Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 30 prej 30
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-07-2007
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pėrgjegja e saktė ėshtė nėn a,b ose c

  1.Gjuha mund tė jetė:
  a.e folur ose e shkruar
  b.vetėm e folur
  c.vetėm e shkruar
  2.Gjuha e folur pėrdor:
  a.tingujt
  b.shkronjat
  3.Gjuha shqipe ka:
  a.30 shkronja
  b.38 shkronja
  c.36 shkronja
  4.Janė tė ndara mirė nė rrokje kėto fjalė:
  a.l-iri,b-uk-uri,zan-ore;
  b.li-ri,bu-ku-ri,za-no-re.
  5. Ēka ėshtė intonacioni?______________________________________ _______________
  6.Shqiptimi mė me forcė i njė rrokje,quhet :
  a.rrokje e theksuar
  b.rrokje e fortė
  7.Rrėnjė e fjalės ėshtė:
  a. pjesa e kuptimshme e fjalės
  b.parashtesat dhe prapashtesat
  8.Cilat nga dy grupet e fjalėve janė fjalė me parashtesa:
  a.fjalė me parashtesa janė fjalėt:paaftėsi,i paditur,zhvendos,e tj.;
  b.fjalė me parashtesa janė fjalėt:trimėri,largoj,punoj,e tj.
  9..Fjalė tė thjeshta janė fjalėt:
  a. tė cilave nuk mun t’u hiqet asgjė pa prishur kuptimin e
  tyre:krahinė,rrymė ,pushkė,shtėpi,shkollė,e tj
  b.janė fjalėt qė kanė kuptime shumė tė thjeshta
  10.Fjalė tė pėrbėra:
  a.janė fjalėt qė pėrbėhen nga bashkimi i dy fjalėve:gjakmarrje , . gushkuq,e tj;
  b.janė fjalėt qė pėrbėhen nga fjalėt e thjeshta dhe nga fjalėt e pėrbėra.
  12.Sinonimet,
  a.janė fjalė me kuptime tė ēuditshme;
  b.fjalė qė kanė kuptim tė njėjtė(nėnė-mėmė,e tj.)
  13.Fjalia:Unė jam nxėnės i klasės sė shtatė
  ėshtė:
  a.fjali dėftorė e formės mohore;
  b.fjali dėftore e formės pohore.

  14.Fjalia zakonisht ka foljen dhe kryefjalėn e saj,qė ndryshe quhen edhe gjymtyrė kryesore.Fjalia qė ka foljen dhe kryefjalėn,njihet edhe si:
  a.fjali me folje dhe kryefjalė(!)
  b.fjali dykryegjymtyrėshe.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-07-2007
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pėrgjegja e saktė ėshtė nėn a,b,ose c


  1.Gjuha shqipe bėn pjesė:
  a.nė familjen e gjuhėve tė Ballkanit;
  b.nė familjen e gjuhėve indoevropiane;
  c.nė familjen e gjuhėve evropiane.
  2.Gjuha shqipe ėshtė:
  a.pasardhėse e gjuhės sė epokės tė Skėnderbeut;
  b.pasardhėse e ilirishtes.
  3.Dokumentet e para tė shkruara tė shqipes,
  a.i pėrkasin shk.XIV;
  b.i pėrkasin shk.XIX.
  4Libri i parė i shkruar shqip ėshtė:
  a.Evetari;
  b.Meshari
  5.Gjuha shqipe ka:
  a.katėr dialekte(gegėrishten,toskėrishten,tetovarishten dhe shkodranishten);
  b.tri dialekte(gegėrishten,toskėrishten dhe shkodranishten);
  c.dy dialekte(gegėrishten dhe toskėrishten).
  6.Folje tė zgjedhimit tė parė janė foljet:
  a.shkrua-j.mba-j,kthe-j,mendo-j,trego-j;
  b.vė,zė,fle,di;
  c.kap,qep,vendos,mat,e tj.
  7.folje tė zgjedhimit tė dytė janė foljet :
  a.shkrua-j,mba-j,kthe-j,mendo-j;
  b.vė,zė,fle;
  c.kap,qep,vendos,e tj.
  8.Foljet jap,ha ,kam,e tj,qė ndryshojnė temėn nė tė kryerėn e thjeshtė dhe nė pjesore,janė:
  a.folje tė rregullta;
  b.folje tė parregullta.
  9.Kur veprimi i treguar nga folja mbetet tek kryefjala,si nė fjalinėshtė fshati im,fshati ku(unė)u rrita,atėherė nė kėtė rast kemi tė bėjmė me folje:
  a.joveprore;
  b.veprore.

 3. #23
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Me gjithe respektim veletini , nuk me duken ushtrime per provim lirimi keto , teper elementare.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-07-2007
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Keso lloj testesh,qe jane te bazuara ne plan-programin e Shkolles se Mesme te Ulet,une(perndryshe mesimdhenes i lendes gjuhe shqipe,per nga profesioni),aplikoj tek nxenesit.
  Dhe Perla ka plotesisht te drejte kur thote se keto testime jane elementare.
  Por,po qe se Perla do te marre pasasysh parimin e shkallshkallshmerise( nga e lehta tek e renda),atehere sigurisht se do te me aresyetoje.

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  [QUOTE=Solomoni;2207031](vazhdim)


  15. Ndėrto fjali tė pėrbėra duke i vendosur pjesėt me kėtė renditje:
  A. Pjesa kryesore dhe dy pjesė tė nėnrenditura kohore tė shkallės sė parė, tė bashkėrenditura ndėrmjet tyre. (Bėj skemėn)
  Qe ne momentin kur filloi ndeshja dhe gjersa mbaroi, ai nuk foli asnje fjale.

  B. Dy pjesė kryesore tė bashkėrenditura qė plotėsohen nga njė pjesė e nėnrenditur kohore e shkallės sė parė (Bėj skemėn)

  Edhe pse gaboi, ai nuk kerkoi falje, kur shoket e kritikuan.
  C. Pjesė kryesore, pjesė e nėnrenditur ftilluese e shkallės sė parė, pjesė e nėnrenditur pėrcaktore e shkallės sė dytė. (Bėj skemėn)

  Dihet, qe duhet te studiosh shume, nese do te kesh rezultate te mira ne mesime.
  --->
  QUOTE]
  I kam patur shume qejf skemat e fjalive, por shkeputja ka bere te sajen. Shpresoj te kem qene e sakte.
  Feelings change - memories don't.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  [QUOTE=Solomoni;2207031](vazhdim)
  19. Rishkruaj secilėn fjali, duke zėvendėsuar pėrcaktorin me njė PN:
  a. Mė hodhi fati nė njė ishull tė pabanuar.
  Me hodhi fati ne nje ishull, qe dukej si i pabanuar.

  b. Pėr kėtė punė pėrdorja njė hu tė trashė.
  Per kete pune perdora nje hu, qe kishte trashesine e duhur.
  Feelings change - memories don't.

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  [QUOTE=Solomoni;2206979][CENTER]USHTRIME PĖR MORFOLOGJINĖ DHE SINTAKSĖN  1. A ėshtė fjalė e pandryshueshme? Qarko PO ose JO:
  Emri, folja, nyja, numėrori, parafjala, pasthirrma, lidhėza, pėremri, pjesėza

  2. Ajanė forma tė pashtjelluara tė foljes? Qarko PO ose JO:
  Dėshirorja, pjesorja, pėrcjellorja, paskajorja, lidhorja, kushtorja

  3. Shkruaj formėn joveprore tė foljeve tė mėposhtme, duke mos ndryshuar mėnyrėn, kohėn, vetėn dhe numrin:
  Punonin- punoheshin, vizatoi- u vizatua, paskam zgjuar-qenkam zgjuar, tė mbjellė-te mbillet, duke larė-duke u lare, pa lexuar-pa u lexuar


  5. Plotėso fjalinė me trajtėn e shkurtėr qė mungon:
  Kur pa mjekrėn e bardhė tė plakut tė dridhej nga emocioni, __i_'_u mbushėn sytė me lot.  7. Lexo tekstin:
  “Gjuha ėshtė mė e para e madhja shenjė e njė kombėsie.
  Ai qė s’do kombin e mėmėdheun e tij, ėshtė tradhtar e i lig;
  i tilli s’mund tė quhet njeri.” (S. Frashėri)

  a. nėnvizo kallėzuesorėt e kryefjalės
  b. me se janė shprehur kallėzuesorėt qė nėnvizove
  9. Krijo njė fjali tė pėrbėrė me mė shumė se dy pjesė, ku tė pėrdoret njė PK dhe tri PN tė varura nga njėra-tjetra:

  Punetoret e kuptuan (pk)/, qe duhet te mbaronin punen sa me shpejt(pn e shkalles se1)/ qe te ishte e mundur(pn e shkalles se 2), per shkak te stuhise qe po afrohej.(pn e shkalles se 2)/a)

  Emėrto pjesėt pėrbėrėse tė fjalisė dhe pėrcakto shkallėn e secilės pjesė:
  b) Ndėro skemėn e fjalisė


  (QUOTE]
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 03-04-2009 mė 16:11
  Feelings change - memories don't.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Solomoni
  Anėtarėsuar
  18-10-2008
  Postime
  134
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Postuar me pare nga veletini:
  Solomon,Dea,DeuS,
  kjo pune e juaja ne fushenb e gramatikes se gjuhes shqipe eshte me shume se sa testim.Kjo eshte forma me praktike e mesimit te gjuhes dhe rregullave te saj permes internetit.
  Edhe une te falenderoj gjithashtu per pyetjet me alternativa qe postove

  (vazhdim)
  19. Rishkruaj secilėn fjali, duke zėvendėsuar pėrcaktorin me njė PN:
  a. Mė hodhi fati nė njė ishull tė pabanuar.
  b. Pėr kėtė punė pėrdorja njė hu tė trashė.

  20. Rishkruaj secilėn fjali, duke zėvendėsuar rrethanorin me njė PN:
  a. Nganjėherė mė duheshin dy ditė pėr t’i shpėnė nė banesėn time.
  b. Pėr tė kėnaqur oreksin tim tė pangopur, kam gllabėruar shumė desh.

  21. Gjej rrethanorin dhe trego llojin e tij:
  a) Verės mbajti shumė nxehtė.
  b) Ajri i natės dridhej nga kėnga e fyellit.
  c) Retė ndiqnin njėra-tjetrėn dhe treteshin nė horizont.

  22. Rishkruaj fjalinė duke ruajtur emrin qė kryen funksionin e kryefjalės:


  Mali ishte i vetmi burim tė ardhurash pėr fshatarėt.

  a. Kryefjala tė jetė shprehur me grup emėror+mbiemėr
  b. Kryefjala tė jetė grup emėror emėr+emėr:
  c. Kryefjala tė jetė grup emėror pėremėr dėftor+emėr+mbiemėr:
  d. Kryefjala tė jetė pjesė e nėnrenditur e njė fjalie tė pėrbėrė:

  Dukej qartė___________________________________________
  e. Nėnvizo vetėm kallėzuesorin e fjalisė nė krye tė ushtrimit
  f. Me se ėshtė shprehur ky kallėzuesor
  g. Shkruaj vetėm kallėzuesorin
  h. Shkruaj foljen-kallėzues


  23. Listo gjashtė folje me tė cilat mund tė ndėrtohen fjali qė pėrveē kryefjalės, tė kenė edhe kallėzuesor tė kryefjalės:

  Emėroj; gradohem; kam; jam; propozoj; quhem; zgjidhem; them; thėrres; shpallem; bėhem; ruaj; qėndroj; tingėllon.
  Po listoj vetem tre per ndihme (gradohem, jam, quhem) tre te tjerat gjejini vete.

  Me tri nga foljet qė listove ndėrto nga njė fjali. Nėnvizo kallėzuesorėt.

  Shėnime pėr rifreskim e sistemim njohurish.
  Fjalitė qė janė ndėrtuar me foljen jam ose me folje tė ngjashme me tė (bėhem, dukem, quhem, zgjidhem, emėrohem, mbahem etj.), pėrveē kryefjalės kanė edhe kallėzuesor tė kryefjalės. Kallėzuesori i kryefjalės shpreh njė gjendje ose njė cilėsi tė personit a tė sendit qė shėnohet nga kryefjala. Ai mund tė shprehet me mbiemėr, me emėr me gup emėror.
  Kallėzuesori i kryefjalės pėrshtatet me kryefjalėn nė gjini, nė numėr dhe nė rasė (kur ėshtė mbiemėr) ndėrsa, kur ėshtė emėr, pėrshtatet nė numėr (shpesh pėrshtatet edhe nė rasė, kurse nė gjini mund tė mos pėrshtatet).
  Kallėzuesori i kryefjalės vendoset zakonisht pas foljes. Nė raste tė veēanta mund tė zėrė vend para foljes, madje nė krye tė fjalisė. Nė kėto raste vihet shumė nė dukje, theksohet, vishet me ngjyra emocionale gjendja ose cilėsia qė ai shpreh:
  Unė jam shqiptar. Shqiptar unė jam.

  24. Nėnvizo kallėzuesorėt nė secilėn fjali:

  a. Rrezet e diellit arrinin tė dobėta nė tokė.
  b. Dy kuaj i gjetėm tė lidhur nė pyll.
  c. Ismail Qemali u zgjodh president i qeverisė provizore.
  d. Mė kanė emėruar mėsues nė shkollėn tuaj.
  e. Mos vdeksha pa e parė nipin tė martuar!
  f. Ai mbahej pėr trim, po s’doli gjė.
  g. Pikat e shiut binin tė rralla mbi rėrėn e nxehtė tė plazhit.
  h. Mėsuesi atė e njihte pėr nxėnės tė zellshėm.
  i. Sytė i kishte tė mėdhenj e tė shndritshėm.
  j. Nxėnėsit u bėnė shqetėsimi i tij i pėrhershėm.

  Grupo fjalitė e mėsipėrme:
  A. Fjali me kallėzuesorė tė kryefjalės: (ndihme c;f;g;j)
  B. Fjali me kallėzuesorė tė kundrinorit tė drejtė:

  Trego me se shprehet kallėzuesori nė fjalinė:
  a, c, e, h, i.

  Grupo foljet a-j sipas llojit:
  A. Folje kalimtare (ndihme e;d;e;j)
  B. Folje jokalimtare

  25. Pėr secilėn fjalė a grup fjalėsh me shkronja tė zeza, qarko Rr, nėse ėshtė rrethanor, ose Ku, nėse ėshtė kundrinor:

  Vajza u ul me kujdes nė anė tė rrugės.
  Ajo bisedoi nė telefon me shoqen e saj tė punės.
  Rrugėve u ėshtė shtuar gjelbėrimi.
  Rrugėve sheh njerėz tė moshave tė ndryshme.
  Erdha tek ti qė tė studiojmė sė bashku.
  Rehatohem sa herė vij tek ti.

  26. Nėnvizo rrethanorėt nė fjalinė:
  Konicėn pėr herė tė parė e kam pjekur mė 1906 nė Boston tė Amerikės.

  a. Rishkruaj fjalinė aq herė sa tė jetė e mundur, duke zhvendosur rrethanorėt:
  b. Rishkruaj fjalinė vetėm njė herė, duke lėnė vetėm rrethanorin qė tė duket si mė i domosdoshėm:


  27. Plotėso vendet bosh me pėrcaktorėt e dhėnė nė fund tė tekstit.
  (kujdes pėrshtatjen e pėrcaktorit me fjalėn qė pėrcakton)


  Festa qe e bukur. E madhe. Qyteti s’mbante mend njė gėzim _________. Ishte ditėlindja ______. Darka qe shtruar nė lėndinė pas spitalit. Nė krye ishin shtruar _____ tavolina, kurse rreth e qark, pranė zjarreve _________, ku piqeshin mishrat nė hell, qenė shtruar mėsalla tė ndryshme, tė mbushura me meze, shishe ________, qepė e hudhra, djathė e gjizė, mollė e dardha, arra e gėshtenja. Gjithė vjeshta _______ ishte shtruar kėmbėkryq dhe priste ēudinė: tė ndizeshin dritat. Njė kordon _______ llambash i rrinte rreth e qark lėndinės. Poēat ____________ ishin lyer me ngjyra _________.

  (disa, i bardhė, indryshėm, elektrik, i tillė, i ndezur, i tij, i begatė, i gjatė)

  28. Ndėrto GE qė tė pėrmbajė pėrcaktorė tė shprehur me emėr:
  a. nė rasėn emėrore:

  faqe nga romani
  letėr_________
  kujtime tė pashlyera _________
  fragment __________
  kujtime ________
  episode prekėse ____________

  b. nė rasėn gjinore:

  libri i leximit
  rrugėt ___________
  diskutimi entuziast ________
  zhurma gazmore ____________
  vargu ______________
  konkursi _____________
  mendimet _____________

  c. nė rasėn kallėzore:

  rrugicat nėpėr lagje
  rrugė ________
  njė mal ________
  diskutim _____________
  agronom ____________
  i dashur ___________

  d. nė rasėn rrjedhore:

  filxhan qelqi
  shkolla ___________
  kosh _____________
  rruga _______________
  vend ________________
  lot tė nxehtė _______________

  29. Lexo tekstin:

  “ Respekto shokėt nė klasė. Duke vepruar kėshtu, tregon se je nxėnės i kulturuar. Mos harro se nė jetė ēdokush duhet tė punojė e tė veprojė sipas normave tė edukatės”.

  a. Veēo njė emėr tė lakimit II dhe shėno veēoritė e tij gramatikore:
  b. Veēo njė emėr nė trajtėn e shquar dhe shėno veēoritė e tjera gramatikore:
  c. Ndėrto njė fjali ku emri jetė tė pėrdoret si emėr konkret:


  Vazhdo mė tej:
  + Emri qė pėrdoret nė fjalinė mė lart, ėshtė (Qarko):
  A. I pėrveēėm B. I pėrgjithshėm
  + Shkruaj:
  ----> tė paktėn dy emra tė pėrgjithshėm konkretė qė kanė si rrėnjė fjalėn jet(ė):
  ----> tė paktėn dy emra tė pėrveēėm mashkullorė qė kanė si rrėnjė fjalėn jet(ė):
  ----> tė paktėn dy emra tė pėrveēėm femėrorė qė kanė si rrėnjė fjalėn jet(ė):

  Shėnime pėr rifreskim e sistemim njohurish
  Kur bėjmė analizėn e njė emri tė pėrdorur nė fjali, duhet tė pėrmendim kėto tetė veēori (kategori) gramatikore tė tij: lloji (i pėrgjithshėm apo i pėrveēėm), konkret ose jokonkret (abstrakt), gjinia (mashkullore, femėrore ose asnjėanėse), lakimi (i parė, i dytė ose i tretė), numri (njėjės ose shumės), trajta (e shquar ose e pashquar) rasa (emėrore, gjinore, dhanore, kallėzore ose rrjedhore), formimi (fjalė e thjeshtė, e prejardhur, e pėrbėrė ose e pėrngjitur).

  30. Shėno D pėr pėrdorimin e drejtė dhe G pėr pėrdorimin e Gabuar tė pėremrave pyetės. Pėr rastet me G, shkruaj pėremrin qė duhej pėrdorur:

  a. Kush u shpall fitues i festivalit?
  b. Kė lojtar pėlqeve mė shumė? ( G duhet Cilin)
  c. Kujt i flet? – e pyeti gjeli qenin.
  d. Kujt do t’ia dėrgosh mesazhin e parė?
  e. Pėr kė film po diskutonit?
  f. Pėr kė djalė e ke fjalėn?
  g. E kujt fshatari ėshtė kjo shtėpi?
  h. Nuk po vendoste ēfarė t’i thoshte kur tė takohej.
  i. Dukej qartė se s’kishe ēfarė t’i bėje mė shumė.
  j. Ai s’po gjente me ēfarė ta trazonte zjarrin.

  Shėnime pėr rifreskim e sistemim njohurish
  Pėremri pyetės zėvendėson njė emėr a njė GE tė pashprehur, por qė do tė shprehet nė pėrgjigjen pėr pyetjen e bėrė. Pėremrat pyetės janė: kush?, cili?, ē’?, ēfarė?, sa?, i sati?, se?, me se?.
  Kanė veēorinė gramatikore tė gjinisė, tė numrit dhe tė rasės pėremrat pyetės: cili?, i sati?
  Kanė veēorinė gramatikore tė rasės pėremrat pyetės: kush? Dhe sa?
  Nuk kanė asnjė veēori gramatikore pėremrat pyetės: ē’?, ēfarė? Dhe se?
  Pėremri pyetės kush? Pėrdoret pėr tė pyetur vetėm pėr njerėz. Ai nuk shoqėrohet kurrė me emra. Gjithashtu, ky pėremėr pėrdoret vetėm nė numrin njėjės.
  Pėremri pyetės kush? Nuk duhet pėrdorur asnjėherė pėrpara emrave si pėrcaktor i tyre, ky pėremėr pėrdoret pėr tė pyetur pėr njė person tė panjohur ose tė papėrmendurnė bisedė.
  Pėremri cili? Mund tė pėrdoret si pėrcaktor i njė emri ose mė vete.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Solomoni : 05-04-2009 mė 09:45

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  [QUOTE=Solomoni;
  [


  [B]27. Plotėso vendet bosh me pėrcaktorėt e dhėnė nė fund tė tekstit.
  (kujdes pėrshtatjen e pėrcaktorit me fjalėn qė pėrcakton)[/B]

  Festa qe e bukur. E madhe. Qyteti s’mbante mend njė gėzim _te tille________. Ishte ditėlindja _e tij_____. Darka qe shtruar nė lėndinė pas spitalit. Nė krye ishin shtruar _disa____ tavolina, kurse rreth e qark, pranė zjarreve _te ndezur________, ku piqeshin mishrat nė hell, qenė shtruar mėsalla tė ndryshme, tė mbushura me meze, shishe _te bardha_______, qepė e hudhra, djathė e gjizė, mollė e dardha, arra e gėshtenja. Gjithė vjeshta _e begate______ ishte shtruar kėmbėkryq dhe priste ēudinė: tė ndizeshin dritat. Njė kordon i gjate_______ llambash i rrinte rreth e qark lėndinės. Poēat _elektrik___________ ishin lyer me ngjyra _te ndryshme________.

  (disa, i bardhė, indryshėm, elektrik, i tillė, i ndezur, i tij, i begatė, i gjatė)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 14-04-2009 mė 17:35
  Feelings change - memories don't.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Gramatika e Gjuhes Shqipe - testime

  Citim Postuar mė parė nga Solomoni Lexo Postimin
  Ja ku po postoj edhe dy ushtrime te fundit se u lodha per sot.
  Tema eshte pjesa qe mbetet pasi heq mbaresen,po kur nje fjale nuk ka mbarese cila eshte tema?

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Gjuha Shqipe - Kisha dhe Kleri Katolik
  Nga toni77_toni nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 02-10-2011, 14:48
 2. Dėshtimi i gjuhės standarde shqipe te gegėt!
  Nga Davius nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 460
  Postimi i Fundit: 31-01-2010, 19:27
 3. Armiqtė e gjuhės shqipe dhe triumfi i saj
  Nga brooklyn2007 nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-11-2008, 10:35
 4. A vihet ne diskutim Sovraniteti Kombit?
  Nga Dito nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 06-10-2006, 20:17
 5. Armiqte e Gjuhes Shqipe?
  Nga Tastiera nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-10-2005, 10:57

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •