Close

Rezultati i Sondazhit: Sa optimist jeni për vitin e ri 2009?

Votues
246. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Shumë optimist

    54 21.95%
  • Optimist

    125 50.81%
  • Pesimist

    28 11.38%
  • Shumë pesimist

    13 5.28%
  • Në vend numëro

    26 10.57%
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 112 prej 112
  1. #101
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-12-2008
    Vendndodhja
    jetoj ne itali venezi
    Postime
    6
    pre qe ne ket vit kosova te pranohet e dhe nga shum shtete tjera ,
    besoj qer ne ket vit kosova do te pranohet dhe nga federata e futbollit ,per arsye qe ka korrur shum suksese

  2. #102
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-12-2008
    Vendndodhja
    jetoj ne itali venezi
    Postime
    6
    Citim Postuar më parë nga Flora82 Lexo Postimin
    + Paske pse te jesh optimist se paske filluar nje jete te re ,urojme te kete jete te gjate sa malet

    Nuk jom optimiste sepse ky vite ka me qene edhe ma i veshtir .
    uroj qe ky fermij ti gezoj de shitha deshirat e te ket lumturi qe ne dikur si patum kto kushte qe i ka femijet tan sot ne kosoven shtet

  3. #103
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    30-06-2009
    Vendndodhja
    webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
    Postime
    825
    miliaderat jane bere ne kohe krize. never let a crisis go to waste. eshte koha me e pershtatshme sepse avantazhin se te tjeret jane te tulatur,rrenuar nga kriza. youcan print even your own money if you like, legally of course.

    ekziston finace 101 ne shkolla te mesme psh.? ka ne colleges por eshte gjysmake, dhe pothuajse asgje,. I let you research on your own and soon get ready to become rich.

    po une jam optimist

  4. #104
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-09-2007
    Vendndodhja
    Në Sadovinë të Jerlive- Viti - Kosovë
    Postime
    79
    Edhe njëherë po potencoj,se jam optimist...
    Herën e parë kam shkruar diku në muajin prill, atëherë ishte paksa më ndryshe. Disa rrjedha patën filluar normalizimin, mendoj rrjedha të mbar popullit tonë.
    Edhe tani nuk është keq, sidomos hapja e rrugës mbarëkombëtare, Durrës- Morinë e që parashihet ta përshkoj edhe Kosovën deri në Merdare, është një e arritur shumë kolosale e cila na i ka shtuar edhe më shumë shpresat se në një të afërme populli ynë i ndarë më shumë se një shekull ngadalë por sigurt po bashkohet...
    Kjo ma shton edhe më shumë optimizmin se vërtetë do të jemi të bashkuar...Por, në anën tjetër, Kosovën akoma po e përcjellin disa sfidsa që herë-herë po e ngadalësojnë rrjedhën normale të rritës dhe zhvillimit në të gjitha aspektet...
    Kur e them këtë mendoj në zgjedhjet serbe që u organizuan para dy dite në Kosovë dhe askush nga paria jonë, përveç Albin Kurtit, nuk reagoi. Kjo pak po ma zvogëlon optimizmin e përgjithshëm...dhe bindjem se vërtet jemi shtet...
    Pra dallojnë pak shenjat e optimizmit tim, ashtu siç dallon edhe koha e kaluar. Tani kur po shkruaj, për herën e dytë, është 17 gushti. pra kaloi më shumë se gjysma e vitit 2009...
    Ju përshëndesë të gjithëve në Forumin më të mirë Shqiptar...
    Shpresoj dhe besoj se po ecim rrugëve më të mira dhe më të sigurta drejtë ardhmërisë së lumtur...
    exha...(Shpëtimi)

  5. #105
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-05-2009
    Postime
    1
    nuk jam optimist

  6. #106
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-09-2008
    Postime
    6

    E kush eshte populli ma optimist ne bote



    Ju pershendes, pas nje kohe bukur te gjate, e...

    Pata nje dialog me djalin time, qe tashme eshte madhor lidhur me kete teme
    Ajo qe duhet rinia ta dij eshte se vertet bota mbetet ne ta, *te gjitha ndrrimet e revolucionet kane filluar prej tyre*, kjo fraz e perseritur shume here, po qe kame pershtypjen se pake prej tyre e kane vemendjen ne kuptimin e saj, si cdo fraz apo paroll qe perseritet shume, po te themi keshtu,
    Ju falet gjenerates se mesme e asaj te vjeter te ankohen per te gjitha problemet e jetes se tyre, kritikat per politikan e fenomenet e kqija neper te cilat po kalojm, po jo JUVE, juve nuk ju falet, ju jeni ata te cilet ne vend se te merreni me histori, religjione, parti, patriotizem, e ne anen tjeter te beni sehire, zgoihuni, merrni iniciativ, beni revolucion, ne shkence , kultur, sport e politik, se NE e kemi bere, e beme qe Kosova te behet shtet, qe Shqiperia te dale si fenix nga nje sistem totalitar, qe shqipetaret e Mqedonis t*i fitojn te drejtat e tyre qytetare, tani vazhdojeni Ju, se keshtu ka bere rinia e SHBA,-ve, Anglis etj, shtete te cilat Rinia i ka sjell ne kete stad, kurse ju deshironi te ikni nga vendi i juaj e t*i gezoni ne te gatshem
    E sa per optimizem kush eshte popull ma optimist se shqipetaret, per fate te mire kjo nuk na mungon, e kemi me bollek...

  7. #107
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    nuk mendoj gje vetem shpresoj qe te jet nji vit i mbare per familien time cdo vit qe vjen....sa per 2009 deri tani me ka hecur shume mire dhe shpresoj te me heci akoma mire

  8. #108
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Postime
    6

    Exclamation mendim

    myslimanet thane degjuam dhe respektuam cifutet na than degjove mos degjofsh. presim te mira.................

  9. #109
    shume optimiste isha per kete vit! por tani nuk e di me se cfare te them se qe ne 21 janar te 2009 babi me la pergjithmone!!!!!!! ai qe momenti me i veshtire i jetes time kur per here te pare u ndjeva pesimiste! jeta eshte aq e bukur dhe me dhimbjet e saj!!!
    por prap jam shume pesimiste jo vetem per vitin 2009 por per gjithe jeten!
    optimizmi na ben qe ti shohim gjerat me ngjyra dhe jo bardhe e zi..........

  10. #110
    i/e regjistruar Maska e ari tonin
    Anëtarësuar
    25-11-2009
    Vendndodhja
    SHKODER
    Postime
    19
    Me Keto Dy Vite Qe Kalova Ska Mbetur Optimizem Kund Per Mua.

  11. #111
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anëtarësuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    Jam shume optimist !!

    ??
    Askush nuk ta bën atë që ta bën vetvetja !!

  12. #112
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-01-2010
    Postime
    6
    pershendetje. i uroj te gjithve gezuar. megjithate jam shume opiniste dhe e gezuar. por me mire ha makarona me kokakola se sa ha vitin e ri. parapelqej te dal me shoqet te ha pica

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Tema të Ngjashme

  1. Optimistë apo Pesimistë?
    Nga helene në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 28-02-2005, 14:03
  2. Berisha bën publike emrat e 38 intelektualëve nga shoqëria civile
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 22-02-2005, 12:33
  3. Fillojne bisedimet e paqes ne Qipro
    Nga Albo në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 20-02-2004, 00:05
  4. Sondazhi: Kosova dhe Hong Kongu vendet me optimiste
    Nga dodoni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-01-2004, 20:55

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •