Close
Faqja 3 prej 19 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 366
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    shqiptimi i fjales "phillim" ndoshta
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  2. #42
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anėtarėsuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    shqiptimi i fjales "phillim" ndoshta
    Aha, fillimi! Hmm, shkruaj me mire o akrep se keqkuptohemi!

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e AGREPI_25
    Anėtarėsuar
    24-01-2009
    Postime
    234
    Na fal Edvin83 po tema me duket se eshte martesa e mashkujve shqiptar me femra te huja ?????

  4. #44
    Rafsha ku mos u vrafsha:D Maska e MENEFREGISTJA
    Anėtarėsuar
    23-09-2008
    Vendndodhja
    Ne Itali ne Cuneo
    Postime
    46

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga Izetica Bossit Lexo Postimin
    oj cauco po boll u paske lavdru se tishe e mir deri tash ishe martu e tkishte mar dikush, po ce ci ke mbet treklamohesh ne internet se ti bon e qerat sbojn. se si ti ska. Lini qeret tet lavdrojn se ajo maxhupja cka tka lavdru ala xhall osht.



    nese ije e virgjer tmer Izet Bossi i porojt grue ama duhet tvertetohet a ije e virgjer pi mamit a pi doktorit


    Lal shko meso te flaseshe, nje her ok zogu, pastaj hajde e bo muhabet me mua,
    1 para punese ti sdi gje per mua nese jam e martume e fejume nese jam bere nen etj etj
    2 Nuk jam si fshataret e tua qe shyqyre qe i del nje burr qe ne moshen 14 vj dhe o burra ta martohem dua te kam nje gabzhe ne jet dua te kem nje shkoll nje arsim mos te me shtypi burri sic bojoni juve me nuset tuaj
    3 Sa per virgjerin time ty ska cfare te duhet dhe sdo te jap shpjegime ty se nga e kam PI MAMI APO DOKTORRIT SEPSE VETEM NJE INJORANTE NUK DO TA KUPTOJ VIRGJERIN E NJE VAJZE NGA DOKTORRIT ok ??
    Keshtu qe kur te flaseshe per mua mendohu mir nja 100000 here pastaj flit
    SALVE A TUTTI BELLI E BRUTTI

  5. #45
    Comunicazione & Marketing Maska e Albmaster
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    REPUBBLICA ITALIANA
    Postime
    811
    Citim Postuar mė parė nga MENEFREGISTJA Lexo Postimin
    Lal shko meso te flaseshe, nje her ok zogu, pastaj hajde e bo muhabet me mua,
    1 para punese ti sdi gje per mua nese jam e martume e fejume nese jam bere nen etj etj
    2 Nuk jam si fshataret e tua qe shyqyre qe i del nje burr qe ne moshen 14 vj dhe o burra ta martohem dua te kam nje gabzhe ne jet dua te kem nje shkoll nje arsim mos te me shtypi burri sic bojoni juve me nuset tuaj
    3 Sa per virgjerin time ty ska cfare te duhet dhe sdo te jap shpjegime ty se nga e kam PI MAMI APO DOKTORRIT SEPSE VETEM NJE INJORANTE NUK DO TA KUPTOJ VIRGJERIN E NJE VAJZE NGA DOKTORRIT ok ??
    Keshtu qe kur te flaseshe per mua mendohu mir nja 100000 here pastaj flit

    Goca sa shume kohe per te humbur mi...

    Akoma me keto tema ju ????

    Bota evolon me ritme gjigande ju mendoni akoma e hapni tema ne forum kush eshte me e mire "Femra Shqiptare apo Femra e Huaj" ...duam dhe aspirata te behemi pjese e UE....Me keto mendime qe lexoj ketu ne forum dhe duke ditur mentalitetin e mykur shqiptar...mendoj se as deri ke dera te shofim nga jashte nuk na merr njeri per ne UE !!

  6. #46
    RiFiLLiMi i Ri Maska e shilera
    Anėtarėsuar
    09-05-2004
    Vendndodhja
    TiR
    Postime
    78

    Arrow ehe

    Citim Postuar mė parė nga Inteligjentja Lexo Postimin
    Ajo varet nga te dy personat qe vendosin te martohen. Martesa s'varet nga kombesia e personave por varet nga menyra sesi ata sillen me njeri-tjetrin. Martesa e meshkujve shqiptare me te huaja s'ndodh ne mase dhe s'me duket shqetesuese.
    bashohem me kete ide dhe pse e mira eshte qe te martohen me shqiptare
    pune etike

    ShILeRa
    Kushtim : Atyre qe me dhane pak dashuri me gjith shpirtin e tyre dhe atyre qe mezi priten me ma marre.

  7. #47
    me 40 hajdutė Maska e alibaba
    Anėtarėsuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Martesa varet nga dy faktorė: Mbijetesa si person dhe mbijetesa si komb (racė).

    Varet cili faktor ėshtė mė i fortė dhe ndikon mė shumė.

    Para disa dekadash, emigronin kryesisht tė rinjtė jashtė nė Perėndim, kryesisht meshkujt, e ngapak edhe familjet. Kėshtu njė numėr meshkujsh nuk kishin femra shqiptare pėr t'u martu atje, e faktori i mbijetesės si person ka ndiku qė tė martohet me njė tė huajėn. Poashtu FMP ka ndiku qė tė martohet me tė huajėn pėr dokumente (vizė qėndrimi), ose pasuri etj.

    Pas shumė dekadave, sot, fėmijėt shqiptarė tė lindur e rritur nė Perėndim, pasi janė rritur vinė pėr ēdo verė nė Kosovė, mbushin Kosovėn edhe ashtu tė stėr-mbushur, gjejnė partnerin e jetės, shqiptar, nga raca jonė. Sepse FMP nuk ka ndonjė ndikim tek jeta e tyre, sepse ata e kanė tė siguruar jetesėn kanė kushte tė mira. Pėrkundrazi jetesa e tyre ndikohet nga Faktori i Mbijetesės si Komb, ngaqė kanė siguruar mbijetesėn personale, tash u mbetet tė sigurojnė mbijetesėn e kombit.

  8. #48
    Comunicazione & Marketing Maska e Albmaster
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    REPUBBLICA ITALIANA
    Postime
    811
    Citim Postuar mė parė nga alibaba Lexo Postimin
    Martesa varet nga dy faktorė: Mbijetesa si person dhe mbijetesa si komb (racė).

    Varet cili faktor ėshtė mė i fortė dhe ndikon mė shumė.

    Para disa dekadash, emigronin kryesisht tė rinjtė jashtė nė Perėndim, kryesisht meshkujt, e ngapak edhe familjet. Kėshtu njė numėr meshkujsh nuk kishin femra shqiptare pėr t'u martu atje, e faktori i mbijetesės si person ka ndiku qė tė martohet me njė tė huajėn. Poashtu FMP ka ndiku qė tė martohet me tė huajėn pėr dokumente (vizė qėndrimi), ose pasuri etj.

    Pas shumė dekadave, sot, fėmijėt shqiptarė tė lindur e rritur nė Perėndim, pasi janė rritur vinė pėr ēdo verė nė Kosovė, mbushin Kosovėn edhe ashtu tė stėr-mbushur, gjejnė partnerin e jetės, shqiptar, nga raca jonė. Sepse FMP nuk ka ndonjė ndikim tek jeta e tyre, sepse ata e kanė tė siguruar jetesėn kanė kushte tė mira. Pėrkundrazi jetesa e tyre ndikohet nga Faktori i Mbijetesės si Komb, ngaqė kanė siguruar mbijetesėn personale, tash u mbetet tė sigurojnė mbijetesėn e kombit.

    Do ju nominoj per cmimin nobel !! loL

  9. #49
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Citim Postuar mė parė nga MENEFREGISTJA Lexo Postimin
    Kete doja te thoja dhe une, une e kam virgjerin time sic me ka bere mami ime dhe jo me te qepur sic bojne Shqiptaret tona

    Dhe zemra e di qe keto ketu shkojne atje sepse marrin vajza qe skan shkoll qe skan iden per asgje sepse duan te komandojne duan te jen te vaurara nga ato kurse neve ketu jemi ndryshe duam qe jeten ta bojme te dy jo ti je burri dhe komandon ketu per mua te dy patneret duhen te jen ne te njetin nivel jo un jam burri dhe ti qep gojen aty pfff dhe me vjen keqe shum per ato familjet qe japin vajzat 18 vj ose 16 vj sepse genjehen nga vendi Itali ose Amerik e ku ta di une Me ra rasti te shifja nje cun o zot qe mos e pafshe femer ate dhe ne fund shkoj tek 28 vj vajti u fejua e mori me nje here e solli ne IT ketu e rrifte e beri per spital vajzen 16 vj kurse familja e saj ne Shqiperi ja bonte kom gocen ne IT kom dhondrin ne IT hahah kur ja dergoj vajzen per dy lek e pa mir Dhondrin ne IT une them ket qe vajzat atje rrehen shum sepse jan djemt ne gurbet amon vetem nje gje nuk din se cfare jete kan bere kot ??? se si jan keto ?? apo vetem o burra shyqyre qe i shkuan ta kerkojne dhe jepe pfff
    Po une nje vajze si ty po kerkoja moj zemer!Me jep te lutem,adrese shtepie,nr telefoni e gjithe te tjerat se do vi te te mar per nuse

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498

    Wink

    Citim Postuar mė parė nga Edvin83 Lexo Postimin
    Cfare eshte "Fidhim"...???
    Eshte fillim ka ngateruar ll me dh,po shyqyr qe nuk ka ngaterru dhe germen e pare F me p

  11. #51
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anėtarėsuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    Citim Postuar mė parė nga shoku_tanku Lexo Postimin
    Po une nje vajze si ty po kerkoja moj zemer!Me jep te lutem,adrese shtepie,nr telefoni e gjithe te tjerat se do vi te te mar per nuse
    na more se e trembe cupen!
    Homo sum; humani nil a me alienum puto.

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Izetica Bossit Lexo Postimin

    nese ije e virgjer tmer Izet Bossi i porojt grue ama duhet tvertetohet a ije e virgjer pi mamit a pi doktorit
    Ty Bossi mezi ta kuptojme gjuhen.Mire doktori po nga mami cfare vertetimi do ti?

  13. #53
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anėtarėsuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar mė parė nga AGREPI_25 Lexo Postimin
    Na fal Edvin83 po tema me duket se eshte martesa e mashkujve shqiptar me femra te huja ?????
    Mashkulli martohet me femer, pastaj a eshte e huaj, a ka mamin e huaj e babin shqiptar, apo i ka prinderit me shtetesi shqiptare dhe me kombesi austro-hungareze, pak rendesi ka. Nese femrat e huaja jane te keqija, apo kane sjellje e karakteristita te keqija ndersa ato shqiptare jane te persosura, atehere Shqiperia do te ishte bo shtet shembull per boten. Pastaj, si i ndan ti femrat ne shqiptare e te huaja? Cdo femer a mashkull eshte individ ne vete, dhe cdonjeri edhe ndryshe nga tjetri pavaresisht kombesise.

  14. #54
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga saura Lexo Postimin
    Eshte fillim ka ngateruar ll me dh,po shyqyr qe nuk ka ngaterru dhe germen e pare F me p
    HIK MOJ SHEJTANE.

    na dalt per hajer e qeshmja

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    HIK MOJ SHEJTANE.

    na dalt per hajer e qeshmja
    ishalla s'ke qon tu pi birreee
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    HIK MOJ SHEJTANE.

    na dalt per hajer e qeshmja
    Per hajer ,per hajer se je bo ene shkes tani ti ,skom keq une ke per te thone noi fjal te mire ene per mu,qe aty ke ty i kom shpresat ene un.

  17. #57
    Prenku i Dalmatėve
    Anėtarėsuar
    12-12-2008
    Vendndodhja
    Nė dritėn fosforike qė lėshojnė varrezat gjatė natės
    Postime
    1,008
    Shqiptarja sillet nė shtėpi pse ėshtė shqiptare, jo pse ėshtė e mirė.

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e AGREPI_25
    Anėtarėsuar
    24-01-2009
    Postime
    234
    duke pase para syshe se shqiptare kane kalue nje kohe bajagi te gjate ne emegrim edhe kethimi i tyne ne shqipari po theej se eshte i pa ralisueshe duke pare se tashe kan kalue ne nje jete tjeter ekan krijue jetesen e tyre ne vendet ku jetojn edhe duke marre shume shemuj te femrave shqiptare te cilat nuk e kane ate qendrim te njejte si ne shqiper edhe jashte saj une njohe disa raste si mashkuj shqiptar jane martue me femra shqiptare edhe kane shpenzue nje sasi shume te madhe parash per ti merre me vete atje ku jetonin per nje kohe shume te shkurte kane kalue ne divorse ses kjo nodhe se pjesa me e madhe e martesave behet me lajmesi te dikujt tjeter edhe kjo da te thot se nuk ka dashuri ne mes ciftit

    Kjo ben se tash shume mashkuj te zgjedhun partnerin e jetes me nje femer te huaj te cilen e nje per afer apo ka kalue nje kohe sebashku perpara se te martohe edhe une mendoj se kjo eshte zgjidhja me e mire per te shmangur pergesat qe mund ti ndodhi gjat jetes se tyre

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2009
    Postime
    11

    teme mjaft serioze

    Eshte fakt se gjate viteve 90-ta e kendej ky trend ka marre permasa te medhaja,shtrohet pyetja a eshte kjo dashuri-dashurija snjef kufi,interes-i cili mundet shpesh te kethehet si bumerang,dobesi - vuajtje nga nenvlera emotive apo nji menyr e te hyrit ne huje tjeterkujt se ne jemi internacional,skemi dallime fetare,politike,gjuhesore,historike dmth.po ashtu si kane bere pas luftes se dyte botrore shume shqiptare komunista jane martua me femra serbe etj.per me forcu bashkim vellazrimin por ne ket menyr eshte dobesue edhe kombi edhe identiteti,fatkeqsisht kjo po ndodhe edhe tani - ky eshte mendim i imi kerkoj falje per ata qe mendojn ndryshe ne fund ta perserise thenjen "ma mire dreqi yt se melaqja e huaj "gjykoni vete.

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e AGREPI_25
    Anėtarėsuar
    24-01-2009
    Postime
    234
    Kemi raste plot si mashkuj shqiptar e per arrszye se nga ambasadat e ndryshme nuk munde eshte bere bashkimi tyre
    Tash bije ne sy debatet e shumta mes familjes se femres edhe asaj te mashkulli jo pse nuk e merr atje ku jeton ti ose hajde ne shqiperi e jeto ketu
    Po si eshte e mundur tr vije nje mashkull te jetoj ne shqiperi ku ne vendin ku jeton ka nje jete shume me te mire e ka ndetuat edhe ndonje bisnes e ti le te gjitha ke ta per cfar tek funi i funi per nje femer shiptar nuk ja vlen ateher rruga me e mire eshte te gjej partnerin e tji aty ku eshte
    Manej se eshte shqiptar nuk ka djedh e han ne badh po eshte nje femer e pa ditun e pa rrahur me jete eshte nje femer si ben shum gjer jo te sjedhshme po se nuk din kurse me nje te huaj nuk ndodh e njejta gje nuk ben ndonje gje se nuk eshte e veditsh se cfar eshte tuj be
    Per menimi tem me shqiptaren duhet me u martue vetm ne qofte se jeton ne shqipn e jo me e marre ate ne emigracion

Faqja 3 prej 19 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Identiteti evropian i shqiptarėve
    Nga Iliriani nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  2. Emrat gjeografike arberore te krishtera te masakruar nga Turqia
    Nga Conquistador nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 29-07-2010, 21:18
  3. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
    Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 451
    Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
  4. Konfederata e Artizanatit Shqiptar
    Nga pekomeri nė forumin Arti shqiptar
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 16-10-2006, 07:16
  5. C'ka eshte Shqiptaria?
    Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •