Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7

Tema: E-Biznes

 1. #1
  Liburne Maska e Urijan
  Anėtarėsuar
  16-07-2004
  Vendndodhja
  United States of Albanian
  Mosha
  39
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  E-Biznes

  a do te me ndihmoje ndokush per me gjet materiale per kete teme "e-Biznes"
  libra, punim apo ca mendon se mund te me ndihmoni
  “Ēdo ditė qė jetojmė ėshtė njė mundėsi e veēantė”

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,232
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Electronic Business E-Business ose (Biznesi Elektronik E-Biznes), zakonisht te referuara si "eBiznes" ose "e-Biznes", mund te perkufizohet si shfrytezimin e informacionit dhe teknologjive te komunikacionit (ICT) ne mbeshtetje te te gjitha aktiviteteve te biznesit. Tregtia perben shkembimin e produkteve dhe sherbimeve midis bizneseve, grupeve dhe individeve dhe keshtu mund te shihet si nje nga aktivitetet thelbesore te cdo biznesi. Keshtu, tregtia elektronike ose eTregti fokusohet ne perdorimin e TIK per te bere te mundur te aktiviteteve te jashtme dhe marredheniet e biznesit me individe, grupe dhe biznese te tjera.

  Metodat elektronike te biznesit te kompanive per te mundesuar lidhjen e tyre te brendshem dhe te jashteme, sistemet e perpunimit te te dhenave ne menyre me efikase dhe menyre fleksibile, per te punuar me ngushte me furnizuesit dhe partneret, dhe per te permbushur me mire nevojat dhe pritjet e klienteve te tyre. Ne praktike, e-biznesit eshte me teper se e-tregtise. Ndersa e-biznesit i referohet me shume ne fokusin strategjik me theks ne funksionet qe te ndodhe duke perdorur aftesite elektronike, e-tregtise eshte nje subset e nje strategjie te e-biznesit. E-commerce kerkon te shtoni streams duke perdorur World Wide Web ose me internet per te ndertuar dhe permiresuar marredheniet me klientet dhe partneret dhe per te permiresuar efektshmerine duke perdorur strategji.

  Shpeshhere, e-tregetis(e-commerce) ka te beje me aplikimin e njohurive me sistemet e administrimit. E-biznes perfshin proceset e biznesit qe perfshin te gjithe vleren zinxhir: blerjes elektronike dhe te menaxhimit zinxhiri te furnizimit, te perpunimit te porosive elektronike, sherbimin e trajtimit te konsumatoreve, si dhe bashkepunim me partneret e biznesit. Standartet speciale teknike per e-biznesit te lehtesoje shkembimin e te dhenave ne mes te kompanive. E-biznes software zgjidhje per te lejuar integrimin brenda dhe nder proceset firme-afarist. E-biznes mund te kryhet duke perdorur Web, Internet, intranets, extranets, apo ndonje kombinim te ketyre.  Larraine Segil - Fastalliances: Power Your E-Business
  Wiley | ISBN: 0471396834 | Pages: 320 | PDF | 2.14 MB

  P.s Nese te duhet libri mund tua dergoj me mesazh privat. Pasi nuk e kam bere akoma upload.

 3. #3
  Liburne Maska e Urijan
  Anėtarėsuar
  16-07-2004
  Vendndodhja
  United States of Albanian
  Mosha
  39
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po ma lesho nese do mundes ne mesazh provat
  “Ēdo ditė qė jetojmė ėshtė njė mundėsi e veēantė”

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,232
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Urijan Lexo Postimin
  po ma lesho nese do mundes ne mesazh provat
  Nese te duhet ndonje gje me teper ne lidhje me E-Business. Me kontakto.

 5. #5
  Liburne Maska e Urijan
  Anėtarėsuar
  16-07-2004
  Vendndodhja
  United States of Albanian
  Mosha
  39
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po me nevoitet nese do te keni
  “Ēdo ditė qė jetojmė ėshtė njė mundėsi e veēantė”

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,232
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Urijan Lexo Postimin
  po me nevoitet nese do te keni
  Te sqarova dhe me mesazh ne privat, qe ka shum pak materiale. Aq sa pata mundesi ti dhash, nese me bien te tjere ne dore me gjith qejf.

 7. #7
  Liburne Maska e Urijan
  Anėtarėsuar
  16-07-2004
  Vendndodhja
  United States of Albanian
  Mosha
  39
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te faleminderit shum.
  “Ēdo ditė qė jetojmė ėshtė njė mundėsi e veēantė”

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-06-2010, 09:31
 2. Ndihma, SHBA kualifikon Shqipėrinė
  Nga Genti^Itali nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 01-08-2006, 11:29
 3. Tek ne nė Michigan
  Nga Dreri nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 98
  Postimi i Fundit: 09-05-2005, 21:57
 4. Biznes me "lopen cmendur"
  Nga Beqari002 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-08-2002, 14:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •