Close

Rezultati i Sondazhit: Cfare menyre depilimi preferoni?

Votues
21. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Brisk

  7 33.33%
 • Dyll

  8 38.10%
 • Lazer

  2 9.52%
 • Tjeter

  4 19.05%
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 37
 1. #1
  mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
  Anėtarėsuar
  10-12-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  42
  Postime
  787
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Brisk apo dyll?

  Qimet janė njė armik qė tė gjitha gratė duhet t'i pėrballojnė. Mėdyshjet e tyre pėrsa i pėrket metodave tė heqjes sė qimeve janė shumė. Cila metodė ėshtė mė e mirė?

  Brisk apo qiri?

  Metodat bazė tė heqjes sė qimeve janė brisku dhe qiriri. Ēdo grua zgjedh atė qė i preferon mė shumė, por ėshtė e rėndėsishme tė dimė anėt pozitive dhe negative pėr ēdo metodė veē e veē.

  Brisku, ndoshta ėshtė metoda mė e pėrhapur e heqjes sė qimeve tek gratė. Ėshtė e thjeshtė, praktikuese dhe veēanėrisht njė zgjidhje e padhimbshme. Praktikohet nė ēdo ēast pa qėnė e nevojshme ndonjė lloj parapėrgatitjeje. Por ka dhe anė negative. Brisku rrit dendėsinė e qimeve dhe i bėnė mė tė ashpra. Zgjat 3-4 ditė, dhe rrėnjėt janė tė dukshme akoma edhe pas rruajtjes me brisk. Njė mangėsi tjetėr e briskut ėshtė se nuk mund tė pėrdoret nė tė gjitha pjesėt e trupit, nė tė cilat ka qime tė padėshirueshme.

  Heqja e qimeve me qiri ėshtė metoda me pėrfundime mė tė mira pėr heqjen e qimeve nė tė gjitha pjesėt e trupit. Pas heqjes sė qimeve, lėkura ėshtė mė e butė dhe e lėmuar dhe qimet vonohen tė dalin pėr njė kohė tė gjatė. Kjo metodė ka dy teknika: Shkulja e qimeve me qiri tė nxehtė, e cila ėshtė mė e shpeshta dhe mė e pėrdorura dhe shkulja me qiri tė ftohtė, qė pėrdoret edhe nė shtėpi.

  Anėt negative tė shkuljes sė qimeve me qiri tė nxehtė dhe tė ftohtė janė, se mund tė bėhen vetėm nė sallone bukurie (megjithese mund tė ketė raste qė tė bėhen edhe nė shtėpi por me shume kujdes dhe jo nga vetė pesoni) dhe mund shkaktojė dhimbje dhe djegie nė zonėn ku hiqen qimet.

  Ēfarėdo mėnyre nga tė dyja qė tė bėni, e sigurt ėshtė se duhet tė jeni tė mirėinformuara pėr tė dyja metodat, dhe tė zgjidhni atė qė ju preferoni.

  ©bukuri.com
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Dituria prehet nė zemrėn e atij qė ka mend, por ajo qė ėshtė nė zemrėn e budallenjve merret vesh.

 2. #2
  tHeKtHi MaMa :P
  Anėtarėsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  new york
  Mosha
  40
  Postime
  1,722
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime
  e mir kjo metoda me qiri edhe pse un kam tejkalu ket problem me laser ...
  if love is the answer, could you rephrase the question?

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Zėu_s
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga ABIGAIL Lexo Postimin
  [B]
  Brisk apo qiri?
  ēka eshte ajo "brisk" ?

  dhe a nuk i thone NUKS atije qe po i thua ti "qiri" ?

 4. #4
  Special kind Maska e *Lorisa*
  Anėtarėsuar
  08-07-2008
  Vendndodhja
  Buzė liqenit
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Shumė e vrazhdė kjo fjalia "heqja e qimeve", zakonisht thuhet depilim edhe nė jetėn e pėrditshme jo mė kur ta shkruash diku nė publik.

  Qiriu ėshtė qiri, si mund tė pėrdorohet pėr depilim?!! Ndoshta e kishe fjalėn pėr dyllin, do tė duhet shumė pėrmirėsime atij tekstit.

  Unė do veēoja depilimin elektrik, ėshtė shumė praktik dhe efikas.
  Lumturia nuk vjen vetė, atė duhet ta krijojmė ne.

 5. #5
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga *Lorisa* Lexo Postimin
  Shumė e vrazhdė kjo fjalia "heqja e qimeve", zakonisht thuhet depilim edhe nė jetėn e pėrditshme jo mė kur ta shkruash diku nė publik.

  Qiriu ėshtė qiri, si mund tė pėrdorohet pėr depilim?!! Ndoshta e kishe fjalėn pėr dyllin, do tė duhet shumė pėrmirėsime atij tekstit.

  Unė do veēoja depilimin elektrik, ėshtė shumė praktik dhe efikas.
  Eshte efikas si jo, por edhe i dhimbshem ne varesi te lekures, ka te tilla qe irritohen nga terheqia e qimeve gjate depilimit duke lene si shenjeza te kuqe ne rrenje.

  Citim Postuar mė parė nga prishtinase Lexo Postimin
  e mir kjo metoda me qiri edhe pse un kam tejkalu ket problem me laser ...
  Ne kushte shtepiake metoda e dyllit (prej qiriri) eshte e veshtire per tu realizuar dhe aq me teper ta praktikosh. Kohet e fundit , ne kushte shtepie perdoren preparatet e gatshme ne tip cremi dhe tip letre.

  Preparati ne tip cremi eshte i thjeshte por nuk realizon heqien qe ne rrenje por keputjen e qimeve, keshtu qe ato ridalin shpejte. Kurse letrat jane me efikase por nuk mund te perdoren ne ēdo pjese trupi.

  Persa i perket Depilimit me lazer, kohet e fundit eshte perhapur ne mase, Besoj se eshte ēik i kushtueshem. Prishtinase na jep info te metejshme
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 6. #6
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Unė do veēoja depilimin elektrik, ėshtė shumė praktik dhe efikas.


  depilimi elektrik me shkulje te qimes edhte efikas

  por per perdorim te shpejte rasieren
  eshte me pak i dhimbshem
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 7. #7
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Jam pro depilimit elektrik dhe atij me dyll te nxehte.Ai me lazer eshte shume i kushtueshem dhe nuk keshillohet nga dermatologet.
  "Carpe Diem"

 8. #8
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  depilimi elektrik me shkulje te qimes edhte efikas

  por per perdorim te shpejte rasieren
  eshte me pak i dhimbshem
  Kur thua rasiere e ke fjalen per brisk ?
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 9. #9
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime

  Post

  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Kur thua rasiere e ke fjalen per brisk ?

  sorry

  po brisku eshte me pak i dhimbshem dhe nuk iriton lekuren

  ka brisk edhe ekstra per femrat me Aloe Vera
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 10. #10
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  sorry

  po brisku eshte me pak i dhimbshem dhe nuk iriton lekuren

  ka brisk edhe ekstra per femrat me Aloe Vera
  Po prap brisk ngelet moj iza
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 11. #11
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime

  Smile

  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Po prap brisk ngelet moj iza


  brisk ngel me te vertet po te mbaro pune
  per perdorim te shpejt
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 12. #12
  mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
  Anėtarėsuar
  10-12-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  42
  Postime
  787
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga *Lorisa* Lexo Postimin
  Shumė e vrazhdė kjo fjalia "heqja e qimeve", zakonisht thuhet depilim edhe nė jetėn e pėrditshme jo mė kur ta shkruash diku nė publik.

  Qiriu ėshtė qiri, si mund tė pėrdorohet pėr depilim?!! Ndoshta e kishe fjalėn pėr dyllin, do tė duhet shumė pėrmirėsime atij tekstit.

  Unė do veēoja depilimin elektrik, ėshtė shumė praktik dhe efikas.
  Faleminderit per keshillat, por si depilim si heqje e qimeve nuk besoj se eshte turp te thuhet.

  Kur them Qiri, kuptohet qe eshte dyll

  Sigurisht qe depilimi elektrik eshte me i mire sesa brisku, sipas mendimit tim, por depilimi elektrik ka nje rrezik, sepse i jep mundesi qimes te futet nen lekure duke shkaktuar probleme te tjera. Shumica e grave qe perdorim kete lloj depilimi kane hasur kete problem me kalimin e kohes. Sepse qimet kthehen duke u futur ne lekure dhe duke u rritur poshte lekures, duke shkaktuar pucra dhe sigurisht nuk eshte gje e bukur kur shikon qimen te shkoje 2 cm nen lekure .....
  Kijeni kujdes kete lloj depilimi.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ABIGAIL : 04-01-2009 mė 13:23
  Dituria prehet nė zemrėn e atij qė ka mend, por ajo qė ėshtė nė zemrėn e budallenjve merret vesh.

 13. #13
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime
  Kinezet kane kohe qe e kan hequr qafe dhe kjo fale tradites se tyre mijevjecare te depilimit. Eshte mire qe femra e meshkuj te japim kontribut per gjeneratat e ardheshme, duke u depiluar me dyll te nxehte, eshte metoda me e shendetshme dhe kur del nga saloni te duket vetja sikur sapo dole nga mitra e nenes.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ClaY_MorE : 04-01-2009 mė 16:22
  • The rest is silence.


 14. #14
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  brisk ngel me te vertet po te mbaro pune
  per perdorim te shpejt

  E mi Isadora, du liebst die Schnelligkeit nööööööö

  Une mendoj se depilimi elektrik eshte shume here me efikas per nje rezultat te gjate, por edhe ai me dyll nuk mbetet pas. Secili zgjedh ate menyre se mendon se i pershtatet dhe i zgjidh pune sigurisht si puna e Izadores psh
  Elegance is an attitude.

 15. #15
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
  Kinezet kane kohe qe e kan hequr qafe dhe kjo fale tradites se tyre mijevjecare te depilimit. Eshte mire qe femra e meshkuj te japim kontribut per gjeneratat e ardheshme, duke u depiluar me dyll te nxehte, eshte metoda me e shendetshme dhe kur del nga saloni te duket vetja sikur sapo dole nga mitra e nenes.


  po leke te japim tek saloni

  eshte e vertet qimja nuk rritet aq shpejt pasi shkulet nga rrenja
  me mira eshte me lazer dhe nuk dalin me (mjafton ta perballoje lekura)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ClaY_MorE : 04-01-2009 mė 16:24
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 16. #16
  mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
  Anėtarėsuar
  10-12-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  42
  Postime
  787
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  po leke te japim tek saloni

  eshte e vertet qimja nuk rritet aq shpejt pasi shkulet nga rrenja
  me mira eshte me lazer dhe nuk dalin me (mjafton ta perballoje lekura)
  Edhe menyra me lazer do kujdes, e para e punes eshte e shtrenjte, e dyta qe te kete rezultate te mira duhet qe qimja te jete e trashe dhe e zeze, dhe lekura jo shume e holle dhe delikate, dhe e treta qimet dalin perseri pas 3.4 vjetesh. nuk eshte pergjithmone, raste te rralla jane kur mund te mbajne me shume vite.

  E mira e punes eshte qe atje ku do e beni te dine mire dhe mos tju lene shenja, sepse po u lane shenja mbeten perjete.

  Kijeni kujdes dhe pyetni atje ku do e beni te jene me te vertete te posacmit per kete dhe te bejne nje pune te mire.
  Dituria prehet nė zemrėn e atij qė ka mend, por ajo qė ėshtė nė zemrėn e budallenjve merret vesh.

 17. #17
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  qimet dalin perseri pas 3.4 vjetesh. nuk eshte pergjithmone, raste te rralla jane kur mund te mbajne me shume vite.

  shume veta qe e kane aplikuar kete metode(Lazer)

  qimet nuk dalin me vetem ne periudhen e menopause(mosha kur te lene periodat) dhe shume pak
  ps. dalja e qimeve ka te bej me hormonet e teperta mashkullore ne trup.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Mekon brisku i mir edhe mashkujt do e perdornin keshtu ne fund skan qka me hjek se nduken vite me vite deri ne rrojnź..........

  sa i perket qirit sa perkthim gabim, nuk nduken qimet me qiri,, cire nuk asht qiri ?
  scire asht lloj sakezi me sheqer e limon. qe franqezt e qojn cire (sire) qe dot thot, creme , ka kerem per kepuca per mobile... se ka formen e kremit por ne ket rast me sheqer .

  kjo menyr asht me e sigurt edhe me efikase ...si edhe maqinat Babylis....

  por ciren(siren) asht mir me perdorź ne sallon te bukuris se mund te ket pasoja per jetź nese nuk din me perdorź..........
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 19. #19
  mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
  Anėtarėsuar
  10-12-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  42
  Postime
  787
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  shume veta qe e kane aplikuar kete metode(Lazer)

  qimet nuk dalin me vetem ne periudhen e menopause(mosha kur te lene periodat) dhe shume pak
  ps. dalja e qimeve ka te bej me hormonet e teperta mashkullore ne trup.
  Sa raste di ti qe mbane lazeri kaq shume?
  Se une merrem me estetike dhe dhe keto i them nga eksperienca qe kam me klientet e mia.

  Periudha me e gjate qe di une per depilim me lazer eshte 5 vjet, pastaj fillojne e dalin.
  Dituria prehet nė zemrėn e atij qė ka mend, por ajo qė ėshtė nė zemrėn e budallenjve merret vesh.

 20. #20
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime

  Smile

  Citim Postuar mė parė nga ABIGAIL Lexo Postimin
  Sa raste di ti qe mbane lazeri kaq shume?
  Se une merrem me estetike dhe dhe keto i them nga eksperienca qe kam me klientet e mia.

  Periudha me e gjate qe di une per depilim me lazer eshte 5 vjet, pastaj fillojne e dalin.

  keto jane thjeshe te degjuar nga personat qe e kane bere metoden e lazerit

  perderisa qimja digjet qe nga rrenja me llogjike nuk del me


  nuk eshte profesioni im thjeshte me te degjuar dhe te lexuar


  Pulslicht (IPL) dhe lazer
  Jeto sot se neser nuk i dihet

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •