Close
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 115

Tema: Numrat..!

 1. #61
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-06-2010
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga G.D Lexo Postimin
  per mendimin
  Ky ore bir, eshte manipulim aspak profesional nga ana jote , biles kalon edhe ne absurditet.
  Une nuk njoh prof. dr Ramadan Zejnullahu dhe megjithate e kam te veshtire te besoj qe ne fakultet paska profesore te tille mediokra (jam i bindur qe nuk ka por po e perdor ti si lecke kete person) qe i spjegojne studentit rregulla shumezimi te plus-minuseve dhe aq me pak ta spjegojne gabim duke e ngaterruar shumezimin me mbledhjen me ane te perdorimit te lidhezes shtuese "edhe" mes pluseve dhe minuseve.
  Je duke ngaterruar ti dhe profesori yt imagjinar shumezimin me mbledhjen dhe per kete ndjej keqardhje.
  Nėse e njeh matematikėn, duhet edhe ta njohėsh Prof. Dr. Ramadan Zenjullahun i cili ėshtė njė ndėr matematikanėt mė tė njohur nė Kosovė dhe jashtė saj, qė sė bashku me Prof. Dr. Rexhep Gjergjin, etj kanė hartuar shumė tekste mėsimore tė ndryshme, libra tė ndryshėm nga matematika. Mendimi po e cek qė ky ka qenė vetėm njė arsyetim logjik i tij sa pėr tė ja ngulitur nė mendje studetnėve me kėtė sqarim, qė mua po mė duket shumė tėrheqės. E ti vjen kėtu e hedh poshtė njė doktorr tė matematikės, marri...

 2. #62
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga altruisti_ek84 Lexo Postimin
  Numrat

  Numrat qė ne i shkruajm nga (1,2,3,4…etj.) quhen numra arab, dhe dallojn nga numrat romak (I, II, III, IV…etj,).

  Por a e keni pyetur veten tuaj ndonjėher se pse numrat arab e kan kėtė form.
  Pra pse 1 ėshtė “njė”, pse 2 ėshtė “dy” etj.

  Cila ėshtė logjika e ketyre numrave gjegjsisht formes sė ketyre numrave.

  Ėshte shum e lehtė,
  Forma e tyre ėshtė, apo bazohet nė kende.

  Shikoni se si jan format e ketyre numrave qysh nė kohrat e vjetra, te themelimit tė ketyre numrave, forma te cilat bazohen ne kende.

  Skedarėt e Bashkėngjitur 116701

  Asnjėher nuk ėshtė von pėr tė mėsuar....
  Numrat kursiv [qe ne gjuhen e lire quhen "numra arab"] nuk jane numra fare por shkronja.

  Numrat kapital qe poaq gabimisht quhen "numra romak" as jane numra as jane romak. Jane ideograme grafike qe per numra te caktuar poashtu bazohen ne shkronja.

  Edhe caji i cejlonit quhet "caj rusi" -por nuk eshte!

  Ekivalent alfabetik per numrin nuk ekziston. Nuk ka "alfabet numrash" per me sakte nuk ka shenja qe tregojne numer sic kemi rastin me sistemin e shenjave qe tregojne tinguj te gjuhes se folur.

  Te them te drejten , moti nuk paskam lexuar c'pikje me te budallme.

  Budallizmi i kerkimit te kuptimeve te fshehta ne seri numrash te caktuar buron nga feja hebreje jo rastesisht, sepse ne ate gjuhe, numrat, akoma jane shkronja, dhe te kerkosh buallin ne ***** te mushkonjes eshte kurreshtje budallai. Te tille budallenje ka ne mase te shtuar dhe po shtohen.

  Ndersa te pretendosh se numrat qenkan shpikur per te shenjuar sasi kendesh eshte akoma me e budallme.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 3. #63
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-04-2008
  Postime
  499
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Baptist Lexo Postimin
  Numrat kursiv [qe ne gjuhen e lire quhen "numra arab"] nuk jane numra fare por shkronja.

  Numrat kapital qe poaq gabimisht quhen "numra romak" as jane numra as jane romak. Jane ideograme grafike qe per numra te caktuar poashtu bazohen ne shkronja.

  Edhe caji i cejlonit quhet "caj rusi" -por nuk eshte!

  Ekivalent alfabetik per numrin nuk ekziston. Nuk ka "alfabet numrash" per me sakte nuk ka shenja qe tregojne numer sic kemi rastin me sistemin e shenjave qe tregojne tinguj te gjuhes se folur.

  Te them te drejten , moti nuk paskam lexuar c'pikje me te budallme.

  Budallizmi i kerkimit te kuptimeve te fshehta ne seri numrash te caktuar buron nga feja hebreje jo rastesisht, sepse ne ate gjuhe, numrat, akoma jane shkronja, dhe te kerkosh buallin ne ***** te mushkonjes eshte kurreshtje budallai. Te tille budallenje ka ne mase te shtuar dhe po shtohen.

  Ndersa te pretendosh se numrat qenkan shpikur per te shenjuar sasi kendesh eshte akoma me e budallme.
  e ke ndritur por duhet te mesohemi qe pas cdo pretendimi serioz duhet te shtojme referencen...

 4. #64
  l'aquila tornera a volare Maska e brandon
  Anėtarėsuar
  07-04-2006
  Postime
  622
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Po c'u bere more Baptist , se na mori malli ! Teme e denje per ty ! apo jo?
  La vida es un carnaval

 5. #65
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga G.D Lexo Postimin
  e ke ndritur por duhet te mesohemi qe pas cdo pretendimi serioz duhet te shtojme referencen...
  Cfare reference oj lope?
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 6. #66
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-04-2008
  Postime
  499
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Baptist Lexo Postimin
  Cfare reference oj lope?
  Hahahahahaha, ne rregull oj njeri une e di qe secili numer korrespondonte me nje shkronje te caktuar dhe ky muhabet ka qene jo vetem tek hebrejte. Problemi eshte cfare ka per tu rrembyer e per te quajtur teori "e budallme" nje mendim i cili tregon shume mire lidhjen e vleres se ketyre numrave me kendet qe ato mbartin ne paraqitje.
  P.s: Nuk e kuptova cfare gabimi thashe qe te me thoje lope, por nejse.

 7. #67
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga G.D Lexo Postimin
  Hahahahahaha, ne rregull oj njeri une e di qe secili numer korrespondonte me nje shkronje te caktuar dhe ky muhabet ka qene jo vetem tek hebrejte. Problemi eshte cfare ka per tu rrembyer e per te quajtur teori "e budallme" nje mendim i cili tregon shume mire lidhjen e vleres se ketyre numrave me kendet qe ato mbartin ne paraqitje.
  P.s: Nuk e kuptova cfare gabimi thashe qe te me thoje lope, por nejse.
  Mos ja mer per te madhe Baptistit sepse ai eshte mesuar te therrase si lope te tjeret ngaqe I pelqen te veje veten ne poziten e "bariut te lopeve" (I.e. Lopar)
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 8. #68
  l'aquila tornera a volare Maska e brandon
  Anėtarėsuar
  07-04-2006
  Postime
  622
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  E drejte G.D ! Cdo numri real ne boshtin numerik ox , ( te orientuar nga perendimi ne lindje) i korrispondon nje pike e cila "ngrin" ne vete boshtin numerik. Por cfare do te ndodhte nq s do te kerkonim te gjenim rrenjen katrore te dyshit , p sh. , numer te cilin matematikanet e pagezuan "irracional" . Numer qe ndodhet ne nodnje vend midis 1,4 dhe 1,5, por qe nuk mund ti vihet ne korrispondence nje pike sic behet me numrat reale.Pra nje vend per ta ,ne boshtin numeri nuk ka!
  Te njejtin siklet provuan matematikanet kur kerkuan te nxirrnin rrenjen katrore te -1, qe ishte po aq abstrakte sa ajo e dyshit.
  Si gjithe numrat e tjere edhe numrat negative u krijuan nga nevojat e botes financiare, ne ekspansion ,pasi ishin shume te dobishem per te perfaqsuar borxhet.
  Megjithate shume ekuacione te shkalles se dyte,trete ,apo katert nuk mund te zgjidheshin , n q s u drejtohemi numrave te boshtit numerik, ku cdo numri i korrespondon nje pike.
  I pari matematikan , qe i dha zgjidhje ketij paradoksi , ishte Gauss (Carl Friedrich), duke futur idene e numrave imagjinare (numrat komplekse) te perfaqsuar nepermjet nje boshti imagjinar te emeruar "i"(i,1i,2i,3i,4i,5i,6i...............) ,pingul me boshtin ox.(e numrave reale).
  Celesi i demostrimit te Gauss-it qendron ne ekstensionin e imazhit te numrave ordinare si pika qe "ngrijne" ne bostin numerik. Ne bosht cdo numri i korrespondon nje pike, por nuk ka vend per numrin imagjinar , rrenja e -1.
  Drejtimi i ri ,imagjinar ,siper boshtit numerik dukej se e zgjidhte problemin e numrave irracionale,
  dhe ishte i afte per zgjidhjen e cdo ekuacioni(gjetjen e cdo pike) si kombinim te numrit (i) dhe numrave ordinare.
  P sh pika 1+2i , nuk ndodhet me ne boshtin e numrave ordinare, por aty ku pritet ordinata 1, me abshisen (imagjinare) 2i, paralel me boshtin natyror.( nje njesi ne drejtim te lindjes dhe dy njesi (i) ne drejtim te veriut.
  Gauss-i kuptoi qe ne kete harte dydimensionale kishte nje pike qe mund ti vihej ne korrispondence cdo lloj numer i mundshem dhe numrat imagjinare silleshin si kordinata ne kete harte. N q s per shemull , mblidhet numri imagjinar (5+3i) me numrin imaginar (4+2i) do te nodheni ne koordinatat imagjinare (9+5i). Qe nje numer qe ndodhet ne harten imagjinare dhe i korrespondon nje pike , me kordinata (9,pjesa reale, 5i ajo imagjinare).
  Kurioz eshte fakti qe shume nga zbulimet e tij ,pas demostrimeve te tyre kerkonte menyra ti fshihte per te mos gjetur gjurme te vizionit te tyre!
  La vida es un carnaval

 9. #69
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga G.D Lexo Postimin
  Hahahahahaha, ne rregull oj njeri une e di qe secili numer korrespondonte me nje shkronje te caktuar dhe ky muhabet ka qene jo vetem tek hebrejte. Problemi eshte cfare ka per tu rrembyer e per te quajtur teori "e budallme" nje mendim i cili tregon shume mire lidhjen e vleres se ketyre numrave me kendet qe ato mbartin ne paraqitje.
  P.s: Nuk e kuptova cfare gabimi thashe qe te me thoje lope, por nejse.
  Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
  Mos ja mer per te madhe Baptistit sepse ai eshte mesuar te therrase si lope te tjeret ngaqe I pelqen te veje veten ne poziten e "bariut te lopeve" (I.e. Lopar)
  Shikoni ju lopet e gjalla qe kujtoni se injoranca patologjike -perpos qe ju beka te ndritur tejmase - se ju ben edhe te lumtur e te respektuar ne te keputur budallaqesh me plot krenari.

  Ju keni ftyre ti thoni dikujte e keni ndritur?
  Ju t'i kerkonji dikujte edhe [si e quajti ky lopa e gjalle qe han byrek?] "pretendim serioz!', referencen?!!

  Cfare referencash do ti !?

  Sikur ta mbushkan ty kocken e kokes referencat, kur as fakti i gjalle as ekzekutimi i gjalle e para syve nuk ta le fare, po do na kerkosh dhe referencla.

  E vetmja reference qe ua le juve ne koke eshte cekani dhjetekilesh, dhe ate fare te pahetueshme -Lere qe s'po iu mbushka mendja qe e ka sakte Mendimi ate qe thote per "minus pa minus eshte plus" por edhe po e ofendoni ate pa kursyer as titujt e profesoreve prej te cileve ky ka mesuar se:

  1 - (-1 ) = 2 oj lope e gjalle, por po na kelkoni ele lefelenca.

  E si te te bind Mendimi ty, kur ti s'ke as mekanizem kuptimi te instaluar ne kry?!
  Ti kelkon lefelenca!
  Po si s'te vjen turp te dalesh ne shehs i here. Ty ele ketij lopes se gjalle qe kujton se eshte coban?
  Lopet e dreqit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Baptist : 24-09-2011 mė 08:37
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 10. #70
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga G.D Lexo Postimin
  e ke ndritur por duhet te mesohemi qe pas cdo pretendimi serioz duhet te shtojme referencen...
  Copat me te medhaja te idioteve 'te ndritur' paskan qene Paskali, Volteri, Gausi, Einstein etj. Keta nuk kane asnje reference mer!

 11. #71
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
  Mos ja mer per te madhe Baptistit sepse ai eshte mesuar te therrase si lope te tjeret ngaqe I pelqen te veje veten ne poziten e "bariut te lopeve" (I.e. Lopar)
  Interesant. Pak me poshte ketij postimi, lexon: "Kush perzihet me krundet, e hane pulat" - Populli.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga javan : 24-09-2011 mė 09:01

 12. #72
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga javan Lexo Postimin
  Interesant. Pak me poshte ketij postimi, lexon: "Kush perzihet me krundet, e hane pulat" - Populli.
  Haha, e drejte
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 13. #73
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga Baptist Lexo Postimin
  Shikoni ju lopet e gjalla qe kujtoni se injoranca patologjike -perpos qe ju beka te ndritur tejmase - se ju ben edhe te lumtur e te respektuar ne te keputur budallaqesh me plot krenari.

  Ju keni ftyre ti thoni dikujte e keni ndritur?
  Ju t'i kerkonji dikujte edhe [si e quajti ky lopa e gjalle qe han byrek?] "pretendim serioz!', referencen?!!

  Cfare referencash do ti !?

  Sikur ta mbushkan ty kocken e kokes referencat, kur as fakti i gjalle as ekzekutimi i gjalle e para syve nuk ta le fare, po do na kerkosh dhe referencla.

  E vetmja reference qe ua le juve ne koke eshte cekani dhjetekilesh, dhe ate fare te pahetueshme -Lere qe s'po iu mbushka mendja qe e ka sakte Mendimi ate qe thote per "minus pa minus eshte plus" por edhe po e ofendoni ate pa kursyer as titujt e profesoreve prej te cileve ky ka mesuar se:

  1 - (-1 ) = 2 oj lope e gjalle, por po na kelkoni ele lefelenca.

  E si te te bind Mendimi ty, kur ti s'ke as mekanizem kuptimi te instaluar ne kry?!
  Ti kelkon lefelenca!
  Po si s'te vjen turp te dalesh ne shehs i here. Ty ele ketij lopes se gjalle qe kujton se eshte coban?
  Lopet e dreqit.
  O, Pellazg... Lexo drejt!

  Une nuk e kam aspak me ceshtjen e referencave apo Laperencave, por me menyren se si sillesh me antaret e tjere te forumit. Sa here qe dikush te drejtohet ty me Fjale, si njeri ... ti nuk pret as nje as dy; kujton se po te pellet ndonje lope, e me zellin qe te karakterizon pa prit e pa kujtuar e therret "Oj, Lope". Pale dhe ndjehesh i fyer pastaj kur te therret dikush Lopar.

  Ti je i vjeter ketu, e ne vend te tjeret te marrin shembull tek ty se si te sillen me respekt ndaj te tjereve mesojne prej teje artin e te therriturit "Muuuu" ... Turp
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 14. #74
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
  Haha, e drejte
  Kam idene se ata qe perzihen me krundet zakonisht ndihen mes te barabarteve, ose nuk dine me mire.

 15. #75
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga javan Lexo Postimin
  Kam idene se ata qe perzihen me krundet zakonisht ndihen mes te barabarteve, ose nuk dine me mire.
  Varet se kujt i referohesh dhe per ke eshte,

  Nese me referohesh mua, te pakten eshte detyre e imja qe te pelyhem me pak krunde qe "disa" mos genjejne veten se jane Gjela
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 16. #76
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
  Varet se kujt i referohesh dhe per ke eshte,

  Nese me referohesh mua, te pakten eshte detyre e imja qe te pelyhem me pak krunde qe "disa" mos genjejne veten se jane Gjela
  Me duket se ke ngaterruar te drejten qe buron nga trashegimia royale, me rolin e Gjykatesit ne shoqeri dhe te dyja keto me rolin e moderatorit ne forum. Moderatori moderon postet, dhe nuk ka asnje tager, perseris asnje tager, mbi personat qe postojne.

  Me tager nenkuptoj te drejte intelektuale, profesionale, shoqerore, apo njerezore mbi personat qe vullnetarisht postojne.

  Nderkohe qe cuditem nga moderimi yt pedant ndaj gjelave dhe ai loose ndaj krundeve qe zhurmojne ne cdo cep te forumit.

 17. #77
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  669 falenderime nė 475 postime
  Ju lutem beheni debatin brenda normave te forumit, pa ofendime e sharje.

 18. #78
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga javan Lexo Postimin
  Me duket se ke ngaterruar te drejten qe buron nga trashegimia royale, me rolin e Gjykatesit ne shoqeri dhe te dyja keto me rolin e moderatorit ne forum. Moderatori moderon postet, dhe nuk ka asnje tager, perseris asnje tager, mbi personat qe postojne.

  Me tager nenkuptoj te drejte intelektuale, profesionale, shoqerore, apo njerezore mbi personat qe vullnetarisht postojne.

  Nderkohe qe cuditem nga moderimi yt pedant ndaj gjelave dhe ai loose ndaj krundeve qe zhurmojne ne cdo cep te forumit.
  Prit pak...! Ti me ben fajtor mua per sjelljen Baptistit? Me thuaj nese eshte keshtu ...

  Per fat te keq, Javan

  Une moderoj vetem nje seksion te vogel "Qafirash", Une nuk kam asnje force ketu apo ne nje forum/nenforum tjeter. Une nuk shfrytezova aspak fuqite administrative, sepse nuk i kam ne dispozicion ne kete forum :P, por ama nuk mund ti rri duarkryq kur nje antar fyen nje antar tjeter pa me te voglen arsye. Dhe ky eshte vendim personal i imi!

  Te faleminderit per mirekuptimin!
  Scion
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 19. #79
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
  Prit pak...! Ti me ben fajtor mua per sjelljen Baptistit? Me thuaj nese eshte keshtu ...

  Per fat te keq, Javan

  Une moderoj vetem nje seksion te vogel "Qafirash", Une nuk kam asnje force ketu apo ne nje forum/nenforum tjeter. Une nuk shfrytezova aspak fuqite administrative, sepse nuk i kam ne dispozicion ne kete forum :P, por ama nuk mund ti rri duarkryq kur nje antar fyen nje antar tjeter pa me te voglen arsye. Dhe ky eshte vendim personal i imi!

  Te faleminderit per mirekuptimin!
  Scion
  Une t'u drejtova si nje personi postet e te cilit i kam lexuar me interes, se ngjyre jeshile kane edhe te tjere. Personave te tjere me ngjyre jeshile u falet te hyjne si milic dhe te 'zene per lafshe gjelin me te majme' pasi mendojne se fitojne potencen qe nuk kane si individe.

  Por ty jo, ty nuk te falet. Se paku sipas standardeve te mija dhe sipas asaj qe do kesh marre dicka nga kultura subtile e Tiranes se vertete.

 20. #80
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga javan Lexo Postimin
  Une t'u drejtova si nje personi postet e te cilit i kam lexuar me interes, se ngjyre jeshile kane edhe te tjere. Personave te tjere me ngjyre jeshile u falet te hyjne si milic dhe te 'zene per lafshe gjelin me te majme' pasi mendojne se fitojne potencen qe nuk kane si individe.

  Por ty jo, ty nuk te falet. Se paku sipas standardeve te mija dhe sipas asaj qe do kesh marre dicka nga kultura subtile e Tiranes se vertete.
  Nejse, rrofsh per kritiken ... Edhe ne njerez jemi, dhe shpesh te nxituar kur na erren syte duke pare fyerje nga me banalet.
  Shpresoj se jemi kuptuar!

  Me respekt,
  S
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Mbyllen numrat e aparateve celulare kondrabande!
  Nga YaSmiN nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 23-02-2007, 08:05
 2. Numrat e turpshem ne Bote !!
  Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-04-2006, 01:20
 3. QBASIC: numrat natyral qe pjestohen me tre
  Nga Gepardi nė forumin Arti i programimit
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 05-02-2004, 16:07
 4. BIBLA: Numrat & Apokalipsi
  Nga Eni nė forumin Komuniteti protestant
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 02-07-2002, 05:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •