Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 39 prej 39
 1. #21
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime

  Wink

  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  72 ore eshte jetegjatesia e spermatozoideve ne kushte normale,
  shto mensturacionet, mbase kjo pergjysmohet.

  72 ore pjestim per 24 ore qe ka dita pjestim ditet e ciklit te menstruacioneve
  i bie qe akoma pa dal te vdesin ose te humbin aftesin e pllenimit


  ki meshire
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga MIRIAM Lexo Postimin
  Vetem sperma smund te krijoj njeriun,por se bashku me vezoren femrore,dhe ate kur veza eshte e pjekur sepse ne kohen e meustracioneve veza shpethen ose shperbehet.
  Eshte shume veshtire per te gjetur me siguri periudhen fertile te nje grua (vetem me ane te nje ekografie ) kur ka ardhur ovulacioni .
  Te gjitha elementet e tjera ne llogaritje ,qe te ndihmojne per te kuptuar jane ekstremisht te ndryshme ,sepse cikli mestural nuk eshte per te gjithe njelloj ,per dike eshte me i gjate e per dike me i shkurter.
  Qe ketu fillon risku i pare ne llogaritje,sepse spostohet dita e ovulacionit .
  Ka cikle qe jane me shume ovolacione.
  Ka cikle me 28 ,32 keshtu qe spostohen ditet.
  Mund te ngelesh shtatzen dhe diten e dyte te mesturacioneve ,gjithashtu dhe ne mes,nuk eshte e vertete qe nuk ngel .
  Spermatozoidi jeton tre dite .
  Megjithate ka dale nje pilule e re ,qe ne qofte se ke bere raport riskjoz mund ta marresh brenda 72 ore per te shkateruar ēdo gje .

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  E kisha fjalen per ti shpjeguar Mirjamit qe s'eshte e vertete qe nuk ngel shtatzen (per informacion ),pastaj njerezit jane te menēur vete ,bejne sipas deshires.
  Ka dhe nga ato qe nuk i shpifet kjo gje dhe duan patjeter nje femi qe natyra fatkeqsisht nuk ja jep.
  Jane gjera natyrale ,dhe mendoj qe ginekologjia eshte nje profesion shume i bukur,sepse ka te bej me jeten.

 4. #24
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Shkurt do thoja qe nuk ka asnje rrezik, madje edhe shtatezania e padeshiruar ka nje predispozicion shume te vogel ( ne tre ditet e para eshte veshtire te mbetesh shatezene, ne mbarim te ciklit rritet probabiliteti ). Por kjo s'do te thote qe te mos mbrohesh, mbrojtja eshte shume e rendesishme.

  Por o njerez, kaq te perveluar jeni ju sa nuk prisni sa te clirohet femra nga ato te shkreta. Sexi gjate mestruacioneve ta shpif, te peshtirosssssssss .
  Elegance is an attitude.

 5. #25
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga angelina o2 Lexo Postimin
  Shkurt do thoja qe nuk ka asnje rrezik, madje edhe shtatezania e padeshiruar ka nje predispozicion shume te vogel ( ne tre ditet e para eshte veshtire te mbetesh shatezene, ne mbarim te ciklit rritet probabiliteti ). Por kjo s'do te thote qe te mos mbrohesh, mbrojtja eshte shume e rendesishme.

  Por o njerez, kaq te perveluar jeni ju sa nuk prisni sa te clirohet femra nga ato te shkreta. Sexi gjate mestruacioneve ta shpif, te peshtirosssssssss .
  Pse mi Angelina ta shpif ? Mos e thuaj ate gje . Lol

  Ne ato dite , femra eshte me horny se zakonisht. Hormonet i ka up and down , up and down. Estrogjeni , leviz majtas-djathtas .. i dergon trurit here pas here komanda (why wait, why.. let's do it ) lool

  pastaj sa me praktike, mos te behet gje e shpifur apo peshtire ... dush, vaske... under ujit te kulluar qe rrjedh papushim . Behet dhe rumantike njekohesisht. Dhe mashkulli eshte happy qe nuk i duhet te presi ca dite, po dhe femra fle gjume rehat si qingj .

  dhe per hapesin e temes , asgje nuk ndodh ! lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 11 postime
  Kjo pune eshte pune dreqi se gjerat kur ndalohen behen me te deshiruara, ti i thua jo sbejme pala tjeter ndizet me keq! ceshtje hormonesh perzier me instikte! por gjithsesi kjo gje duhet te kontrollohet me partneren nese ajo agree then ok go ahead!
  failure is not an option!

 7. #27
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Pse mi Angelina ta shpif ? Mos e thuaj ate gje . Lol

  Ne ato dite , femra eshte me horny se zakonisht. Hormonet i ka up and down , up and down. Estrogjeni , leviz majtas-djathtas .. i dergon trurit here pas here komanda (why wait, why.. let's do it ) lool
  Eshte e vertete PINK qe femra eshte me horny gjate ketyre diteve dhe qe hormonet luajne lojera magjike. Por femra behet horny me te duhurin dhe me ca tricks sa here te duash. Thjesht pamja dhe akti ta shpif!


  pastaj sa me praktike, mos te behet gje e shpifur apo peshtire ... dush, vaske... under ujit te kulluar qe rrjedh papushim . Behet dhe rumantike njekohesisht. Dhe mashkulli eshte happy qe nuk i duhet te presi ca dite, po dhe femra fle gjume rehat si qingj .
  dhe per hapesin e temes , asgje nuk ndodh ! lol
  Moj sigurisht, as e ve ne dyshim, kujt i pelqen gjaku, e gjakosura dhe te gjakosurit le ti jape perpara. Eshte ceshtje bindjeje. Mua me duket e shpifur per vete. Ate dushin, vasken, e ben cdo here, e gjumi si qingj sigurisht te merr pas disa oreve te mira action, jo vetem gjate ketyre diteve.

  LOL ti me shume bindje flet, dukesh sikur ke eksperience. Hyke tek ata te paduruarit eeeeeeeeeee
  Elegance is an attitude.

 8. #28
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  47
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime

  Varet se cfar dite e ben

  Citim Postuar mė parė nga strong_07 Lexo Postimin
  A do ket pasoja femra nese ben mardhenje gjat mestracioneve dhe cilat jan ata??? dhe a do te kaplojn femren dhimbjet?????
  Tek femrat me cikel te regullt 26-28 ditesh duhet te ruhen nga dita e katert dhe e peste e mistruacioneve per faktin se spermatozoit rrojn per 48 deri 72 ore ne trupin e femres pasi gjen temperature optimale.
  Keshtu qe ne diten e gjashte mundet te pllenohet ndonje vez a sapoformuar.

  duhet pasur kujdes kur per nji drushim kohe shum ftohte femres i ndryshojne cikli i shkurtohet ne kete rast femra eshte fecondibile qe ne diten e dyte.

  Do te shtoja qe saura ka shkruajtur pak e sakt,shum gra tradhtojne me ate rast s burri i tyre qepriste dite me te mira ,e ato....

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-05-2008
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Nga ato qe kam lexuar(sepse vet sjam gjinekologe ) dhe ato qe me ka treguar motra ime gjinekologe ,femra nuk mund te mbetet shtatezen gjate meustracioneve por ketu po e lexoj te kunderten, sincerisht se di cte them jam e habitur.
  E sa i perket seksit sidomos gjate dy diteve te para te meustracioneve per mua eshte i shpifur.

 10. #30
  tHeKtHi MaMa :P
  Anėtarėsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  new york
  Mosha
  40
  Postime
  1,722
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime
  rrezik ............ me mir mbaroni pun 24 dit tjera
  if love is the answer, could you rephrase the question?

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-05-2008
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga KozyShack Lexo Postimin
  thuji motres gjinekologe, qe lengu i mashkullit (arsyeja e vetme qe s'po e permend eshte se po shkruaj nga puna, jo se kam turp) jeton per kohe te gjate brenda femres. keshtu qe KA shance (sado te pakta) qe femra te ngelet shtatzane kur kryen marredhenie gjate ciklit. pllenimi ndodh me vone.
  uf.
  Motres ja them ,ska problem ,por si ti a them Robert Winstonit qe ne forumin shqiptar eshte rrezuar teoria e tij ,jam ne hall hihihii.
  Nuk e di a e keni lexuar por gjate leshimit te spermatozoideve ne tubat fallopian ,gjate rruges vetem njeri arrin te mbijetoj dhe te bashkohet me vezen.Keshtu qe sipas juve ata te vdekurit po ngjallkan ,dhe paska rrezik te ngjizen ,cudi!

 12. #32
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  47
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime

  Prej ginekollogve e kom gocen e pare

  Pas keshillave te nje kolegu blem ne farmaci diskun qe tregonte se cfar ditesh mund te benim dashuri pa mbrotje!
  Diten e gjashte sipas diskut sbehej gje mund te behej raport komplet (java e mesit ishte e rrezikshmja) po ja qe ato serdhen me e mbas 9 muajve erdhi goca me e mire qe kom.
  Falimnerit gjinekollogve!

 13. #33
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  si ka ardh koha sot , ruajuni 24/7. se u never know, me ato ose pa ato .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga MIRIAM Lexo Postimin
  Motres ja them ,ska problem ,por si ti a them Robert Winstonit qe ne forumin shqiptar eshte rrezuar teoria e tij ,jam ne hall hihihii.
  Nuk e di a e keni lexuar por gjate leshimit te spermatozoideve ne tubat fallopian ,gjate rruges vetem njeri arrin te mbijetoj dhe te bashkohet me vezen.Keshtu qe sipas juve ata te vdekurit po ngjallkan ,dhe paska rrezik te ngjizen ,cudi!
  O goce mos u bej kokeforte,duke sjelle disinformacion , o te interpretuara keq nga motra jote a nga ti se le nam .

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-05-2008
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga saura Lexo Postimin
  O goce mos u bej kokeforte,duke sjelle disinformacion , o te interpretuara keq nga motra jote a nga ti se le nam .
  JO goca ,nuk jam duke sjell keqinterpretime por jam duke folur nga ato qe kam lexuar nga nje shkencetar i njohur anglez dhe natyrisht nga motra ime qe ka ba shkolle per kete .E nuk mund te dalish ti ,jo profesioniste (e bazuar nga llafet e plakave) ti hedhesh poshte.TI ketu po na del me profesionist se shkencetari anglez.
  Mos u ben qesharake tani.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Talking

  Citim Postuar mė parė nga MIRIAM Lexo Postimin
  JO goca ,nuk jam duke sjell keqinterpretime por jam duke folur nga ato qe kam lexuar nga nje shkencetar i njohur anglez dhe natyrisht nga motra ime qe ka ba shkolle per kete .E nuk mund te dalish ti ,jo profesioniste (e bazuar nga llafet e plakave) ti hedhesh poshte.TI ketu po na del me profesionist se shkencetari anglez.
  Mos u ben qesharake tani.
  Po nuk ka mbaruar vetem motra jote shkollen per kete pune ,dhe mamaja ime gjithashtu,qarte ,2-pastaj nuk eshte nevoja per te pasur dike ne familje ,se te gjithe kemi informacion per keto gjera elementare ,mos harro qe jemi dhe gra ,kemi lindur ,jemi konsultuar me gjinekologun,plus qe ka shume materjale si neper bibloteka ashtu dhe ne internet .
  Meso te lexosh dhe te kuptosh si duhet ,nuk turperohem nga ironite e nje injorante mos u bej merak ,shendet rrusho ,do zoti gjen ndonje dhe bej ca prova kur je me mestruracione dhe shikoi pastaj rezultatet ,vetem keshtu mund te bindesh ti me duket.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga saura : 06-02-2009 mė 14:42

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Pse mi Angelina ta shpif ? Mos e thuaj ate gje . Lol

  Ne ato dite , femra eshte me horny se zakonisht. Hormonet i ka up and down , up and down. Estrogjeni , leviz majtas-djathtas .. i dergon trurit here pas here komanda (why wait, why.. let's do it ) lool

  pastaj sa me praktike, mos te behet gje e shpifur apo peshtire ... dush, vaske... under ujit te kulluar qe rrjedh papushim . Behet dhe rumantike njekohesisht. Dhe mashkulli eshte happy qe nuk i duhet te presi ca dite, po dhe femra fle gjume rehat si qingj .

  dhe per hapesin e temes , asgje nuk ndodh ! lol
  tvsh dil dil nga shpirti i pinkut lool j/k

  sbesoj se eshte e peshtir per femrat por per meshkujt qe nuk duan a mess mbase eshte lol
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-06-2008
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ciao,

  nga ky diskutim po del se femra eshte e mbrojtur nga shtatzenia vetem gjate 5 diteve te menstruacioneve, ndersa para dhe pas kesaj periudhe nese spermatozoidet jane aktive behet kiameti !!!! Jo,jo, kjo s'eshte fare e vertete, sepse periudha e ovulacionit te vezoreve femerore eshte shume me e shkurter dhe periudha me e rrezikshme eshte 7-10 diteshi ne mes te dy menstruacioneve. Per t'u bindur ne kete konsultohuni me ndonje gjinekolog dhe do t'ju thote te njejten. Prandaj, mos u frikoni aq shume !

 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime nė 45 postime
  Pisllek milet , nuk beni dot pushim 3-5 dite o ju shplafte mortja? lol

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Menstruacionet
  Nga ORIONI nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 27-09-2014, 15:04
 2. Seksi dhe shėndeti
  Nga Estella nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 78
  Postimi i Fundit: 01-04-2013, 14:38
 3. Meshkujt dhe seksi
  Nga Kryeplaku nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 15-03-2006, 09:07
 4. Ka kryer maredhenie seksuale me djalin e tezes
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 05-05-2004, 09:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •