Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
  1. #1
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464

    Policia provokon qytetarët edhe në rajonin e Tetovës!

    Në momentin e intervenimit policor, jo më larg se 50 metra nga vendngjarja e aksionit, fëmijët e fshatit kanë qenë duke luajtur futboll.

    Si në çdo aksion tjetër edhe kësaj radhe policia ka kaluar të gjithë kufijtë dhe në mënyrë brutale ka intervenuar, duke gjuajtur me armë zjarri, me të vetmin qëllim të mbjellë frikë qytetarëve shqiptarë.

    Dëshmi e kësaj janë edhe gëzhojat e plumbave të armëve policore që janë gjetur në vendngjarje nga qytetarët e Bogovinës.

    PDSH u apelon qytetarëve të Bogovinës që të ruajnë gjakftohtësinë dhe të mos bien pre e këtyre provokimeve të cilat kanë për qëllim ti frikësojnë ata pikërisht në kohën kur afrohen zgjedhjet presidenciale dhe ato lokale.

    Gurra
    Sui generis

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Modesti
    Anëtarësuar
    11-10-2004
    Postime
    350
    Ka shtëpi konkrete ku ka bastisur policia? Dhe cili ka qenë motivi për bastisje?

    Unë mendoj se partitë politike (cila do qoftë) duhet ë përmbahen në dhënien e këshillave popullatës, sepse secila që ka qenë në pushtet kanë ndodhur edhe bastisje edhe vrasje, edhe maltretime, edhe burgosje. Mbase partitë politike nuk janë të gatshme të dalin me KOMUNIKATË TË PËRBASHKËT për llojet e këtilla spektakulare të policisë, atëherë mënyra "solo" është mënyra më e gabuar e dhënies këshill.
    Çdo njeri do të përgjigjet para Zotit

  3. #3
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Nuk kishte qëllim partiak kjo që solla këtu por qëllim informativ reth asaj që ndodhi mbrëmë dhe që vazhdon të përhapet në të gjithë rajonin e Tetovës, gjë që nuk ka ndodhur vitet e kaluara, shpresojmë të mos keqësohet situata sepse zgjidhja e vetme do të ishte 2001.
    Sui generis

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Modesti
    Anëtarësuar
    11-10-2004
    Postime
    350
    Citim Postuar më parë nga RaPSouL Lexo Postimin
    Nuk kishte qëllim partiak kjo që solla këtu por qëllim informativ reth asaj që ndodhi mbrëmë dhe që vazhdon të përhapet në të gjithë rajonin e Tetovës, gjë që nuk ka ndodhur vitet e kaluara, shpresojmë të mos keqësohet situata sepse zgjidhja e vetme do të ishte 2001.
    Unë jam për zgjidhjen e fundit që e ke thënë, atë të 2001, të pastrojmë hesapet një herë e mirë me sllavët dhe sahanlëpirësit shqipfolës.
    Çdo njeri do të përgjigjet para Zotit

  5. #5
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Artificialiteti sllav është mëse i dukshëm që egziston në këtë shtet poashtu artificial, ndarja në mes etnive mbrenda tij është zgjidhja e vetme për paqe dhe stabilitet, se si do arihet ajo ka shumë metoda, më kryesorja dhe frytdhënësja është ajo që ceka më lart.
    Sui generis

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e RinorZ
    Anëtarësuar
    08-06-2008
    Postime
    325
    Si mendoni...
    A egziton ende ai motiv nder shqipetaret e Ilirides, sikur ai qe ishte ne vitin 2001???

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Modesti
    Anëtarësuar
    11-10-2004
    Postime
    350
    Citim Postuar më parë nga RinorZ Lexo Postimin
    Si mendoni...
    A egziton ende ai motiv nder shqipetaret e Ilirides, sikur ai qe ishte ne vitin 2001???
    "Motiv" nuk paska pasur më 2001, jo ai që ne të gjithë e kemi menduar, prandaj të zhgënjyer nga ai "motiv", populli shqiptar në irjm nuk ka alternativë tjetër nëse sllavët vazhdojnë me këtë "trimëri" të tyre. Ose të zgjedhin me votat e tyre Nevzat Halilin si negociator definitiv për ardhmërinë e tyre ose 2001 do të përsëritet dhe shteti artificial i quajtur irjm do të zhduket.

    Nevzat Halil hapur kërkon që ky shtet në kushtetutë të përmban popullin shqiptarë si element shtetformues dhe bartës të sovranitetit, ndryshe ky shtet nuk mund të ekziston.
    Çdo njeri do të përgjigjet para Zotit

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Alex731
    Anëtarësuar
    06-04-2007
    Postime
    540
    Citim Postuar më parë nga RinorZ Lexo Postimin
    Si mendoni...
    A egziton ende ai motiv nder shqipetaret e Ilirides, sikur ai qe ishte ne vitin 2001???
    Une them PO.Edhe ne 2001 nuk ka pasur ndonje motiv te madhe por kur krisi u bashkuam Top.Edhe tash nese ja fillon menjeher do behemii bashk, se neve ashtu jemi kru skemi me car meremi meremi me vetveten, por kur do nise luft, ska kohe te vritet apo percahet Shqiptar-Shqiptar.

    Por une kam tjeter frige.Pas Luftes, koha kur me se shumti humbin (vriten shqiptaret) ateher kur ska kontrolle.


    Sa per temen ki arestim siduket ska te beje me ato te Shkupit, Kuamnoves,...por nese vazhdon keshtu do del nga kontrolla gjithcka.
    Lidhjet e faqeve personale mund ti vendosni tek profili juaj por jo në firmë. Stafi i forumit!

  9. #9
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049
    Citim Postuar më parë nga RinorZ Lexo Postimin
    Si mendoni...
    A egziton ende ai motiv nder shqipetaret e Ilirides, sikur ai qe ishte ne vitin 2001???
    Serish vjen Marsi serish vjen stina te renet dhe te gjallet behen tok , vese as shi s'duron lendina burreria jo nuk duron lot
    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  10. #10
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga RinorZ Lexo Postimin
    Si mendoni...
    A egziton ende ai motiv nder shqipetaret e Ilirides, sikur ai qe ishte ne vitin 2001???
    Me siguri se ekziston ,pore jo s'ikur ne vitin 2001 , kesaj rradhe ne nje forme tjeter !!!

    Behet pyetja per cfare arsye te luftohet kunder sllavo-maqedoneve ???

    Sllavo -maqedonet nuk jane shkaktare (fajtore) pse , shqipetaret e Maqedonise ,e kane humbur rrugen ne oborrin e tyre .

    Sllavo -maqedonet nuk jane shkaketare pse shqipetaret politiken e kane kuptuare s'i industri hajnash ,pasuri pa djerse.

    Sllavo-maqedonet ,nuk jane shkaketare (fajtore),pse shqipetaret,vetevetiu , jane hasmi i shqipetareve( hasmi te vetevetes )

    Sllavo -maqedonet, nuk jane shkaketare,(fajtore) pse shqipetaret nuk jane te afte te udheheqin institucionet veteqeverisese.

    Sllavo-maqedonet nuk jane shkaketare (fajtore) pse nje mjek (doktore) shqipetare, mundohet pacientet e tije t'i nxjere ne pazare te kafsheve.

    Sllavo-maqedonet nuk jane shkaketare (fajtore ) pse shqipetaret ,reformat demokratike evropiane i kane kapur ka bishti.

    Evropa nuk i hane gurabiat e pa pjekura politike te shqipetareve

Tema të Ngjashme

  1. Fatmir Limaj
    Nga ARIANI_TB në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 295
    Postimi i Fundit: 07-02-2015, 16:09
  2. Dosja e krimit politik në Kosovë
    Nga kosovar në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 295
    Postimi i Fundit: 09-10-2012, 15:05
  3. Tahir Zemaj
    Nga Brari në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 01-01-2011, 10:45
  4. Policia e vret. Kush do ta mbrojë qytetarin shqiptar...
    Nga ex-x në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 26-08-2003, 04:11

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •