Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 224 prej 224
 1. #221
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  195
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Post AKEP qe monitoron Albtelecom-in dhe ofruesit e tjere publikon dokument pa date.

  Sic mund te vini re ne likun e meposhtem
  http://www.akep.al/images/stories/AKEP/publikime/te-ndryshme/1888_004_28122016.pdf
  AKEP -i ka publikuar kete dhe dokumenta te tjere te futjes se njerezve ne pune pa date.
  Sic duket agjensia qeveritate qe monitoron ofruesit e internetit dhe sherbimeve te tjera po ben ndikim negativ edhe ne cilesine e internetit.

 2. #222
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  30
  Postime
  3,845
  Faleminderit
  169
  108 falenderime nė 93 postime

  Pėr: Interneti nga Albtelekom - Sherbimi, cilesia etj..

  Une personalisht jam shume i knaqur me sherbimin e AlbTelekom. Pervecse korrektesise ne sherbim dhe cilesi, kjo kompani na nderoi me ofertat qe na jep. Pese dite kam qe bera kontrate dyvjecare me AlbTelekom, duke paguar 1890 leke ne muaj, perfshihet internet 8mp/s, telefoni fix, dhe stacionet full te Digitalbit paketa familjare. Kjo ishte me 30% ulje. Pra nga 2700 mi leke qe ishte paguaj 1890. Nderkoh qe shume kompani te tjera ne treg ofrojne sherbim me te dobet dhe me te shtrenjte se AlbTelekom.


  Shume interesante tema e hapu


  Password si ndrrohet Njuton ma shpjego pak te lutem nese mundesh.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 3. #223
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  195
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Post Pėr: Interneti nga Albtelekom - Sherbimi, cilesia etj..

  Citim Postuar mė parė nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Une personalisht jam shume i knaqur me sherbimin e AlbTelekom. Pervecse korrektesise ne sherbim dhe cilesi, kjo kompani na nderoi me ofertat qe na jep. Pese dite kam qe bera kontrate dyvjecare me AlbTelekom, duke paguar 1890 leke ne muaj, perfshihet internet 8mp/s, telefoni fix, dhe stacionet full te Digitalbit paketa familjare. Kjo ishte me 30% ulje. Pra nga 2700 mi leke qe ishte paguaj 1890. Nderkoh qe shume kompani te tjera ne treg ofrojne sherbim me te dobet dhe me te shtrenjte se AlbTelekom.


  Shume interesante tema e hapu


  Password si ndrrohet Njuton ma shpjego pak te lutem nese mundesh.
  te falenderoj A_N_G_E_L_69 pėr vėmendjen e treguar ndaj temės sė shėrbimit Internet nga Albtelecom Sh.a
  Para pėrgjigjes sė pyetje suaj po shėnoj mundėsitė e komunikimit me shėrbimin e klientit tė Albtelecom

  1. 123 nga numrat fiks te Albtelecom
  2. 042200123 nga firmat e tjera telefonike dhe celulare
  3. 0672012300 nga firmat e tjera telefonike dhe celulare
  4. 0672000123 nga Viber dhe WhatsApp
  5. facebook.com/albtelecom.al
  6. social@albtelecom.al
  Sė dyti, nėse e keni fjalėn pėr password-in e rrjetit wireless tė modemit, vepron si vijon:
  1. nga njė kompjuter ose celular smartphone hap browser-in dhe shkon tek faqja e konfigurimit tė modemit 192.168.1.1
  2. shkruan username/password tė modemit psh. admin/admin, ose root/@Hua1234, ose admin/Albtelecom12345678
  3. Klik tek menuja Wireless
  4. Klik tek Wireless Security
  5. Tek WPA-PSK/WPA2-PSK, nė fushėn Password shėnon password-in e ri tė rrjetit wireless.
  6. Pėr tė ruajtur ndryshimet klik tek Save

  Sė treti, sa i pėrket korrektėsisė nė cilėsi dhe shėrbim.
  Shėrbimi i klientit ndahet nė dy pjesė:
  1. Shėrbimi i klientit pėrmes Callcenter-it dhe rrjetit tė dyqaneve me logon Albtelecom ose Eaglemobile
  2. Shėrbimi i mirembajtjes sė rrjetik kabllor, tė cilėt paraqiten edhe tek shtėpia e abonentit pėr tė bėrė lidhjen e kabllit dhe konfigurimin e modemit.  Shėrbimi i pikės sė dytė kryhet nga kontraktori i quajtur Makhes Albania me drejtues z. Rrezart Muja. Sa i pėrket drejtimit tė kėsaj firme pėr informacion mund tė kėrkosh ne google termat Kleves Muja dhe Rrezart Muja. Mund tė kuptosh qė firmėn e kanė nė dorė njerėz tė partisė Socialiste.

 4. #224
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  195
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Post Adresimi me IPv6 i zbatuar nė pajisjet e ALBtelecom.

  http://online.pubhtml5.com/bidc/utol/#p=12

  Yjet e suksesit, motivim pėr tė ofruar fjalėn e fundit tė teknologjisė.

  Infrastrktura e rrjetit IPv6 tė ALBtelecom ėshtė pranuar dhe ēertifikuar nga Qendra e Koordinimit tė Rrjetit RIPE pėr Evropėn, Lindjen e Mesme dhe pjesė tė Azisė Qendrore, si njė infrastrukturė qė i plotėson tė gjitha kushtet pėr tė ofruar shėrbim me standardet e duhura. Bazuar nė performancėn dhe aftėsitė e shfaqura gjatė bashkėpunimit me kėtė Autoritet, kompania ALBtelecom ėshtė ēertifiruar me yjet IPv6 nė tre kategori: IPv6 Security, IPv6 Addressing, dhe IPv6 Essentials.
  Ata janė yje plotėsisht tė merituar. Shqipėria, pėrmes kompanisė ALBtelecom, renditet si njė ndėr vendet qė mundėson shėrbime IPv6 me lidhje ndėrkombėtare interneti afėrsisht 100 Gbps, duke u bėrė pjesė e listės sė shteteve qė plotėsojnė kushtet e shėrbimit tė intenetit pėrmes protokollit IPv6. Ky ėshtė njė pėrmirėsim i vazhdueshėm dhe proces optimizimi nė teknologjinė e avancuar qė ALBtelecom i ofron tregut shqiptar, duke i mundėsuar atij kapacitete pa limit, akses dhe siguri tė plotė nė internet, duke u fokusuar plotėsisht tek abonentėt, pėr t'i ofruar shėrbimet mė tė mira
  IPv6 ėshtė skema e re e adresimit tė pajisjeve tė rrjetit apo tė pėrdoruesve qė ėshtė projektuar pėr tė gjithė ofruesit e shėrbimeve tė internetit nėpėr botė. Duke shfrytėzuar kėtė skemė pėr tė cilėn kompania ALBtelecom ėshtė ēertifikuar dhe ka marrė yjet pėrkatės IPv6, ēdo pėrdorues interneti dhe ēdo pajisje nė Shqipėri mund tė aksesojė dhe mund tė aksesohet nė tė gjithė botėn, pa limit nė sasinė e pajisjeve tė duhet tė lidhen nė internet.
  Nė ditėt e sotme, nė kohėn e interetit, kjo teknologji e fjalės sė fundit do t'ju mundėsojė tė automatizoni pajisjet tuaja personale ose shtėpiake, proceset e punės nė distancė etj., pa kufizim nė vendndodhje, apo numėr pajisjesh pėr ēdo pėrdorues.

  Shėnim i postuesit: me termin "pa limit" autori kupton capacitetin e madh tė transmetimit si dhe mos pėrdorimin e teknikės kufizuese tė quajtur PNAT(port network address traslation) nė routera/gateway.

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Tema tė Ngjashme

 1. Albtelecom
  Nga Dita nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 08-08-2017, 13:06
 2. Finalizohet shitja e Albtelekom kompanisė turke
  Nga ganoid nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 132
  Postimi i Fundit: 18-12-2009, 00:20
 3. Interneti pa tela hyn nė baret dhe hotelet e Tiranės
  Nga Fiori nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-11-2009, 11:57
 4. Ē'mendim keni pėr internetin?
  Nga AuGuSt_ nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 11-05-2009, 06:17
 5. Reformim i shpejte i Sherbimit Gjeologjik
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 15:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •