Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 11 postime

  Si mund t'i rrisim flokėt me produkte natyrale ?

  a keni ndonje recete apo cila vitamine stimulone rritjen e flokut dhe ku mund ta gjejme? floku im spo rritet fare kohet e fundit dhe sdi ca te beje qe ti rrise, ju lutem jepni sugjerimet tuaja!
  failure is not an option!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Anėtarėsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,554
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
  a keni ndonje recete apo cila vitamine stimulone rritjen e flokut dhe ku mund ta gjejme? floku im spo rritet fare kohet e fundit dhe sdi ca te beje qe ti rrise, ju lutem jepni sugjerimet tuaja!
  Harroje!Nuk ka shprese.

 3. #3
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Di qe melatonina ose placebo ndikojne pozitivisht ne rritjen e flokeve, por kjo ne rastet kur ekzistojne probleme me renien pse jo edhe masive te flokeve. Ti thua qe s'me rriten fare. Per te rene te bien?
  Ndoshta je duke kaluar nje situate stresi dhe kjo ndikon ne menyre hormonale.


  • Capris
  • Maxilene
  • Cimi
  • Zink

  Keto me larte jane disa perberes ne medikamente dhe produkte kozmetike qe stimulojne qarkullimin e gjakut dhe keshtu direkt edhe ne rritjen e flokeve; kjo sipas prodhuesve te ketyre produkteve. Por duhet theksuar se industria kozmetike sot i pelqen te reklamoje kesoj gjerash. Ndaj duhet te shohesh seriozitetin e prodhuesit, psh nqs ka studime ne lidhje me efektivitetin e produktit qe reklamohet, nqs menyra e veprimit eshte shpjeguar ne menyre transparente dhe te kuptueshme.

  Nje tjeter eshte: Minoxidil Ne fakt ka qene nje perberje kunder presionit te larte te gjakut, por nga studimet ka rezultuar se stimulon edhe rritjen e flokeve, vec ne rastet kur vihet re ama nje renie e tij. E perdor si Pumpspray(se di si quhet ne shqip lol). Rezultatin e pare e sheh pas 4 muajsh kurse te plote pas nje viti.
  Ketu ku jam une merret pa rezepte ne farmaci nen emrin e medikamentit Regaine®.

  Theksoj se zakonisht perdoren ne rastin e renies se flokeve.

  Uroj qe te vihet re kjo tema qe ke hapur ti nga nje anetarja Xhenneta-Morina e cila eshte duke mbaruar mjekesi ne nje kohe rekord dhe kam besimin se do te te thote dicka te vlefshme.
  Elegance is an attitude.

 4. #4
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Uroj qe te vihet re kjo tema qe ke hapur ti nga nje anetarja Xhenneta-Morina e cila eshte duke mbaruar mjekesi ne nje kohe rekord dhe kam besimin se do te te thote dicka te vlefshme.
  Poooooooooooooo uroj dhe une te njejten. Xhennete na ndihmo me keshillat e tua si mjeke.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 5. #5
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Vitamina H (biotin) ndihmon ne rritjen e flokut.

  Floku rritet 1 deri ne 1,5 cm ne muaje (varet nga geni)

  Ne farmaci duhet te kete tableta qe permbajne Vitaminen H
  ndihmon dhe per rritjen e thonjve.

  Rruga me e shendetshme eshte nje ushqimi i pasur me vitamina.

  Veza, drithrat,domatja,spinaqi, peshku
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Kujdesu per ndonje bime, ka efekt psikologjik(jo placebo), dhe floku jot do te jete me i shendetshem dhe do rritet me shpejt. Fakti qe ti sheh bimen te rritet e shendetshme ben dhe flokun tend te jete i tille. Nuk te kushton gje ta provosh.

  Ne te kundert ka nje mjekim popullor shume efikas.
  Nuk e di a ka ferma aty ku je ti, shko, merr ca bajga lope mundesisht, por edhe te kafsheve te tjera barngrenese, lyeje flokun bollshem, lidhe me shami, dhe prit efektet.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga angelina o2 Lexo Postimin
  Di qe melatonina ose placebo ndikojne pozitivisht ne rritjen e flokeve, por kjo ne rastet kur ekzistojne probleme me renien pse jo edhe masive te flokeve. Ti thua qe s'me rriten fare. Per te rene te bien?
  Ndoshta je duke kaluar nje situate stresi dhe kjo ndikon ne menyre hormonale.


  • Capris
  • Maxilene
  • Cimi
  • Zink

  Keto me larte jane disa perberes ne medikamente dhe produkte kozmetike qe stimulojne qarkullimin e gjakut dhe keshtu direkt edhe ne rritjen e flokeve; kjo sipas prodhuesve te ketyre produkteve. Por duhet theksuar se industria kozmetike sot i pelqen te reklamoje kesoj gjerash. Ndaj duhet te shohesh seriozitetin e prodhuesit, psh nqs ka studime ne lidhje me efektivitetin e produktit qe reklamohet, nqs menyra e veprimit eshte shpjeguar ne menyre transparente dhe te kuptueshme.

  Nje tjeter eshte: Minoxidil Ne fakt ka qene nje perberje kunder presionit te larte te gjakut, por nga studimet ka rezultuar se stimulon edhe rritjen e flokeve, vec ne rastet kur vihet re ama nje renie e tij. E perdor si Pumpspray(se di si quhet ne shqip lol). Rezultatin e pare e sheh pas 4 muajsh kurse te plote pas nje viti.
  Ketu ku jam une merret pa rezepte ne farmaci nen emrin e medikamentit Regaine®.

  Theksoj se zakonisht perdoren ne rastin e renies se flokeve.

  Uroj qe te vihet re kjo tema qe ke hapur ti nga nje anetarja Xhenneta-Morina e cila eshte duke mbaruar mjekesi ne nje kohe rekord dhe kam besimin se do te te thote dicka te vlefshme.
  Po dhe une them se po e shef temen ,plus dhe nga eksperienca personale ,gogja te gjate gjate e kishte leshin hahahaha
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

Tema tė Ngjashme

 1. A duhet tė bashkohet Kosova me Shqipėrinė?
  Nga tani_26 nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 2295
  Postimi i Fundit: 12-02-2018, 12:46
 2. U hartua platforma e Shqipėrisė natyrale
  Nga lepurush nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 07-04-2012, 18:49
 3. Ferexheja nuk ėshtė kulturė shqiptare
  Nga NoName nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 14:29
 4. Gruaja nė Islam
  Nga Acid_Burn nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 22-08-2005, 09:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •