Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 103 prej 103
  1. #101
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-05-2008
    Vendndodhja
    Oslo, Norway
    Postime
    759
    Nga te gjitha qytetet shqiptare SARANDA eshte kampione per EDUKATE QYTETARE , kjo fale emigracionit masiv

    Emigrantet jane te vetmit qe e nxjerrin buken me zotsine e tyre, ndryshe nga vendasit qe e fitojne me hile

    Emigrantet kane fituar nje edukate estetike , dine te vishen me mire, te ndertojne dhe kompletojne shtepi me shije, kane nje ritem jetese me te larte se vendasit

  2. #102
    Citim Postuar më parë nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Ore gje te keqe keshtu ne pergjithesi nuk ka jo... se nuk jemi talebane jo. Po me duket sikur ne marrim gjithmone gjerat e keqia kur ka shume gjera te mira per te huazuar akoma nga bota.

    Dmth nqs femijet tane do te kalonin cdo dite para nje dyqani te tille kur shkonin ne shkolle, apo perpara nje bordeli, apo te ngjashme...mua nuk do me behej shume qejfi. Kaq...
    Ok, edhe pse it hurts me to do it, por po te jap te drejte per kete.

    Une nuk e kam idene se cfare e ka emrin ky dyqan, cfare mban ne vitrine, sa larg shkollave fillore eshte, etj...etj. Ne qytetin ku jetoj une psh, me binte rasti per disa vjet qe te kaloja para nje dyqani te tille kur shkoja ne shkolle. Dyqane si ky qe po pershkruan ti e kane emrin Lover's Lane ketu. Edhe pse ne ate dyqan mund te gjeje shume gjera qe jane shume unappropriate per mosha me te vogla, megjithate ne vitrine ata kishin vetem thjesht lingerie sexy grash apo burrash e ku ta di une. Dmth me teper duket si nje dyqan Victoria Secret qe ke ne mall se nje "sex shop". Dmth ne nje rast te tille, femijet edhe te kalonin para atij dyqani, thjesht do shikonin lingerie te bukur dhe jo vibrators.

    Ndoshta ky person qe e ka hapur e ka pare qe rinia shqiptare po perpiqet t'u largohet tabuve dhe sidomos ne Tirane ku duhet ta pranojme qe jane me liberal se ne qytete te tjera, ai gjeti nje niche per biznesin e tij, kaq.

  3. #103
    Citim Postuar më parë nga loni-loni Lexo Postimin
    Nga te gjitha qytetet shqiptare SARANDA eshte kampione per EDUKATE QYTETARE , kjo fale emigracionit masiv

    Emigrantet jane te vetmit qe e nxjerrin buken me zotsine e tyre, ndryshe nga vendasit qe e fitojne me hile

    Emigrantet kane fituar nje edukate estetike , dine te vishen me mire, te ndertojne dhe kompletojne shtepi me shije, kane nje ritem jetese me te larte se vendasit
    Dhe kjo kishte te bente me temen e Sex Shopit ne Tirane, howwww?

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Tema të Ngjashme

  1. Polifonia Popullore
    Nga Eni në forumin Folklori shqiptar
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 23-05-2023, 16:43
  2. Lista e 813 personave në kërkim nga Interpoli
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 54
    Postimi i Fundit: 29-12-2014, 10:16
  3. Libra te rinj
    Nga dodoni në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 89
    Postimi i Fundit: 11-01-2012, 21:14
  4. Kishat, Famullite dhe Misionet... ne Shqiperi, Kosove etj.
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 11-04-2006, 18:11
  5. Kishat dhe Misionet e Veprimit Katolik ne Shqiperi
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 04-04-2006, 16:50

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •