Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 109
  1. #1
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119

    Arrow Shqiperia ime

    Mbase tingellon si teme patriotike, ne fakt eshte e tille. Kjo teme e cila ka te ngjare te permbaje koleksionin e fundit te fotografive qe publikoj neper forume, do permbaje fotografi nga e gjithe Shqiperia dhe shpresoj te jete i plotesuar mbrenda nje viti.

    Nuk dua ta fsheh ndjenjen time patriotike per Shqiperine, e dua shume dhe do vazhdoj ta dua ashtu siq eshte deri ne momentin tim te fundit. Gjithashtu Shqiperia do jete gjithmone vendi primar ne lentet e aparatit tim.

    Ne kete koleksion jam munduar ta fotografoj Shqiperine nga nje kend disi ndryshe, per tu larguar sado pak nga monotonia qe krijojne fotot e marra nga pozicione te zakonta. Por gjithashtu, shume pamje jane grimca te perditeshme te jetes Shqiptare, tek tuk dhe kontrasti qe i kemi dhene jetes ne Shqiperi, i cili sigurisht nuk eshte pozitiv!

    Pak mbase u kam thene ne lidhje me pasionin tim per te eksploruar, i cili sigurisht ka lidhje te forte me pasionin per fotografine. Nga zemra e Alpeve e deri ne majat e larta te Shqiperise jugore do mundohem ta paraqes Shqiperine, ne menyren time me personale, ashtu siq e shikoj dhe e ndjej vete Shqiperine.

    Kjo teme eshte me krijime personale, ju lutem respektojeni kete te drejte dhe evitoni postimin e fotografive, ne te njejten kohe jeni te mirepritur te komentoni apo shprehni kritikat tuaja ne lidhje me fotografite. Jo te gjitha fotografite do permbajne komente nga ana ime, une do komentoj vetem aty ku e ndjej qe dua te vendos nje koment.

    Ne kete permbledhje kam zvogeluar permasat dhe ulur cilesine per te evitur perdorimin e tyre ne sferat komerciale. Gjithashtu disa fotografite jane te mbrojtura nga "Protect my Work" Juve mund ti kopjoni fotografite por nuk keni te drejte ti modifikoni dhe te levizni etiketen e autoresise.

    Faleminderit.






    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 09-05-2009 mė 04:39
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  2. #2
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119




    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  3. #3
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119




    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anėtarėsuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Te pergezoj per temen,dhe gjithsesi per fotografite fantastike.Edhe ne temat e tjera fotot e tua jan per cdo levdate.Por nje verejtje,gjithsesi qellim mire e kam per ty.Nese ke mundesi,qe siper fotove te shkruash edhe emrin e qytetit,fshatit,apo regjionit,ne menyre qe te dime se per cilen pjese te Shqiperise behet fjale.

    Edhe nje here te pergezoj dhe te pershendes!

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Daja-GONI Lexo Postimin
    .Nese ke mundesi,qe siper fotove te shkruash edhe emrin e qytetit,fshatit,apo regjionit,ne menyre qe te dime se per cilen pjese te Shqiperise behet fjale.

    !
    Bashkohem me sygjerimin e Dajes Gonit .
    Urime per fotografite. Shume te bukura.
    Feelings change - memories don't.

  6. #6
    not exist Maska e skender76
    Anėtarėsuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784
    Foto me t'vertet t'bukra.
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Edi-9/11
    Anėtarėsuar
    19-01-2009
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    2,437
    Citim Postuar mė parė nga BvizioN Lexo Postimin
    Lezha ėshtė kėtu? Besoj se ajo ėshtė, pasi kam parė njė foto tė ngjashme me kėtė nė flickr, tė marrė nga i njėjti pozicion.

  8. #8
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Faleminderit. Po, Lezha eshte ajo. Ajo me Alpe eshte ne Valbone, tjetra ne Koman, Tirane, dhe ajo duke qare deboren eshte ne zbritjen qe kemi bere nga maja e Qikes, siper Dhermiut. Gjithcka mbi vendin ku jane marre fotografite do behet qe carte, pasi do kete shume fotografi te tilla.

    Psh, per fotografi si kjo eshte e kote te komentosh mbi vendin. Te gjithe e dine besoj.



    Apo kjo? Parku i madh tek liqeni artificial ne Tirane.



    Ndersa per te tilla si kjo, komenti eshte i demosdoshem. Fotografia eshte marre pothuajse 2000 metra mbi nivelin e detit, ne afersi te majes se Qikes. Ata qe kane udhetuar ne ate rruge, i njohin shume mire kthesat e famshme te Llogarase

    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  9. #9
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Foto shume te bukura, teme e shkelqyer, do te beheshin edhe me te bukura po te ishin edhe pak me te medhaja.
    Life's too short to remove USB safely.

  10. #10
    Fantastike.

  11. #11
    Hakmarrese
    Anėtarėsuar
    07-05-2002
    Vendndodhja
    Ne vednin me te pershtatshem
    Postime
    75
    Bardhok me pelqejne shume fotografite e tua. Te lutem vazhdo dhe posto perseri, se ne refugjateve na nxjerrin mallin disi.

  12. #12
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Kruje, o qytet i bekuar
    prite prite Skenderbene....





    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  13. #13
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Valbone



    Kjo e dyta eshte marre nga Aurel Duka me aparatin tim, nderkohe qe une fotografoja me aparatin e tij.



    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  14. #14
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anėtarėsuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Urime Bardhi... pres te tjerat. Por mire thane siper, pak me te medhaja!
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

  15. #15
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Faleminderit Diesel, por permasat kesaj radhe i kam ulur per arsyet qe kam sqaruar me siper. Me vjen keq.

    Pranvere ne Shqiperi





    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  16. #16
    -Holy Sinner- Maska e sam1r
    Anėtarėsuar
    26-11-2007
    Vendndodhja
    FusheKosove
    Postime
    1,695
    Pergezime per temen Bardhi, shume fotografi te bukura dhe ju e dini qe un jam nder te shumtet qe vlersojne lart punen tende, dhe kam mesuar shume nga ju..

    Respekte,
    Samir.Sh
    ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

  17. #17
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    shume te bukura fotot. Congrats, te mrekullushme

    p.s. ai cuni qe po ben foto ne valbone kush eshte ti ? si ty po me duket sjam e sigurte dhe nese je ti, kush e shkrepi kameran atehere ?
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  18. #18
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Faleminderit shume Samir. Vlersimi eshte reciprok, dhe per juve nga ana ime, sigurisht.

    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    shume te bukura fotot. Congrats, te mrekullushme

    p.s. ai cuni qe po ben foto ne valbone kush eshte ti ? si ty po me duket sjam e sigurte dhe nese je ti, kush e shkrepi kameran atehere ?
    PINK, faleminderit shume. E kame shenuar siper asaj fotos, fotografia eshte shkrepur nga fotografi Aurel Duka, nderkohe qe une (ne foto) fotografoja me aparatin e tij Canon.


    Malet i kam adhuruar gjithnje, dhe Shqiperia ka male teper te bukura. Malet kane egzistuar shume kohe me pare qe njerezit te vinin dhe do egzistojne shume kohe pasi njerezit te jene larguar nga kjo toke. Jane si te thuash deshmitare te shume epokave neper te cilat toka jone ka kaluar.

    Duke soditur majen e Qikes (foto nga maja e Qorres, siper Llogarase)





    Mali i Shkelzenit, Tropoje

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 22-04-2009 mė 12:22
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  19. #19
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Kruje



    Shkoder



    Tirane

    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  20. #20
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anėtarėsuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Ke bėrė njė punė tė shkėlqyer. Kjo ėshtė edhe Shqipėria ime, unike dhe madhėshtore, perla e Mesdheut
    Elegance is an attitude.

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •