Close
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 134
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Kryeministri Thaēi:Dita e Pavarėsisė, 17 shkurti - kremte shtetėrore, dinjitoze dhe madhėshtore

  Prishtinė, 13 shkurt 2009

  Nė hapje tė mbledhjes, kryeministri i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi ka vlerėsuar se njėvjetori i shpalljes sė pavarėsisė ėshtė edhe njė rast qė institucionet e Kosovės dhe populli i saj tė demonstrojnė dinjitetin, krenarinė dhe madhėshtinė e kėsaj dite pėr Kosovėn.

  Kryeministri Hashim Thaēi ka njoftuar kabinetin qeveritar edhe pėr takimin e parė tė Kėshillit pėr Siguri tė Kosovės, qė shėnon edhe krijimin e kėtij institucioni tė rėndėsishėm pėr Kosovėn. Me kėtė rast, kryeministri ka vlerėsuar se me vitin e parė tė funksionimit tė shtetit tė pavarur tė Kosovės, ka pėrfunduar edhe kompletimi i tė gjitha kapaciteteve institucionale tė shtetit tė Kosovės.

  Me kėrkesė tė Ministrisė sė Punėve tė Jashtme, Qeveria ka futur nė Strategjinė Legjislative pėr vitin 2009 edhe Projektligjin pėr Plotėsimin dhe Ndryshimin e Ligjit pėr Prokurimin Publik. Me ndryshimet dhe plotėsimit tė kėtij ligji do tė lehtėsojė procedurat pėr blerjen dhe marrjen me qira tė ndėrtesave pėr ambasada dhe pėr misionet diplomatike tė Republikės sė Kosovės jashtė vendit. Qeveria ka rekomanduar qė gjatė ndryshimit dhe plotėsimit tė kėtij ligji, tė gjitha ministritė tė pėrfshihen me vėrejtjet dhe sugjerime, me qėllim tė funksionalizimit sa mė tė mirė tė kėtij ligji.

  Qeveria ka diskutuar edhe rreth Projektligjit pėr Qeverinė i cili ėshtė duke u pėrgatitur pėr aprovim. Me qėllim tė pėrkufizimeve mė tė ēarta tė projektligjit pėr funksionimin e Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, mėnyra e punės dhe procedurat e vendimmarrjes nė Qeveri, bashkėpunimi ndėrmjet Qeverisė dhe institucioneve tė tjera tė pėrcaktuara me Kushtetutėn e Republikės sė Kosovės, njė grup ndėrministror, i udhėhequr nga zėvendėskryeministri Ramė Manaj, do ta diskutojė edhe njė herė Projektligjin pėr Qeverinė, para se ai tė miratohet nga Qeveria e Republikės sė Kosovės.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Policia gati pėr Ditėn e Pavarėsisė

  Nga N. Maxhuni mė 13.02.2009 nė ora 12:03

  Policia e Kosovės thotė se ėshtė e pėrgatitur pėr tė menaxhuar situatėn e sigurisė nė ditėn e shėnimit tė pėrvjetorit tė parė tė pavarėsimit tė vendit, me ē’rast janė paraparė tubime masive tė qytetarėve.

  Policia nuk ka indikacione se mund tė ketė ndonjė prishje tė rendit ose qetėsisė publike, as nė veri tė vendit, megjithėse ditė mė parė lideri e Kėshilli Nacional Serb, Milan Ivanoviq, u ka bėrė thirrje serbėve qė mė 17 shkurt, t’i djegin doganat, njėjtė sikur kishin bėrė para njė viti.

  Shpend Maxhuni, ndihmėsdrejtor i Pėrgjithshėm pėr Ēėshtje Operative, se policia pret qė nė Ditėn e Pavarėsisė, situata tė jetė e qetė edhe nė veri tė vendit, megjithatė janė bėrė plane pėr t’iu pėrgjigjur ēdo situate. “Policia ka bėrė plan edhe pėr Mitrovicėn. Konform situatės do tė reagojmė”, tha ai, tha tė premten nė njė konferencė pėr gazetarė.

  Drejtuesit e policisė saktėsuan se nuk kanė paraparė mbylljen e asnjė rruge, megjithė numrin e madh tė qytetarėve qė pritet tė dalin pėr tė festuar nėpėr rrugė.

  Policia i ka ftuar qytetarėt qė pėrvjetorin e parė tė pavarėsisė sė Kosovės tė festojnė me dinjitet dhe krenari, sikur kishin bėrė vitin e kaluar.

  Institucionet e Kosovės kanė bėrė tashmė pėrgatitjet finale pėr Festėn Pavarėsisė, e para nė historinė e shtetit tė ri. Manifestimet do tė nisin me njė seancė solemne tė Kuvendit tė Kosovės, nė orėt e pasdites, qė koincidon me kohėn kur ishte shpallur vendimi i madh.

  Agim Gashi, drejtor pėr Arsim dhe Kulturė nė KK tė Prishtinės, bėri tė ditur se nė Sallėn e Kuqe tė Pallatit tė Rinisė do tė mbahet njė koncert i Filarmonisė, derisa nė mbrėmje do tė mbahet njė koncert nė qendėr tė Prishtinės, me muzikė popullore, rok, rep etj.

  Manifestimet, tė cilat thuhet se do tė jenė modeste, do tė pėrmbyllen me fishekzjarrė kur akrepat e orės tė shėnojnė orėn 24.

  Pėr kėtė qėllim, Komuna e Prishtinės ka ndarė 10 mijė euro.

  Kryeministri Thaēi, tė enjten ka takuar kryetarėt e komunave, pėr tė koordinuar aktivitetet shtetėrore me tė cilat do tė shėnohet kjo ditė.

  Pėr Ditėn e Pavarėsisė, edhe 10 ambasadat e para tė Kosovės nė botė do tė organizojnė kokteje, ku janė ftuar pėrfaqėsues tė shteteve nikoqire dhe tė korit diplomatik.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #23
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,283
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  mendimi i yt eshte ky
  po te gjith bota e din qe Ēlirimi i Kosoves lidhet me emrin e Hashim Thaēit
  gjithashtu edhe shpallja e pavarsis edhe te gjith pervjetoret qe do te vin e do ti festoim jan te lidhur me emrin e Hashim Thaēit
  e ty kujdes se shpejt ka me te mbyt gjelozija bre njieri
  Faliminderit Kryeministri Thaqi qe na e prune ket dit edhe ne te festojm per shtetin ton.

  - Edhe Un Kam Shtet -

  faliminderit - Hashim Thaq. ndihem krenar me ty.

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Anėtarėsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  32
  Postime
  1,234
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Ne kete dit me te rrezikuarit do te jen shqiptaret e Mitrovices, ku edhe vet ministri i jashtem serb ka paralajmeru trazira.
  Nuk e di sa do te jet i gatshem ti mbroj hashimi qytetaret shqiptar te mitrovices nga kriminelet serb.( Mbrojtja e ti do tej si ne te kaluaren, ku serbet i rrahnin, ua kallnin pronat e tyre madje ua vinin ne rrezik jeten qytetarve shqipetar, ndersa hashimi ne deklarata per shtyp bente thirrje mos bini ne provokime, nuk e di kur ne shpi te vjen ta kall shtepin dhe tenton me te var me gjith familjen ndersa hashimi i kerkon mos bini ne provokime ne vend se me i mbrojt dhe me i arrestu kriminelat, pra kjo eshte mbrojtja dhe siguria e hashimit per qytetaret e mitrovices )
  Eshte leht te festohet dhe ti mban nen kontroll shptaret gjat festes, por veshtir eshte ta mborn mitrovicen dhe ta kontrollon kufirin e Kosoves.
  _____________________________________
  ™I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime  Pushim pėr ditėn e pavarėsisė

  Nga Express mė 13.02.2009 nė ora 12:59

  Tė hėnėn me 16 shkurt dhe tė martėn me 17 shkurt do tė pushojnė tė gjitha institucionet shtetėrore tė Kosovės, pėr nder tė njėvjetorit tė shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės.

  Ky vendim u mor tė premten nė mbledhjen e Qeverisė sė Kosovės. Me kėtė rast, Kryeministri Thaēi u bėri thirrje pėr festim dinjitoz nga tė gjithė qytetarėt e Kosovės.

  “Unė ftoj gjithė qytetarėt e Kosovės tė festojnė Pavarėsinė dhe tė harrojnė Beogradin tė gjithė”, tha Thaēi.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Anėtarėsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  32
  Postime
  1,234
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Eh i ben thirrje qytetarve me harru beogradin, ndersa vet nuk e harron sepse se shpejti do te ket bisedime me beogradin
  _____________________________________
  ™I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Citim Postuar mė parė nga altruisti_ek84 Lexo Postimin
  Eh i ben thirrje qytetarve me harru beogradin, ndersa vet nuk e harron sepse se shpejti do te ket bisedime me beogradin
  o boll o m.ut po prej aeroplani po shifet qe je i porositur dhe i paguem prej serbije dhe shteteve arape e prej harapve tu qe te bejsh propagand kunder shtetit te Kosoves dhe qeveris se saj
  shko ne rrs. more talibani i flliqt

  mos u mundo ti flliqesh temat se ne shqiptaret kemi fest o talibai-jugo-rugovist-titist
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  KOSOVĖ URIME DITA E PAVARSISĖ
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  KOSOVĖ URIME DITA E PAVARSISĖ


  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Kryeministri Thaēi: Mė 17 shkurt do tė kemi njė festim dinjitoz dhe krenar, njė festim madhėshtor, njė festim gjithėpopullor


  Pėr mbulimin e kėtyre aktiviteteve Qeveria e Kosovės sot ka ndarė njė shumė prej 150 mijė euro.
  Prishtinė, 14 shkurt 2009

  Qeveria e Republikės sė Kosovės nė mbledhjen e 55-tė, drejtuar nga kryeministri Hashim Thaēi ka diskutuar programin e organizimeve pėr shėnimin e njėvjetorit tė shpalljes sė Pavarėsisė sė Republikės sė Kosovės.

  Nė hapje kryeministri Thaēi ka vlerėsuar lartė pėrgatitjet qė janė bėrė pėr shėnimin dinjitoz tė kėsaj date historike pėr popullin e Kosovės.

  “Ka mbetur edhe pak kohė pėr tė shėnuar edhe zyrtarisht pėrvjetorin e parė tė Kosovės shtet i pavarur, sovran dhe demokratik. Tani mė festimet kanė filluar anekėnd Kosovės dhe kudo qė jetojnė shqiptarėt. Kremte, ngrohtėsi, solidaritet, gėzim vėrehet dhe ka nė ēdo familje kosovare, siē ka pėrgjegjėsi tė reja shtetėrore nė institucionet tona”, ka thėnė z. Thaēi, duke shtuar se ėshtė ky pėrvjetor pėr tė festuar bashkėrisht dhe me solidaritet edhe mė tė lartė, ėshtė pėrvjetor i parė i Kosovės shtet , i shtetit tonė tė pavarur, tė lirė, krenar.

  Kryeministri Hashim Thaēi me kėtė rast ka falėnderuar tė gjithė ministrat, tė gjitha institucionet pėr punėn qė ėshtė bėrė nė vitin e parė tė pavarėsisė, pėr zotimet pėr tė ardhmen e vendit tonė, pėr tė ndėrtuar rend demokratik dhe integrim nė BE dhe NATO.

  Mė tutje kryeministri ka pohuar se viti qė lamė pas ishte vit i tė arriturave, i krenarisė, por edhe i sfidave tė mėdha. Me tė drejt mund tė konkludojmė se ishte vit i suksesit historik, ku meritė ka ēdo qytetar i Kosovės, dhe tė ndihet krenar me kėtė sakrificė, me kėtė punė qė ka bėrė pėr lirinė dhe pėr shtetin e Kosovės.

  “Sot Kosova ėshtė njė shtet i ri, tė gjithė tė martėn kemi ditėlindje, ditėlindje e cila do ti hapė perspektivė vendit dhe gjithė qytetarėve tė Kosovės. Kemi hapur vende mė tė shumta pune, kemi ndėrtuar shkolla, kemi bėrė reforma nė shėndetėsi, kemi krijuar standard mė tė lartė pėr qytetarėt, kemi ndėrtuar stabilitetin, kemi rritur tolerancėn, kemi fituar njohje nga bota, do tė fitojmė njohje tė reja, Kosova do tė integrohet nė tė gjithė mekanizmat, edhe politikė, financiar e tė sigurisė ndėrkombėtare. Pra do tė kemi njė festim dinjitoz dhe krenar, njė festim madhėshtor, njė festim gjithė-popullor dhe me pėrgjegjėsi edhe shtetėrore qė do tė prezantojmė shpejti edhe skemėn ku Qeveria e Kosovės merr pėrgjegjėsitė e veta edhe nė aspektin organizativ me tė gjithė mekanizmat e vetė institucionalė”, pohoi z. Thaēi.

  Kryeministri Thaēi ritheksoi se gjithė Kosova ėshtė nė mobilizim pėr tė kremtuar kėtė festė gjithė-popullore dhe shtetėrore. Tė martėn dhe kėto ditė gjithė bota do tė vėshtrojė kah Kosova, do t’i vlerėsojė manifestimet tona dinjitoze, madhėshtore, tė ecjes pėrpara.

  Kryeministri Thaēi duke iu pėrgjigjur kėrcimeve pėr destabilizim nga Beogradi ka pohuar se janė marrė tė gjitha masat e duhura nga mekanizmat adekuat vendor dhe ndėrkombėtarė, dhe nė Kosovė do tė ketė vetėm kremtim, krenari, dinjitet. “Pretendimi pėr shantazh nga Beogradi do tė jetė njėherė e pėrgjithmonė i dėshtuar”, theksoi kryeministri i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi.

  Nė vazhdim Zėvendėskryeministri Hajredin Kuēi para kabinetit qeveritar prezantoi programin e festimit me 17 shkurt, bartėse tė cilit janė Qeveria e Kosovės bashkėrisht me Kuvendin dhe me Presidencėn.

  Sipas z. Kuēi kėto aktivitete do tė fillojnė mė datėn 17 shkurt nė orėn 11 me njė mbledhje solemne tė Kuvendit tė Republikės, ku do ti adresohen Kuvendit dhe qytetarėve, presidenti, kryeministri, edhe kryeparlamentari. Po kėtė ditė do tė jetė njė defilim pėr nxėnėsit dhe pėr tė gjithė qytetarėt, qė ėshtė titulluar “Ecja nė pavarėsi”.

  N orėn 18 do tė jetė koncerti i Filarmonisė sė Republikės sė Kosovės, qė mbahet nėn patronazhin e Qeverisė sė Republikės sė Kosovės.
  Nė orėn 21 do tė jetė njė koncert madhėshtor nė Prishtinė, por edhe nė qytete tjera tė Kosovės.
  Nė orėn 22 ėshtė paraparė ndezja e fishek-zjarreve, edhe nė Prishtinė, por edhe nė tė gjitha qytetet e Republikės sė Kosovės.

  Gjithė ky organizim do tė bėhet nėn protokollin e shtetit dhe njė komisioni ndėrministror tė cilin e pėrbėjnė zėvendėskryeministrat Hajredin Kuēi dhe Ramė Manaj, ministrat Enver Hoxha, Valton Beqiri, Ahmet Shala.

  Pėr mbulimin e kėtyre aktiviteteve Qeveria e Kosovės sot ka ndarė njė shumė prej 150 mijė euro.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime  Me moton “Ecja nė pavarėsi” Kosova feston njėvjetorin e shtetbėrjes

  14.02.2009 12:21 ET Prishtinė (KosovaLive)
  Me moton “Ecja nė pavarėsi” Kosova feston njėvjetorin e shtetbėrjes

  Kryeministri i Republikės, Hashim Thaēi deklaroi tė shtunėn se institucionet vendore dhe ato ndėrkombėtare i kanė ndėrmarrė tė gjitha masat e nevojshme pėr tė parandaluar ēfarėdolloj shantazhi qė mund t’i bėhet Kosovės nga Beogradi, nė vigjilje tė festimit tė njėvjetorit tė shpalljes sė pavarėsisė.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime  Prishtinė, 15 shkurt – Kremtimi e pavarėsisė tashmė ka filluar nėpėr rrugėt e kryeqytetit, ku qytetarėt janė duke mbajtur nė duar flamuj shtetėror dhe kombėtarė. Tė martėn bėhet njė vit, kur Kosova ka shpallur pavarėsinė, kurse ėshtė njohur nga mė shumė se 50 shtete demokratike.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime


  Jakup Krasniqi
  Kryetar i Kuvendit  Kryetari
  Telegram urimi

  Gjithė qytetarėve tė Kosovės u uroj gėzuar 17 Shkurtin, Ditėn e madhe tė Pavarėsisė!
  Ky pėrvjetor i parė i Pavarėsisė, Republikėn e Kosovės e gjen me tė arritura historike si nė plan tė brendshėm
  ashtu edhe nė atė ndėrkombėtar.
  Kosova e vuajtjeve tė shumta e tė gjata, ėshtė bėrė atdheu i qytetarėve tė saj tė lirė, tė lumtur e tė barabartė,
  shteti ynė sovran e demokratik, tashmė i njohur ndėrkombėtarisht.
  Nė kėtė ditė kremteje, me krenari dhe pietet kujtojmė dėshmorėt e rėnė pėr lirinė dhe pavarėsinė e Kosovės.
  Vepra dhe gjaku i tyre do tė jenė nė themelet e tė sotmes dhe tė ardhmes sė ndritur tė Kosovės sonė tė
  dashur.
  Sot, institucionet dhe qytetarėt e Kosovės u shprehin edhe njėherė mirėnjohjen e tyre tė thellė tė gjithė
  miqve ndėrkombėtarė, nė krye me SHBA, BE dhe NATO-n, pėr ndihmėn e pakursyer nė proceset me tė cilat
  vendi ynė arriti nė kėtė pėrvjetor tė lavdishėm.
  Prishtinė, mė 16 shkurt 2009
  Jakup Krasniqi
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Llapi : 15-02-2009 mė 21:53
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 17. #37
  N3ra5htarja Maska e rina_
  Anėtarėsuar
  17-10-2006
  Vendndodhja
  Diku....
  Mosha
  30
  Postime
  452
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Gezuar pavarsine .............kosove..
  Be Yourself....

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Obama dhe Merz urojnė presidentin Sejdiu nė pėrvjetorin e pavarėsisė

  Presidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Barak Obama i ka dėrguar presidentit tė Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu, njė letėr urimi me rastin e 17 Shkurtit, pėrvjetorit tė parė tė shpalljes sė pavarėsisė sė Republikės sė Kosovės. Nė pėrvjetorin e pavarėsisė sė Republikės sė Kosovės, urime ka dėrguar edhe Presidenti i Konfederatės Zvicerane, Hans-Rudolf Merz.
  Nė letrėn r tij, presidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, barak Obama nė emėr tė popullit amerikan, pėrgėzon Presidenti Sejdiu dhe qytetarėt e Kosovės nė pėrvjetorin e parė tė deklaratės historike tė pavarėsisė sė Kosovės mė 17 shkurt.
  Derisa populli i Kosovės punon drejt njė ardhmėrie tė pėrbashkėt, unė dua tė theksoj qė SHBA-tė do tė vazhdojnė tė mbėshtesin njė Kosovė multietnike, tė pavarur dhe demokratike, nė pėrpjekjet e saj qė ta zėrė vendin e merituar si anėtare e plotė e bashkėsisė sė shteteve, thuhet nė letrėn e Presidentit amerikan.
  Po ashtu me rastin e pėrvjetorit tė pavarėsisė sė Republikės sė Kosovės, edhe Presidenti i Konfederatės Zvicerane, Hans-Rudolf Merz, ka uruar pėrmes njė letre Presidentin e Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu.

  | s.b & RTK staff |


  16 shkurt 2009 - 13:32:02
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 19. #39
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,900
  Faleminderit
  201
  127 falenderime nė 97 postime
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin  Me moton “Ecja nė pavarėsi” Kosova feston njėvjetorin e shtetbėrjes

  14.02.2009 12:21 ET Prishtinė (KosovaLive)
  Me moton “Ecja nė pavarėsi” Kosova feston njėvjetorin e shtetbėrjes

  S'dij si mund te thuhet keshtu kur defilim nuk do te kete ne Veri te Kosoves!


  Kryeministri i Republikės, Hashim Thaēi deklaroi tė shtunėn se institucionet vendore dhe ato ndėrkombėtare i kanė ndėrmarrė tė gjitha masat e nevojshme pėr tė parandaluar ēfarėdolloj shantazhi qė mund t’i bėhet Kosovės nga Beogradi, nė vigjilje tė festimit tė njėvjetorit tė shpalljes sė pavarėsisė.

  Gjithesesi,Urime per ata qe frymojn lirshem ne qytetet e tyre!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,183
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Thaēi: Kosova do tė njihet nga e gjithė bota

  Prishtinė, 16 shkurt - Viti i parė i pavarėsisė sė Kosovės ishte i suksesshėm, tha kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi. Mėtutje, ai i tha agjencisė AP se "Kosova do tė bėhet anėtare e NATO s, e Bashkimit Evropian dhe e Kombeve tė Bashkuara dhe ne do tė njihemi nga e gjithė bota". Kėto komente zoti Thaēi i bėri nė vigjilje tė njėvjetorit tė pavarėsisė sė Kosovės. Duke u shprehur pėr numrin e vendeve, qė deri tash e kanė njohur Kosovėn, ai tha se nuk janė tė rėndėsishėm numrat "por vlera qė ata pėrfaqėsojnė". Kryeministri Thaēi tha se ka marrė mesazhe urimi nga presidenti amerikan, Barack Obama dhe liderėt e tjerė botėrorė, pėr njėvjetorin e pavarėsisė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Llapi : 16-02-2009 mė 08:44
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Procesi i Pavarėsimit tė Kosovės
  Nga AsgjėSikurDielli nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 191
  Postimi i Fundit: 12-10-2012, 06:23
 2. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
  Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 3. Kosova dhe ankthi i pavarsisė
  Nga creation nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 17-11-2006, 09:03
 4. Kosova, e pavarur, por jo sovrane!
  Nga Davius nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-04-2006, 05:52
 5. "Nano Ik", protesta sėrrisht nė Bruksel
  Nga Asteroid nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 500
  Postimi i Fundit: 02-05-2004, 12:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •