Close

Rezultati i Sondazhit: Cfare menyre depilimi preferoni?

Votues
21. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Brisk

    7 33.33%
  • Dyll

    8 38.10%
  • Lazer

    2 9.52%
  • Tjeter

    4 19.05%
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 37 prej 37
  1. #21
    Special kind Maska e *Lorisa*
    Anėtarėsuar
    08-07-2008
    Vendndodhja
    Buzė liqenit
    Postime
    346
    Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
    Eshte efikas si jo, por edhe i dhimbshem ne varesi te lekures, ka te tilla qe irritohen nga terheqia e qimeve gjate depilimit duke lene si shenjeza te kuqe ne rrenje.
    Epo, ėshtė pak i dhimbshėm, sa tė mėsohet lėkura pastaj se ke problem. Sa pėr shenjat e kuqe ėshtė normale besoj se edhe me dyll kur depilohesh tė skuqet lėkura s'ėshtė dhe aq e leht tė heqėsh qimet nga rrėnja por me lyerjen e kremit pėrkatės qetėsohet lėkura.


    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin

    po brisku eshte me pak i dhimbshem dhe nuk iriton lekuren
    ka brisk edhe ekstra per femrat me Aloe Vera

    depilimi elektrik me shkulje te qimes edhte efikas
    Brisku s'ėshtė aspak i dhimbshėm dhe pothuajse pa shpenzime, tė kryen punė aty pėr aty, por fatkeqėsisht pėr nja 2-3 ditė aty i ke prap qimet.

    Citim Postuar mė parė nga ABIGAIL Lexo Postimin
    Faleminderit per keshillat, por si depilim si heqje e qimeve nuk besoj se eshte turp te thuhet.

    Kur them Qiri, kuptohet qe eshte dyll )

    Sigurisht qe depilimi elektrik eshte me i mire sesa brisku, sipas mendimit tim, por depilimi elektrik ka nje rrezik, sepse i jep mundesi qimes te futet nen lekure duke shkaktuar probleme te tjera. Shumica e grave qe perdorim kete lloj depilimi kane hasur kete problem me kalimin e kohes. Sepse qimet kthehen duke u futur ne lekure dhe duke u rritur poshte lekures, duke shkaktuar pucra dhe sigurisht nuk eshte gje e bukur kur shikon qimen te shkoje 2 cm nen lekure .....
    Kijeni kujdes kete lloj depilimi.
    Abigail,
    Unė nuk thash qė ėshtė turp por tingėllon mė bukur kur thuhet depilim se sa heqja e qimeve.

    Sa pėr qiriun, sinqerisht po ta them se kisha dėgjuar apo lexuar diku qė pėr dyllin tė thuhet qiri dhe kujtova se ėshtė ndo1 metodė e re, por pasi e lexova postimin e kuptova.
    Tė flm. pėr mirėkuptimin

    Tė kthehem tek tema.
    Ka shumė raste kur rriten qimet nėn lėkurė, sbesoj tė jetė si pasoj e depilimit elektrik apo jo?

    Do ta veēoja edhe depilimin me dyll tė nxeht por ka raste kur sjam e disponuar pėr kėtė lloj depilimi.

    Kurse depilimi me laser pėrveē se kushton shumė kam dėgjuar se lė edhe njolla nė lėkurė, sdi sa ėshtė e vėrtet.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *Lorisa* : 04-01-2009 mė 20:28
    Lumturia nuk vjen vetė, atė duhet ta krijojmė ne.

  2. #22
    Perjashtuar Maska e Zėu_s
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar mė parė nga Dorontina Lexo Postimin
    scire asht lloj sakezi me sheqer e limon.
    hėh pikerisht atije materiali si ēamēakez qe behet nga sheqeri dhe limoni i thone shqip NUKS, e jo qiri apo dyll, se me qiri e me dyll nuk keni kurrfar mundesie ti hiqni leshrat ju grate.

  3. #23
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    Filma Turqisht

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar mė parė nga Zėu_s Lexo Postimin
    hėh pikerisht atije materiali si ēamēakez qe behet nga sheqeri dhe limoni i thone shqip NUKS, e jo qiri apo dyll, se me qiri e me dyll nuk keni kurrfar mundesie ti hiqni leshrat ju grate.
    Ja te ta them une nje cik perciptas se c'far eshte se po rrogullisesh sa ketej andej o zeus .
    Nuk quhet cumcakez po sakez ,se na cudite ,pastaj cdo ti ketej nga grate se ben ndonje gafe ngaterron sakezin me cumcakezin ose xham kam degjuar disa qe i thone .

    Qiri eshte ose i thone se eshte i njejte por nuk besoj se c'far perberje eshte ky lloj .Sepse pasi te perdoret pershembull per te hequr vetullat ngrohet njehere dhe me past vendoset te pjesa e vutulles dhe ka veti ngjitese ,se c'fare perpunimi ka brenda une nuk e kam idene por kur e sheh ne fillim nuk ndryshon nga qiriri.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga alnosa : 04-01-2009 mė 21:06

  5. #25
    Perjashtuar Maska e Zėu_s
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    hahhahahaha

    Duhet patjeter te ma tregosh dallimin mes sakezit dhe ēmaēakezit ...... me ta thane te drejten as qe me intereson se si e perdorni ju nuksin (me rendesi eshte qe e perdorni edhe per hater tone). Une e pashe titullin e temes "Brisk apo qiri?" , dhe hyra ketu se me penguan ato dy fjale "brisk" (me sa e di une eshte serbisht) dhe "qiri" (me i hek leshrat me qiri, interesant, me i djeg apo si ?), pastaj e bene edhe ma interesant, nuksit ia lan emrin dyll .... te gjith e dime ēka eshte dylli dhe pyetja eshte si heken leshrat me dyll.

    Por mire e ke ti, s'di ēka dreqin po lypi edhe une ketu se ... per mua le te thone "Sharre apo shkreps" se s'asht kah m'intereson.



    Ps.: E kam ndegjuar gruan duke i thene nuks, se as une se kam dite se si i thone atije far sendi te gerrditshem

    T'pershendes
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zėu_s : 05-01-2009 mė 00:43

  6. #26
    AOP i kanalit #Shqiperia Maska e ixnpeL
    Anėtarėsuar
    12-02-2008
    Vendndodhja
    Kukes
    Postime
    673
    loooooooooooool mos dilni jasht teme ore ncncncncncn vetem gallata knej
    Mė mirė gabime tė njerėzishme se sa mrekulli mizore...

  7. #27
    mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
    Anėtarėsuar
    10-12-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    785
    Citim Postuar mė parė nga *Lorisa* Lexo Postimin
    Epo, ėshtė pak i dhimbshėm, sa tė mėsohet lėkura pastaj se ke problem. Sa pėr shenjat e kuqe ėshtė normale besoj se edhe me dyll kur depilohesh tė skuqet lėkura s'ėshtė dhe aq e leht tė heqėsh qimet nga rrėnja por me lyerjen e kremit pėrkatės qetėsohet lėkura.




    Brisku s'ėshtė aspak i dhimbshėm dhe pothuajse pa shpenzime, tė kryen punė aty pėr aty, por fatkeqėsisht pėr nja 2-3 ditė aty i ke prap qimet.



    Abigail,
    Unė nuk thash qė ėshtė turp por tingėllon mė bukur kur thuhet depilim se sa heqja e qimeve.

    Sa pėr qiriun, sinqerisht po ta them se kisha dėgjuar apo lexuar diku qė pėr dyllin tė thuhet qiri dhe kujtova se ėshtė ndo1 metodė e re, por pasi e lexova postimin e kuptova.
    Tė flm. pėr mirėkuptimin

    Tė kthehem tek tema.
    Ka shumė raste kur rriten qimet nėn lėkurė, sbesoj tė jetė si pasoj e depilimit elektrik apo jo?

    Do ta veēoja edhe depilimin me dyll tė nxeht por ka raste kur sjam e disponuar pėr kėtė lloj depilimi.

    Kurse depilimi me laser pėrveē se kushton shumė kam dėgjuar se lė edhe njolla nė lėkurė, sdi sa ėshtė e vėrtet.

    Rritja e qimeve nen lekure ne te shumten e rasteve eshte si pasoje e makinerive te vogla elekrike qe perdoren. Ato nuk e presin qimen por e shkulin, dhe varet dhe nga lloji i lekures. Qimja nuk ka fuqi qe te shpoje lekuren dhe te dale ne siperfaqe dhe keshtu rritet nen lekure, dhe shpeshhere ne ato vende krijohen pucra te medha te cilat mund te dhembin dhe duhet te cahen pucrrat qe qimja te dale ne siperfaqe, gje qe nuk eshte aspak e lehte.

    Une do tju sugjeroja dyllin e nxehte.

    Sa per depilimin me lazer, eshte shume i shtrenjte por eshte nje zgjidhje e mire per grate qe kane hormone te theksuara dhe jane shume leshatore.
    Nuk mban pergjithmone (mos tju thone genjeshtra).
    Ka plot raste qe mund te lere njolla ne lekure. Kjo varet nga te posacmit qe e bejne kete pune, sa ata kane eksperience dhe sa te kujdeshem jane.
    Te dhemb goxha kur lazeri godet rrenjen. Do edhe durim te madh.
    Dituria prehet nė zemrėn e atij qė ka mend, por ajo qė ėshtė nė zemrėn e budallenjve merret vesh.

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-01-2008
    Postime
    11
    Une kam perdorur makineri Brown per depilim por eshte e vertete qe ndodh qe qimet te rriten nen lekure. Metoda e dyllit eshte shume e mire se e kam provuar por e keqja eshte qe duhet te presesh qe te rriten cik qimet, dhe kjo gje ka bere qe une me shpesh te perdor briskun si zgjidhjen me te shpejte po jo me te miren kuptohet.
    E kam perdorur dyllin edhe ne kushtet e shtepise. Ishte shume e thjeshte sepse shiten ne forme kallepi dhe e vetmja gje duhej ta ngrohje qe ta shkrije. Mund ta besh pa ndihmen e askujt. Rezultatet e dyllit jane te pazevendesueshme.

  9. #29
    mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
    Anėtarėsuar
    10-12-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    785
    Citim Postuar mė parė nga nela83 Lexo Postimin
    Une kam perdorur makineri Brown per depilim por eshte e vertete qe ndodh qe qimet te rriten nen lekure. Metoda e dyllit eshte shume e mire se e kam provuar por e keqja eshte qe duhet te presesh qe te rriten cik qimet, dhe kjo gje ka bere qe une me shpesh te perdor briskun si zgjidhjen me te shpejte po jo me te miren kuptohet.
    E kam perdorur dyllin edhe ne kushtet e shtepise. Ishte shume e thjeshte sepse shiten ne forme kallepi dhe e vetmja gje duhej ta ngrohje qe ta shkrije. Mund ta besh pa ndihmen e askujt. Rezultatet e dyllit jane te pazevendesueshme.
    Per sa i perket perdorimit ne shtepi te dyllit, nuk eshte dhe aq e lehte dhe aq me teper kur behet fjale per dyllin e ngrire ne kuti kallepesh dhe duhet te shkrije.
    E para e punes duhet ta perhapesh ashtu sic duhet dhe lekura duhet te jete e tendosur, dhe nuk e di sa mund te besh bikini vete ne kete menyre apo vende te tjera sic eshte kofsha nga mbrapa. Eshte shume e veshtire dhe nuk do ta rekomandoja, po e zeme se e shtruat, por per ta terhequr?

    Tani mund ta terheqesh dhe ta besh vete depilimin, po puna eshte se mund te demtosh lekuren tende duke lene shenja dhe te mos te them qe ne vende delikate do shkulesh edhe lekuren dhe ti lesh gjysmat e qimeve.
    Se nuk po flasim vetem per kemben poshte.
    Nga perdorimi jo i sakte mudn te mbeten shenja ne lekure edhe pergjithmone.

    Nuk do ua rekomandoja.
    Dituria prehet nė zemrėn e atij qė ka mend, por ajo qė ėshtė nė zemrėn e budallenjve merret vesh.

  10. #30
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Te me ndjeni se ndoshta nuk me takon te nderhyj ne kete teme por do te doja tu sugjeroja nje alternative tjeter...ne vend qe te mundoheni kaq shume per te hequr qimet,perse nuk na bindni ne meshkujve qe qimet jane te pademshme dhe mund te duken mjaft bukur ne trupin e nje femre...personalisht e kam enderr nje femer leshtore...perse te mos i beni te gjithe meshkujt te mendojne si une dhe te ruani origjinalitetin tuaj pa e care shume koken per depilimet?

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e showgirl
    Anėtarėsuar
    13-09-2008
    Vendndodhja
    brenda vetes time
    Postime
    169
    Pershendetje.....kurse une ne vend te dyllit shkrij sheqer me leng limoni dhe kjo behet solucion tamam di dylli dhe eshte me e mire sepse lekura te rri Shume e bute, lahet lehte me uje e Vecanerisht nuk te dhemb. Eshte shume e mire per sidomos, ne zonen intime.
    Jetoj pa kufij

  12. #32
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar mė parė nga showgirl Lexo Postimin
    Pershendetje.....kurse une ne vend te dyllit shkrij sheqer me leng limoni dhe kjo behet solucion tamam di dylli dhe eshte me e mire sepse lekura te rri Shume e bute, lahet lehte me uje e Vecanerisht nuk te dhemb. Eshte shume e mire per sidomos, ne zonen intime.
    Quhet sakez...diēka e tille . Ne mos gabohem kjo behet me perpamasa te caktuara sheqeri dhe limontosi apo leng limoni, ndryshe nuk lidhet.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  13. #33
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Brisk dhe brisk..
    Sui generis

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e showgirl
    Anėtarėsuar
    13-09-2008
    Vendndodhja
    brenda vetes time
    Postime
    169
    Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
    Quhet sakez...diēka e tille . Ne mos gabohem kjo behet me perpamasa te caktuara sheqeri dhe limontosi apo leng limoni, ndryshe nuk lidhet.
    Perla keshtu quhet. Ne fakt behet si top. Por une nuk kam arritur ta bej dot dhe e perdor si dyll, dmth me te lengshem. Dhe pastaj e heq me peceta.

    Nese dikush di si behet topi mund te na thote.
    Jetoj pa kufij

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e kryenece
    Anėtarėsuar
    17-01-2005
    Postime
    167
    Preferoj shkuljen e jo briskun. Kam perdorur per nje kohe te gjate depilimin ( ose e thene troc shkuljen ) e eshte menyra me e mire. Sa per lazerin eshte efikas, ne fakt te duhet te besh shume seanca me lazer qe te mos te te dalin me qimet. Kjo pasi rrenja e qimes do kohe te dobesohet. Normal qe ne fillim i ben me te shpeshta seancat e me tej vjen duke i rralluar, e gjitha ne varesi te fiziologjise. Qe eshte i kushtueshem eshte por po te besh aritmetiken e shpenzimeve e te kohes ne krahasim me metodat e tjera them se ia vlen. Edhe nese dalin qimet prape pas tre vjetesh, sic u tha ketu, prape se prape do shkosh te besh dy-tre seanca e aq.
    Sa per ate qe me e mira te shkosh ne sallon per te perdorur dyllin, nuk ka te thote, kam perdorur te dyja menyrat e te them te drejten nuk kam pare ndonje ndryshim ne menyren e perdorimit. Me e mira eshte kur e ben vete depilimin, dora vete s'ka kimet. Sa per ate qe lekura irritohet ajo eshte normale po si eshte thene me lart perdor kremin e posacem ose aloe vera xhel ose krem dhe lekura qetesohet.

  16. #36
    mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
    Anėtarėsuar
    10-12-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    785
    Citim Postuar mė parė nga kryenece Lexo Postimin
    Sa per ate qe me e mira te shkosh ne sallon per te perdorur dyllin, nuk ka te thote, kam perdorur te dyja menyrat e te them te drejten nuk kam pare ndonje ndryshim ne menyren e perdorimit. Me e mira eshte kur e ben vete depilimin, dora vete s'ka kimet. Sa per ate qe lekura irritohet ajo eshte normale po si eshte thene me lart perdor kremin e posacem ose aloe vera xhel ose krem dhe lekura qetesohet.
    Ka shume te thote, sic e theksova edhe me lart nuk mund ti besh dot te gjitha vete, sidomos ne vende me delikate dhe aq me teper kur nuk i shikon, me troc nuk flas dot, se do marri drejtim tjeter tema (nese ti e ben do jesh rast i vecante, por nuk besoj se nga mbrapa e ben vete se nuk sheh asgje, kembet poshte edhe i ben).
    Dhe nuk flasim per erritim lekure, flasim per plage qe mund te shkaktosh shenja qe mund te ngelen, dhe nese nuk e ben ashtu sic duhet te varet lekura.
    Megjithate ti flet vetem per veten tende, ndersa une flas per qindra te tjera.

    Merr nje femer qe eshte 100 kile dhe te them une sa mire do e besh, do duhen 3 vete ti bejne depilimin, e jo me ta beje vete.

    Une flas me eksperience.

    Nese ti e ben vete bravo te qofte, po kjo sdo te thote qe mund ta bejne te gjitha dhe aq me teper dyllin e nxehte.

    Te tregoj une histori dhe raste depilimi nga kliente qe me kane ardhur dhe ua kane bere te ashtuquajturat "profesioniste", do vesh duart ne koke dhe do qeshesh.
    Dituria prehet nė zemrėn e atij qė ka mend, por ajo qė ėshtė nė zemrėn e budallenjve merret vesh.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e kryenece
    Anėtarėsuar
    17-01-2005
    Postime
    167
    Citim Postuar mė parė nga ABIGAIL Lexo Postimin
    Ka shume te thote, sic e theksova edhe me lart nuk mund ti besh dot te gjitha vete, sidomos ne vende me delikate dhe aq me teper kur nuk i shikon, me troc nuk flas dot, se do marri drejtim tjeter tema (nese ti e ben do jesh rast i vecante, por nuk besoj se nga mbrapa e ben vete se nuk sheh asgje, kembet poshte edhe i ben).
    Dhe nuk flasim per erritim lekure, flasim per plage qe mund te shkaktosh shenja qe mund te ngelen, dhe nese nuk e ben ashtu sic duhet te varet lekura.
    Megjithate ti flet vetem per veten tende, ndersa une flas per qindra te tjera.

    Merr nje femer qe eshte 100 kile dhe te them une sa mire do e besh, do duhen 3 vete ti bejne depilimin, e jo me ta beje vete.

    Une flas me eksperience.

    Nese ti e ben vete bravo te qofte, po kjo sdo te thote qe mund ta bejne te gjitha dhe aq me teper dyllin e nxehte.

    Te tregoj une histori dhe raste depilimi nga kliente qe me kane ardhur dhe ua kane bere te ashtuquajturat "profesioniste", do vesh duart ne koke dhe do qeshesh.
    Motra une per vete ia kam dale ne krye se nuk kam pasur cilie qe ne rreze te kofshes, pastaj une e theksova qe flas per vete e jo per te tjeret. Nejse qe je profesioniste nuk po e diskutoj kete, ketu ishte tema e diskutimit cfare menyre perdorim e pse na pershtatet, dmth cdonjeri flet sipas eksperiences personale e nuk mund te behen pergjithesime se cdo njeri eshte unik asaj ane. Gjithe te mirat.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •