Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 49
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  20,915
  Faleminderit
  36
  100 falenderime n 95 postime

  N Vushtrri e Drenas subjektet tjera politike shkrihen n PDK

  N Vushtrri e Drenas subjektet tjera politike shkrihen n PDK

  Shkrihen n PDK

  Nga Nebih Maxhuni m 20.01.2009 n ora 18:12
  Duket se n Vushtrri tash e tutje do ket vetm nj parti - Partia Demokratike e Kosovs. N nnt vjetorin e themelimit t PDK-s n Vushtrri, rreth 30 antar t Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs iu kan bashkuar ksaj partie. N PDK, kan kaluar edhe antar t Partis ORA, AKR, LDD dhe t Iniciativs qytetare. Me kt rast, kryeministri Hashim Thai edhe zyrtarisht ndau librezat pr antart e rinj, q iu bashkuan t martn ksaj partie.

  Me kt rast Kryeministri Thai nuk foli shum pr prforcimet e reja n PDK, dega n Vushtrri. N fjalimin e tij, Thai u prqendrua m shum n sukseset e Qeveris s Kosovs, gjat vitit 2008.

  “Kaloj nj vit i puns s prbashkt i qeverisjes s mir, unitetit. Viti 2008 ka qen vit historik pr Kosovn sht realizuar prpjekjet pr liri dhe pavarsi”, tha Thai..

  Ndrsa, kryetari i PDK-s n Vushtrri, Kurtan Kajtazi falnderoj kryeministrin Thai pr besimin e dhn. Ai vlersoi se shteti i Kosovs ka ndryshuar pr t mir brenda nj viti t qeverisjes t ksaj partie.


  Disa nga prforcimet e reja t PDK-s n Vushtrri:
  Medrez Ibra, ish kandidat pr kryetar komune nga AAK
  Izet Myftari, AAK
  Latfi Grxheliu, AAK
  Bashkim Hasani, AAK
  Etj.

  Nga partit tjera:
  Fatmir Hamiti
  Bensik Hyseni
  Lutfi Bilalli
  Melihate Basholli
  Islam Latifi
  Skender Musa
  Besnik Morina
  Etj.
  --------------------------------------------------
  Libreza pr AAK’n

  Partia Demokratike e Kosovs n prvjetorin e themelimit n Drenas, goditi AAK’n dhe ORA’n duke ua marr degt.


  Kreu i PDK’s Hashim Thai tha se Drenasi po pron mesazhin e duhur pr Kosovn, prderisa Hajredin Kui shprndau libreza t partis. Kryetari i AAK’s Ramush Haradinaj tha se nuk ka punuar sa duhet n Drenic.


  Nga Shpend Limoni m 16.01.2009 n ora 21:34

  Drenas 16 janar – Pikrisht n ditn kur Aleanca pr Ardhmrin e Kosovs msoi lajmin se zgjedhjet nacionale do t mbahen tek m 2011, Hashim Thai i dha nj goditje ksaj partie duke i marr degn n Drenas.N fakt kreu i PDK’s q sht edhe Kryeministr aktual i vendit, nga kjo qytez drenciake sht kthyer duke br pr vete edhe degn e Partis Reformiste ORA.

  N kt mnyr, PDK’ja n Drenas, q dikur prballej me probleme t brendshme, tashm sht shndrruar n nj subjekt t pa konkurrenc.
  Thai nuk ka prmendur n mnyr direkte kalimin e dy degve t partive kundrshtare n partin e tij.
  N stilin e tij t zakonshm veprimin e AAK dhe ORA’s n Drenas, e ka komentuar vetm n mnyr t trthort.

  “Ky mesazh q ju sot i drgoni gjith njerzve n Kosov prej ktij tubimi sht mesazhi i duhur...”, ka thn ai.
  Ndrkaq Hajredin Kui, Nnkryetari i PDK’s dhe njri ndr bashkpuntort m t ngusht t Thait, antarve m t rinj u ka shprndar libreza t partis.
  Kalimin e degs s AAK’s n PDK e ka komentuar t premten edhe Ramush Haradinaj, i cili sht zhytur n nj rivalitet t ashpr me Hashim Thain, q prej kthimit nga Haga.
  Ai ka thn se AAK tradicionalisht ka pasur nj organizim t dobt n Drenas, por ka paralajmruar prpjekje pr ringjallje t partis n rajonin e Drenics.

  “Kemi pasur nj gjendje t dobt organizative n Drenas, tradicionalisht. Ky zhvillim i sotshm do ta ndihmoj q t ndodh reforma edhe n Drenas. Ne i falnderojm kolegt q kemi punuar s bashku, por zhvillimi i sotshm na jep mundsi q t bjn reform t vrtet atje”, ka thn Haradinaj.

  Sido q t jet antarsia e PDK’s t premten n Drenas kishte organizuar nj pritje t ngroht pr liderin e tyre duke shtrnguar duart dhe duke u prqafuar me t.
  Ky tubim madje u prshkua pothuajse krejtsisht nga fryma zgjedhore ku hyrja e Thait brenda objektit u shoqrua nga knga e famshme “The Final Countdown” - shenja mbrojtse e PDK’s, gjat fushats s kaluar.

  M pas dy kryetart e degve, AAK’s dhe ORA’s, q kan kaluar n PDK, kan sqaruar arsyet.
  Shemsi Elezi, ish-kryetar i degs s AAK’s ka thn se n PDK ka kaluar komplet struktura e degs.

  “Pas konsultave q i kemi br me t gjitha strukturat e ish-degs n Drenas kemi ardhur n prfundim q t’i bashkohemi ktij subjekti n t cilin mendojm se do t jemi t pranueshm. Kshtu q, q nga sot deklarojm dhe konfirmojm se strukturat e ish-degs s AAK’s n Drenas pranojn q t aderojn n PDK”, ka thn Elezi.

  Edhe ish-kryetari i ORA’s Ismajl Dibrani duke e falnderuar “pr t gjitha” Hashim Thain ka shpjeguar arsyet pr ndrrimin e partis.
  “Rajoni yn, Drenasi pati nderin q ta ket qeverin m t suksesshme prej t gjitha qeverive t paslufts dhe n krye t saj njerzit q udhhoqn gjith luftn. Nuk e di far fakti m i madh duhet t jet q ne gjith antart e ORA’s t’i bashkohemi radhve t partis m t organizuar n Kosov, e cila ndryshoi Kosovn pr nj vit”, ka thn ai.
  -----------------------------------------------------

  PDK-s n Vushtrri i bashkohen antar t subjekteve tjera t ksaj komune
  Vushtrri, 20 Janar 2009 (Kosovapress) Koha 20:05

  Dega e Partis Demokratike t Vushtrris shnoi nnt vjetorin e themelimit, me ’rast n radht e saj kaluan ish-kandidati pr kryetar komune i AAK-s, Menderes Ibra, ish-antart e kryesis s AAK-s, kryetari i ORA-s, Sknder Musa, antar t kryesis s degs s ORA dhe ish-drejtort komunal t Iniciativs Qytetare.
  Lvizja-VezVendosje nuk eshte prodhim vendor
  por prodhim i gjelit Serbo-Rus

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  19,547
  Faleminderit
  51
  44 falenderime n 34 postime
  ORA.. e juaja ka qen or llap.. cka po e jepni si lajm.. te ri..
  Qe oren e pare kur doli lajmi se u krijue ORA e vetonit surrat-sorros.. brari e ka than ketu se nuk eshte tjeter vec vegel e juaja.. dmth vegel e levizjes enveriste e shikut enverist me detyre.. me hollue ( me zvoglue) elektoratin rugovist..
  Dhe krejt kohen qat pun e ka ba vetoni me ORA-n..
  Mbasi e kreu at detyre dhe interesi me e mbajt ala at parti ka ra.. e kshu kreret e ORA-s kan marr urdher nga selia qe i komandon me kalue ne PDK te kup demaqo qose enveristave hapur tash pa mask..  Hajt Suksese ORA-xhive.. por dhe AAK-ive.. sepse dhe antarsia AAK-iaste nuk eshte tjeter vec nji lloj falange enveriste..
  E tash cka po ju duhet enveristave me pas shum parti..
  Futuni tan ne PDK e mir jeni aty..
  Rendsi ka qe Vetoni i mbrojti me veglen ORA milionat qe ka vnue ne koh te Sllobes.. duke u ba vasal i Hashimit .. ish kon puna ma e mire..
  Cka po doni ju enveristat ka mendue Vetoni i Batonit.. ather gjat "luftes" ..
  po doni me ju a botue komunikatat nder gazeta te mijat.. .. posi jo.. bujrum.. pun shum se cdo komunikat kupiste enveriste u kthehej ne tenka e bajoneta arkanoiste fmive te kosoves.. hajt se fmit e katundarve jan.. jan msu ata me u rreh e me u masakrue.. boll ta kemi mir me enverista.. apo jo baton..
  edhe pas lufte..
  cka po doni ju enverista.. me hollue LDK-ne.. posi jo.. po e formoj nji parti te re.. me terheq do tutsa e talibana e hajvana e k.urvi-ca e kurvana..me gajbica.. e kshu del PDK ma e fort se LDK..e kupo limo thaqat nuk mi lujn bizneset.. e vnume qy ne koh te sllobes.. e mir ke daja mir ke halla.. e kshu na shkojn punet mire..

  ,,  asht i frikshem kallashi or llap.. e din ti mir ket pun..

 3. #3
  tHeKtHi MaMa :P
  Antarsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  new york
  Mosha
  38
  Postime
  1,769
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  do te shkrihen te gjith o llap avash avash
  if love is the answer, could you rephrase the question?

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  20,915
  Faleminderit
  36
  100 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  ORA.. e juaja ka qen or llap.. cka po e jepni si lajm.. te ri..
  Qe oren e pare kur doli lajmi se u krijue ORA e vetonit surrat-sorros.. brari e ka than ketu se nuk eshte tjeter vec vegel e juaja.. dmth vegel e levizjes enveriste e shikut enverist me detyre.. me hollue ( me zvoglue) elektoratin rugovist..
  Dhe krejt kohen qat pun e ka ba vetoni me ORA-n..
  Mbasi e kreu at detyre dhe interesi me e mbajt ala at parti ka ra.. e kshu kreret e ORA-s kan marr urdher nga selia qe i komandon me kalue ne PDK te kup demaqo qose enveristave hapur tash pa mask..  Hajt Suksese ORA-xhive.. por dhe AAK-ive.. sepse dhe antarsia AAK-iaste nuk eshte tjeter vec nji lloj falange enveriste..
  E tash cka po ju duhet enveristave me pas shum parti..
  Futuni tan ne PDK e mir jeni aty..
  Rendsi ka qe Vetoni i mbrojti me veglen ORA milionat qe ka vnue ne koh te Sllobes.. duke u ba vasal i Hashimit .. ish kon puna ma e mire..
  Cka po doni ju enveristat ka mendue Vetoni i Batonit.. ather gjat "luftes" ..
  po doni me ju a botue komunikatat nder gazeta te mijat.. .. posi jo.. bujrum.. pun shum se cdo komunikat kupiste enveriste u kthehej ne tenka e bajoneta arkanoiste fmive te kosoves.. hajt se fmit e katundarve jan.. jan msu ata me u rreh e me u masakrue.. boll ta kemi mir me enverista.. apo jo baton..
  edhe pas lufte..
  cka po doni ju enverista.. me hollue LDK-ne.. posi jo.. po e formoj nji parti te re.. me terheq do tutsa e talibana e hajvana e k.urvi-ca e kurvana..me gajbica.. e kshu del PDK ma e fort se LDK..e kupo limo thaqat nuk mi lujn bizneset.. e vnume qy ne koh te sllobes.. e mir ke daja mir ke halla.. e kshu na shkojn punet mire..

  ,,  asht i frikshem kallashi or llap.. e din ti mir ket pun..
  brari kur do vish edhe ti shoku tek ne do ta baj nji vend edhe ty edhe pse tan kohen na ke urrejt e ke rrejt per na por ne jemi Demokrat-lirimtar e dim me fal
  Lvizja-VezVendosje nuk eshte prodhim vendor
  por prodhim i gjelit Serbo-Rus

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  20,915
  Faleminderit
  36
  100 falenderime n 95 postime
  Godet t gjith
  Partia Demokratike e Kosovs po vazhdon rekrutimin e antarve nga partit kundrshtare. Zyrtart m t lart t PDKs, t martn n Vushtrri, shprndan libreza pr ish-zyrtar t AAKs rivale, LDDs dhe ORAs. Por, ksaj here, PDK goditi edhe dy parti partnere, LDKn dhe AKRn. Antarve m t rinj t PDKs, Hashim Thai u premtoi mundsi t barabarta. Partia m e atakuar, AAK, thot se Thai po vepron n frik

  Nga Shpend Limoni m 21.01.2009 n ora 8:05
  Rivaliteti mes Hashim Thait dhe Ramush Haradinajt po thellohet prdit e m shum.

  Inatet q ishin shfaqur gjat muajve t fundit mes dy liderve duket se do t shtohen edhe m tej, pas nj fushate q ka nisur Partia Demokratike e Kosovs pr tu marr antarsi partive kundrshtare.

  N fokus t Thait sht AAKja e Haradinajt, t cilin kreu i PDKs akoma e shikon si politikanin m sfidues n vend.

  Javn e kaluar AAK kishte marr nj goditje n Drenas, ku sipas ish-kryetarit t degs, komplet struktura e partis kishte kaluar n PDK.

  Ndrsa sulmi i radhs ka ndodhur t martn n Vushtrri, ku zyrtar t PDKs kan lexuar m se 30 emra t politikanve lokal t ksaj komune q i jan bashkuar ksaj partie, shumica prej tyre ish-antar t AAKs.

  Por, nj goditje Thai ksaj here u ka dhn edhe partive partnere, LDKs dhe AKRs, sikurse edhe LDDs dhe ORAs, t cilave po ashtu ua ka marr nga disa antar.

  Zyrtar t PDKs, n kushte anonimiteti, thon se fushatn e tyre do ta vazhdojn edhe npr komuna tjera si Prishtina e Prizreni, pa dhn detaje tjera.

  Krert m t lart t PDKs jan duke trajtuar me seriozitet kto transfere t antarsis.

  Lideri i PDKs, Hashim Thai, bashk me bashkpuntort m t ngusht, Hajredin Kuin dhe Fatmir Limajn, t martn kan shprndar personalisht libreza pr antart m t rinj t partis n Vushtrri.

  Simpatizantt e PDKs u kan duartrokitur personave q kan kaluar n taborin e tyre, prderisa jan treguar m entuziast kur prmendej emri i ndonj aktivisti t vjetr t LDKs q tani po merrte librezn e partis m t madhe n vend.

  Zyrtar t PDKs, aktivistt q kan kaluar n ann e tyre, i kan quajtur njerz q nuk deshn t jen spektator t nj epoke t re, por deshn dhe erdhn t bashkohen n PDK.

  Ish-kandidati pr kryetar t Vushtrris nga radht e AAKs, Menderes Ibra ka mbajtur nj fjalim ku ka folur n superlativ pr partin e re.

  Ndrsa Hashim Thai, si lider, u ka premtuar t gjith t antarsuarve se do t trajtohen si t barabart n PDK. Thai ka folur pr forcimin e partis, duke thn se nj parti e fort garanton institucione t forta. Jeni t mirpritur, ju uroj pun t mbar, ka thn Thai.

  Sidoqoft, zyrtar t AAKs thon se veprimet e kreut t PDKs jan nj tregues pr frikn nga zgjedhjet.

  Ceremonit q po i organizon z. Thai vetm tregojn se ai po frikohet nga zgjedhjet. Prandaj mendon q, prmes marrjes s nj antarsie t vogl t ndonj partie, ta rrit eprsin e subjektit t tij, ka thn Isufi pr Express t martn.

  Ndrsa vet lideri i AAKs, Ramush Haradinaj, i cili srish sht n telashe me partit n pushtet pr shkak t vendimit pr mosmbajtjen e zgjedhjeve nacionale, dit m par duke komentuar ikjen e disa antarve n degn e Drenasit, kishte deklaruar se nuk ka br sa duhet partia n Drenas.

  Ramush Haradinaj, q nga momenti i lirimit nga Tribunali i Hags, ka hedhur akuza t rnda n adres t rivalit t tij, Hashim Thait. Nga ana tjetr, kryeministri aktual vazhdimisht i ka injoruar kto akuza.

  Veprimet e fundit t Thait, duke goditur degt e AAKs, duket t jet kundrprgjigja e tij pr Haradinajn.

  Deri m tash, Haradinaj kishte gjetur argumente pr tu prballur me Thain n shtjet e qeverisjes. Mbetet t shihet se cila do t jet kundrprgjigjja e tij ndaj veprimeve t fundit t Thait n Drenas e Vushtrri.
  Lvizja-VezVendosje nuk eshte prodhim vendor
  por prodhim i gjelit Serbo-Rus

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Longarus
  Antarsuar
  24-09-2007
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  564
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  kah te fryn era i thojne kesaj pune - TURP

  Mjer na cfare njerez kemi ne politike ???
  A thua u pelqeu programi i PDK-se apo e shiten shpirtin per nje kilometer asfallt .....
  Ashtu si i morri keta "bagla" ashtu edhe do i humbe.
  PO pse more nuk po regrutojne njerez te ri e me aftesi te reja me i dhuru pak fryme te re kesaj politike revanshiste qe po zhvillohet sot ne Kosove ......

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  20,915
  Faleminderit
  36
  100 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga Longarus Lexo Postimin
  kah te fryn era i thojne kesaj pune - TURP

  Mjer na cfare njerez kemi ne politike ???
  A thua u pelqeu programi i PDK-se apo e shiten shpirtin per nje kilometer asfallt .....
  Ashtu si i morri keta "bagla" ashtu edhe do i humbe.
  PO pse more nuk po regrutojne njerez te ri e me aftesi te reja me i dhuru pak fryme te re kesaj politike revanshiste qe po zhvillohet sot ne Kosove ......
  do te ndermjetsoi edhe per ty do te ket vend haaaaa
  Lvizja-VezVendosje nuk eshte prodhim vendor
  por prodhim i gjelit Serbo-Rus

 8. #8
  albanian Maska e Vicianum
  Antarsuar
  28-09-2006
  Postime
  136
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Forcohet me antar t rinj Partia Demokratike e Kosovs (PDK) dega n Vushtrri

  Vushtrri, 21 janar 2009(VushtrriaPRESS)-Fillimi i mbar i ksaj jave me sa duket i ka takuar degs s Partis Demokratike t Kosovs(PDK) n Vushtrri. Gjat javs disa aktivist dhe antar t degve t partive t vogla n kt komun jan inkuadruar n radht e PDK-s. Dshmitar i forcimit t ksaj dege ka qen edhe Lideri i PDK-s Hashim Thai i shoqruar me disa antar t kryesis s ksaj partie.

  VushtrriaPRESS
  www.vushtrriapress.tk
  www.vushtrriapress.shqipo.com

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,878
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Qka i thoni qe ne ferizaj dhe mitrovic me dhjetra kaluan nga pdk-ja ne aak-en,a mos eshte kjo nje loj e pist e hashimit qe filloj me keso gjerash.
  Ne vend qe te punoj per te miren e kosoves ky merret me shqiptar te ndershem se si po i ndrrojkan partit,keta qe i ndrrojn partit te jeni te sigurt se ne kohen e serbis kan qen ne sps po ky eshte mjerimi i politikuajve tan.
  Kosova me nje mij problem e kryeministri merret me kush po i vjen ne parti,nuk eshte duke e par fare qe shume shpejt do te dal nen hije dhe nga nen hija te qeveris siq e bente me par sa ishte dr.Ibrahim Rugova,dhe vetem pas vdekjes se tij arriti te behet kryeminister dhe per qudi lidhi dashuri me vet ldk qe deri ne ate koh njerzit e ldk i quante tradhtar.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  20,915
  Faleminderit
  36
  100 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga drenicaku Lexo Postimin
  Qka i thoni qe ne ferizaj dhe mitrovic me dhjetra kaluan nga pdk-ja ne aak-en,a mos eshte kjo nje loj e pist e hashimit qe filloj me keso gjerash.
  Ne vend qe te punoj per te miren e kosoves ky merret me shqiptar te ndershem se si po i ndrrojkan partit,keta qe i ndrrojn partit te jeni te sigurt se ne kohen e serbis kan qen ne sps po ky eshte mjerimi i politikuajve tan.
  Kosova me nje mij problem e kryeministri merret me kush po i vjen ne parti,nuk eshte duke e par fare qe shume shpejt do te dal nen hije dhe nga nen hija te qeveris siq e bente me par sa ishte dr.Ibrahim Rugova,dhe vetem pas vdekjes se tij arriti te behet kryeminister dhe per qudi lidhi dashuri me vet ldk qe deri ne ate koh njerzit e ldk i quante tradhtar.
  se pari nuk eshte e vertet qe kan kalue me dhjetra nga PDK ne tjeter parti me duket eshte vetem nji rast apo nji antar ne Ferizai e ky eshte i vetmi Lulzim Salihu nji antar i thjesht pa ndikim e pesh e jo me dhjetra
  po shife postimin me posht qe se paku deri tani 5 pes deg komplet te AAK-se kan kerkue te kaloin ne PDK
  se dyti mire e kie se PDK do te mbetet nen hije valla se ne zgjedhjet e fundit fitoi me 35% ndera sipas sontazheve te fundit po qe se zgjedhjet do mbahen tani PDK do fitoi mbi 50% e ni thash ti kesaj hije e lam qysh po thua ti
  ndersa po qe se zgjedhjet mbahen ne fund te mandatit me siguri PDK nese punon siq eshte kah punon do fitoi me mbi 70%
  e per ket do te bindeni ne viesht kur jan zgjedhjet komunale e qe me siguri qe te gjitha komunat to ti merr PDK

  ---------------------  Stavileci: Kemi adresim t pes degve t AAK-s pr antarsim n PDK
  Prishtin, 25 Janar 2009 (Kosovapress) Koha 12:25

  Krkesat pr t’u antarsuar n Partin Demokratike t Kosovs jan t shumta, kan theksuar zyrtart e PDK-s, duke prmendur me kt rast adresimin e pes degve t Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs pr t kaluar n PDK, si dhe kalimet e strukturave t degve AAK-s, LDD-s, ORA-s, Iniciativs Qytetare, AKR-s dhe partive tjera n Vushtrri.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Llapi : 25-01-2009 m 07:47
  Lvizja-VezVendosje nuk eshte prodhim vendor
  por prodhim i gjelit Serbo-Rus

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  20,915
  Faleminderit
  36
  100 falenderime n 95 postime
  gabim dy her
  Lvizja-VezVendosje nuk eshte prodhim vendor
  por prodhim i gjelit Serbo-Rus

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,472
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  se pari nuk eshte e vertet qe kan kalue me dhjetra nga PDK ne tjeter parti me duket eshte vetem nji rast apo nji antar ne Ferizai e ky eshte i vetmi Lulzim Salihu nji antar i thjesht pa ndikim e pesh e jo me dhjetra
  po shife postimin me posht qe se paku deri tani 5 pes deg komplet te AAK-se kan kerkue te kaloin ne PDK
  se dyti mire e kie se PDK do te mbetet nen hije valla se ne zgjedhjet e fundit fitoi me 35% ndera sipas sontazheve te fundit po qe se zgjedhjet do mbahen tani PDK do fitoi mbi 50% e ni thash ti kesaj hije e lam qysh po thua ti
  ndersa po qe se zgjedhjet mbahen ne fund te mandatit me siguri PDK nese punon siq eshte kah punon do fitoi me mbi 70%
  e per ket do te bindeni ne viesht kur jan zgjedhjet komunale e qe me siguri qe te gjitha komunat to ti merr PDK

  ---------------------  Stavileci: Kemi adresim t pes degve t AAK-s pr antarsim n PDK
  Prishtin, 25 Janar 2009 (Kosovapress) Koha 12:25

  Krkesat pr tu antarsuar n Partin Demokratike t Kosovs jan t shumta, kan theksuar zyrtart e PDK-s, duke prmendur me kt rast adresimin e pes degve t Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs pr t kaluar n PDK, si dhe kalimet e strukturave t degve AAK-s, LDD-s, ORA-s, Iniciativs Qytetare, AKR-s dhe partive tjera n Vushtrri.
  Kundrprgjigjet Haradinaj

  Ramush Haradinaj iu kundrprgjigj Hashim Thait t shtunn n Ferizaj. Aty ai shprndau 123 libreza t AAKs, shumica nga to, pr ish-aktivist t PDKs. Kjo sht beteja e re mes Thait dhe Haradinajt. N loj jan librezat e jo idet politike.


  Nga Leonard Kerquki & Bardh Frangu m 25.01.2009 n ora 8:09

  Lideri i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj, t shtunn, iu kundrprgjigj fushats q nisi lideri i Partis Demokratike t Kosovs, Hashim Thai n Drenas dhe Vushtrri. N Ferizaj, Haradinaj shprndau 123 libreza t AAKs pr ish-aktivist t PDKs. Njjt sikur veproi Thai para nj jave n Drenas dhe Vushtrri, duke u dhn libreza ish-antarve t AAKs.

  Kshtu, dy rivalt kryesor politik nisn nj betej t re - at pr libreza. Nnkryetari i AAKs, Ahmet Isufi tha pr Express se ky hap nuk duhet kuptuar si kundrprgjigje ndaj PDKs. Ky nuk sht mesazh pr tiu kundrvn askujt, por sht nj mesazh q AAK po konsolidohet dhe po i shton radht e veta, deklaroi ai t shtunn.

  Javn e kaluar, lideri i PDKs, njhersh kryeministr aktual, Hashim Thai ia mori Ramush Haradinajt komplet Degn e Drenasit. Derisa, pak dit m pas, ai goditi srish AAKn, ashtu sikurse edhe partit tjera n Vushtrri. Kjo fushat e Thait erdhi n kohn kur Haradinaj me tr kapacitetin e tij po sulmon qeverin aktuale pr korrupsion dhe keqqeverisje.

  N fillim, Haradinaj hezitoi t deklarohet rreth fushats s Thait, por t shtunn ai ju kundrprgjigj atij me t njjtn monedh, duke rekrutuar aktivist t PDKs. N emr t aderuesve t rinj n AAK, nga komuna e Ferizajt ka folur Lulzim Salihu, Ish Kryetar i Aktivit t Par t PDKs.

  N zgjedhjet e ardhshme do t votojm pr liderin i cili diti ta udhheq luftn dhe q triumfoi n Tribunalin e Hags; ky sht lideri i s ardhmes s Kosovs, Ramush Haradinaj, ka thn ai. Aderuesit e rinj i ka prshndetur edhe nnkryetari i nndegs s par t AAKs n Ferizaj, Ylber Selmani. Ai ka thn se ve ktyre personave q kan kaluar nga PDKja n AAK, ka edhe t till nga LDDja q jan br pjes e nndegs s tij.

  M pas, fjaln e ka marr Haradinaj. Jemi nj demokraci e re. Marrja e prgjegjsive nga vendort bn nj sfid t rnd, e cila krkon nj vetdije m t lart. Edhe neve si aleanc na ka ra hise pr ta sfiduar veten, ka thn ai. Haradinaj ka shtuar se n Kosov hetohet nj pazotsi, se kur je n qeveri nuk je pr ti qeverisur njerzit q ke aty, por 2 milion njerz.
  Ne jemi n vshtirsi si popull. Jemi duke u harxhuar si vend.

  Kemi nj fqinj i cili ka filluar t ndrroj imazhin tek t tjert, por jo edhe qasjen ndaj nesh. Dshirojn t na e marrin nj pjes t territorit. Kto na obligojn q ti zmbrapsojm kto zhvillime, ka thn Haradinaj. Zgjedhjet ishin mundsi pr nj qeverisje, e cila do ti thoshte Beogradit, bhu gati pr reciprocitet dhe mos shpreso m se je m i zoti se ne. Por, ne tash jemi jasht loje.

  Ai ka thn se, po t ishin t sigurt n fitoren e zgjedhjeve pushtetart aktual, do t kishin pranuar q ato t mbaheshin kt vit, n mnyr q tia siguronin vetes edhe nj mandat pr katr vjet. N fund, ai ka dhn nj mesazh pr antart e rinj t AAKs. Ju duke u bashkuar n nj adres, mund ti sillni t mira Ferizajt dhe Kosovs.

  Hashim Thai dhe Ramush Haradinaj, tash e shum koh, kan ndrtuar nj rivalitet t ashpr mes veti. Ata n vazhdimsi hedhin kritika t forta, ashtu sikurse shum her imitojn njri-tjetrin. Megjithat, nnkryetari i AAKs, Ahmet Isufi tenton q, veprimet e fundit n Ferizaj, ti paraqes si aktivitet normal i ksaj partie.

  Ju keni par q edhe gjat kohs sa jemi prgatitur pr zgjedhjet e brendshme ka pasur aderime npr disa komuna, si sht Ferizaj bie fjala. Ky sht nj veprim n vazhdimsi. Ky sht angazhim pr nj politik t re, ka thn ai. Por, Nnkryetari i PDKs, Rrustem Mustafa mendon se lidershipi politik n Kosov duhet t fokusohet n shtjet e madha nacionale, e jo n tubime ku shprndahen librezat partiake.

  Besoj se sht koha t punojm pr t mirn e prgjithshme, ka thn Mustafa, duke komentuar veprimet e fundit t Liderit t partis s tij dhe atij t AAKs. Sipas tij, kto veprime - si t Thait ashtu edhe Haradinajt - kan vetm nj qllim. Ky sht sinjal q po duan ti ikin temave t rndsishme dhe t merren me shprndarje t librezave, ka thn ai.

  Plus 100 libreza

  T dieln kryetari i AAKs, Ramush Haradinaj pritet t shkoj n fshatin Kushtov t Komuns s Mitrovics.
  Zdhnsi i AAKs, Besnik Tahiri tha se kjo vizit sht n kuadr t vizitave q Haradinaj po bn do jav n qytetin e Mitrovics.
  N Kushtov, Kryetari Haradinaj do t shprndaj 100 libreza pr antart e rinj t AAKs, tha Tahiri pr Express, t shtunn.
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  20,915
  Faleminderit
  36
  100 falenderime n 95 postime
  PDK paralajmron aderime t reja

  Duan t’i bashkohen PDK-s


  Jan paraqitur krkesa nga 5 deg t AAK-s pr kalim n PDK, ka thn
  zdhnsi i PDK-s, Blerand Stavileci

  Leonora Brbatovci
  P R I S H T I N , 2 5 J A N A R

  5 deg t AAK-s?
  Duke folur pr aderimin e disa degve
  t AAK-s, LDD-s, AKR-s, ORA-s dhe
  Iniciativs qytetare n PDK n Komunn
  e Vushtrris, zdhnsi Stavileci
  tha se ky antarsim sht n vazhdn
  e kalimeve t mhershme nga partit
  tjera politike n PDK e q, sipas tij, do
  t ndodhin edhe n t ardhmen e afrt.
  “Ne e vlersojm lart dshirn e tyre pr
  t’u br pjes e partis m t madhe, m
  t fuqishme dhe udhheqse n vend
  dhe e mirpresim kontributin e tyre n
  forcimin e mtejm t PDK-s dhe n
  jetsimin e programit dhe vizionit t
  saj”, - sht shprehur ai. Stavileci ka
  shtuar m tutje se n PDK jan paraqitur
  krkesa nga 5 deg t AAK-s pr kalim
  n PDK, mirpo nuk ka dhn detaje t
  mtutjeshme duke thn se s shpejti do
  t informohet opinioni publik lidhur me
  detajet.
  gazeta infopress
  Lvizja-VezVendosje nuk eshte prodhim vendor
  por prodhim i gjelit Serbo-Rus

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  20,915
  Faleminderit
  36
  100 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga niemand Lexo Postimin
  Kundrprgjigjet Haradinaj

  Ramush Haradinaj iu kundrprgjigj Hashim Thait t shtunn n Ferizaj. Aty ai shprndau 123 libreza t AAKs, shumica nga to, pr ish-aktivist t PDKs. Kjo sht beteja e re mes Thait dhe Haradinajt. N loj jan librezat e jo idet politike.


  Nga Leonard Kerquki & Bardh Frangu m 25.01.2009 n ora 8:09

  Lideri i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj, t shtunn, iu kundrprgjigj fushats q nisi lideri i Partis Demokratike t Kosovs, Hashim Thai n Drenas dhe Vushtrri. N Ferizaj, Haradinaj shprndau 123 libreza t AAKs pr ish-aktivist t PDKs. Njjt sikur veproi Thai para nj jave n Drenas dhe Vushtrri, duke u dhn libreza ish-antarve t AAKs.

  Kshtu, dy rivalt kryesor politik nisn nj betej t re - at pr libreza. Nnkryetari i AAKs, Ahmet Isufi tha pr Express se ky hap nuk duhet kuptuar si kundrprgjigje ndaj PDKs. Ky nuk sht mesazh pr tiu kundrvn askujt, por sht nj mesazh q AAK po konsolidohet dhe po i shton radht e veta, deklaroi ai t shtunn.

  Javn e kaluar, lideri i PDKs, njhersh kryeministr aktual, Hashim Thai ia mori Ramush Haradinajt komplet Degn e Drenasit. Derisa, pak dit m pas, ai goditi srish AAKn, ashtu sikurse edhe partit tjera n Vushtrri. Kjo fushat e Thait erdhi n kohn kur Haradinaj me tr kapacitetin e tij po sulmon qeverin aktuale pr korrupsion dhe keqqeverisje.

  N fillim, Haradinaj hezitoi t deklarohet rreth fushats s Thait, por t shtunn ai ju kundrprgjigj atij me t njjtn monedh, duke rekrutuar aktivist t PDKs. N emr t aderuesve t rinj n AAK, nga komuna e Ferizajt ka folur Lulzim Salihu, Ish Kryetar i Aktivit t Par t PDKs.

  N zgjedhjet e ardhshme do t votojm pr liderin i cili diti ta udhheq luftn dhe q triumfoi n Tribunalin e Hags; ky sht lideri i s ardhmes s Kosovs, Ramush Haradinaj, ka thn ai. Aderuesit e rinj i ka prshndetur edhe nnkryetari i nndegs s par t AAKs n Ferizaj, Ylber Selmani. Ai ka thn se ve ktyre personave q kan kaluar nga PDKja n AAK, ka edhe t till nga LDDja q jan br pjes e nndegs s tij.

  M pas, fjaln e ka marr Haradinaj. Jemi nj demokraci e re. Marrja e prgjegjsive nga vendort bn nj sfid t rnd, e cila krkon nj vetdije m t lart. Edhe neve si aleanc na ka ra hise pr ta sfiduar veten, ka thn ai. Haradinaj ka shtuar se n Kosov hetohet nj pazotsi, se kur je n qeveri nuk je pr ti qeverisur njerzit q ke aty, por 2 milion njerz.
  Ne jemi n vshtirsi si popull. Jemi duke u harxhuar si vend.

  Kemi nj fqinj i cili ka filluar t ndrroj imazhin tek t tjert, por jo edhe qasjen ndaj nesh. Dshirojn t na e marrin nj pjes t territorit. Kto na obligojn q ti zmbrapsojm kto zhvillime, ka thn Haradinaj. Zgjedhjet ishin mundsi pr nj qeverisje, e cila do ti thoshte Beogradit, bhu gati pr reciprocitet dhe mos shpreso m se je m i zoti se ne. Por, ne tash jemi jasht loje.

  Ai ka thn se, po t ishin t sigurt n fitoren e zgjedhjeve pushtetart aktual, do t kishin pranuar q ato t mbaheshin kt vit, n mnyr q tia siguronin vetes edhe nj mandat pr katr vjet. N fund, ai ka dhn nj mesazh pr antart e rinj t AAKs. Ju duke u bashkuar n nj adres, mund ti sillni t mira Ferizajt dhe Kosovs.

  Hashim Thai dhe Ramush Haradinaj, tash e shum koh, kan ndrtuar nj rivalitet t ashpr mes veti. Ata n vazhdimsi hedhin kritika t forta, ashtu sikurse shum her imitojn njri-tjetrin. Megjithat, nnkryetari i AAKs, Ahmet Isufi tenton q, veprimet e fundit n Ferizaj, ti paraqes si aktivitet normal i ksaj partie.

  Ju keni par q edhe gjat kohs sa jemi prgatitur pr zgjedhjet e brendshme ka pasur aderime npr disa komuna, si sht Ferizaj bie fjala. Ky sht nj veprim n vazhdimsi. Ky sht angazhim pr nj politik t re, ka thn ai. Por, Nnkryetari i PDKs, Rrustem Mustafa mendon se lidershipi politik n Kosov duhet t fokusohet n shtjet e madha nacionale, e jo n tubime ku shprndahen librezat partiake.

  Besoj se sht koha t punojm pr t mirn e prgjithshme, ka thn Mustafa, duke komentuar veprimet e fundit t Liderit t partis s tij dhe atij t AAKs. Sipas tij, kto veprime - si t Thait ashtu edhe Haradinajt - kan vetm nj qllim. Ky sht sinjal q po duan ti ikin temave t rndsishme dhe t merren me shprndarje t librezave, ka thn ai.

  Plus 100 libreza

  T dieln kryetari i AAKs, Ramush Haradinaj pritet t shkoj n fshatin Kushtov t Komuns s Mitrovics.
  Zdhnsi i AAKs, Besnik Tahiri tha se kjo vizit sht n kuadr t vizitave q Haradinaj po bn do jav n qytetin e Mitrovics.
  N Kushtov, Kryetari Haradinaj do t shprndaj 100 libreza pr antart e rinj t AAKs, tha Tahiri pr Express, t shtunn.

  E kan mashtruar Ramushin


  Nga Bardh Frangu m 27.01.2009 n ora 8:11

  Ndrsa t shtunn lideri i AAKs, Ramush Haradinaj, ka ardhur n Ferizaj pr ti prgzuar 129 antart e rinj q nga PDKja kan kaluar n AAK, t hnn kan reaguar ashpr udhheqsit e Degs s PDK-s n Ferizaj, duke e cilsuar kt veprim si mashtrim t radhs q i kan br Haradinajt njerzit e tij n Ferizaj.

  Kryetari i ksaj Dege, Ylber Topalli, ka thn: sht ky nj revansh artificiali i AAK-s, duke aluduar n zhvillimet e fundit n Kosov q kan t bjn me kalimin e antarsis s AAK-s n PDK. Nuk sht fare e vrtet se emrat e prmendur q kinse nga PDK-ja kan kaluar n AAK t jen jo vetm aktivist t PDK-s, por as antar t saj. sht nj vetmashtrim ky q nuk i bn nder as vet aleancs dhe as liderit t saj, ka thn kryetari i Degs s PDK-s, Yleber Topalli, duke afruar para medieve edhe listn me emra t organizimit t ksaj Dege.

  Edhe sekretari i Degs, njherazi zdhns i saj, Gazmend Bytyqi, ka thn se emrat e prmendur nuk kan lidhje me partin. Mund t ket ndonj simpatizant t partis son, por antar me librez jo I pyetur nga Express se mos pr kt ka ndikuar moskonsolidimi i Degs s PDK-s, e cila me nj urdhr t liderit t PDK-s, Hashim Thait, ka koh ka mbetur me nj kryesi t zgjeruar shkaku i pajtimit, Ylber Topalli ka thn se nuk ka t bj me kt.

  Dega sht e konsoliduar. Funksionon sa mund t funksionojn nj subjekt politik q sht n pozit, ka thn kryetari i saj, Ylber Topalli, duke prmendur edhe faktin se n prgatitje e sipr jan edhe kuvendet e puns npr nndeg.

  Burime t konfirmuara thon se kt ngjarje pr AAK-n e ka ndrtuar sekretari i prgjithshm i Degs n Ferizaj, Shaban Murati, i cili edhe vitin e kaluar e kishte ftuar liderin e AAK-s q t merrte pjes n kalimin e antarsis s gjer t Bashksis s Degve t PSHDK-s n AAK, gj pr t ciln patn reaguar ashpr udhheqsit lokal t PSHDK-s, duke e vlersuar si nj mashtrim q i ishte br Ramush Haradinajt.
  Lvizja-VezVendosje nuk eshte prodhim vendor
  por prodhim i gjelit Serbo-Rus

 15. #15
  plaku Maska e kitrra7
  Antarsuar
  15-03-2006
  Vendndodhja
  qe qitu mas shporetit tuj nxe kombet edhe te prit plaken me ma voktis ujin
  Postime
  95
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kur paska filluar fushata elektorale? Mos luani me varfrin e skajshme te popullit se prveq saj skeni asnj opcion tjetr pr ti ofruar Turp, madje turp i madh. N Kosov ka edhe shum pun tjera m t menura pr tu br.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  20,915
  Faleminderit
  36
  100 falenderime n 95 postime
  kitrra mos u ban nervoz se edhe per ty ta gjejn nji vend ne PDK
  Lvizja-VezVendosje nuk eshte prodhim vendor
  por prodhim i gjelit Serbo-Rus

 17. #17
  plaku Maska e kitrra7
  Antarsuar
  15-03-2006
  Vendndodhja
  qe qitu mas shporetit tuj nxe kombet edhe te prit plaken me ma voktis ujin
  Postime
  95
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  kitrra mos u ban nervoz se edhe per ty ta gjejn nji vend ne PDK
  Pse, mos vall ju jeni recepsionisti i partis? Je i vonuar n kt aspekt, madje shume i vonuar!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  20,915
  Faleminderit
  36
  100 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga kitrra7 Lexo Postimin
  Pse, mos vall ju jeni recepsionisti i partis? Je i vonuar n kt aspekt, madje shume i vonuar! :!jj
  nejse de kah ne thon me mire von se kurr
  Lvizja-VezVendosje nuk eshte prodhim vendor
  por prodhim i gjelit Serbo-Rus

 19. #19
  plaku Maska e kitrra7
  Antarsuar
  15-03-2006
  Vendndodhja
  qe qitu mas shporetit tuj nxe kombet edhe te prit plaken me ma voktis ujin
  Postime
  95
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  nejse de kah ne thon me mire von se kurr
  Po shum e vrtet. Por, madje kan thn edhe m mir kurr se keq! E un t uroj q t vazhdosh ndrrimin nn hijen e rnd t partis, por mos harro se mbi partit ka edhe diq tjetr. Andaj, sht koha pr zgjim.

 20. #20
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,283
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  ahahahahah..

  edhe pak koh edhe ne Kosov ma shum se dy ose tri parti s'do te mbesin .

  PDK - the Best....

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. E kaluara dhe e tashmja e Xhavit Halitit
  Nga Llapi n forumin Shqipe nga Kosova
  Prgjigje: 298
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 07:01
 2. Prcaktimi Pr lirimin Me do Mjet
  Nga Llapi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-02-2009, 13:32
 3. Realiteti dhe alternativa politike shqiptare
  Nga Ibro-Arpeba n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-08-2006, 11:59
 4. Partit politike dhe sfidat e siguris
  Nga Davius n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 31-07-2006, 21:28
 5. A do te kete serrisht konflikt ne Maqedoni?
  Nga Tigrimelara n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 17-09-2002, 15:57

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •