Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 47
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  Freaky,
  zerat e miliona njerezve?
  ,
  po le ta marrim si te vertete qe ato ishin realisht zera njerezish, per tju bere qefin.
  praktikisht, ne e dime shume mire qe qofshin disa mijra njerez(jo miliona) kur bertasin efekti nuk eshte kurre ai qe paskan regjistruar ata, por nje si gjemime, si gumezhim.

  Sigurisht qe ne pozicionin tim te qafirit qe i beson fenomeneve paranormale me duhet te pranoj versionin e Sabri Selmanit.
  Zera te tille te atij lloji degjohen shpesh prej njerezve qe kane kontakte me qenie te tipit demoniak, ose ne versionin islam Xhindeve.

  Por per fat te keq asnje lloj demoni nuk ia kalon dot imagjinates perverse te nje njeriu te infektuar me bestytni absurde.
  Ferri i eshte rezervuar atyre qe besojne ne te.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e buja_20
  Antarsuar
  13-03-2009
  Postime
  263
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  eselamu alejkum(paqja qoft mbi) te gjith

  ja nj prgjigje e nj vllau pr kt..tash nuk e di sa esht e vrtet..Allahu e di m s miri..

  1
  Denimin e njerezve ne jeten e varrin eshete e pamunder per neve ta ndegjojm eshte dhen ne hadithet e Muhammedit a.s.Kta jan zerat e Jegjugjeve dhe Megjugjeve te cilet jan me miliarda nder tok dhe presin nje dit me dal jasht nga toka.Kur do dalin kta mbi toke veq Allahu e din.

  un e pyeta....
  kuesh jan vella keto zerrat e Jegjugjeve dhe Megjugjeve a ka ndonje hadith ose dicka per kete..nuk kam degjuar per kete

  prgjigjja

  2
  Po ne Quran se pari e pastaj ka hadithe shum sidomos ato ku flitet per kiamet, dhulkarejni ka qen nje i derguar i Allahut me force te jashtzakonshme,Jexhuxhet kan qen nje lloj i vogel njerezish dhe shum te rrezikshem,kanibala.Pasi jan ankue banoret e nje vendi te dhulkarejni nga zullumi i madh i tyre,dhulkarejni me urdherin e Allahut i ka mbyll me nje koder te madhe nga plumbi me duket.Dhe ata jan shumu aq shum ner tok sa qe thuhet kur dalin qdo pellamb ne tok dot mbushet me ta.Allahu na rujt.


  3
  Vella Isai a.s do luftoj me ta aq shum dhe ata do arrijne gati te shkatrrojn krejt njerzimin,atehere kur sheh Isai a.s. se ata nga numi aq i madh esht e pamunduer me i myt,i merr krejt besimtaret me vete dhe ngjiten ne nje koder shum te larte dhe i luten Allahut qe ti shkaterroj jexhuxhet,Allahu i shkatrron ata mejhere,por pasi dot jete e pamundur me jetue ne tok nga era kufomave te tyre,atehere Isai a.s. i lutet perseri Allahut,dhe Allahu dergon shpeze te cilat bartin lloj guresh dhe i zhdukin

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  Nje sqarim i vogel, se profecite nuk duhen marre kurre si letrare.
  xhuxhet dhe maxhuxhet jane Kinezet dhe Ruset qe nje dite do bejne hi e pluhur lindjen e mesme
  Gezohuni Qafira

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-03-2009
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  po mire, Ruset dhe Kinezt ende nuk jan bere kanibala

  Vshtir eshte ti kuptosh ajetet Kuranore por ndoshta eshte fjala qe nje dit do te shumohet nje popull i eger, shtat-shkurter, dhe do te behen kanibala sepse qdo pellamb ne tok do te mbushet me ta, pra do te shumuhen shpejte, dhe uria do ta kaploj boten.....

  ose do te dalin nga toka brenda nje dite (ateher kjo eshte dicka tjeter)

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  Citim Postuar m par nga serioz1 Lexo Postimin
  po mire, Ruset dhe Kinezt ende nuk jan bere kanibala

  Vshtir eshte ti kuptosh ajetet Kuranore por ndoshta eshte fjala qe nje dit do te shumohet nje popull i eger, shtat-shkurter, dhe do te behen kanibala sepse qdo pellamb ne tok do te mbushet me ta, pra do te shumuhen shpejte, dhe uria do ta kaploj boten.....

  ose do te dalin nga toka brenda nje dite (ateher kjo eshte dicka tjeter)
  Kinezet(Hhuxhet) jane te shkurter, dhe perbejne 1/6 e popullsise se botes.
  Imagjino do behej sikur te liheshin te lire neper bote, prej mungeses se burimeve natyrore do ktheheshin ne kanibale.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e buja_20
  Antarsuar
  13-03-2009
  Postime
  263
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ti "Diesel Industry" dhe disa t tjer nse uditeni pra me kto thnje nga hadithet e pejgamberit (paqja qoft mbi t) hadith do t thot nga jeta e pejgamberit gjera q na ka msuar pejgamberi dhe ata njerz q kan jetuar me t bashk i kan shnuar se cka ka thn pejgamberi (paqj qoft mbi t) edhe Zoti i ka dhn mundsin Pejgamberit q t shoh pak edhe n t ardhmen se far do t ndodh sikur q i ka dhn Isait (paqja qoft mbi te) mundsin t shoh se do t vij nj pejgamber tjetr q do tju tregoj t gjitha se ka duhet t bni n jetn tuaj sepse tash ju nuki mund t duroni, nuk jeni ende gati pr ti ndgjuar..por kur t vi aj , do tju oj n t gjith t vrtetn do t m pmend edhe mua dhe t flas pr t ardhmen...e pra pas 500 vitete erdhi pejgamberi Muhamed(paqja qoft mbi t) dhe u ka treguar njerzve t gjth t vrtetn , per te ardhmen ka folur ka folur per Isain edhe bile ne Kuran ka nje Sure q quhet Mejram(nena e Isait Allahu qoft i kenaqur me te) edhe e kan quajtur cka mos kundershtaret e tij si ne at kohe edhe sot ende ka qe e quajne ashtu.. i kan thene mjeshter i kan thne magjisatar i kan thene genjashtar po nuk mundet ti mohoj askush t vrtetat..e t drguarti t Allahut ...

  e nse juve ju vjen shum vshtir ti paramendoni keto se keshtu do te ndodh ose ju vjen te uditshme gjrat q i ndgjoni eshte gj normale sepse nse njeri nuk beson n Zot edhe nuk beson q ka edhe fuqi m t lart se njerzimi...prshendetje

 7. #27
  Perjashtuar
  Antarsuar
  01-07-2008
  Postime
  1,324
  Faleminderit
  15
  32 falenderime n 30 postime
  Kto zera sigurt se jan t vrtet dhe ato jan zrat e qafirave q dnohen nn tok pasi ashtu thot Profeti jon savs.se shpirtrat e pabesimtarve dnohen shtat kat nn tok'',pra nn pjesn ma t zjarrt t toks deri n ditn e gjykimit,kurse dnimet n xhehennem jan edhe shum ma t rnda dhe ma t vshtira se kta,pr kt shkak pabesimtart nuk dshirojn q t ndodh kjameti (ringjallja dhe dhnia e llogaris).
  Argumente se shum njerz n historin islame q i kan ndigjuar zrat kur ato dnohen keni shum prej kohs s sahabve (Profeti jon),edhe Ibn Tejmijje rahmihelah cek n[ nji rast t till se ka digjuar zra nn tok[ duke u dnuar.Pra ka pas raste ku Allahu dikujt ja ka mundsuar q ti dgjon kto zra.Pasi ato zera vin nga thellsit e toks njeriu normal nuk ka mundsi me shqisat e tij ti dgjon ata,prve kafshve.
  Kurse dihet q preej krijesave ma t shmtuara dhe ma t kqia q ka shpik Allahu Teala normalisht sht Xhehennemi dhe zjarri i tij sht 70 her ma i fort se zjarri ma i fort i dunjas. Normalisht se kuffarrt nuk i besojn kto,deri kur ti kap vdekja pastaj do t zgjohen nga ndrra e tyre dhe do ti mallokojn vetet e tyre pse nuk kan besuar..
  Poeti arab ka thn:
  O ti zemra ime ,a do humbesh pr 60 vite t ksaj dunjaje?
  Ato vite t pa vlera,mkatet e mija sa malet
  vall kush do ti fal ato?Kur do gj q m rrethon sht kundra meje..

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e jul-linda
  Antarsuar
  10-07-2008
  Postime
  2,077
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Teknologjia sot ka mberritur deri aty saqe nepermjet kompjuterit dhe internetit te sajoje cdo lloj informacioni me qellim coroditjen e rraces njerezore ...

 9. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-03-2009
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga referi_1 Lexo Postimin
  Kurse dihet q preej krijesave ma t shmtuara dhe ma t kqia q ka shpik Allahu Teala normalisht sht Xhehennemi dhe zjarri i tij sht 70 her ma i fort se zjarri ma i fort i dunjas. Normalisht se kuffarrt nuk i besojn kto,deri kur ti kap vdekja pastaj do t zgjohen nga ndrra e tyre dhe do ti mallokojn vetet e tyre pse nuk kan besuar..
  Fjalen me te shemtuara dhe me te keqia !

  Kjo fjala qe perdore krijesave ma t shmtuara ne shumicen e restave ne gjuhen shqipe mendoj se perdoret ne aspektin figurativ !!!!!!!

 10. #30
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Kam nj pyetje.

  Pse thoni q kto jan zrat e njerzve q digjen n zjarr, sado t kqij q t ken qen n jet ata nuk mund t digjen dhe t cilsohen n t mir dhe t kqij para dits s gjykimit. N ditn e gjykimit prcaktohet se kush e ka vendin pr n zjarr e kush pr n parajs, pse prej tash t ndodh nj dnim i till me t vdekurit?

  E gjith kjo t sjell n prfundim se kjo sht gnjeshtr, padyshim!


  ps. Me sa di une 1000 metr sht e barabart me 10 kilometr, pse n video shkruan 15km?
  Sui generis

 11. #31
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Tash do e nxjerr djalin e axhs q i ka 7 vjet dhe do e inqizoj me celular duke br zra t ndryshm dhe do e fus n internet duke pohuar se kam br ndonj zbulim madhshtor.
  Sui generis

 12. #32
  kuku Maska e brooklyn2007
  Antarsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga RaPSouL Lexo Postimin
  ps. Me sa di une 1000 metr sht e barabart me 10 kilometr, pse n video shkruan 15km?
  1000 metra = 1 km, megjithate video eshte mashtrim i rradhes
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 13. #33
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Antarsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga RaPSouL Lexo Postimin
  Kam nj pyetje.

  Pse thoni q kto jan zrat e njerzve q digjen n zjarr, sado t kqij q t ken qen n jet ata nuk mund t digjen dhe t cilsohen n t mir dhe t kqij para dits s gjykimit. N ditn e gjykimit prcaktohet se kush e ka vendin pr n zjarr e kush pr n parajs, pse prej tash t ndodh nj dnim i till me t vdekurit?

  E gjith kjo t sjell n prfundim se kjo sht gnjeshtr, padyshim!


  ps. Me sa di une 1000 metr sht e barabart me 10 kilometr, pse n video shkruan 15km?
  P.S. Me sa di une 1000m eshte e barabarte me 1KM e jo 10 KM lol
  WE WILL NOT GO DOWN!

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e buja_20
  Antarsuar
  13-03-2009
  Postime
  263
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga RaPSouL Lexo Postimin
  Kam nj pyetje.

  Pse thoni q kto jan zrat e njerzve q digjen n zjarr, sado t kqij q t ken qen n jet ata nuk mund t digjen dhe t cilsohen n t mir dhe t kqij para dits s gjykimit. N ditn e gjykimit prcaktohet se kush e ka vendin pr n zjarr e kush pr n parajs, pse prej tash t ndodh nj dnim i till me t vdekurit?

  E gjith kjo t sjell n prfundim se kjo sht gnjeshtr, padyshim!


  ps. Me sa di une 1000 metr sht e barabart me 10 kilometr, pse n video shkruan 15km?

  padyshim se njerezit do t dnohen edhe n varret e tyrre sipas Kuranit dhe hadithet e n diten e gjykimit ata do t futen n nj dnim m t madh....

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e buja_20
  Antarsuar
  13-03-2009
  Postime
  263
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  1000 metra = 1 km, megjithate video eshte mashtrim i rradhes
  brao bre e paske zbuilu mir mesuasi mir koke...normal qe 1000m =1km sa mendove ti...por aty ka nj prmisim sepse ky vllu ne video gabon nuk ka qen 1km thell po 14 km...e kuptove??

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e buja_20
  Antarsuar
  13-03-2009
  Postime
  263
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Gostivari_usa Lexo Postimin
  P.S. Me sa di une 1000m eshte e barabarte me 1KM e jo 10 KM lol
  jo met vertet koki qora vallahi se pari aty ka nje permisim e shkruan qe ka qen 14 km e jo 1 km...pra ky vellau ne video ben gabim kur thot 1000 m ..e permisimi esht 14 km....

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e jul-linda
  Antarsuar
  10-07-2008
  Postime
  2,077
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga buja_20 Lexo Postimin
  padyshim se njerezit do t dnohen edhe n varret e tyrre sipas Kuranit dhe hadithet e n diten e gjykimit ata do t futen n nj dnim m t madh....

  sipas doktrines Islame , te vdekurit stopojne se funksionuari deri ne diten e madhe te gjykimit , pas pyetjeve te varrit ata perjetojne nje gjendje sikur te ishte gjume , do te kete llogari nje here ne diten e llogarise se madhe dhe me pas do kete denim apo shperblim kshqe denimi nuk ka startuar akoma ai starton me fundin e botes ...

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e buja_20
  Antarsuar
  13-03-2009
  Postime
  263
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga jul-linda Lexo Postimin
  sipas doktrines Islame , te vdekurit stopojne se funksionuari deri ne diten e madhe te gjykimit , pas pyetjeve te varrit ata perjetojne nje gjendje sikur te ishte gjume , do te kete llogari nje here ne diten e llogarise se madhe dhe me pas do kete denim apo shperblim kshqe denimi nuk ka startuar akoma ai starton me fundin e botes ...
  ather nuk e njihni mir fen Islami ju ksha propozuar t interesoheni ma shum...
  Muhamedi(paqja qoft mbi t ) ka thn lutjuni Allahut t ju mbroj prej dnimit t varrit dhe ktu ne video e ke ne fund nje Ajet kuranor ku faraoni eshte gjuajtur ne zjarr dhe aj zjarri esht ne varr por jo ne xhennem ne diten e gjykimit ata do te futen ne nje deni me te madh ashtu si e thot Kurani....pershendetje

 19. #39
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  1000 metra = 1 km, megjithate video eshte mashtrim i rradhes
  M ka shptuar nj zero, doja t shkruaj 10.000 metra.
  Sui generis

 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-03-2009
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Bismil-lahi wel hamdulil-lah, wessaletu wesselemu ala Resulil-lah
  Esselamu Alejkum we Rahmetull-llahi we Bereketuh.

  Eshte qudi me njerz qe besojne gjithqka! Me gjith rrespektin per besimtaret e krishter, por sic mund te shihet edhe ne njeren nga videot, nje pastore e krishtere pretendon qe ata zera jane nga ferri-xhehennemi, dhe eshte e drejt e saj te besoje qka te deshiroje, sado qe eshte ilogjike te thuhet qe jane zera te njerezve ne ferr, kur edhe besimi i krishter besojne qe do te kete Dite te Gjykimit dhe ate dite do te futen njerzit ne Ferr apo Parajse, e jo para asaj dite!


  Ajo cka me ben te quditem me shume, jane mendimet e muslimanve - shume te pabazuara.

  1. Askush nuk mund te thote se nga vijne ata zera!
  2. Nese dikush mendon qe jane zera te exhineve, mund te jete e vertete, por s'do te thote qe eshte.Por, e kane gabim ata qe thone qe exhinet nuk mund te degjohen nga njerzit! Ka shume e shume raste te kontakteve dhe komunikimeve mes njeriut me exhinet, por ka edhe raste kur degjohen exhinet.
  3. Une nuk dua te them qe jane zera nga denimi i varrit, sepse nuk e di si jane ata zera. Por, dua t'ua perkujtoj te gjithe muslimanve qe decidivisht e mohojne nje mundesi te tille, qe mund te jete edhe ajo. Nuk eshte e vertete qe vetem kafshet dhe exhinnet kane mundesi ta degjojne denimin ne varr! Kete mundesi e kane pasur edhe njerzit e ndryshem, ata qe Allahu ka deshiruar qe ta degjojne. Per kete kemi argumente nga muslimanet e selefit qe i kane pare raste te denimit te varrit, e po ashtu edhe raste te shperblimit te varrit.

  Dhe sa i perket ajetit Kuranor: "Ata i nenshtrohen zjarrit mengjes dhe mbremje...(deri ne fund)" - dikush kishte replikuar qe ende nuk ka ardhur Dita e Kijametit, dhe kjo eshte mese e sakte. Por pjesa e pare e ajetit ne fjale, sipas disa mufesireve te Kuranit dhe mendimit te shume dijetareve, ka per qellim denimin ne varre. Dhe kjo eshte edhe shume logjike duke pasur parasysh se ne Xhehennem nuk i nenshtrohen zjarrit Mengjes e Mbremje, por jane ne zjarr pa pushim perderisa jane ne Xhehennem. Ndersa ne varr, pervec denimeve tjera, cdo mengjes dhe mbremje kane denim me zjarr (ata qe denohen).

  Allahu te gjithe ata qe kane besuar Allahun, i shpetofte nga denimi i Tij, qofte ne kete dunja, ne varr, ne Diten e Gjykimit, apo ne Xhehennem.

  Dhe kerkoj falje te Allahu per veten time dhe per cdo musliman, kerkoni falje edhe ju se vertete Allahu eshte Fales dhe Meshirues.

  Esselamu Alejkum.
  4. Une personalisht nuk shprehi siguri per asnjeren mundesi, por as nuk e mohoj asnjeren, Allahu e di me se miri. Ajo cka mua me ben te mendoj me shume eshte mundesia qe ato zhurma, nese jane te verteta, dhe nese vertete jane degjuar nga thellesia e tokes dhe jane zera te krijesave, mund te jene edhe zhurmat e je'xhuxheve dhe me'xhuxheve. Pra, asgje nuk e eshte e pamundur.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •