Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 47
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-03-2006
    Postime
    2

    Zërat që u ndëgjuan në Rusi 15 km ndër Tokë

    Sot me erdhi nje e-mail i till, dhe desha ta bashkkomentojm, nese mundemi ne menyr sa me te drejt ..

    Permbajtja e email :

    Esselamu alejkum we rahmetullah

    Ne kete video me poshte keni nje ndodhi e cila ka ndodhur ketyre diteve, nga ajo qe kemi degjuar se ne Rusi ne nje qytet jane ndegjuar disa ZERA prej nen toke ...dhe me pas tani shkenctaret me te ndegjuar per kete kane marre instumentet te vertetohet se ç'fare eshte duke ndodhur, kete mund ta shikoni dhe me poshte ne kete link qe eshte bere nga nje faqe Gjermane DIEWAHRERELIGION.DE



    http://www.youtube.com/watch?v=ectpfus9E-g


    Kete nga ajo qe sqarohet nga Dijetaret Islam kemi argumente nga Muhamedi s.a.v.s per denimet ne varr qe jane aq te veshtira dhe thuhet qe po te ndegjonte nje britme ndonje prej banorve te tokes ate te varrit do i kishte rene te fikte.

    Por jeta e Varrit eshte GAJB (e fshehur) per ne, mirepo ja keto argumente na vertetojne se denimi i Varrit eshte shume i Veshtire, e All-llahu na lehtesofte si Kohen para Daljes se Shpirtit, naten e Varrit dhe na lehtesofte Daljen para All-llahut ne Diten e Gjykimit, Amin.


    Eselamu alejkum we rahmetullah



    Qfar mendoni ?

  2. #2
    i ç'regjistruar...
    Anëtarësuar
    07-04-2006
    Postime
    736
    masi po mvet se shka mendoj qe po t'kallxoj:
    Mendoj qe e ndigova Adolf Hitlerin (2:39) tu sha.

  3. #3
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Mendoj qe e ndigova Adolf Hitlerin (2:39) tu sha.
    Kishte humb ne poker apo ca?
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  4. #4
    i ç'regjistruar...
    Anëtarësuar
    07-04-2006
    Postime
    736
    vallai bilahi se kuptova per cka e pat veq menja po ma merr qe kur i ka pa rrust far bire tmadhe kan qel ka shku te mikrofuni edhe ja ka nis me i sha ata pi inatit.

  5. #5

    Anëtarësuar
    08-02-2003
    Postime
    1,792
    Profeti a.s ka thene: "Kerkoni mbrojtje tek Allahu nga demini i varrit (e ka perseritur 3 here)"

    "Ata i nënshtrohen zjarrit mëngjes e mbrëmje, ditën e kijametit (u thuhet engjëjve): “Ithtarët e faraonit futini në dënimin më të rëndë!” (Gafir:46)

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Duke marre si te vertete denimin te varrit, te sjellim dy fakte te thjeshta qe hedhin poshte teorine e atij mikut:
    1-Thuhet se te tille zera i degjojne vetem kafshet por jo njerezit. Keshtu qe veshtire se keto zera ishin prej njerezve te vdekur perderisa i degjuan edhe njerezit.
    2-Njerzit e vdekur nuk kane zera sepse i eshte dekompozuar gurmazi, te pakten nuk mund te leshojne tinguj fizik.
    3-A keni degjuar ndonjehere per ndonje njeri te varrosur 15 km nen toke?

    Doni me per belulin?

  7. #7

    Anëtarësuar
    08-02-2003
    Postime
    1,792
    Ne dy pikat e fundit duhet te te them qe flitet per shpirtin.

    Sa per vertetesine e videos nuk jam dot komente sepse se di,prandaj i jam referu argumenteve fetar per fenomenin e denimit te varr.

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga La_Lune Lexo Postimin
    Ne dy pikat e fundit duhet te te them qe flitet per shpirtin.

    Sa per vertetesine e videos nuk jam dot komente sepse se di,prandaj i jam referu argumenteve fetar per fenomenin e denimit te varr.
    Jashte debatit se a ekziston apo jo denimi ne varr, beson realisht se mund te degjohen zerat? 15 km nen toke?

  9. #9

    Anëtarësuar
    08-02-2003
    Postime
    1,792
    Sincerily,per kete duhet te flasi Shkenca e jo une.Pa fakte si kunder a pro nuk di te te pergjigjem.Se a jane a jo zera mendoj se duhet te ishte pikepytja,metrat jane pa rendesi.

  10. #10
    Authentic Maska e DeuS
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Qfar mendoni ?
    Mua me ngjau si Brari...
    Edvino-leco-ruso-cakullo-saimiro ...uleriste.
    Dhe ne fund mjaulliste...pangoooo

    Na paste lene jeten. Rafmet paste.

  11. #11
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204
    Citim Postuar më parë nga La_Lune Lexo Postimin
    Profeti a.s ka thene: "Kerkoni mbrojtje tek Allahu nga demini i varrit (e ka perseritur 3 here)"

    "Ata i nënshtrohen zjarrit mëngjes e mbrëmje, ditën e kijametit (u thuhet engjëjve): “Ithtarët e faraonit futini në dënimin më të rëndë!” (Gafir:46)
    Duhet ta dish qe akoma nuk ka erdhur dita e gjykimit. Nuk ka as ferr e as parajse, te pakten tani per tani. lol
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  12. #12
    Perjashtuar Maska e Sabriu
    Anëtarësuar
    29-12-2005
    Postime
    1,283
    Ata që i kanë dëgjuar zërat e tillë nuk kan dëgjuar gjë tjetër pos zërat që dalin nga një ambient i gjalle jetësor i egjinëve!

    Sabri Selmani
    Ndryshuar për herë të fundit nga Sabriu : 13-03-2009 më 10:08

  13. #13

    Anëtarësuar
    08-02-2003
    Postime
    1,792
    Citim Postuar më parë nga Korcar-L1 Lexo Postimin
    Duhet ta dish qe akoma nuk ka erdhur dita e gjykimit. Nuk ka as ferr e as parajse, te pakten tani per tani. lol
    Je jashte konteksit si fillim,gjoja me e sigurte qe ka me na ardhe nje dite eshte vdekja.

  14. #14
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Ja disa video te po kesaj qeshtje ,mund ta shikoni edhe vendin ku eshte bere ky experiment dhe poashtu edhe mendimet dhe analizat e xperteve Ruso/Amerikan..






    Shumë video ka te kesaj natyre mirpo disa ,me sa e verejta ,shumica dermuese e tyre kete rast e pershkruajn apo iu drejtohen si Zë i Djallit.

    Une per kete rast jam i rezervuar ,perderisa te kete nje konkludim zyrtar.
    Ndryshuar për herë të fundit nga fisniku-student : 13-03-2009 më 16:18
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  15. #15
    No comment.
    Vertet eshte dicka qe kurr se kam ndegju dhe nuk e kisha imagjinates se kesi lloj zerash qe eksistojne :S.
    Allahu na ruajt gjithmone e jete.
    S.A
    Mungesa e besimit e ben njeriun te cmendur...

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Postime
    9
    Keto zera, vetem kafsheve jua ka lejuar Allahu degjimin e njerezve qe sprovohen ne varr, njerezit nuk mund ti degjojne.
    E gjithe universi eshte krijuar nga Allahu me nej precizitet te madh dhe i derguari i tij eshte Muhamedi, dhe detyra e faktorit njeri ne kete bote eshte te bej vepra te mira, te besoj ne njeshmerine e krijuesit, te besoni Kuranin sepse aty jane fjalet e Zotit
    Ferri ekziston, kush ka bere vepra te keqija e pret denimi...
    Ndersa besimtaret musliman do te jen te shpetuar...
    Ndryshuar për herë të fundit nga serioz1 : 14-03-2009 më 00:00

  17. #17
    LIVERPOOL FC Maska e geezer
    Anëtarësuar
    29-09-2007
    Vendndodhja
    Windy City Chicago.USA
    Postime
    836
    mmm interesant shum ishin te frikshme
    LIVERPOOL
    you`ll never walk alone

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-02-2009
    Postime
    13
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student Lexo Postimin
    Ja disa video te po kesaj qeshtje ,mund ta shikoni edhe vendin ku eshte bere ky experiment dhe poashtu edhe mendimet dhe analizat e xperteve Ruso/Amerikan..

    http://www.youtube.com/watch?v=ZX07Q...eature=related


    http://www.youtube.com/watch?v=qBAkY...eature=related

    Shumë video ka te kesaj natyre mirpo disa ,me sa e verejta ,shumica dermuese e tyre kete rast e pershkruajn apo iu drejtohen si Zë i Djallit.

    Une per kete rast jam i rezervuar ,perderisa te kete nje konkludim zyrtar.
    Mendoi se zerat e degjuar jane :

    1.Zerat e urdherave te egjineve komandues dhene ushtareve te vet per t`i zbatuar ne siperfaqe te tokes kunder njerezve,
    2.Zerat e ndeshkimit te egjineve ushtarak nga eproret e tyre per moskryerjen me
    sukses te urdherave kunder njerzve.

    Mendoi se ata qe kan theksuar se zerat e tille jane te njerzve nuk e kane mbeshtetjen argumentuese kuranore islame.

    Edhe nese del ndonje konfirmim zyrtar , kjo nuk do te thot se e shpreh realitetin e sidomos te ato grupe te cilat per interesa te veta mendoin se per te folur ne emer te islamit e kan vetem ata dhe se All-llahu eshte vetem i tyre.

    Sido qe te jete, mendoi se mendimi i Sabri Selmanit ka baza te mbeshtetura ne islam edhe pse dikujt nuk i pelqen realiteti.

    Muslimani duhet ta flas te verteten ne emer te All-llahut.
    Ndryshuar për herë të fundit nga AbdylHabib : 14-03-2009 më 05:48

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Sefedini_PZ
    Anëtarësuar
    05-03-2009
    Postime
    205
    Pajtohem me Sabriun dhe Abdyl Habibin.

    Es selamu alejkum we rahmetu Allah!
    Vetëm Zoti mund të më gjykojë!

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    Kjo eshte rren, nuk munden njerzit ti ndegjojn zerat e egjineve.
    Kjo eshte nje tallje e rradhes me muslimant. Do te shihni se me von do te dali rren e kulluar.
    ajt mirmbetshi
    Urrejtja ndaj armikut, dyfishon forcën e një populli

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •