Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 43
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cili eshte Ebu Muhamed El Makdisi ?  A mund te themi se dijetaret bashkekohore jane me te informuar se dijetaret e hershem?  Pyetje rreth ringjalljes ?  Thenia se imani nuk eshte kusht me vepra, a eshte dalje nga feja?  A kane dale shenjat e medha te kjametit?  Cila ėshtė arsyeja qe muzika ėshtė haram?  A mund te flas mashkulli me femrėn ne internet per Islamin?  A lejohen ilahite pa instrumenta?  A kam mekat nese ne lokalin tim degjohet muzika?  A ėshtė trekendeshi i bermudes vendi ku rrin shejtani?  Mbi namazin e Istihares ?  A i pranohet xhumaja atij qe flet gjate hutbes?  A i pranohet namazi atij qe perdore alkohol?  A behet sexhde ne ajetet ku gjendet sexhde?  Si komentohet hadithi qe lejon bashkimin e namazit te drekes me te ikindisė?  Si duhen te jene rrobat e burrit?  A ban me ba Hajgare ne Xhami, dhe qka esht halli i ketyre njerzeve ?  A bėn me luajt bastore sportive ?


 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A lejohet me kėrcy pėr darsma ?  E kam Nje Moter Gjith Naten Ndegjon Muzik ne Radio un i bertas po ajo e qon te veten?  A eshte e Lejuar Femra Te Kendon Ilahi ?  A ka Mbajt Pejgamberi Mjeker para shpalljes se Kuranit?  Jam e martuar qe 10 vite por burin nuk e kam ktu, A esht haram ta la ate apo te ndahem me te ?  Na Pengojn per shkak Te Mbuleses dhe na thojn Hekne Shamine?  Jam me mbules dhe ma kan hjek shamin ne shkoll, 2 or kam shku pa mbules ne shkoll a kam gjunah ?  Pse duhet ta ruajm xhenazėn ter naten ne qoft se vdes ne nje koh qe nuk mundemi me voros?  Un Mbaj Mjeker Dhe Jam i Udhezuar, Por Te Tjeret Me Akuzojn Se Me Paguajn Me Para, Se Jam Tjeter Medheb Se Jam SELEF...?  Nuk kam fėmij mė thonė se ne zemer nuk jam e drejt?  Dikush thot Edhe pse nuk falem e kam Zemren e Mir ,qfar halli esht me kta?  Cili Medh'heb ėsht mė i Lavdrushmi dhe cilit Medh'heb i takoni ju?  A ėsht e ndaluar dalja me tė Fejuarėn?  A bėn Jacija tė falet pas mesit tė natės?


 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A esht haram me mar gruan Katolike ?  A bėn me mbjell lule te vorri ?  A ban mos me majt ramazanin 1 dit se kam shum ushtrime ?  Si Falet vitri nė medh'hebin Hanefi ?  A ėshtė e lejuar me u pastru duke agjėru ?  A ban te behet Tespih per te vdekurit dhe per ata qe jan gjall?  A duhet te peshtym tri her nese verejm cytjet nga shejtani ne namaz?  Un kam disa shoqe, ju flas per fe po ata sme ndegjojn dhe nderojn tem, un prap insistoj por kot , a kam gjunah nese hidherohem ?  A knohet te i vdekuri Jasini ?  A e Plotson Farzin Kazaja ?  Cili ėsht dėnimi i atij qe len njė koh tė namazit nga vetdėshira e tij?  Nese Falet Namazi Para thirjes Ezanit ?  Ne Lidhje Me Firaonin ?


 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A ėsht e lejuar Vajza tė ket shok?
  A mund te na thoni diqka per Tespih Namazin ?  A duhet dhan Zeqatin nese nuk e mban arrin me vehti?  Sa eshte e vertet se namazi i vitrit falet me nje Ulje?  Dėnimi i Mosagjeruesit a bien ne kategorin e Zinase apo me e rend se Zinaja?  A prishet agjėrimi kur han apo pin me Haresė?  Kujt i Takojn Femijet pas Shkurorezimit?  Cili eshte Denimi i Mos Agjeruesit?  A ka ndonje urtesi reth hudbes Gjegjesisht Per Qka Imamet Luten ne te Paren, Treten apo Pesten Shkalle?  A Lejohet te falemi pas nje Imami Bidatxhi ?  A mund te kerkoj gruaja mehr burrit qė ta ēoj ne Umre ose Haxh?  Thėnia: Sadakallahul adhim a eshte bidat?  A lejohet te ēohesh ne kembe kur te vijne mysafirė?  Si bėhet plotesimi i namazit kur e arrine me vonesė?


 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kur nuk e arrine namazin me xhemat ne xhami, a ben te formohet xhemat i ri?  Cilat jane rastet qe behen dy sexhde shtese ne fund te namazit?  A lejohet me u lidhe pas nje imami i cilin nuk di te lexoj mire Kuran?  A duhet te thuhen salavatet ne teshehudin e pare?  A mund te lexohen librat e Muhammed Kutubit rahimehullah ?  Bised e Lire me Pyetje dhe Pergjigje Pjesa 1  Bised e Lire me Pyetje dhe Pergjigje Pjesa 2


 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A ėshtė kjo jetė vetėm njė ėndėrr e gjatė?  Cilet jane selefite, a jan keta medh-heb i ri?  Ceshtja e poligamise ne Islam.(Martesa me shum gra) ?  Cili eshte vendimi i Islamit per kravaten?  A lejohet te thuhet: Kam krijuar diēka?  A lejohet te shashe kohen dhe te kerkosh vdekjen?  A lejohet te pihet birra pa alkool?  A lejohet nje hoxhe te shkruaj hajmali?  A pranohet namazi e asaj gruaje qe nuk e ka veshjen e rregullt?  A mundet nje grua te dale nga shtepia pa lejen e burrit te saj?  A lejohet te veshi gruaja pantallonat?  A ka te drejte burri te ndaje gruan nga familja e saj?


 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A i lejohet gruas te udhetoj me biciklete?  A kane ndonje domethenie emrat Ylber dhe Edona?  A pranohet agjerimi nese nuk falesh?  Ku ndodhen Xhenneti dhe Xhehennemi?  A lejohet ti kendoj hatme dikujt qe eshte gjalle?  A lejohet gjate Abdesit te thuhet ndonje lutje?  A eshte shkurtimi i pantallonave sunnet apo vaxhib?  A eshte e lejuar tju varim ne qafe femijeve Kuran te vogel?


 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Si falet namazi nese je ne burg?  Kur eshte koha me e mire per te fale namazin e nates dhe namazin e vitrit?  A mund te falem brenda ne makine?  A mund te bej lutje ne shqip kur jam ne sexhde?  A lejohet te mirret abdes me uje te gazuar?  A lejohet te falet vitri me imam ?  A lejohet te falet namazi i vitrit nje rekat?  A lejohet te falesh ne nje xhami qe eshte blere me kamate?  A lejohet te falem mbi nje sixhad ku shkruhet All-llah?  A eshte namazi i vitrit vaxhib?  A eshte i rregullt namazi i drekes nese e fale ate 30 minuta para se te hyje koha e ikindise?  A eshte e urrejtur ta fale namazin e vitrit vetem me nje rekat?  A eshte e pelqyeshme ndryshimi i vendit te faljes ne xhami?  A eshte e lejuar qe gjate namazit te farzit te behet dua ne gjuhen shqipe?  A duhet ti bashkosh thembrat e kembeve gjate sexhdes?  A duhet te fale 2 rekate namaz ne xhami nese shkoj aty gjate hutbes?


 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A duhet te bashkosh kembet edhe kur falesh me dike ne shtepi?  A duhen ngritur duart kur ngrihesh nga sexhdeja per ne rekatin e trete?  A duhet patjeter te jeshe ne nje grupacion apo te jeshe neutral me te gjithe?  Si shpjegohet ajeti Kuranor mbuloni kraharorin e juaj?  A i lejohet gruas te heqi shamine per shkak te punes apo shkolles?  A eshte e detyrueshme mbulimi i pjeses se poshtem te mjekrres tek femrat?  A eshte dalje prej Fese thenja se mbulesa eshte ceshtje vullnetare?  A mundet njeriu ta mesoj Kuranin ne enderr?  A mund te lexoj perkthimin e Kuranit pa abdes?  A lejohet te mesojme Kuranin duke e lexuar ate me shkronja latine?  A ka ajete me te cilat nuk veprohet me to?  A ben gjynah njeriu te lexoj Kuran kur nuk e di mire leximin e tij?  A eshte Qabja vend i pare per lutje drejtuar Allahut?  A lejohet te festohen te shtata-t apo te dyzet-at?  Sjellja e besimtarit nese ka kontradikta me prinderit ?  Vjehrra me nusen nuk shkojne mire, si duhet te veproj djali?


 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cfare mund ti them prinderve te cilet nuk pelqejne qe te fale namaz?  A mund ta kerkosh nje vajze pa ndermjetesues?  A duhet te vizitojme familjaret tane qe ofendojne Islamin?  A eshte Ebu Hanifja rahimehullah dijetar prej ehli sunnetit?  A Mund Te Pres Kurban Per Te Vdekurin?  A ka qene Iblisi nga meleket apo xhinet?  Kushtet qe Duhen Plotsuar Me Mar Tejmum ?  A Mund Te Mar Mes Ne Corape Kur Jam Ne Pune?  A duhet te mer Gusull nese del nje leng i bardh pas urines?  sevisexhdeja ?  Punoj ne Restorant Ku Ka Alkohol..?  Ndarja e Zekatit...?  Me Hik Namazi Ne Pun..?  Namazi Nates ?  Marja e Ndihmave ne Gurbet ?  Lutje Pas Jasinit ?


 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kam Filluar Te Falem Por Veshja..?  Istihare Namaz ?  A lejohet te perdoret fjala Zotri , Zoti..?  A lejohet te Jipet Zekati te Afermeve?  Fitrat ne Vendlindje ?  A lejohet te mbahet Peshk ne Akuarium ?  A esht e lejuar te haet mishi i prere nga jomuslimanet ?  A Lejohet me Punu ne Irak dhe Avganistan ?  A lejohet Festimi i Ditlindjes femijeve?  A esht gjunah me pas fotografi ne mur ?  A e Prish Agjerimin Avulli ?  A ka Vler nese kendoj 100 Her Kulhuvallah ?  ēfar mendoni per grupet qe jane te ndare dhe thojne se ata kan te drejt?  A jane medh-hebet bidat dhe a eshte pasimi i tyre bidat?  A ka mundesi muslimani me e ndryshu karakterin e tij?  Nese na vijne te krishteret per te debatuar, ēfar duhet te bejm?


 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cfar duhet me thene kur vizitojme varrezat?  A kane qene ngjarjet e fundit shkak per zbutjen e zemres se muslimanit?  ēfar duhet te bej nje njeri qe ka shqetesime gjat nates?  Pse Islami nuk e ndalon roberine?  Nese burri betohet 3 here se do ta ndaje guran..?  A mund te martohem me nje vajze katolike dhe te jetojme secili ne Fene e tij?  ēfar duhet te bejme kur na zen ankthi ne gjume?  ēfar lutje duhet te themi qe te permiresojme zemren tone?  Si duhet te reagojne nxenesit ndaj padrejtesive qe ju behen?  A ka akoma njerez qe merren me magji?  Perse nuk ka tema mbi Poligamine?  A e ndjen njeriu vdekjen para se te vdes?  A mund tia jape zekatin te fejuares qe eshte e varfer?  A lejohet me marre pjese ne nje tubim si proteste kunder karikaturave qe bejne per Profetin?  Nese gruaja udhezohet a duhet te ndahet nga burri jobesimtar?  Nese gruas i duhet te udhetoj patjeter por nuk ka mahrem, si duhet te veproj?


 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ari, argjendi dhe mendafshi a jane te ndaluara edhe per grate?  A i lejohet gruas te therras ikametin?  A i lejohet gruas te bej vrime ne hunde?  A i lejohet gruas me nikab ta heqe ate para kunatit?  Si duhet ti nxisim femijet ne Islam dhe ne cilen moshe?  Sa here duhet te pije femija qumesht tek nje grua per ta quajtur nene qumeshti?  Kur duhet te behet synet femija?  Deri ne cilen moshe mund te flej femija ne dhomen e prinderve?  A lejohet ti jape qumesht femijes nese jam xhunub?  A jane te lejuar filmat vizatimore me tematike islame per femije?  Nese flej deri pak minuta para iftarit a e kam te rregullt agjerimin?  Gruaja gjidhenese a e ka obligim te agjeroj muajin e Ramazanit?  Gjate muajit te Ramazanit kam ngrene gjat dites per shkak te semundjes, si duhet te veproj tani?  A mundet te agjeroj gruaja qe nuk eshte e sigurte se i kan perfunduar mestruacionet ?  A mundet femra te pije ilaēe qe te shtyje ciklin ne menyre qe te arrij te gjithe muajin e Ramazanit?  A mundem te agjeroj nje dite me disa nijete?


 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A mund tju sherbej jobesimtarve me ushqim nderkohe qe une agjeroj Ramazanin?  A mund te zgjas kohen e syfyrit 10 minuta me shume se sa eshte orari?  A mund te agjeroj nese udhetoj me Makine apo Avion?  A lejohet per gruan te perdore makiazh gjate muajit Ramazan?  A eshte i obliguar nje femije 12 vjeēar te agjeroje muajin e Ramazanit?  A eshte e lejuar per vajzat muslimane te shkojne ne ndonje lokal pas agjerimit?  A duhet te hajme iftar apo te falim namaz kur te hyj koha e Akshamit?  A behet nijeti me goje para se te fillojme agjerimin?  ka dallim mes thenies po e bej kete pune per hir te All-llahut dhe po e bej kete pune per Xhenetin?  Sa e ka mbajtur mjekrren Pejgamberi alejhi selam dhe a e ka shkurtuar?  Cfare eshte rukja dhe el hixhami?  ēfare duhet te bejm kur behet femija synet?  A lejohet ti kėndojmė tė vdekurve suren Jasin?  Nėse ben nje mekat, pendohesh, mirepo e kryen perseri kete mekat, ēfar do te thot kjo?  Kur me ndodh ndonje gje e keqe mendoj: perse vetem mua me ndodhin keto..  Si ėshtė gjendja e vellezerve qe shpejtojne namazin?


 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Si duhet te veprojme per faljen e namazit te xhumase nese nuk mund ta lejme punen?  Perse i gaboj lutjet ne namaz?  Nje njeri qe nuk e fale namazin sepse nuk e din ēfar medh-hebi te zgjedhe, si eshte puna e tij?  Nese me ike ndonje kohe e namazit a duhet ta fale namazin menjehere apo mund ta vonoj akoma?  Nese je i vendosur per nje ceshtje a duhet ta falesh namazin e istihares?  Nese imami ben sexhden e harreses pas selamit,a duhet ta beje ate edhe xhemati?  Nese del nga xhamia dhe kthehesh perseri pas 10 minutash a duhet te fale prap dy rekate per xhamine?  Ne cilen forme behet sexhdeja e harreses?  Me sa rekate falet namazi i teravise?  Jam fillestar ne Islam dhe kur filloj te fale namazin degjoj zera te tmerrshem, ēfar do te thot kjo?  Cfar duhet te themi ne teshehudin e pare ne nje namaz prej kater rekatesh?  A thuhet "amin" kur ben dua imami ne namazin e vitrit?  A thuhen salavatet ne teshehudin e pare?  A mund ti fale namazet para kohe nese nuk kam mundesi ti fale me vone?  A mund te lidhem pas dikujt qe fale sunnetet per te falur farzin?  A mund te formohet nje xhemate i dyte nese nuk e arrine namazin ne kohe?


 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A mund te bej lutje ne shqip kur jam ne sexhde?  A eshte pertacia per te fale namaz nate nga shenjat e keqia per muslimanin?  Si komentohet ky ajet: Besimtare te vertete jane ata qe besuan All-llahun dhe te derguarin e Tij... ?  A me lejohet te lexoj Kuran nese nuk dij ta lexoj mire?  A lejohet hyrja ne banjo kur me vete kemi pajisje qe ne memorje mbajne Kuran?  Si komentohet hadithi 7 lloje te njerezve do te jene nen hijen e Tij ne diten e gjykimit?  Pytja ime ėshtė ne lidhje me hadithin Muhammedi a.s. ne lidhje me nje barė (ilaq)  I ndjek rregullat e Islamit, por prinderit nuk me lejojne mbajtjen e shamise, si duhet te veproj?  Mbi pyetjet e shumta qe behen rreth dijetareve ?  Si eshte ēeshtja e dijetareve te Jordanise?  Nga cilet hoxhallare na keshilloni te marrim dije ?  A me prishet abdesi nese ndrroj pampersat femijes ?  Kur 3 persona te propozojn per martes per cilin duhet me vendos?  Jam e vjeter dhe nuk me respektojn femijet e as buri?  Kam nje shoqe e cila i ka humbur shresat e meshires se Allahut, dhe ka ra ne depresion?  Hoxha kur e lan te vdekurin a duhet me i dhan pare?


 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A ka argument per 4 rekate sunet te jacise?  A ka qen Seid Kutub viktim i cili esht mbytur nga muslimanet?  A esht e ndalushme mi mbyt bubrecat me sprej?  A lejohet shkurtimi i mjekres per shkak te punes ?  Per ndarjen e pasurise?  Sa i lejohet femra me vozit auto ?  Nje person qe ben keq a ja kthen Zoti ?  Pse muslimanet jan te prapambetur ?  Per percaktimin e vdekjes ?  Per ata qe thojn se do te hym pak ne xhenem e pastaj do te shkojm ne xhennet?  Jetojm ne Novi Sad - Vojvodin, Gruaja don te mbulohet po ketu nuk guxojm?  Cili esht dallimi i atij qe urren Allahun dhe vdekjen, dhe atij qe beson Allahun por nuk falet?  Cila eshte dispozita e Greves se urise ne Islam?  A ju shkon selami te vdekurve, kur i vizitojm varezat?  Cili esht qellimi i sproves sipas Islamit?  Pse e vrau Kabili Habilin?


 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A nuk do te behet kijameti pa u zbulu disa sekrete?  Nje bire qe nuk te deh a esht haram me pij?  A i lejohet mashkullit me urinu ne kembe?  Pse njeriu eshte i lire me hi ne fejen islame, por nuk guxon me dal prej saj?  Si mund te lind femra muslimane, kur i ndihmon mjeku mashkull?  A lejohet ti japim shamise mest?  Jam e mbuluar, a esht haram pirja duhanit per motra me mbules?  Me ka vdekur buri,a mundem me dal najkund pa i bere 4muaj e 10 dit?  Kur esht koha me e mir per nafile namaz, dhe pas vitrit a mund te fali nafile?  Per ndegjimin e muzikes?  A eshte e ndalume mbytja e bubrecave qe rine ne shtepi gjat veres?  A ben me ba sexhde pa shami?  I kam gjet disa pare, cfar duhet te bej me to?  Per poligamine ( martesa me 4 gra ) ?  A mund ta fal veq farzin sepse jam e semur?  Sa umre i ka bere Pejgamberi s.a.w.s?


 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Jam e dashuruar ne nje djal por familja nuk lejon me u martu sepse esht nga fshati,a lejohet me ik?  A esht vlera e njet e sevapit nese e thu ne gjuhen shqipe Ajetul Kursi?  A ban me lexu kuran pa abdest?  Kam nje shprehi se flej nbark, ju lutemi qka mund te na thoni per ket?  Jam vajze 16 vjecare familja nuk me lejon ta vendoj mbulesen?  Per meshkujt mbi 30 vjet a e kan haram qe jan ta pamartuar?  Pse nuk ben kur jemi ne gjum te mbulohemi 2 veta ne nje mbules?  Cila esht dhunti ma e madhe Ndegjimi apo Tepamurit?  Cka mendoni per Nene Tereze e cila ka ndihmuar shum te varfer, Ku e ka vendin kjo?  Nje sqarim per vllaun nga gjiri si mund ta kem ate vlla?  Jam lutur per nje jomuslimane, a kam ber gjunah?  Jam e martuar qe 3 vjet por nuk kam ber kurore, a kam gjunah nese flej me burin tim?  Cka duhet te bejm me floket dhe thonjet qe i heqim?  A ben me u martu me dikend me te meta fizike?  A ben te meren organet si zemren dhe mushkrijte pas vdekjes per sherim?  Pse femiju me i la mekatet e tvjeterve e jo secili tvetin?


 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2009
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  I thuhet se ke tumor vdekjeprues,ai fillon te falet dhe pendohet a esht ne rregull pendimi i tij?  Jam ne klas te 7te vendosa te mbaj shami por drejtori nuk me lejoi...  Nese nje femer ka Rjedhje te lengut jasht menstruacioneve a lejohet te miret abdest per cdo namaz...  E kam shprehi te them PO VALLA, ose JO VALLA a njihet si Zotim?  Kam qen e semuar prej xhinve,falja namaz dhe u sherova por tash e lash namazin dhe prap jam e semuar  A lejohet ne prani te femrave te veshim rroba te shkurtera..  Cilat jan Kushtet e mbuleses ?  Per shlyerjen e betimit dhe shpagimin...  A lejohet mbajtja e zogjeve ne kafaz ?  A ban me dal me nje djal musliman pa e ditur familja ?  Cfar komenti keni per burin i cili ka mbyt gruan qe nuk e ka vendu shamine ?  Cka duhet bere kur ke diqka nzemer qe nuk guxon me pas nje musliman e urren po nuk hiqet?  A lejohet me punu ne banke ku nu ka kredi ?  A ban femra me kontaktu me nje mashkull ne internet ?  A lejohet femra me shku te mjeku mashkull per rregullimin e dhembeve ?  Per grate me cikle a esht e lejuar qendrimi ne xhami,leximi kuranit,etj?


Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Materiale mbi Provimet e Lirimit nga Ministria e Arsimit (MASH)
  Nga [Perla] nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 57
  Postimi i Fundit: 02-06-2012, 10:24
 2. Agjerimi Dhe Urtesia E Tij
  Nga xhenisi nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 72
  Postimi i Fundit: 12-08-2009, 09:27
 3. Ismail Kadare flet pėr zhvillimet politike nė Shqipėri
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-11-2004, 01:36
 4. Pyetje pergjigje
  Nga erzeni nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 89
  Postimi i Fundit: 02-03-2003, 14:56
 5. Interviste e rradhes e Kadarese per "Korrieri"
  Nga Eni nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-06-2002, 19:25

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •