Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 11 postime

  A dini ndonje kure per prostatin?

  Jam e interesuar te di si i thone prostatit ne anglisht dhe nese dini ndonje kure mjeksore per prostatin cili eshte ai medikament qe perdoret dhe qe ka dhene rezultat ne kurimin e tij, ju lutem me ndihmoni!
  failure is not an option!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  ky asht nji sit frengjisht , nji spital ku sheron disa smundje , ketu flet per prostatin...

  L'hypertrophie bénigne de la prostate (HBP) est une maladie trčs fréquente de l'homme de plus de 50 ans.

  --------------------------------------------------------
  edhe ne anglisht sikur ne frengjisht thuhet prostate
  ketu ke diqka ne anglisht

  http://en.wikipedia.org/wiki/Prostate_massage
  nji tjeter kend
  http://en.wikipedia.org/wiki/Prostate

  terapia me e mir asht mos me pas frikź e panikź...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dorontina : 05-01-2009 mė 16:21
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 3. #3
  Betimi i Hipokratit
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Mosha
  45
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
  Jam e interesuar te di si i thone prostatit ne anglisht dhe nese dini ndonje kure mjeksore per prostatin cili eshte ai medikament qe perdoret dhe qe ka dhene rezultat ne kurimin e tij, ju lutem me ndihmoni!
  Dea,Prostatit ne shqip i thone prostate,dmth prostates jo prostatit.
  Ndersa ne anglisht i thone Prostate.
  Prostat eshte gjender normale exocrine qe gjendet tek cdo mashkull i shendoshe.Pra eshte gje normale.

  Per semundjet e prostates duhet te thuash cfare semundje eshte qe te te japim ndonje ide per mjekime.
  Nje nder patologjite me te shpeshta te Prostates eshte hiperplazia beninje e prostates ose anglisht Benign prostatic hyperplasia(BPH),pastaj eshte kanceri i prostates,te dyja keto zakonisht shfaqen pas moshes 45 vjecare.ka edhe semundje tjera sic eshte prostatiti(inflamacioni i prostates.)
  Na thuaj se per cfare semundje behet fjale.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 11 postime
  Faleminderit Miki dhe Dorontina per pergjigjen! Interesohem per kete semundje pasi babi im vuan dhe nuk di si ta ndihmoje aty ne shqiperi doktoret spara i japin shume drejtim i kane ofruar operecionin si te vetmin opsion por qe nuk ka shume garanci ne te kundert duhet te vazhdoje me kura, por te gjitha kurat qe ka marre si kane dhene ndonje efekt!
  Simptomat qe ai ka jane gjendra dhjamore, mbushet me djerse, nuk ha rregullisht dhe kur ha e nxjerr jashte, lodhet shume, dhe nuk urinon dot. Nuk di Miki nese mund te me thuash me keto shenja cfare faze eshte a eshte shume serioze dhe se si mund ta ndihmoje me ndonje kure te hajrit se ata ne shqiperi kane filluar ti japin ilace antidepresant pasi mendojene se si semundje smund ta parandalojne por te pakten te mos stresohet nga ana mendore.
  failure is not an option!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e flaibi
  Anėtarėsuar
  02-08-2005
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  dea27
  mund te te duket qesharake kjo qe do te te them por perderisa kerkon nje ndihme mbase dhe kjo mund te te hyje ne pune;
  Ne korce njoh njeri i cili ka vuajtur per shme kohe nga prostata.Beri dhe operacion dhe prape nuk pati permiresim dhe keshtu zuri shtratin.Pas disa muajsh e pame me kembe dhe shendosh e mire te vetmen kure qe kishte perdorur ishin trute e laraskes.Nje miku i tij kishte dale per gjah kishte vrare nje laraske .ia kishin marre trute i kishin zjere dhe lengun qe kishte zjere truri i laraskes e kishte pire per disa dite.
  Kjo eshte dicka qe ma kane treguar personalisht mua.Gjithashtu ne Tirane eshte nje farmaci qe shet bime mjekesore me veti kuruese dhe atje ka dhe cajra qe perdoren per prostaten.Gjithashtu kam lexuar qe perdoret dhe gjembaci i gomarit eshte nje bime qe rralle gjendet per di qe i ben shume mire prostates
  Uroj sherim te shpejt babit

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga flaibi Lexo Postimin
  mund te te duket qesharake kjo qe do te te them

  Ne korce njoh njeri i cili ka vuajtur per shme kohe nga prostata.
  kishte perdorur ishin trute e laraskes.
  Nje miku i tij kishte dale per gjah kishte vrare nje laraske .ia kishin marre trute
  i kishin zjere dhe lengun qe kishte zjere truri i laraskes e kishte pire per disa dite.

  Gjithashtu ne Tirane eshte nje farmaci qe shet bime mjekesore me veti kuruese dhe atje ka dhe cajra qe perdoren per prostaten.Gjithashtu kam lexuar qe perdoret dhe gjembaci i gomarit eshte nje bime qe rralle gjendet per di qe i ben shume mire prostates
  Uroj sherim te shpejt babit
  vertet qesharake pa krip te ishin keto ilaqe mjet do i rekomandonin ....popull pa shkoll ne shqiptaret.......
  kurse farmacia me me bime mjeksore ok se jan studiju bimet dhe sterilizu...
  mos lundi me ndjanja te njerzve ne hall ju lutem....
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga miki_al2001 Lexo Postimin
  Nje nder patologjite me te shpeshta te Prostates eshte hiperplazia beninje
  e prostates ose anglisht Benign prostatic hyperplasia(BPH),

  pastaj eshte kanceri i prostates,te dyja keto zakonisht shfaqen pas moshes 45 vjecare.ka edhe semundje tjera sic eshte prostatiti(inflamacioni i prostates.)
  Na thuaj se per cfare semundje behet fjale.
  keni ba nji spjegim te shkurt dhe te mirź

  hipofiza beninje nuk asht cancer por asht tumor i sherueshem....
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e pseudo
  Anėtarėsuar
  29-02-2008
  Postime
  366
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
  Faleminderit Miki dhe Dorontina per pergjigjen! Interesohem per kete semundje pasi babi im vuan dhe nuk di si ta ndihmoje aty ne shqiperi doktoret spara i japin shume drejtim i kane ofruar operecionin si te vetmin opsion por qe nuk ka shume garanci ne te kundert duhet te vazhdoje me kura, por te gjitha kurat qe ka marre si kane dhene ndonje efekt!
  Simptomat qe ai ka jane gjendra dhjamore, mbushet me djerse, nuk ha rregullisht dhe kur ha e nxjerr jashte, lodhet shume, dhe nuk urinon dot. Nuk di Miki nese mund te me thuash me keto shenja cfare faze eshte a eshte shume serioze dhe se si mund ta ndihmoje me ndonje kure te hajrit se ata ne shqiperi kane filluar ti japin ilace antidepresant pasi mendojene se si semundje smund ta parandalojne por te pakten te mos stresohet nga ana mendore.
  Nqs nuk arrin dot te urinoje , atehere operacioni mbetet si i vetmi opcion .
  Mos mendo se te gjithe mjeket jane matrapaze.
  Bejeni sa me shpejt te jete e mundur , ose te pakten ti vendoset nje sonde per eliminimin e urines, sepse urina e mbledhur ne veziken urinare me kohen do zgjeroje rruget e urines deri sa ti shkaterroje veshkat komplet dhe nqs kjo staze zgjat me shume se 45 dite atehere veshkat jane te shkaterruar ne menyre perfundimtare dhe me pas dialyza e pret.
  Beni se cfare ju thone mjeket dhe mos harxhoni kohe duke u perpjekur te sheroheni me cajra apo leng laraskash, sepse kur eshte teper vone mos prisni mrekullira me pas .
  Kurajo
  Tant Qu'il y a La Vie, y a De L'espoir!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e pseudo
  Anėtarėsuar
  29-02-2008
  Postime
  366
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Dea si vajiuan ngjarjet ne lidhjen me problemet e prostates?
  Shiko thuaji te provoje keto Ilace
  Xatral LP 10 mg dhe AVodart 0, 5 mg ne darke per 1 muaj dhe nqs se nuk rezultat atehere sonda urinare e pret dhe operacioni.
  Shendet
  Tant Qu'il y a La Vie, y a De L'espoir!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 11 postime

  Pėr: A dini ndonje kure per prostatin?

  faleminderit te gjithe per pergjigjen, une tani I pashe te gjitha keto se moderator I kish fut pergjigjet. babi si perfundim eshte futur gjerave naturale se u helmua me lloj lloj dozash ilacesh. gjithsesi do tja rekomandoj kete kuren qe ma ka sugjeruar Pseudo. FALEMINDERIT
  failure is not an option!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: A dini ndonje kure per prostatin?

  Dea,

  Jane pergjigje 5 vjecare.

  Prit njihere cte thone doktoret tani, pastaj Vepro...
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 12. #12
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: A dini ndonje kure per prostatin?

  Kur thua prostatite e ke fjalen per inflamacion te prostates apo hipertrofi? Cila eshte diagnoza e mjekeve? Nese eshte prostatite (pra inflamacion) kjo eshte e dy llojeve bakteriale dhe jo bakteriale ( ne rastin e babait tend eshte kronike meqe zgjat kaq shume vite). Duhen bere analizat dhe koltura e urines dhe spermes per te percaktuar terapine e nevojshme. Nese eshte infeksion trajtohet me antibiotike e sipas antibiogramit dhe duhet bere kura ne menyre rigoroze sepse krijon shpesh perseritje per arsye se antibiotiket kane me shume veshtiresi te kalojne ne prostate ne krahasim me organet e tjera. Zakonisht kura me antibiotike zgjat jo me pak se 2 jave.

 13. #13
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: A dini ndonje kure per prostatin?

  Ndersa nese behet fjale per hipertrofi beninje 2 jane zgjidhjet: ilace ose operacioni ne baze te simptomave dhe te madhedise se prostates. Mund te perdoren edhe ekstrakte bimore si 'serenoa' qe ulin inflamacionin, por duke e shoqeruar me ilacet. Matjen e PSA nepermjet analizave te gjakut e ka bere?

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 11 postime

  Pėr: A dini ndonje kure per prostatin?

  P Broken smile e ka bere dhe I del shume larte . Githsesi ai ka vajt ne itali per kurim pas 7 vjet sorrollatejsh dhe lodhje mendore neper spitalet shqiptare. Ju faleminderit shume per pergjigjet dhe keshillat tuaja!
  failure is not an option!

 15. #15
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: A dini ndonje kure per prostatin?

  Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
  P Broken smile e ka bere dhe I del shume larte . Githsesi ai ka vajt ne itali per kurim pas 7 vjet sorrollatejsh dhe lodhje mendore neper spitalet shqiptare. Ju faleminderit shume per pergjigjet dhe keshillat tuaja!
  sa i larte i del? ka bere edhe ekografi besoj... i uroj sherim te shpejte

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime

  Pėr: A dini ndonje kure per prostatin?

  Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
  P Broken smile e ka bere dhe I del shume larte . Githsesi ai ka vajt ne itali per kurim pas 7 vjet sorrollatejsh dhe lodhje mendore neper spitalet shqiptare. Ju faleminderit shume per pergjigjet dhe keshillat tuaja!
  nuk dua te te dekurajoj por semundja e prostetes eshte semundje kronike, dmth ne nje moment qe i ze deren urollogut, atij do i falesh derisa mbyll syte ne cdo shtet te jesh...
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-12-2014
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A dini ndonje kure per prostatin?

  Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
  Jam e interesuar te di si i thone prostatit ne anglisht dhe nese dini ndonje kure mjeksore per prostatin cili eshte ai medikament qe perdoret dhe qe ka dhene rezultat ne kurimin e tij, ju lutem me ndihmoni!

  Une ju rekomandoj keto ilaqe, nje i njohur ne familje ka pasur sukses, mundeni te bleni produktet online:
  https://vedati.kyani.net/r/eu/en

Tema tė Ngjashme

 1. KUR'ANI nė gjuhėn shqipe
  Nga RaPSouL nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 115
  Postimi i Fundit: 10-03-2016, 09:27
 2. Vizita e Varreve dhe kerkimi i ndihmes nga i Varrosuri
  Nga hasanii nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 11-07-2005, 06:44
 3. Persekutimi i intelektualve Shqiptare.
  Nga SKAI nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 08-04-2005, 20:57
 4. Akoma vetėm pak matanė qafės sė bretkosės
  Nga kulla nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-05-2004, 12:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •