, qoje pej gjumi ,.... edhe mos harro kjo qe ta shkruva lart, eshte ndihma me e madhe q emundet dikush te te referoj....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ABSOLUTE : 24-04-2009 mė 17:57
  And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

 4. #4
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Filozofia e realitetit eshte kjo:
  Sa me shume sheh,aq me pak di
  dhe sa me shume di aq me pak i lumtur je(dmth sa me lart te shkoje dituria aq me poshte shkon lumturia lol).
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e ZANOR
  Anėtarėsuar
  25-09-2002
  Postime
  1,121
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  qė t'i bėshė pėrshtypjen zyshes, duhet ta bėshė vet origjinal, e tė ia mbushesh mendjen, se din dhe je i aftė nė atė degė njohurie, pėrndryshe nuk tė ndihmojnė rrjedhat e tjerėve, se kėsaj nuk i thonė njohuri jotja!
  HISTORIA NUK SHKRUHET ME SHKROLA E SHKOKLA!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,917
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime
  Citim Postuar mė parė nga mina711 Lexo Postimin
  me nevojitet shume ndihme per nje ese filozofike me teme :"A kane gjithnje lidhje vlerat me lumturine?"
  ju lutem me ndihmoni e di qe duhet ta bej vete por me duhet nje ese e mire qe ti bej pershtypje zyshes..... sikur edhe vetem ca ide te me jepnit nuk do ishte keq ose ndonje link ku mund te gjej ndonje gje te ngjashme me kete...flm
  Nje ide.

  Vlera,eshte masa o kapaciteti kulturor,qe personi ka,si moral dhe intelektual.
  Vlerat mund ti ndash ne vlera estetike e vlera etike.
  Vlera estetike,eshte deshira ne vetveve,ku mund te arien te gjitha mundesit.
  Ndersa vlera etike,eshte te konsiderosh vetveten si nje detyre o misjon,ndaj mundesive,duhet te zgjedhesh.

  Ndersa lumturia eshte nje sensacion shpirteror o mental,qe mund te kthehet ne ekspresion personal.

  (martesa,do ishte nje lidhje e bukur me vlerat e lumturin).

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e mina711
  Anėtarėsuar
  24-04-2009
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  PĘON ai linku kishe materiale mjaft interesante me sherbeu shum. shum shum faleminderit
  te mos harroj pa falenderuar dhe SERAFIM DILO
  ju faleminderit shuuuuuuum per ndihmen q me dhate!!!!

Tema tė Ngjashme

 1. Varfėria dhe mizerja.
  Nga DI_ANA nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 125
  Postimi i Fundit: 18-01-2017, 04:25
 2. Wehhabizmi sipas Ehl-i Sunnetit
  Nga Bani gjk nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 22-10-2009, 12:28
 3. Ēlirimi i Frymės
  Nga Matrix nė forumin Komuniteti protestant
  Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 12-08-2005, 12:55

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •