Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 50
  1. #1
    =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
    Anėtarėsuar
    02-03-2009
    Vendndodhja
    Ne vendin e Shqiponjave
    Postime
    3,266

    A do emigronit sėrish?

    Tema i rreferohet atyre shqiptare qe ndodhen jashte shtetit dhe mendojne qe ndoshta shteti ku jetojne nuk ju jep me mundesite e duhura ,ose jeni zhgenjyer nga gjithēka ne ate vende dhe mendoni (ah sikur te emigroja dhe njehere diku ne nje vend tjeter te europes ,dhe ndoshta do ksha me fate ne pune ,familie,shoqeri,etj)e keni kurajon serishte per nje veprim te tille?
    pergj dhe pse nuk do ta benit?
    ēfar ju pengon?

  2. #2
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    po ishte shqiperia sic esht sonte PO PO PO dhe nji her PO do kisha emigruar dhe ketu ku jam shume mire jam....
    tani me then te drejten kam qen e vogel po dhe e modhe me qen po do emigroja keshtu e mendoj se kam shume jasht dhe edi si esht...
    them qe dhe po se diaj si do ishte jashtetit prap do hikja nga shqiperia....
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e eagle_black
    Anėtarėsuar
    17-12-2008
    Vendndodhja
    LAGJIA E JOHANIT
    Postime
    357
    Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    po ishte shqiperia sic esht sonte PO PO PO dhe nji her PO do kisha emigruar dhe ketu ku jam shume mire jam....
    tani me then te drejten kam qen e vogel po dhe e modhe me qen po do emigroja keshtu e mendoj se kam shume jasht dhe edi si esht...
    them qe dhe po se diaj si do ishte jashtetit prap do hikja nga shqiperia....
    po ku do venit mopj goce dhe si do e lini keshtu shqiperine???
    ``I wanna thank the almighty for making me ALBANIAN, since theres no greater HONOR``

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Jo nuk do te doja te emigroja ne vend tjeter,pervec Shqiperise. Eshte e veshtire t'ja nisesh prape nga e para.
    Feelings change - memories don't.

  5. #5
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    qyqa kollaj fare cis e lam para nja 19 vjetesh do e linim dhe tani, tani biles akoma me , me vrap hahahaha...
    dhe ketu ku jam do doja prap te vija
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e eagle_black
    Anėtarėsuar
    17-12-2008
    Vendndodhja
    LAGJIA E JOHANIT
    Postime
    357
    Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    qyqa kollaj fare cis e lam para nja 19 vjetesh do e linim dhe tani, tani biles akoma me , me vrap hahahaha...
    dhe ketu ku jam do doja prap te vija
    po pse gabim ke bere dhe ateher qe e ke lene shqiperine
    ``I wanna thank the almighty for making me ALBANIAN, since theres no greater HONOR``

  7. #7
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    per kundrasi cfare do me priste mua ne ate shtet te korruptum??kurse ketu ku jam te japin shum mundsi dhe te ndimojn dhe nuk te lejn te vdesesh si ne shqiperi...une nuk edi mbase po ben ti tani si budalla(mos ma mer per keq se nuk dua te shaj njeri une) ose e ke serjozisht qe mi ben keto pytje....une nuk edi ku jeton ti dhe esht puna jote po kur shkoj ne shqiperi ke frik te blesh dicka shume shtrejnt etj etj etj
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e eagle_black
    Anėtarėsuar
    17-12-2008
    Vendndodhja
    LAGJIA E JOHANIT
    Postime
    357
    Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    per kundrasi cfare do me priste mua ne ate shtet te korruptum??kurse ketu ku jam te japin shum mundsi dhe te ndimojn dhe nuk te lejn te vdesesh si ne shqiperi...une nuk edi mbase po ben ti tani si budalla(mos ma mer per keq) ose e ke serjozisht qe mi ben keto pytje....une nuk edi ku jeton ti dhe esht puna jote po kur shkoj ne shqiperi ke frik te blesh dicka shume shtrejnt etj etj etj
    une jetoj ne SHQIPERINE E MADHE pastaj moj goce ku eshte balta me e mire se mjalta???????me thuaj ku jeon nqs se ke problem
    ``I wanna thank the almighty for making me ALBANIAN, since theres no greater HONOR``

  9. #9
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    ne gjermani jetoj....ore une nuk po e shaj shqiperin po flas vetem realitetin...po hik se as mjaltin e as balten nuk ja du shqiperis dhe as nji gje nuk dua nga ai shtet se dhe nuk ka cfare te me japi!
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  10. #10
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Deshira do ishte jo .. por duke pare gjendjen atje ne alb smund te rrish nepermjet kafsheve ... ndoshta ne te ardhemen do shkoj

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e eagle_black
    Anėtarėsuar
    17-12-2008
    Vendndodhja
    LAGJIA E JOHANIT
    Postime
    357
    Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    ne gjermani jetoj....ore une nuk po e shaj shqiperin po flas vetem realitetin...po hik se as mjaltin e as balten nuk ja du shqiperis dhe as nji gje nuk dua nga ai shtet se dhe nuk ka cfare te me japi!
    dakort jam une me ty moj goce po pse po me ndjek nga forumi SHQIPETAR mua ti ?????
    ``I wanna thank the almighty for making me ALBANIAN, since theres no greater HONOR``

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    ne gjermani jetoj....ore une nuk po e shaj shqiperin po flas vetem realitetin...po hik se as mjaltin e as balten nuk ja du shqiperis dhe as nji gje nuk dua nga ai shtet se dhe nuk ka cfare te me japi!
    Eshte shume e vertete.Shqiperia fatkeqesisht nuk te afron asgje.Jeta eshte jashtezakonisht e shtrenjte.Korrupsioni sheshit.Njeriu vleresohet vetem ne baze te bindjeve partiake.Sot je ne pune,neser nuk i dihet.E ardhmja eshte shume e pasigurt.Do me pelqente qe ne nje te ardhme te kthehesha,por ...
    Feelings change - memories don't.

  13. #13
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    pse jo ca ka te bej ky forum me shqiperin???????esht thjesht nji ane interneti ne shiqip(forum) dhe jo me shume!
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  14. #14
    Dibron Maska e SS2008
    Anėtarėsuar
    08-01-2008
    Vendndodhja
    gjermani
    Postime
    47
    them se po

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e safinator
    Anėtarėsuar
    29-06-2011
    Postime
    711
    Absolutisht qe jo.

  16. #16
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anėtarėsuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    "Majaft mo"! U bom gypsy fare!
    Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    jo aspak.....

  18. #18
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Edhe pse pa drita,pa rruge pa ekonomi prap nuk do te largohesha sepse lirin qe ma jep vendi im sma jep askush.

  19. #19
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Nuk emigrova kurr,qe te emigroj tani...
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anėtarėsuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Isha dy javė nė Kosovo dhe tė isha tu jetu atje unė pa mendu dy herė edhe n'Somali kisha shku se atje shumė ma mirė se nė Kosovo duhet me ken jeta.


    Turp pėr at vend e at popull qė nuk veprojn dicka po tan diten veq me kshyr qysh mja rras njoni tjetėrit..
    Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •