Close

Rezultati i Sondazhit: Sa optimist jeni për vitin e ri 2009?

Votues
246. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Shumë optimist

    54 21.95%
  • Optimist

    125 50.81%
  • Pesimist

    28 11.38%
  • Shumë pesimist

    13 5.28%
  • Në vend numëro

    26 10.57%
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 112
  1. #-19
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,327
    Postimet në Bllog
    17

    Sa optimistë jeni për vitin e ri 2009?

    Po hapim një sondazh për të matur sadopak pulsin e otimizmit të shqiptarëve kudo që ata ndodhen në botë në këtë fillim të vitit të ri 2009. Pyetja e sondazhit është e thjeshtë:

    Sa optimist jeni në këtë fillim Viti të Ri?
    A prisni që jeta juaj dhe familjes suaj të jetë më e mirë në 2009 se sa në 2008?
    Cilat janë disa prej problemeve kryesore në jetën tuaj që doni tu jepni zgjidhje në 2009?


    Si në çdo sondazh, secili prej jush ka të drejtën e votës dhe jeni të ftuar që të bëni edhe një postim në vazhdim se përse votuat ashtu siç votuat dhe mund tu jepni përgjigje edhe pyetjeve të mësipërme. Secili ka mendimin e tij, nuk është nevoja të replikoni mendimin e njëri-tjetrit.

  2. #-18
    Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
    Anëtarësuar
    01-05-2006
    Vendndodhja
    📍 The Netherlands
    Postime
    939
    Albo urime , gezuar vitin e ri se pari !
    Teme shume interesante
    po jap nje pergjigje timen , ndihmen ne vend numero per momentin uroj qe kjo te ndryshoje ne vazhdimin e vitit !!

    Me Respekt ela
    ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

  3. #-17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Un jam shume otimiste.

  4. #-16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-04-2007
    Postime
    61
    Së pari të gjithë antarve të këtijë forumi madhështor ju them urime Viti i Ri 2009, me shpres që në këtë vit të jemi sa më afër shpirtërisht me familjet e atyre që nga gjiri i saj dhanë më të dashurit për çlirimin e tokave tona që ishin të okupuara nga Sllavët dhe vazhdojnë edhe në ditët tona të mbahen nën okupim tokat e Çamërisë, Kosovës Lindore, Mal të Zi dhe Ilirida. Fal ati gjaku të derdhur pëe liri ne sot jemi më të lirë, me shpresë që të jemi më afër shpirtrisht me bonjakët, me invalidët e luftës, dhe me ato familje që presin t'ju kthehen më të dashurit e tyre nga burgjet serbe, të cilat burgje jo se i kthejnë shqiptarët por vazhdojnë të mbushen me Shqiptar.
    Nëse viti 2008 ishte viti i cili nxorri në shesh shumë intriga të politikanëve tanë në dëm të popullit, jam optimist se viti 2009 do të jetë viti i fundit si qeveritar.

  5. #-15
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    une jam shum pesimiste per vitin 2009 si ketu ne Perendim si ne vendlindje ,Bota e pasur po pergadit shumqka per te varfurit..............

    se pari shum biznise te vogla kan mu perbi nga firmat e medha................

    e kam pa filmin "maiqina qe ndrron kohen" shum i ngjan asaj ne nji kohê ku njeriu dorzohet vet ska nevoj me vrapu mbas tij me polic...po si delet dorzohen nji nga nji..........
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  6. #-14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-04-2007
    Postime
    61
    Viti të cilin sapo e lam pas 2008-ta, i cili ishte vit që nxori shumë intriga të udhëheqjes sonë mbi sipërfaqe të cilat për shumë kend ishin vetëm dyshime që i bënin mbi kurriz të popullit tonë.
    Jam Optimist, se viti 2009, do të jetë viti i fundit për këtë garniturë qeverisëse, për të mos pasur skamje e mjerim populli në vazhdim.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Etërit : 01-01-2009 më 03:21

  7. #-13
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Ne vend numero.
    Maqedonia humbi ne 2008 shansin e madh per t'u bere pjese e familjes Veri Atlantike, dhe kjo per shkak te inateve idiote te historise se falsifikuar te sllaveve te Maqedonise. Duke u munduar te vjedhin e te kopjojne copeza historie, sa nga greket, bullgaret e shqiptaret, Maqedonia po humb shanset per te ecur perpara, sepse i ka ngaterruar kembet ne lemshet qe kane krijuar vet politikanet dhe "historianet" sllave te Maqedonise.

    E njejta garniture udheheq Maqedonine drejt 2009, dhe s'besoj qe do kemi ndonje perparim, ne kuptimin e avansimit te te drejtave shoqerore, apo permiresimit te kushteve ekonomike e politike. Do vazhdojme te mashtrohemi me fushate fasadash nga kryeministri, i cili vetem reklama ben - asgje tjeter...
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  8. #-12
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    optimist....

  9. #-11
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Deri diku jam optimist, mirëpo nuk pres edhe aq shumë nga ky vit, sa i përket çështjes tonë të Shqiptarëve të Maqedonisë.
    Sui generis

  10. #-10
    Optimist.Per 2009 pres te me krijohen ca mundesi te mira pune.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  11. #-9
    i/e regjistruar Maska e ERLE
    Anëtarësuar
    08-02-2006
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    7
    Jeta evolon,mundesit jane per me mire por duhet emancipuar klasa politike se ajo na mban penge.

  12. #-8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-08-2007
    Vendndodhja
    ne strug
    Postime
    22
    mirmbrem dhe gezuar vitin e ri sa per mua un jam optimist per vitin e ri 2009-ta ishalla esht nje vit i mbar per kombin shqiptar ndersa per shqiptaret e maqedonis nuk kam shpres qe do ket ni vit te mabr sepse fundi i 2008-tes ishte shum i ashper jo vetem per shqiptaret e maqedonis por edhe ato te lugines se presheves burgosje ne maqedoni burgosi ne luginen e presheves ne maqedoni familjaret e e deshmoreve ne vend te marrin urime nga udheqesit tan ne maqedoni ato morren maltretimet e policis fame keq te shqiptareve e njohur me emrin alfat kete garnitur mundet ta prodhoi ali ahmeti me shoket e ti qe po ju a qep goien paraja e qelbur e kry sllavit branko cervenkofskit dhe dhe e njeriut i cili shef endrra me sy qlur e kam fjalen per nikolla gruavskin dhe ne fund un do ju uroia vitin e ri atyre familjarev te deshmoreve dhe atyre te invaliteve te luftes dhe atyre qe jan sot neper qelit e sllaveve me nje shpres qe vitet qe pasoin do te na gjen me nje shqiperi etnike shendet te gjthve

  13. #-7
    i/e regjistruar Maska e darla1
    Anëtarësuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    Athens, Greece
    Postime
    57
    Gezuar 2009 mbaresi..sjellte per ter shqiptaret e mbare boten..sidomos per vendet e treta e ne vendet qe sote per sote ka lufte...i shalla te vihet pacja dhe te jene te qete ne shtepite e tyre dhe ata..ne lidhje me optimizmin e 2009..ndjehem mire..besoije qe do jete vite i mbare jame mjafte optimiste..koha eshte faktori baze ..qe ndihmone ne realizimin e deshirave dhe projekteve te se cilit..ndaije duhet te punoijme dhe te perpicemi per realizimin e tyre....

  14. #-6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-10-2008
    Vendndodhja
    ku te ze nata
    Postime
    6
    urrime per gjithe shqiptaret. Paqe, prosporitet, pune e begati ne 2009........
    Viti qe lam pase nuk arriti qe te na zgjon nga gjumi. Ndoshta ky do te jete viti me i mire per shqiptaret. OPtimizmi nvaret nga puna jone. AQ sa ne do te jemi puntore aq duhet te jemi dhe optimist. Punet kane hyre ne binaret e duhur, mirpo ka disa qe po duan tju vengojn gurez mos valle do ti nxjerin prej binareve.

  15. #-5
    T'majt e jotja. Maska e Reiart
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Atje ku arrin tymi i SHARRES
    Postime
    621
    Do te votoja po te ishte opsioni: HAPA MBRAPA
    Me pak fjale: ekonomi e dobet, politike pa skrupuj, nivel intelektual ne renie.
    Injoranti eshte......
    Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

  16. #-4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-12-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    26

    Lightbulb

    - Te jesh optimist eshte mire por me mire eshte kur ky optimizem eshte i bazuar ne fakte reale. Jo optimizem per optimizem sepse keshtu genjejme veten. Per 2009 votva ne vend numuro.

  17. #-3
    i'm not fragile Maska e Daniel Maker
    Anëtarësuar
    17-03-2008
    Postime
    1,802
    Mah..jam mesuar mos te bej asnjehere endrra ose plane po mundohem te realizoj vet gjithcka!Duke shikuar qe 2008 si vit e mbylla shum shum mire,do vazhdoj te sillem dhe perpiqem po ne at linje..E sigurt cdo gje smun ta kesh,po do bej qefin me ate qe kam pa ju ankuar jetes.
    Robin e mir e ndimon Zoti mka pas then baba prandaj skam frik nga e ardhmja.
    mos luj se sta quj

  18. #-2
    Hyjneshë Maska e Princesha_Pz
    Anëtarësuar
    07-05-2007
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    511
    Optimiste ......

  19. #-1
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    optimiste......
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  20. #0
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    - Per sa i perket sferes vetjake dhe personale jam optimiste. Besoj qe optimizmi na duhet per te bere perpara dhe mos t'i pare gjerat gjithmone gri.

    - Uroj qe jeta ime dhe e familjes sime te permiresohet gjate 2009 ne disa aspekte.

    - Probleme?! Nuk besoj se kam te tilla. Jane thjesht deshira dhe nevoja, qe shpresoj te realizohen, me vullnet dhe deshire te mire dhe sigurisht me pak fat
    Elegance is an attitude.

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Optimistë apo Pesimistë?
    Nga helene në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 28-02-2005, 14:03
  2. Berisha bën publike emrat e 38 intelektualëve nga shoqëria civile
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 22-02-2005, 12:33
  3. Fillojne bisedimet e paqes ne Qipro
    Nga Albo në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 20-02-2004, 00:05
  4. Sondazhi: Kosova dhe Hong Kongu vendet me optimiste
    Nga dodoni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-01-2004, 20:55

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •