Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 33
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anëtarësuar
    10-12-2006
    Postime
    139

    Të jeni 'hacker' nuk ju bën heronj!

    Ky eshte nje leksion mjaft i mire per kedo qe sapo nis te perdor kompjuterin. Mos bini viktim e idese se te jeni hacker ju ben heronj. Aspak, ju ben akoma me kot.

    Per me teper, nese dini shume kompjuter, kurre mos testoni te tjeret, per tu mburrur qe ti di me shume.

    Ka raste qe ndonjehere ndodh dhe ndryshe. Keshtu me ndodhi mua ne nje chat me dike qe njoh:

    Chat (nese jeni te merzitur mund ta lexoni, e kuptoni me mire se cfare keshille te mire po ju jap):

    UNE JAM iPhantom ne chat

    http://one.xthost.info/iphantom/
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-04-2008
    Postime
    23
    Gjithmone jam mahnitur nga hackerat,
    do kisha shume deshire te kuptoja se si arrijne te jene aq te zgjuar.
    Ti iphanton a je hacker?

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anëtarësuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    Citim Postuar më parë nga arben76 Lexo Postimin
    Gjithmone jam mahnitur nga hackerat,
    do kisha shume deshire te kuptoja se si arrijne te jene aq te zgjuar.
    Ti iphanton a je hacker?
    Haha jo, mua me ngjan me shume si sharje. I ke parasysh ata njerezit qe s'vlejne ne jete reale dhe gjejne mbeshtetje duke bere dicka 'heroike' ne internet duke prishur punet e te tjereve. Ata qe jane 30 vjec dhe rrijne ne shtepi me mamane akoma. :P Ky eshte perfytyrimi im te pakten.

    Hackerat s'jane aq te zgjuar sa programuesit. Te prishesh dicka eshte shume here me e thjeshte sesa te krijosh dicka.

    Une mahnitem nga programuesit 100x me shume, megjithate une programoj dhe vete ;P
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    o glend sa do dosha me ken dhe une programues
    se nga informatika jame nje zero me bisht
    JO SEKS PARA MARTESE

  5. #5
    Prandaj i paske inat hackerat se tep prishkin pun ty....
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  6. #6
    Citim Postuar më parë nga Glend Lexo Postimin
    Haha jo, mua me ngjan me shume si sharje. I ke parasysh ata njerezit qe s'vlejne ne jete reale dhe gjejne mbeshtetje duke bere dicka 'heroike' ne internet duke prishur punet e te tjereve. Ata qe jane 30 vjec dhe rrijne ne shtepi me mamane akoma. :P Ky eshte perfytyrimi im te pakten.

    Hackerat s'jane aq te zgjuar sa programuesit. Te prishesh dicka eshte shume here me e thjeshte sesa te krijosh dicka.

    Une mahnitem nga programuesit 100x me shume, megjithate une programoj dhe vete ;P
    S ke pse i fut te gjithe ne nje thes.S jane te gjithe si ai tipi qe kishe bere ti muhabet.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  7. #7
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Hahahahahhaah kjo teme te shkaterroka per zotin. Kush eshte qellimi?
    Sensibilizimi i njomezakeve qe te mos marrin udhen e shejtanit edhe te behen mjeshtra kompjuterash, por te rrine users budallenj gjithe jeten. Nga ata qe marrin ne telefon suportin edhe pasi i kerkojne 2 ore ndihme pse nuk i ndizet PC kuptojne se nuk e kane vene ne prize...???
    LMFAO

  8. #8
    Citim Postuar më parë nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Hahahahahhaah kjo teme te shkaterroka per zotin. Kush eshte qellimi?
    Sensibilizimi i njomezakeve qe te mos marrin udhen e shejtanit edhe te behen mjeshtra kompjuterash, por te rrine users budallenj gjithe jeten. Nga ata qe marrin ne telefon suportin edhe pasi i kerkojne 2 ore ndihme pse nuk i ndizet PC kuptojne se nuk e kane vene ne prize...???
    LMFAO
    .LoooooL sa e madhe kjo ahahahaahahahaa.Ti si user normal psh e ke provuar te ndodhi keshtu,se nuk ma merr mendja te jesh hacker zotrote: p ?
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  9. #9
    Edhe nje gje cloud.Ke quan hacker ti?
    Ate qe di te bej nje Defacing apo SQL Injection,apo HTML injection??Kete quan hacking?Ma permblidh pak kuptimin e fjales hacking se nuk e mar vesh une kete fjale e cila eshte bere shkak i shume polemikave.S ja kam idene se si eshte ky hacking dhe ca permbledh ne vetvete.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  10. #10
    Apo nje injektues te nje virusi php eshte hackeri me i madh qe njeh historia?

    Kodi:
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anëtarësuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Edhe nje gje cloud.Ke quan hacker ti?
    Ate qe di te bej nje Defacing apo SQL Injection,apo HTML injection??Kete quan hacking?Ma permblidh pak kuptimin e fjales hacking se nuk e mar vesh une kete fjale e cila eshte bere shkak i shume polemikave.S ja kam idene se si eshte ky hacking dhe ca permbledh ne vetvete.
    Pikerisht ky eshte qellimi i temes.

    KEta qe duan ta quajne veten hackers, nuk jane vecse injorante qe kujtojne se te jesh i tille te ben gjeni kompjuteri. 98% perdorin programe nga hackersa qe une do i quaja te vertete dhe ne 100% te rasteve keta qe krijojne keto programe per njerezit te tjere fillestare, punojne si programues ne jeten reale.

    Gjeniu eshte gjithmone programuesi. Te mburresh si hacker eshte vetem budallik.

    P.S: Haha, MEATSPIN
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anëtarësuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    Citim Postuar më parë nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Hahahahahhaah kjo teme te shkaterroka per zotin. Kush eshte qellimi?
    Sensibilizimi i njomezakeve qe te mos marrin udhen e shejtanit edhe te behen mjeshtra kompjuterash, por te rrine users budallenj gjithe jeten. Nga ata qe marrin ne telefon suportin edhe pasi i kerkojne 2 ore ndihme pse nuk i ndizet PC kuptojne se nuk e kane vene ne prize...???
    LMFAO
    Qellimi eshte qe te bind ty (qe ke rene pre e kesaj ideje) dhe te tjeret se te marresh udhen shejtanit (ose te ashtuquajtu 'hacker') s'te ben mjeshter kompjuteri aspak.

    'Hackers'-at me te medhenj qe nuk njihen dhe nuk mburren kudo si keta kalamanj, kane studiuar si programues ne fillim, vazhdojne te programojne dhe ne kohe te lire kur s'kane ca te bejne merren nodnjehere dhe me ca budalliqe .

    Keta qe nisin udhe e shejtanit kane per te perfunduar ne rruge, ta them une.
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  13. #13
    Citim Postuar më parë nga Glend Lexo Postimin
    Pikerisht ky eshte qellimi i temes.

    KEta qe duan ta quajne veten hackers, nuk jane vecse injorante qe kujtojne se te jesh i tille te ben gjeni kompjuteri. 98% perdorin programe nga hackersa qe une do i quaja te vertete dhe ne 100% te rasteve keta qe krijojne keto programe per njerezit te tjere fillestare, punojne si programues ne jeten reale.

    Gjeniu eshte gjithmone programuesi. Te mburresh si hacker eshte vetem budallik.

    P.S: Haha, MEATSPIN
    Ishte shembull.Po nuk eshte ky Hackeri gjeni kompjuteri kush eshte.?Je ti?Apo jam une?Ata po bejne NAM..Pse nje Vietnam Tools e ka programuar nje njeri qe punon per microsoft?Keshtu mendon ti apo ca?
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anëtarësuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Ishte shembull.Po nuk eshte ky Hackeri gjeni kompjuteri kush eshte.?Je ti?Apo jam une?Ata po bejne NAM..Pse nje Vietnam Tools e ka programuar nje njeri qe punon per microsoft?Keshtu mendon ti apo ca?
    Mendon se ky 'hacker' ne jete reale nuk programon per nje kompani, ose te punoje vetem? Se besoj qe te rrije i varfer dhe te merret vetem me te nxjerre programe per 'hackersat' e tjere te vegjel.

    Nejse, nuk mund ta mohosh qe te prishesh eshte me e thjeshte se te ndertosh. Te programosh eshte shume here me e veshtire. Ti besoj duhet ta dish (nga ekseperienca?). Prandaj dua ti them ketyre qe gjenite me te medhenj s'jane ata qe e mburrin veten qe mund te prishin nje faqje apo ca.
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  15. #15
    Citim Postuar më parë nga Glend Lexo Postimin
    Mendon se ky 'hacker' ne jete reale nuk programon per nje kompani, ose te punoje vetem? Se besoj qe te rrije i varfer dhe te merret vetem me te nxjerre programe per 'hackersat' e tjere te vegjel.

    Nejse, nuk mund ta mohosh qe te prishesh eshte me e thjeshte se te ndertosh. Te programosh eshte shume here me e veshtire. Ti besoj duhet ta dish (nga ekseperienca?). Prandaj dua ti them ketyre qe gjenite me te medhenj s'jane ata qe e mburrin veten qe mund te prishin nje faqje apo ca.
    Jo por edhe te prishesh deri ne ate fare feje nuk eshte e lehte.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  16. #16
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anëtarësuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Ooooooooo sa kam qeshur me kete teme ooooooo zot I madh hahahahahahahahahahah F-I e shef ca behet mer hahahahahahahahahaha
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  17. #17
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    I love hacker se morim nai gjo pa pare.

  18. #18
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar më parë nga Glend Lexo Postimin
    Ky eshte nje leksion mjaft i mire per kedo qe sapo nis te perdor kompjuterin. Mos bini viktim e idese se te jeni hacker ju ben heronj. Aspak, ju ben akoma me kot.

    Per me teper, nese dini shume kompjuter, kurre mos testoni te tjeret, per tu mburrur qe ti di me shume.

    Ka raste qe ndonjehere ndodh dhe ndryshe. Keshtu me ndodhi mua ne nje chat me dike qe njoh:

    Chat (nese jeni te merzitur mund ta lexoni, e kuptoni me mire se cfare keshille te mire po ju jap):

    UNE JAM iPhantom ne chat

    http://one.xthost.info/iphantom/

    Tema ka shume per tu dikutuar por normalisht duhet kapur thelbi i saj dhe jo egoja.
    Te jesh nje hacker te sjell shume te mira nese ti perdor aftesite e tua per perfitime dhe jo per mburrje, te deklarosh se nje hacker eshte nje injorant kjo per mua eshte budallallek nga kendveshtrimi i pare si me siper. Nje hacker eshte nje njeri i armatosur ne nje duel kunder nje inferiori dhe jo ideja e nje injoranti, nuk di sa njohuri keni mbi hacker-at por per mua jane njerez me fantazi dhe mjaft te rrezikshem, sepse vete fakti qe dikush ta hedh eshte art ne vete dhe zotesi e pa pare qofte kjo edhe ne fushen e informatikes.
    Nje hacker te ben ate qe ti nuk mund te besosh, te merr celesat me deshiren tende ose ti merr ato pa kuptuar. Dikur kam krijuar kode html te cilat i kam postuar edhe ketu ne forum por gjithcka shkon ne novacion dhe njekohesisht kerkon impenjim te perhershem ne gjuhen e programimit pasi edhe mbrojtjet permisohen cdo dite e me shume. Hackeri per vete menyren si punon shikohet si nje njeri negativ pasi dogma e tij eshte vjedhja, per mua ky kendveshtrim eshte i gabuar pasi jo cdo hacker perdor aftesine e tij vetem per te bere dem. Nje hacker i mire di te perfitoje pa lenduar apo shkaktuar dem. Nje hacker asnjehere nuk eshte hero kjo eshte nje ide absurde ai qe shikon veten si nje hero nuk eshte hacker por thjesht nje mburravec qe nuk di me shume se mburrja, nje hacker eshte artist sepse punon gjithmone ne heshtje dhe nuk tregon paudhesite e tij, perfiton dhe jeton me ate cka di te marre.
    Gjithsesi kjo sdo te thote qe inkurajoj kete version te jetuari pasi zullumi vjen gjithmone duke u shtuar dhe nje dite te bukur del nje hacker shume me i zoti se ty qe mund te fundose ne nje qeli per vite me rradhe (Flas per hacker-at e vertete jo per palacot qe i thone vetes hacker).


    Dito.

  19. #19
    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    I love hacker se morim nai gjo pa pare.
    Ky ishte postimi qe me pelqeu me shum....
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,540
    ore spo mar vesh ku doni te dilni
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Programet më të mira për një 'Hacker'
    Nga Endrii në forumin Trajnim & leksione
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 10-11-2009, 07:00
  2. Dallimi mes Cracker Hacker
    Nga lisian në forumin Lojra në kompjuter
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 10-03-2009, 02:20
  3. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •