Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  Zoti i di te gjitha Maska e shoferi
  Anėtarėsuar
  15-01-2008
  Vendndodhja
  Malishev
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Planimetri te pershtatshme per nje shtepi te re

  Pershendetje te gjithve.Planifikoi kete vit te filloi nje shtepi me ndertu kerkoi ndoi plan te bukur por mos te kaloi100m2,pra nje shtepi te vogel,kati dhe nenkulmi 80-100m2 nese din dikush ju faleminderit shum.
  Zoti i di te gjitha

 2. #2
  Zoti i di te gjitha Maska e shoferi
  Anėtarėsuar
  15-01-2008
  Vendndodhja
  Malishev
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Na ka fal Zoti shum njerez te ditur edhe mua personalisht sa her mu ka dahst diqka gjithmon e kam gjet pikerisht ne kete vend.Nuk besoi se do mbes pa pergjigjeje edhe kesai radhe faleminderit shum.
  Zoti i di te gjitha

 3. #3
  Zoti i di te gjitha Maska e shoferi
  Anėtarėsuar
  15-01-2008
  Vendndodhja
  Malishev
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  e kam gjey nje faqe per shtepi te bukura dhe nese dikuj i hyn ne pun mund te shikoi ketu
  www.dom.pl
  Zoti i di te gjitha

 4. #4
  EPIROT Maska e EDLIN
  Anėtarėsuar
  16-07-2007
  Vendndodhja
  ku bėhen qinglat
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  20 falenderime nė 19 postime
  Shoferi, projekte interesante keto qe ke sjelle,faleminderit!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e RinorZ
  Anėtarėsuar
  08-06-2008
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje Zoteri...

  Une jam nje student i fakultetit te Arkitektures, viti II.
  Nese deshironi, mund te i'u ndihmoje per gjithcka...

  Me kontakto ne PM.

  Me Rrespekt
  RinorZ

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-02-2009
  Postime
  814
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  [QUOTE=shoferi;2205626]e kam gjey nje faqe per shtepi te bukura dhe nese dikuj i hyn ne pun mund te shikoi ketu
  www.dom.pl[/QU

  wowwwwwwww deri ne Poloni shkova me na sjell projekte shpiash

 7. #7
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Citim Postuar mė parė nga shoferi Lexo Postimin
  Pershendetje te gjithve.Planifikoi kete vit te filloi nje shtepi me ndertu kerkoi ndoi plan te bukur por mos te kaloi100m2,pra nje shtepi te vogel,kati dhe nenkulmi 80-100m2 nese din dikush ju faleminderit shum.
  80-100m2 nuk eshte shtepi,eshte kotec pulash.Dhomat do dalin si furrik lol.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 8. #8
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,707
  Faleminderit
  186
  237 falenderime nė 190 postime
  Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
  80-100m2 nuk eshte shtepi,eshte kotec pulash.Dhomat do dalin si furrik lol.
  hahahaha....
  dhoma per te tere.... pagun benseven
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e pa-emer
  Anėtarėsuar
  26-09-2009
  Vendndodhja
  ne parajse--aty ku sje Ti
  Postime
  257
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  sa pagun hhahahahha hajgare

  qe nje faqe e zvicres
  www.swisshaus.com
  PS nese e ke kry nashta i vyn tjeter kujt hahahah
  fotografia-hobi im

 10. #10
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  hahahaha....
  dhoma per te tere.... pagun benseven
  Konkluzioni eshte ky.
  Ose beje shtepine me dhoma te medha nuk po them salla por dhoma te medha,ose mos e bej fare,pasi ndertimi i shtepise eshte investim.
  Pas ndertimit shtepia do ngelet ashtu.Ndryshimet e mevonshme mund te kushtojne shume,so nuk ja vlen ti hysh modifikimeve pas psh 5 vjetesh
  I fut ca pare vete,merr dhe ca hua nga banka,nderton shtepine,gjysmen e jep me qira, me paret e qiraxhinjve likujdon banken me keste mujore(mortgage shit),te ngelen dhe ca pare per te shku ne plazh lol.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 11. #11
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
  Konkluzioni eshte ky.
  Ose beje shtepine me dhoma te medha nuk po them salla por dhoma te medha,ose mos e bej fare,pasi ndertimi i shtepise eshte investim.
  Pas ndertimit shtepia do ngelet ashtu.Ndryshimet e mevonshme mund te kushtojne shume,so nuk ja vlen ti hysh modifikimeve pas psh 5 vjetesh
  I fut ca pare vete,merr dhe ca hua nga banka,nderton shtepine,gjysmen e jep me qira, me paret e qiraxhinjve likujdon banken me keste mujore(mortgage shit),te ngelen dhe ca pare per te shku ne plazh lol.
  Dy imazhe poshte.Nje shtepi e ngushte,furrik,shtepi pulash dhe imazhi i dyte shtepi tamam me dhoma te gjera.
  Shtepia e dyte nuk ka shume lartesi por eshte e gjere,eshte sakrifikuar pak lartesi dhe eshte bere me e gjere dhe duket me bukur.
  Cfare duhet pas parasysh:
  Shtepia nuk duhet te kete cati shume te pjerret,ka me shume humbje ne hapesire te brendshme qe nuk perdoret dhe kerkon me shume mirembajtje.
  Shtepia duhet te kete mbi cati dritare skajlajts(s_ja ne figure) skajlajts jane katrore material xham peciglas konvex si fllucke,ose si kurrizi luges qe mbahen ne kornize metalike,cahet catia ne madhesinee kornizes se skajlajtit dhe te carja montohet skajlajti.Keto dritare instalohen ne cati zakonisht mbi dhomat qe nuk i ze dielli,si dhoma ne qender te shtepise ose dhoma anesore me dritare qe sheh nga veriu dhe nuk i kap dielli fare.Ne keto raste ne cati mbi keto dhoma ne cati montohen dritare skajlajts qe lejon futjen e djellit ne dhome.Anash dritaret izolohen qe te mos fusin uje.
  Naten shikon yjet nga dhoma nepermjet dritares skajlajt.
  Dhomat ku hyn dielli jane me te shendetshme.Dritaret anesore te shtepive duhet te jene te gjera(jo te larta dhe te ngushta qe eshte dizenjo idiotesh)Dritaret e gjera lejojne me shume diell dhe drite ne dhoma.Krijon nje ambient me te celur qetesues.Dhomat jane te shendetshme dhe te balancuara ne drite diell dhe lageshti ajrore.
  Shtepia jashte kerkon peme dhe shkurre dekorative(sh/p d) ne figure.
  Vendosja prane shtepise te shkurreve
  dhe pemeve dekorative jo vetem krijon nje ambjent shume te bukur por edhe i ben shtepite me te ngrohta ne dimer dhe me te fresketa ne vere,kursehet energji per ngrohje dhe ventilim.Keto shtepi si e gjera ne figure jane eficente ne energji dhe te shendetshme.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 28-09-2009 mė 20:21
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
  80-100m2 nuk eshte shtepi,eshte kotec pulash.Dhomat do dalin si furrik lol.
  hahaha, edhe ne kohe te xhaxhit, trualli me i vogel ka qene 250 m2
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 13. #13
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Anėtarėsuar
  30-08-2005
  Mosha
  42
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga davidd Lexo Postimin
  hahaha, edhe ne kohe te xhaxhit, trualli me i vogel ka qene 250 m2
  po si qenka 100 m2 kotec ? . mua s'me duket kaq e vogel.
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga donna76 Lexo Postimin
  po si qenka 100 m2 kotec ? . mua s'me duket kaq e vogel.
  ok, nuk po bej me ze. kur do e marim. nje krevat dopjo "super king" do na e mbaj, te tjerat skemi c'i duam.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga davidd : 19-10-2009 mė 17:20
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-06-2003
  Postime
  570
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  varet si eshte menduar, nese eshte fjala 10 x 10 metra = 100 m2, siperfaqja e katit te pare, eshte shtepi standarde dhe nuk i duhet me e madhe per nje familje.
  shembull 2 kate = 200 metra katrore, 4-5 dhoma eshte shtepi standarde.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Archicad
  Anėtarėsuar
  31-03-2008
  Vendndodhja
  Ne boten tridimensionale
  Postime
  285
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Duhet te paguash nja 500 euro per nje projekt te mirefillte per kete kvadrature. Shqiptaret i bejne shtepiat pa projekte ose me projekte te huazuara. Zor ju vjen te paguajne projektues. heh. Merr nje pale mjeshtra, dhe ata nga pervoja te furnizojne me nje plan.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime nė 13 postime
  ndertimi i shtepise nuk eshte vetem pune mjeshtrash por nje varg procesesh qe fillojne me studimin e tokes, lehtesite ose veshtiresite per lidhjet e ulit, elektrikut, gazit, shkarkimeve te ujrave te zeza, pozicioni ne lidhje me ndertimet perreth etj. te gjitha keto si dhe planet dhe detajet qe i shoqerojne keto plane qe ne nje menyre kane permbushur kriteret e duhura si dhe vizionin e porositesit vetem atehere mjeshtrat mund te japin pjesen e tyre ne ndertimin e godines
  POR C'DO GJE KA KALUAR NEPERMJET ARKITEKTIT I CILA KA PERGJEGJESI PROFESIONALE PER PLANET QE MIRATON DHE ESHTE I DETYRUAR TE VEZHGOJE E KONTROLLOJE ZBATIMIN E TYRE ME TE GJITH PALET QE MARRIN PJESE NE KETE NDERTIM
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

Tema tė Ngjashme

 1. Mirė se tė urdhėroni nė sofrėn e Dibrės sė madhe e tė vogėl
  Nga biligoa nė forumin Shqipe nga Shqipėria
  Pėrgjigje: 129
  Postimi i Fundit: 17-05-2010, 17:53
 2. Kush janė Dibranėt ?
  Nga biligoa nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 17:37
 3. Raporti Zyrtar, Ja masakrat serbe tė 1913 nė Dibėr
  Nga Apollyon nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2008, 08:44
 4. Kreditė pėr shtėpi, interesat nė ulje, afati nė rritje
  Nga ganoid nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-02-2005, 08:25
 5. Islamizimi I Popullit Shqiptar
  Nga altin55 nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-04-2004, 04:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •