Close
Faqja 14 prej 38 FillimFillim ... 4121314151624 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 261 deri 280 prej 756
 1. #261
  i/e regjistruar Maska e RRyma
  Antarsuar
  14-10-2002
  Vendndodhja
  Kosov
  Mosha
  49
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Njoni-ch Lexo Postimin
  mundesisht mi sjell ato vargje ku thuhet se kurani esht vazhdimsi e bibles
  dhe se muslimaani duhet te ket nenen arabe per te qen musliman
  nese mi sjell keto dyja prej kurani un te kisha falenderuar perzemersisht dhe te kisha ofruar nje pushim dy javor ku te duash fjalen e besen e shqiptarit e ke
  e nese nuk mi sjell per dy dit ateher do kerkosh falje dhe sdo flasish ne emer te kuranit pa e ditur ate,ashtu si un smund te flas ne emer te bibles apo librave tjer qe si kam lexuar

  e sa i perket asaj se mund te lutesh edhe ne kishe,po pajtohem esht e vertete mirepo kur ske tjeter vend.....

  gezohem qe feston festat dhe qe ja te dashura per ty

  ku mbete njani ch
  smu pergjigje


  ke frige
  Ma mir neser se dje

 2. #262
  i/e regjistruar Maska e RRyma
  Antarsuar
  14-10-2002
  Vendndodhja
  Kosov
  Mosha
  49
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  dikush ka larguar postimet e mija !!!!!!!!!!!!
  Ma mir neser se dje

 3. #263
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-11-2008
  Vendndodhja
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga RRyma Lexo Postimin
  dikush ka larguar postimet e mija !!!!!!!!!!!!
  Un ti kam larguar, dhe nse vazhdon me ofendimt e tua do ta bje edhe BANN.

  Ke kujdes, dhe prmbaju tems !

 4. #264
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime  T gjith kundr

  Imami Shefqet Krasniqi mendohet se ka dhn t hnn shpjegimet e tij para BIK lidhur me deklarimet e tij pr Nnn Terez. Pas distancimit t BIKut nga deklaratat e Imamit, reagojn edhe institucionet e vendit, si dhe Ipeshkvia e Kosovs

  Nga Jeton Musliu m 26.02.2009 n ora 9:11

  Bashksia Islame e Kosovs (BIK), t hnn, ditn kur Express ka botuar shkrimin pr deklarimet e imamit t Xhamis s Madhe n Prishtin, Shefqet Krasniqi, n lidhje me Nnn Tereze, e ka thirrur at t jap shpjegime.

  Burime jozyrtare t gazets shpjegojn se komunikata e distancimit t BIK-ut nga imami i saj, Shefqet Krasniqi, e cila sht lshuar pr opinion t martn pasdite, sht shkruar pasi institucioni m i lart islam n vend ka dgjuar shpjegimet e npunsit t vet.

  Megjithkt, askush nga zyrtart e BIK-ut, pavarsisht se gazeta ka br prpjekje qe tri dit radhazi ti kontaktoj, nuk pranon t jap sqarime se far masash mund t ndrmerren n rast se nj imam thyen ndonj rregull t brendshme t ksaj bashksie.

  Nga Sekretaria e ktij institucioni, t mrkurn than se t njjtn dit paradite, t gjith ata q mund t shpjegojn dika pr media n lidhje me kt rast, kan udhtuar drejt Stambollit t Turqis.

  Myftiu Naim Trnava, kryeimami Sabri Bajgora, zyrtari tjetr, Resul Rexhepi dhe sekretari i BIK-ut, jan jasht Kosovs, n Turqi, thot i punsuari i Sekretaris, ndrkoh q telefonat e ktyre zyrtarve vazhdimisht jan t mbyllur.

  Pavarsisht ksaj, nj zyrtar i lart i BIK-ut, i cili deshi t mbetet anonim, shpjegon pr Express se secili imam q emrohet n xhamit e Kosovs, t administruara nga ky institucion, n fillim t puns duhet t nnshkruaj nj kontrat me kt bashksi.

  N kt kontrat, sipas tij, specifikohen t gjitha detajet e puns, duke filluar nga rroga q imami do t marr, e deri te masat ndshkuese q mund ti shqiptohen ndonj imami n rast se ai shkel rregullat e brendshme t BIK-ut.

  Reagimet

  Deklarimet e imamit Shefqet Krasniqi t publikuara n internet pr vlersimet e tij pr Nnn Tereze, nuk kan kaluar pa u vrejtur edhe nga institucionet m t larta t vendit.
  Kjo bhet edhe m shqetsuese pr ta, pasi institucione si ajo e presidentit t Republiks, pretendojn t vlersojn veprn dhe humanizimin e dikujt tjetr, pikrisht me emrin e nobelistes shqiptare.

  Qndrim i imamit Krasniqi sht plotsisht kundrshtues, skandaloz dhe i turpshm. Nna Tereze sht nj vler e jashtzakonshme e kombit shqiptar dhe e shoqris son, thot Xhavit Beqiri, kshilltar pr media dhe zdhns i presidentit t Kosovs, Fatmir Sejdiu.


  Sipas tij, vlera e shoqris son ka qen dhe mbetet toleranca ndrfetare, nj frym e jashtzakonshme e vllazris ndrmjet njerzve, pavarsisht besimit, prandaj Beqiri shpjegon se edhe pse tash pr tash Kosova nuk ka ligj pr mbrojtjen e figurave t muara kombtare, shteti do t punoj t mbroj identitetin dhe mosnjollosjen e figurave t veta.
  Nna Tereze sht nj figur brilante, e cila i bn nder jo vetm kombit shqiptar dhe Kosovs nga e ka prejardhjen ajo, por t gjith njerzimit, thot zdhnsi Xhavit Beqiri pr Express.

  Deklarimet e imamit Shefqet Krasniqi se Nna Tereze e ka vendin n ferr, ngase ka qen jomyslimane, i ka dnuar t mrkurn edhe Ismet Hajrullahu, kshilltar i lart i kryetarit t Kuvendit t Kosovs, Jakup Krasniqi.

  Sipas tij, kjo deklarat e imamit Shefqet Krasniqi sht shqetsuese, sepse me kt veprim ai nxit urrejtjen ndrfetare, vler me t ciln, sipas tij, mund t mburren shqiptart.

  Raportet ndrmjet besimeve t ndryshme kan qen shum tolerante dhe kan bashkekzistuar. Si e till, kjo sht e dnueshme dhe n t njjtn koh, shprehim knaqsin q edhe BIK-u e ka dnuar aktin ose deklaratn e imamit Shefqet Krasniqi, thot Hajrullahu pr Express.

  Kshilltari i kryetarit t Kuvendit t Kosovs thot se zyra e kryetarit t ktij institucioni q ai prfaqson, e mbshtesin BIK-un dhe besojn se ata do t marrin masa konkrete ndaj nj imami q ai e quan t paprgjegjshm.

  Por m i ashpr n dnimin e deklarimit t imamit Shefqet Krasniqi, ka qen Blerim Latifi, kshilltar politik i kryeministrit t vendit, Hashim Thai.

  Ai nj dit m par sht shprehur se fyerjet e imamit Krasniqi pr Nnn Tereze jan t njjta me veprimet e bombardimit e statujave t Buds n Afganistan nga talebant dikur.


  Dekorimi i Nns Tereze

  Nna Tereze nuk sht nderuar vetm nga India, vendi ku u shrbeu t varfrve nga m t varfrit, apo Akademia norvegjeze me mimin prestigjioz Nobel pr paqe.

  Kt figur botrore e ka nderuar edhe vendi i origjins s prindrve t saj, Kosova, madje, kjo ka ndodhur vetm nj vit para se Nna Tereze t vdiste (1997).

  Ish-presidenti i Kosovs, Ibrahim Rugova, m 27 nntor 1996, humanistes shqiptare ia ka ndar dekoratn e shkrir n ar, Qytetar Nderi i Kosovs.


  Ky vlersim, zyrtarisht u bhet qytetarve t Kosovs dhe t huaj, si dhe shtetasve me origjin kosovare, q me veprat e tyre e lartsojn dhe nderojn kombin kosovar.

  Tash, emri i Nns Tereze ndodhet i vendosur n njrn nga 26 dekoratat e rndsishme q presidenti i Republiks s Kosovs ndan pr ata q vepr kan humanizmin.

  Kjo medale ndodhet e shtata n listn e dekoratave q ndan kreu i shtetit dhe n shpjegimin zyrtar thuhet se u jepet qytetarve t Kosovs e t huaj q kontribuojn n fushn e humanizmit.

  Kjo dekorat zyrtarisht quhet Medalja humanitare Nna Tereze dhe sht e radhitur vetm nj shkall m lart se medalja Lufttar i Liris Adem Jashari, q sipas shpjegimit zyrtar, u jepet qytetarve t Kosovs e t huaj q kan treguar trimri n luftn e fundit pr liri e pavarsi, si dhe pr vepra t liris n koh t paqes mund ti jepet pr vepra trimrie apo lirie.

  N lidhje me kt shtje, nj dit m par ka reaguar edhe BIK-u, t cilt me nj deklarat jan distancuar nga cilsimet e publikuara t imamit t tyre, Shefqet Krasniqi.

  Prve BIK-ut dhe institucioneve t vendit, pr kt shtje ka reaguar edhe Ipeshkvia e Kosovs dhe Kshilli pr Mbrojtjen e t Drejtave dhe Lirive t Njeriut (KMDLNJ).

  Ne nuk na brengos shum konstatimi i zotris n fjal, por guximi i tij i paskrupullt q t fyej figurn m t ndritur t kombit ton - t Lumturn Nnn Tereze. Ipeshkvia e Kosovs, e prekur thellsisht me deklarimet e pabaza dhe qllimkqija t imamit Krasniqi, ngre zrin e vet duke i dnuar ashpr ato dhe deklarimet e dokujt, q tenton t mbjell urrejtje, ndasi dhe prarje mes vllezrve, thuhet ndr t tjera n reagimin e Ipeshkvis s Kosovs.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #265
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Ju lutem ndexhone se si qan ky qetnik i pa ftyr vetem qe te mashtroi masen
  http://de.truveo.com/DrShefqet-Krasn.../id/2499678849
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #266
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-11-2008
  Vendndodhja
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Bojkot for Gazeta Express !

  Cdo lajm q rrjedhe nga kjo gazet, rrjedhe direkt nga Beogradi !

  Cdo lajm nga expressi ! Do ta shpallim t pavlefshm. GENJESHTER !


  :PS: LLAP, BESIMTARET QAJN !

 7. #267
  i/e regjistruar Maska e Raim
  Antarsuar
  09-11-2007
  Postime
  488
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  Ju lutem ndexhone se si qan ky qetnik i pa ftyr vetem qe te mashtroi masen
  http://de.truveo.com/DrShefqet-Krasn.../id/2499678849
  Ku don te dalish o LLAP, me gjithe kete propagande, me keto skena te montuara, kush eshte qellimi yt, mos nxit urrejtje ne mes shqiptareve.
  Asnje teme e jotje asnje shkrim i yti ne cdo forum qe ke shkrujt vetem destruktivitet asnje vlere.
  Rrezato pak energji pozitive ne shoqeri, nese ke ndonje kompleks ose frustracion apo paranoje nga Islami, nuk duhet ti sherosh ne forum por egzistojne institucione te posacme shko sherohu, e shkurt eshte jeta per gjithe kete urrejtje jetoje jeten.

 8. #268
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Antarsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  32
  Postime
  1,234
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Raim Lexo Postimin
  Ku don te dalish o LLAP, me gjithe kete propagande, me keto skena te montuara, kush eshte qellimi yt, mos nxit urrejtje ne mes shqiptareve.
  Asnje teme e jotje asnje shkrim i yti ne cdo forum qe ke shkrujt vetem destruktivitet asnje vlere.
  Rrezato pak energji pozitive ne shoqeri, nese ke ndonje kompleks ose frustracion apo paranoje nga Islami, nuk duhet ti sherosh ne forum por egzistojne institucione te posacme shko sherohu, e shkurt eshte jeta per gjithe kete urrejtje jetoje jeten.
  Pajtohem plotesisht me ty po te ishte vetem ky rast qe e ka prek Llapin do ta arsyetoja, Por une jam i sigurt se ky rast as qe e ka prek Llapin po ka qen nje menyr e mir per te per ta shpreh urrejtjen, fyerjet, shpifjet qe i ka ushqim ditor dhe jan be pjes e tij.
  _____________________________________
  I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

 9. #269
  ariiii Maska e Arber gerguri
  Antarsuar
  16-10-2006
  Vendndodhja
  Bardh i Madh - Fushe Kosove
  Mosha
  31
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga ocean Lexo Postimin
  Une nuk e perkrahe mendimin e Shefqet Krasniqit ne lidhje me ate qe ka folur per destinacionin e Nenes Tereze ne boten e pertejme. Gjithashtu e pershendes qendrimin e Bashkesise Islame te Kosoves ne distancimin e tyre nga pikepamjet e Shefqet Krasniqit ne lidhje me fjalimin e tije per Nenen Tereze. Ky qendrim hedh poshte pretendimet e disave ketu qe perkrahin Shefqetin dhe pretendojne se flasin ne emer te Islamit.

  Sa per Nenen Tereze skisha pas tjeter cka te them veqse Dhashte Zoti te lindin me shume gra si ajo, se me te vertete do ti kishim ne punet shume me mire. Nje grua si ajo qe sakrifikoi gjithe jeten e vete per ti ndihmuar jetimet rralle mund te gjeshe sot ne bote. A ka me sevap te Zoti se ky veprim altruist, duke e lene veten keq per ti ndihmuar femijet jetim te lene pas dore rrugeve.

  Sa e sa jetera te femijeve jetim kishte shpetu Nena Tereze?

  Kur'an 5-32.
  ... E kush e shpeton jeten e njerit sht si te kishte shptuar t gjith njerzimin

  Nena Tereze madje ne fillim kishte vepruar edhe kunder urdherit te kishes kur kishte dale ne rruge per te ju ndihmuar dhe jetuar se bashku me jetimet, qe edhe vete ti ndiente, ti perjetonte kushtet e veshtira qe jetimet I perjetonin, ku njekohesishte i kishte lene kushtet luksoze ku ajo jetonte, dhe ku e kishte vene ne pikepyetje perjashtimin e saje nga kisha katolike per shkak te mosrespektimit te urdherit nga Vatikani, per mosdaljen ne rruge.

  Zoti kishte dashur qe ajo te lind ne nje familje katolike dhe te edukohej ne ate fryme, se cka ka pasur ajo ne zemer dhe menyren e besimit te saj ndaj Zotit askush nuk e din pervec asaj dhe te Madhit Zot.

  Veq Allahu xh.sh. e din destinacionin qe ajo e ka fituar ne boten e pertejme, por sa per mendimin tim, do te thosha me gjithe bindje se destinacioni i Nenes Tereze ne boten e pertejme eshte ne gradat me te larta te Parajses.

  Pershendetje
  Vella, mos i komento ajetet sipas deshires suaj. Se ku e ka vendin Nena terez dhe te gjitha ata qe mohuan njeshmerin e Allahut s.w.t dhe i ben atij rival, per kete na tregon kur'ani.

  5:72. Bn kufr (mohuan t vrtetn) ata q than: All-llah sht ai, Mesihu, biri i Merjemes. E vet Mesihu, (Isai), tha: O beni israil, adhurojeni All-llahun, Zotin tim dhe Zotin tuaj, sepse ai q i prshkruan Zotit shok, All-llahu ia ka ndaluar (ia ka br haram) atij xhennetin dhe vendi i tij sht zjarri. Pr mizort nuk ka ndihms.
  5:73. Gjithashtu bn kufr (mosbesim) ata q than: All-llahu sht i treti i treve. S'ka n gjithsi tjetr pos nj All-llahu, e nse nuk pushojn nga ajo q than (tre zotra), do t'i kap dnim i dhembshm ata q nuk besuan prej tyre.


  4:116. sht e vrtet se All-llahu nuk fal (mkatin) t'i bhet Atij shok, e pos ktij (mkati), t tjerat i fal atij q dshiron. Ai q i prshkruan shok All-llahut, ai ka humbur dhe br nj largim t madh (prej t vrtets).
  keshtu qe oqean nese edhe pas ketyre ajeteve dyshon ne vendin se ku do shkojn ata pas vdekjes, e qe ne kete bot i kan ber rival (shirk) Allahut s.w.t, islami te perjashton. Keshtu qe biri vetes mas, dhe forcoje akiden tende, e mos e humb besimin tend, per ta mbrojtur nje murgeshe, sherbetore vatikani.

 10. #270
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga Raim Lexo Postimin
  Ku don te dalish o LLAP, me gjithe kete propagande, me keto skena te montuara, kush eshte qellimi yt, mos nxit urrejtje ne mes shqiptareve.
  Asnje teme e jotje asnje shkrim i yti ne cdo forum qe ke shkrujt vetem destruktivitet asnje vlere.
  Rrezato pak energji pozitive ne shoqeri, nese ke ndonje kompleks ose frustracion apo paranoje nga Islami, nuk duhet ti sherosh ne forum por egzistojne institucione te posacme shko sherohu, e shkurt eshte jeta per gjithe kete urrejtje jetoje jeten.


  Citim Postuar m par nga altruisti_ek84 Lexo Postimin
  Pajtohem plotesisht me ty po te ishte vetem ky rast qe e ka prek Llapin do ta arsyetoja, Por une jam i sigurt se ky rast as qe e ka prek Llapin po ka qen nje menyr e mir per te per ta shpreh urrejtjen, fyerjet, shpifjet qe i ka ushqim ditor dhe jan be pjes e tij.
  Llapi nuk eshte kah ban kurfar propagande
  por po i sjell ketu reagimet qe po i dhan nji denim te fuqishem keti antikombetari qetnikut shefqet krasniqit-faqe ziut te gjitha institucionet e te gjitha shtresat ne kosove
  ndersa po perseris edhe njiher mendimin tim ne lidhje me ket qetnik-faqe zi
  po qe se une te kisha pas diqka ne doren time apo te mvarej prej meje une do ta kisha denue me burg te perjetshum
  apo nji plumb ne lule te ballit ose me ja hjek koken si qenit te qartur
  a moret vesh ju dy qe kinse ini ma misliman seq duhej te jet nji misliman.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 11. #271
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  37
  Postime
  2,771
  Faleminderit
  8
  9 falenderime n 9 postime
  Aman mund ta leni kete teme o llapi se gricim nervat tona e i bejme publisitet nje trapushi i gjysem me emertimin doktor
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 12. #272
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Antarsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  32
  Postime
  1,234
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Gabimi i Shefqet Krasniqit

  Dr. Krasniqi eshte e vertet se i ka ofendu katoliket sepse per ta tereza eshte e shejt dhe ne ket kontekst ai ka ber gabim qe ua ka ofendu njerzit e tyre te shejt sipas besimit katolik ky gabim i ti indirekt i demton edhe Muslimanet sepse ju jep shkas qe edhe te na shaj dhe ofendojn Islamin.
  Katolikve vertet duhet kerku falje, por vetem katolikve ku do qe ndodhen. Ndersa ketyre patriotave me bateria qe shumica jan matrapaza mashtrues shpifes, te cilet mundohen te identifikohen me terezen nuk eshte obligues askush tu kerkoj falje me posht do ju tregoj pse.
  Ata qe nuk pajtohen dhe nuk e pranojn terezen, apo atyre qe su pelqen dhe se dojn terezen, e qe eshte e drejt e tyre demokratike sepse nuk duhet imponuar askujt qe ta doj terezen, por kjo duhet te jet nje bindje e lir dhe ne kuader te logjikes se secilit individ. Per mua ata qe nuk e pranojne terezen ata jan me te sinqertet dhe me te rrespektuarit pse? Jo per arsyen se ndajm mendime te perbashketa, por sepse ata hapur tregojn sinqeritetin e tyre dhe argumentojn qendrimin e vet shum racional. Ndersa ju duhet te gjith ta ken te qart dhe te jen shum konstruktiv per nje gje.
  Hiqne nga mendja njeher e pergjithmon, se ai qe e don terezen ai eshte me shqiptar dhe me patriot ndersa ai qe nuk e don ai nuk eshte shqiptar i mir apo nuk eshte patriot ose edhe me keq siq shprehen disa ketu ne forum se ata qe se dojn terezen ata jan trdhtar. Une konsistoj se per te gjith ata gurman te humanizmit te cilet humanitetin e shohin vetem nga tereza te cilet shpesh per ta mbrojtur terezen perseriten panderprer humanizmin e saj, dua tu them qe mos bini ne kundershtim me veten tuaj, sepse ata qe nuk e shohin humanitetin vetem permes terezes dhe su pelqen tereza si ka mundesi tradhtar te kombit, Nuk e kuptoj qe ne logjiken tuaj te jen ata trdhtar, te quhen jo shqiptar vetem pse humanitetin nuk e shohin vetem per mes terezes apo terezen nuk e pranojn si ikon humaniste. Kete e bejn ata me shum vetdije sepse humaniteti nuk ka lind e as nuk ka perendu me terezen prandaj edhe bejn mir qe se pranojn si ikon te vetme humanizmi terezen. Por si ka mundesi qe keta te jen tradhtar te kombit nga e lidhni mor te nderuar kete ju, kjo lidhje qe mundoheni ta beni eshte shum apstrakte humaniteti nuk ka qen as nuk do te jet terez por tereza ka ber perpjekje te jet humane.
  Prandaj cdo person qe ka shpirt altruisti por qe ka gjet menyr tjeter jo ate te terezes nuk kemi te drejt ti then qe nuk je human ose je kunder humanitetit. Ndera apsurditeti juaj eshte jasht cdo limiti sepse ju ata persona qe humanitetin e bejn jasht rruges se terezes ju ata i quani trdhatar te kombit ky eshte kulminacioni i imagjinates tuaj te deformuar. Ndersa hipokritat qe jan ne skenen politike qe genjejne, mashtrojn dhe korruptohen gjer ne dhemb. Ata ne deklaratat e tyre per shtyp e kan gojen plot atdhetari e plot humanitet gjithashtu ata te gjith identifikohen me terezen. Pse keta askujt spoi pengojn a ne fakt keta jan ata qe e kan shkel humanitetin dhe thirren dhe mburren me terezen a ne fakt jan mashtrues mtarapaz te paskrupullt eshte paradoksale apo jo por asnje smund ta mohoj se jeni po ju ata qe cdo dit jeni deshmitar dhe i qitni ne pah mashtrimet e tyre te perditshme. Ju nese vertet keni nje shpirt shum human dhe doni ta mbroni terezen, po ju tregoj se nuk po dini me mbrojt terezen sepse terezen mbrone nga keta antihumanitar e jo nga ata qe gezojn te drejten e tyre mos ta pelqejn terezen.

  Por une konsideroj se kjo eshte nje strategji qellimkeqe ketu nuk i dhmbset askut tereza ketu nuk i dhmbset askujt kombi, ketu nuk mbron askush as terezen as humanizmin e aq me pak kombin, po ky ishte plani qe Islami te sulmohet dhe mjetet per ta sulmu jan nga me te ndryshmet pra perdoret si mburoj kombi humaniteti merren figura te ndryshme per qellime te caktuara dashakeqse qe si kontribojn askujt jan ne dom te shtetit te shoqeris te kombit dhe cdokuj tejter.
  Ndryshuar pr her t fundit nga altruisti_ek84 : 26-02-2009 m 06:22
  _____________________________________
  I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

 13. #273
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga Arpos Lexo Postimin
  Bojkot for Gazeta Express !

  Cdo lajm q rrjedhe nga kjo gazet, rrjedhe direkt nga Beogradi !

  Cdo lajm nga expressi ! Do ta shpallim t pavlefshm. GENJESHTER !


  :PS: LLAP, BESIMTARET QAJN !

  Fushat kundr Gazets Express

  Nga Express m 26.02.2009 n ora 11:48
  Npr e-mail adresa ka filluar t qarkulloj nj pllakat, i cili bn thirrje q Gazeta Express t bojkotohet prej lexuesve.

  Gazet anti-shqiptare, anti-njerzore, anti-islame, gazet serbe, islamofobe dhe manipuluese, jan sloganet e ktij pllakati kundr Gazets Express.

  Kjo kampanj, prfshir edhe dhjetra e-maila krcnues dhe fyes n adres t gazets, ka filluar pasi Express kto dit ka publikuar deklaratat skandaloze t Imamit t Xhamis s Madhe n Prishtin, Shefqet Krasniqi, rreth personalitetit t Nns Terez.

  Deklarata e imamit Krasniqi sht dnuar nga opinioni dhe t gjitha institucionet shtetrore, prfshir edhe vet institucionin ku Imami Krasniqi sht i punsuar, Bashksia Islame e Kosovs.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 14. #274
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  altruisti_ek84 dhe Raim
  vall mos une i kam ba keta njerz keshtu apo une e kam shpik ket video e keto foto.

  Mulla Osmani, m sulmuan vehabistt

  Nj sulm me motive brendafetare
  ‘Shkele hadithet’, rrahet Ejup Krasniqi

  http://www.youtube.com/watch?v=VobZZ...o/3180/C4/C15/
  me duket e paskan largue ate videon keta frigacaka e rrenacaka
  Ndryshuar pr her t fundit nga Llapi : 26-02-2009 m 06:48
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 15. #275
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-11-2008
  Vendndodhja
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin

  Fushat kundr Gazets Express

  Nga Express m 26.02.2009 n ora 11:48
  Npr e-mail adresa ka filluar t qarkulloj nj pllakat, i cili bn thirrje q Gazeta Express t bojkotohet prej lexuesve.

  Gazet anti-shqiptare, anti-njerzore, anti-islame, gazet serbe, islamofobe dhe manipuluese, jan sloganet e ktij pllakati kundr Gazets Express.

  Kjo kampanj, prfshir edhe dhjetra e-maila krcnues dhe fyes n adres t gazets, ka filluar pasi Express kto dit ka publikuar deklaratat skandaloze t Imamit t Xhamis s Madhe n Prishtin, Shefqet Krasniqi, rreth personalitetit t Nns Terez.

  Deklarata e imamit Krasniqi sht dnuar nga opinioni dhe t gjitha institucionet shtetrore, prfshir edhe vet institucionin ku Imami Krasniqi sht i punsuar, Bashksia Islame e Kosovs.
  Ndr ata krcnues dhe ofendues te gazetes express e dirigjuar nga bashkpunuesit e kishes katolike dhe ortodokse serbe kam qen edhe un !


  Dhe afishet e tilla nuk kan per te ndalur deri sa te goditet njeri prej ketyre UDB-ashave express !

 16. #276
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-07-2008
  Postime
  307
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  RROFTE SHQIPERIA E BASHKUAR

  Njoni_ch nese je Fisniku do te gjej.

  Hej ti duhet ta tregosh se ti paguhesh nga mjekrroshat.
  Ti spijune i di me se miri keto marveshje tradhetare qe i bene.

  Sa per copa qe mundesh me me be kete as nena juaj jo e lere me kopilat dhe klyshte e serbise te mundin te me bejne dic. Per me shume do ishte nder per mua te jem nje deshmor i Atdheut.
  Spijune e dij se sa poaguhesh po mbylle gojen dhe mbaje mend cfare ke be ne shtator, nentor dhe dhjetor te vitit te kaluar- Une i dij a ta marre mendje se mbeten fshehte.
  Une nuk kam probleme personale me asnje njeri, por kam probleme per Atdheun tone(te shqipetareve).Sa per Shefqetin te kam thene se nuk kam te beje asghje me Kosove, njejte eshte edhe me ty idiot.
  Fatekeqesishte ala nuk kam zbulu metoden me te mire per ti denu tradhetaret dhe spijunat si ti- kete metode nuk e kam duke e kerku vetem une, por edhe shume njerez tjere mundohen qe tradhetaret si ti ti zhbijne nga Shqiperia.
  Ne juridik jam neser nese do mund me besh cop, nese nuk guxon une vij ne mushtisht.

  RROFTE SHQIPERIA E BASHKUAR PA TRADHETARE E SPIJUNE

 17. #277
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-11-2008
  Vendndodhja
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Sokol Presheva a guxon tani te kthehesh ne Ruhuvic a ku je ?
  Nuk e din qe ju tredhi krejt po qe mora vesh se nje Preshevar guxoi te veproi di kundr nje besimtari musliman shqiptar ! Ty tu ka rrit morri prej bashkpunimit te fundit qe ke pas me policin fetare ortodokse serbe, dhe tash qe shpetove pa te zen askush i denoncove edhe 10 pjestaret e uck-s ! Ti je tradhtar, dhe po te gjetm me adres, do te fundosim ne errsiren e brans !

 18. #278
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Antarsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  32
  Postime
  1,234
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  altruisti_ek84 dhe Raim
  vall mos une i kam ba keta njerz keshtu apo une e kam shpik ket video e keto foto.

  Mulla Osmani, m sulmuan vehabistt

  Nj sulm me motive brendafetare
  ‘Shkele hadithet’, rrahet Ejup Krasniqi

  http://www.youtube.com/watch?v=VobZZ...o/3180/C4/C15/
  me duket e paskan largue ate videon keta frigacaka e rrenacaka
  Mir mor Llap por une kam qen me shum se ti i prekur nga keto raste qe kan ndodh. Jam kunder ketyre veprave kriminale, une i denoj keto akte qyqare dhe shum do te kisha dashur qe te ket shtet dhe drejtesi qe keta te gjith te dalin para drejtesis.
  Tani shteti ka mekanizmat e vet dhe eshte kompetent, po ashtu askush nuk mund ta di me mir se policia se kush po i ben keto akte qyqare dhe policia hesht deri me tani se kam ndegju asnje deklarat qe ka dal dhe kan iformu opinionin se ky eshte nje rrjet kriminal dhe te na tregon kush eshte prpa ketyre veprave te shemtuara.
  Tani mua sme takon te them ai e beri ket apo ai tjeteri sepse skam fakte dhe informacion, perndryshe une kurr nuk e perkrahi asnje person, grup apo institucion qe mbeshtet veprat kriminale.
  Ndryshuar pr her t fundit nga altruisti_ek84 : 26-02-2009 m 07:11
  _____________________________________
  I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

 19. #279
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-04-2006
  Postime
  592
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  soi i keti imamit [hoxhallaret] e keshtuzem si ky Shefqet[mbiemrin e ka flliq me emrin] popullin e len te mbrapambetur, duke ju treguar pralla te arabve se se ka luftue Muhameti me nje ushtri se si i ka ndihmue Allahu me u meshefe te nje shpelle apo guri etj, pralla per njerz te pa shkolle, nuk befasohem shume per ata te pa shkolle, pse i shkojn permbrapa shefqetit duke ju kallcue rrena te muhametit dhe fqinjeve te muhametit arapomaxhuphanes, te kohve te lashta, por befasohem pse disa me pake shkolle apo edhe me kogja vite shkolle[siq kemi edhe ketu ne forume] i shkojn permbrapa soit te shefqetit dhe i besojn rrenave dhe dollavereve te muhametit me kusherinje dhe komshit e vet, qe jane martue per qdo dite, her me te reja e her me te vjetra, [prej 5 vite deri ne 90 vit plaka, per qdo dite i kane ndrrue femrat njani me tjetrin kusheri me kusheri tezak me tezak! keto ju pilqejn soit te shqfqetit dhe atyre qe e perkrahun, kane merak te vishen ne fustana dhe k....sallamadi, ku ti vije ma mire veq i gjuhen!!! e ne anen tjeter hoxha i katunit shefqet hamami e keshe Nenen Terez[nenen e gjithe botes] jo ka "ndrrue" burra e jo ande e jo kendej, vetem veten e lane te paster, kishe jemi mysliman dhe xhenetin e kemi hazder! e trashte e SYLLES!

 20. #280
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-11-2008
  Vendndodhja
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga extreme Lexo Postimin
  Kurgjo hiq sjeni kah boni veq po nxitni ma shum urrejtje .... edhe qishtu qysh ja keni nis shum ngat e keni Fundit
  Nene tereza s'prezenton asgje per ne te besimit islam. Tani ? Qfar do t'besh o cung ? Po merzitesh qe do te digjesh bashk me te ndjeren ne xhennem `? Pendohu, pendohu sa thith ajrin me te cilin te furnizon Allahu xhsh. Se dikur, vertet te behet vone !

Faqja 14 prej 38 FillimFillim ... 4121314151624 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
  Nga Brari n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 219
  Postimi i Fundit: 21-12-2014, 16:32
 2. Gjykata denon dhunuesit e Mulla Osmanit
  Nga Llapi n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 96
  Postimi i Fundit: 19-04-2009, 17:28
 3. Nn Tereza nder i kombit!
  Nga Shpresmiri n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 176
  Postimi i Fundit: 06-04-2009, 15:47
 4. Nn Tereza e Kalkuts, bija e mohuar e Shqipris
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-02-2005, 08:30
 5. Pyetje pr Besimtart Shqiptar t Krishter dhe Islam
  Nga dodoni n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 116
  Postimi i Fundit: 06-07-2003, 20:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •