Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 32
  1. #1
    mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
    Anëtarësuar
    10-12-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    785

    Cila ngjyrë u shkon buzëve të mia?

    Sa herë keni parë fotomodele në televizor dhe shijoni se sa bukur janë të lyera buzët e tyre? Nëse dëshironi që edhe buzët tuaja të duken të lëngshme dhe tërheqëse, para së gjithash, duhet të gjeni ngjyrën që ju shkon. Duhet të zgjidhni atë ngjyrë që shkon me fytyrën tuaj dhe të hidhni të gjitha ato që janë të huaja në pamjen tuaj të përgjithshme.

    Ngjyrat roz japin romantizëm. Ju lejojnë që të humbisni në magjinë e ëndrrave dhe të kërkoni princin tuaj. Në një lëkurë të bardhë shkon në mënyrë të mrekullueshme, duke i bërë buzët të veçojnë dhe u japin dritë fytyrës tek lëkurat e errëta.

    Por kujdes: Ngjyra roz mund të bëjë që dhëmbët tanë të duken të verdhë. Për këtë, nëse ju pëlqen kjo ngjyrë, atëherë duhet të gjeni atë ngjyrë roz që do të theksojë paraqitjen tuaj tërheqëse.

    Dashurohuni me ngjyrën portokalli, një ngjyrë e nxehtë që krijon ndjenjën e qetësisë në të njëjtin çast që i jep intensitet fytyrës. Trasmetoni nxehtësi duke zgjedhur një ngjyrë pjeshke. Kerkoni pasion me një të kuqe të ndezur. Por që të mos bëhet "betejë" në fytyrën tuaj, zgjidhni nuancën që i shkon fytyrës tuaj. Nëse keni lëkurë të bardhë, mund të përdorni pothuajse të gjitha ngjyrat. Nëse doni të bëni kontrast, atëherë, zgjedhja më e mirë për ju është e kuqe e hapur. Ndërsa e kuqe e plotë shkon më mirë në lëkura pak më të errëta.

    Doni ngjyra të errëta që ... heshtin? Ose thjesht një nuancë dimërore me detaje gothic? Zgjedhja është e juaja, ne thjesht do ju themi nëse me të vërtetë ju shkojnë. Që të zgjidhni nuanca të errëta të kafesë, duhet të keni lëkurë me ngjyrë të errët, në mënyrë që të ''lidhet'' përfundimi. Gjithashtu, nëse keni nishane në fytyrë, preferoni nuancat kafe dhe kafe-kuqe, për një përfundim sa më natyral që do të tërheqë vëmendjen nga nishanet tuaja. Ngjyrën kafe shumë të errët zgjidheni vetëm nëse mundeni ta mbështesni: nëse keni lëkurë të hapur, atëherë sigurisht që do të krijohet kontrasti i dëshiruar!

    Tip:
    Më e rëndësishmja është që buzëkuqet tuaj të jenë të pasur me vitamina A dhe E dhe ekstaktime Aloe, që të ushqejnë, të zbusin, dhe të mbrojnë buzët tona gjatë ditës.


    ©bukuri.com
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura    
    Dituria prehet në zemrën e atij që ka mend, por ajo që është në zemrën e budallenjve merret vesh.

  2. #2
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Personalisht me pelqejne ngjyrat e lehta dhe me shkelqim. Megjithate ne varesi te kominimeve me veshjet dhe ngjyren e lekures.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  3. #3
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Personalisht me pelqejne ngjyrat e lehta dhe me shkelqim.

    te tregojne me natyrale
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  4. #4
    tHeKtHi MaMa :P
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    perdor vetem shkëlqim ngjyrat ne ndonji rast te veqant t'kuqen me teper .....
    if love is the answer, could you rephrase the question?

  5. #5
    mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
    Anëtarësuar
    10-12-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    785
    Keshillat me larte, nuk jane per ti perdorur perdite, per perdite jane mire njgyrat natyrale ose thjesht nje shkelqim. Por ne raste te vecanta, ne mbremje kur del, me raste festash etj.
    Dituria prehet në zemrën e atij që ka mend, por ajo që është në zemrën e budallenjve merret vesh.

  6. #6
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Edhe une preferoj ne jeten e perditshme ngjyrat natyrale, shpeshhere nuk i lyej fare por vec me nje labello. Kur jam per te dale pastaj, dihet ajo, ku te kallangjosesh me shume :P

    Shkelqyesin nuk e preferoj shume, m'i tregon buzet me te medha sec i kam, buzevice
    Elegance is an attitude.

  7. #7
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga ABIGAIL Lexo Postimin
    Keshillat me larte, nuk jane per ti perdorur perdite, per perdite jane mire njgyrat natyrale ose thjesht nje shkelqim. Por ne raste te vecanta, ne mbremje kur del, me raste festash etj.
    Po edhe neper festa e neper mbremje pamjen (veshjen dhe tualetin) do e pershtasesh me veten , si dhe sigurisht elementet dhe ngjyrat me njeri tjetrin. Por gjithesesi nuk mendoj se do preferoja ngjyra te ndezura, megjithate kjo eshte ne varesi te moshave.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  8. #8
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    edhe ne raste festash preferoje ngjyra te lehta buskuqi


    ngjyrat e errta me nxjerrin buzet si te angelina-o2
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  9. #9
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga angelina o2 Lexo Postimin
    Edhe une preferoj ne jeten e perditshme ngjyrat natyrale, shpeshhere nuk i lyej fare por vec me nje labello. Kur jam per te dale pastaj, dihet ajo, ku te kallangjosesh me shume :P

    Shkelqyesin nuk e preferoj shume, m'i tregon buzet me te medha sec i kam, buzevice
    Hall kush i ka te medha e hall kush i ka te vogla ..... buzet lol
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  10. #10
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Po po [Perla], po s'ke ci do LoL, se probleme te hapin
    Elegance is an attitude.

  11. #11
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Nuk besoj se i ke bezdi ne te gjitha rastet, apo jo angelina
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  12. #12
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Citim Postuar më parë nga [Perla] Lexo Postimin
    Nuk besoj se i ke bezdi ne te gjitha rastet, apo jo angelina
    Jo jo, vec ne rastet kur me duhet te gjej nje ngjyre dezente te kuqi ne pershtatje me ate qe kam vesh
    Elegance is an attitude.

  13. #13
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    uffff Ngjyret e buzekuqeve s'kane te bejne me gjendjen shpirterore sesa kane te bejne me tiparet e femrave. Ngjyra ideale zgjidhet ne baze te lekures dhe flokeve kryesisht. Pastaj edhe forma e buzeve ka shume te beje. KShu pra jo cdokush mund ta perdore portokalline sado "e nxehte" te ndihet. Ndersa persa i perket te kuqes besome ka te kuqe ideale per cdo femer. Vetem duhet te kesh nerva te forta te ngulesh neper dyqanet kozmetike per te provuar.
    Homo sum; humani nil a me alienum puto.

  14. #14
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577

    Të grimuarit rrit buzët për ‘dy numra të plotë’



    Në mënyrë që buzët të duken më të plota, duhet ndjeshëm të zgjerohen vijat e tyre natyrale. Me lapsin që ka ngjyrën gati të ngjashme me ngjyrën e buzëve tuaja, vizatoni një vijë të re vetëm rreth 2 milimetra mbi vijën e vërtetë, sepse vija tepër lartë mund të duket e çrregullt.

    Me vijëzimin me laps me ngjyrë natyrale për buzë dhe shkëlqyesit të ndritshëm në vendet e duhura, buzët e holla në çast do të bëhen të bukura, tërheqëse dhe të plota. Në mënyrë që buzët të duken më të plota, duhet ndjeshëm të zgjerohen vijat e tyre natyrale. Me lapsin që ka ngjyrën gati të ngjashme me ngjyrën e buzëve tuaja vizatoni një vijë të re vetëm rreth 2 milimetra mbi vijën e vërtetë, sepse vija tepër lart mund të duket e çrregullt. Për të arritur thellësinë, kaloni pastaj tërë hapësirën e buzëve me lapsin për buzë dhe me buzëkuq plotësoni pjesën jashtë skajit natyral të buzëve. Për të shmangur shlyerjen e buzëkuqit dhe për të evituar situatat e pakëndshme, mundohuni të përdorni buzëkuq afatgjatë. Në këtë mënyrë do të mundësoni që ngjyra nga të gjitha pjesët të zbehet në masë të barabartë. Përfundojeni me një shtresë të shkëlqyesit të ndritshëm, për buzë efekte tërheqëse dhe të trasha, ndërsa pakëz më shumë e vëni në mesin e buzës së poshtme.

    Ngjyrat e ndezura zvogëlojnë buzët
    Femrat me buzë më të holla duhet shmangur ngjyrat intensive, siç janë e kuqja e ndezur apo rozë e mbyllur. Këto ngjyra do të bëjnë që buzët të duken edhe më të holla.

    Kujdes me vijën e skajeve të buzëve
    Buzëkuqin gjithmonë filloni ta vëni nga mesi i buzëve drejt vijave të vizatuara në skaje. Me këtë rast kujdes që assesi të mos e kaloni skajin e tyre, këshillojnë ekspertët e grimit.

    express
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    Buzeve te mia u shkon me shume roza e hapet me ndricim

  16. #16
    Voleur du coeur.. Maska e Roi
    Anëtarësuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Vajza ne buzet e bukura shkojn te gjitha ngjyrat...
    hhëëmmmm...
    Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    right that's true

  18. #18
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    spara perdor buzekuq , me bezdis ndonjehere i lyej e pastaj i fshij prap ..
    roze me shkelqim me pelqen .
    http://www.ssb3.net/users/45911/pink...estone_pen.jpg

  19. #19
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga Enii Lexo Postimin
    spara perdor buzekuq , me bezdis ndonjehere i lyej e pastaj i fshij prap ..
    roze me shkelqim me pelqen .
    http://www.ssb3.net/users/45911/pink...estone_pen.jpg
    Enii, ky ne te vertete ishte nje stilolaps, jo nje buzekuq

    Shife mire
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    me shum perdor,pembe,dhe shtres shkelqimi kombinim me te.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Cfarë ngjyre preferoni në rroba ...??
    Nga Piskavica_ në forumin Bukuri dhe estetikë
    Përgjigje: 148
    Postimi i Fundit: 16-11-2023, 14:49
  2. Per Motrat Muslimane
    Nga abdurrahman_tir në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 04-02-2009, 11:12
  3. Të mësojmë shqip nga njëri-tjetri
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 412
    Postimi i Fundit: 13-07-2007, 17:18
  4. Jeta Ngjyre M..i
    Nga eris në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 31-01-2005, 08:14
  5. Mesturacione me ngjyre
    Nga ErImArSi në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 28-10-2004, 12:05

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •