Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 31
  1. #1
    Comunicazione & Marketing Maska e Albmaster
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    REPUBBLICA ITALIANA
    Postime
    811

    "Ka qenë komunist po aq i flaktë sa ç'është sot demokrat"

    Unë e besoj plotësisht çështjen e Hysen Sheshorit. Duke studiuar sjelljen e Berishës si individ, kuptohet lehtë që ai është një njeri pasionant. Ka qenë komunist atëherë, po aq i zjarrtë sa ç'është demokrat tani, kjo është e qartë.


    Ndaj nuk habitem që ka folur ashtu në një gjyq politik. Për të fituar të drejtë studimi jashtë dhe për t'u bërë mjek në grupin e Enver Hoxhës, duheshin edhe këto sjellje dhe Berisha nuk është nga ata që mund t'u bëjnë bisht këtyre gjërave.


    Disa thonë që duhen dokumentet e gjyqit. E saktë është. Por ta dini që, Berishës, edhe po t'ia vësh përpara dëshminë e shkruar që ka bërë atëherë, do ta mohojë dhe do ta hedhë poshtë, pa ia bërë syri tërr.



    Email botuar ne gazeten Shekulli

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e juanito02
    Anëtarësuar
    09-07-2007
    Postime
    2,964
    Saliu pa nje pa dy eshte diktator nga mendesia. Vec qe jemi ne periudhe historike tjeter dhe sben me dot diktature te tipit komunist.
    Dikatura e tij eshte tipike e atyre te koheve te sotme si ajo e Chavesit apo e Sadam Husseinit ku nuk ka nje sistem monoparti po ka dhe opozite.
    Bile po te shohesh diktauren e Sadam Husseinit gjen sa te duash gjera te perbashketa me sitemin qe aplikon Sali Berisha

    1. Pushtet familjar Sadami, po ashtu dhe Berisha
    2.Tv shteteror personal Sadami po ashtu dhe Berisha.
    3. Uzurpim i teresishem i shtetit ligjor Sadami, Njelloj Berisha
    4. Skuadron personal vdekje Sadami (me te cilen vrau, preu e lincoi gjithe kundershtaret politike dhe opoziten) njelloj Berisha (me te cilen vrau haklajt, deshmitaret e Azemit e shume te tjere)
    5. Pasuri te pafundme familiare te vjedhura nga pasuria kombetare Sadami, njelloj Berisha
    6.Propagande mashtruese ne maksimum per manipulimin e masave Sadami, njelloj Berisha
    7. Varferim ne skaj te masave Sadami, njelloj Berisha


    Ndryshimi nga Sadami eshte se Iraku eshte i stermadh dhe fuqi ushtarake e Shqiperia jo
    Femijet e Sadamit Uday dhe Qusay ishin vrases e sadiste ato te Berishes jo po me cilesi tjeter uzurpues te pasurive te lujtshme e te palujtsheme.

  3. #3
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Lum si ju, që i dini kaq mirë gjërat.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Saliu eshte gjenial, por psikopat.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4
    Eshte nje njeri qe nuk lejon te tjeret te komandojne me vjen keq per ne qe jetojme nen trysnin e ketyre politikaneve te paafte

  6. #6
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga Virgil Lexo Postimin
    Saliu eshte gjenial, por psikopat.
    Lum si ne qe udhehiqemi nga psikopatet atehere
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  7. #7
    Comunicazione & Marketing Maska e Albmaster
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    REPUBBLICA ITALIANA
    Postime
    811
    Ajo eshte e ditur qe pjesa derrmuese e pushtetareve ne shqiperi jane psikopate me Zotin Kryeminister ne maje te hierarkise shteterore....

    Albmaster

  8. #8
    Citim Postuar më parë nga [Perla] Lexo Postimin
    Lum si ne qe udhehiqemi nga psikopatet atehere
    pa koment !
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  9. #9

  10. #10

  11. #11

  12. #12

  13. #13

  14. #14

  15. #15

  16. #16

  17. #17

  18. #18


    Dritan Prifti dhuron lopë e gjela deti për të varfrit

    23 Dhjetor, 2012 | 10:34 am

    Dje në Dërmenas. “Politikanët të ndjekin këtë shembull”

    FIER – Deputeti i Fierit, Dritan Prifti, shpërndan ndihma për familjeve më të varfra të komunës së Dërmenasit. Me rastin e afrimit të festave të fundvitit, Prifti, tashmë deputet i pavarur pas largimit nga LSI-ja, ka qenë dje në zonën e tij elektorale duke dhuruar për 40 prej familjeve më të dobëta ekonomikisht disa lopë dhe gjela deti. Prej më shumë se dy vitesh, Prifti e ka shndërruar në traditë personale dhurimin e bagëtive për familjet që jetojnë në kushte të vështira ekonomike, në fshatrat e Fierit. Pas komunës së Libofshës, ditën e djeshme, një makinë ka zbritur në qendrën e komunës së Dërmenasit lopë dhe gjela deti, që u janë shpërndarë pjesëtarëve të 40 familjeve të kësaj zone. “Në kushtet kur shteti, qeveria, largohet çdo ditë e më tepër nga njerëzit që kanë halle, që kanë nevoja ekonomike, që kanë probleme shëndetësore, unë dëshiroja të jepja një shembull tjetër. Atë të një personi, që me mundësitë e tij modeste kërkon të ndihmojë dikë”, u shpreh Prifti. Ai bëri apel që dhe politikanët e tjerë të ndjekin këtë shembull, çka do të shërbejë për të ndihmuar sadopak ata njerëz që kanë nevojë dhe për t’u sjellë gëzim, sidomos në këto ditë festash. Familjarët që janë ndihmuar me kafshët dhe shpendët kanë falënderuar përzemërsisht deputetin Prifti për këto dhurata në fundvit.


    Burimi: http://www.panorama.com.al/2012/12/2...#ixzz2FyQ3OcIe
    Ndryshuar për herë të fundit nga DYDRINAS : 24-12-2012 më 08:55

  19. #19
    Dritan Prifti duke "ndihmuar" bashkefshataret.

    Emri:  fier-foto-te-lopeve-te-dhuruara-300x239.jpg

Shikime: 183

Madhësia:  25.7 KB

  20. #20

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
    Nga DYDRINAS në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
  2. Presidenti dekoron viktimat punonjes te SHISH vrare ne Vlore ne 1997
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 91
    Postimi i Fundit: 14-06-2013, 10:35
  3. Antologji e plagëve nën terrorin komunist
    Nga Dr Rieux në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 23-02-2007, 10:08
  4. Kadare: Schwartz, një përçarës fetar
    Nga Hyllien në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 118
    Postimi i Fundit: 30-06-2006, 03:09
  5. Mashtrimi i madh
    Nga Veshtrusja në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 22-03-2004, 19:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •