Close

Rezultati i Sondazhit: Sa optimist jeni pr vitin e ri 2009?

Votues
246. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Shum optimist

  54 21.95%
 • Optimist

  125 50.81%
 • Pesimist

  28 11.38%
 • Shum pesimist

  13 5.28%
 • N vend numro

  26 10.57%
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 112
 1. #81
  i/e regjistruar Maska e Socio
  Antarsuar
  28-12-2008
  Postime
  84
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Ku !!! Sa optimisti ketu !!!  S'ka bre me shqiptare ! Ma t'forte se guri jane !
  'Freedom of conscience entails more dangers than authority and despotism'.

 2. #82
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-01-2009
  Postime
  345
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kam qene gjithmone TIP OPTIMIST, jam permomentin qe po flas dhe shpresoj qe do te jem i tille edhe ne te ardhmen...., nuk ja vlen te jesh PESIMIST dreqi ta haje, CFARE FITON ne fund te fundit? Asgje, vetem ankth, merzitje, depresion, paaftesi , plogeshti, dhe inferioritet nga ana e njerezve, NEVER SAY NEVER..., nerver GIVE UP, try to do your best, and tell the others that you are NUMBER ONE...

 3. #83
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-01-2009
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs down

  jam per shkollen

 4. #84
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-01-2008
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  2009 ka filluar pak si keq,me probleme te paparshikueshme.Nje nder keto probleme eshte edhe formimi i FSK,do te pyet dikush pse te jete problem?,kur ne mezi kemi pritur te formohet kjo force qe kosoves i duhet me shume se kurr.Vet menyra se si jane perzgjedhur njerezit aty, te bene te mendosh ,se aty po behet diqka e padrejt per disa djem ,qe kane dhene gjithqka per kete dite .E ata sot duhen te mbeten rrugeve, sepse si gjithmon ,ai qe ka te njohur dhe ka para duhet te dominoj.Kjo me bene te qmendem.Ndoshta dikush do te thote ka qene testi qe i ka provur keta njerez,por une ju them ,,JO,,nuk jane vlersuar sipas testit ,sepse testi ka qene shume i lehte dhe per nje njeri qe eshte specialist i mjeksis eshte e pa mundur qe te bie prej ati testi ,por ja qe ka rene.Per nje njeri me fakultet ka qene teste shume i lehte ,por ja qe nuk kane kaluar shume njerez te afte e ne anen tjeter kane kaluar njerez vetem me shkolle fillore.Por e di qe kane kaluar nje numer shume i vogel i njerezve te mire ,ata OK per qe kane mbetur shume djeme te mire jashte kjo me bene te mendoj ,,se ne kosove kjo mundesi ka mbetur, qe disa kriminel te paras te fitojne ,sepse pas kesaj nuk do te kene me qka te vjedhin nga njerezit.E ata djem qe jane shumica nga familjet me te nderuara ne kosove ,familje te deshmoreve ,jane djem qe kane luftuar per kete dite ,jane djem qe ,qe nente vite kane jetuar me nga 200 e ,por qe kane bere trajnime qe nente vite ,njerez qe ja kane kushtuar nente vite TMK-se ,sot rrezikojn te mbeten jashte.Me dhimsen ata qe ne gjak e kane uniformen e qe thone me mire te vdes se ta heq uniformen .Ne ata djem duhet te investohet e jo ti shkaterrojm ne kete menyre.Ndoshta e teprova pak,por kjo eshte ajo qe po me grryen shpirtin.

 5. #85
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-01-2009
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ne vitin 2009 une dhe familja ime nuk jemi optimist sepse nuk po shifet kurrefare perspektive

 6. #86
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-02-2009
  Vendndodhja
  gjirokaster
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  e si te jesh optimist kur pune nuk ka varferia ka haritur kulmin
  qe te jesh ne pune ose te mbash punen duhet te jesh patjeter
  antar i partis demokratike qe eshte ber me keq se partia komuniste dhe e ben ne kulm luften e klasave

 7. #87
  gentleman
  Antarsuar
  17-03-2006
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Duke patur parasysh te arthmen e afert , jam optimist pet te arthmen e larget .Shqiperia po ringrihet dhe shpresat janw se do te behet me e forte ekonomikisht , sigurisht qe dhe ne populli do behemi me te fort ekonomikisht .
  Njeriu ecen me shpresa per te arthmen , dhe kur dicka nuk shkon per momentin duhet patur besim te vetja se nje dit do te ja dalesh dhe do te behesh me mire se me pare.

 8. #88
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Antarsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  31
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Une jam optimiste ose shume pasi 2009 ka qene nje vite i mrekullueshem der tani, nuk qahem edhe per 2008ten ka qene vite i shkelqyer.

  Por 2009 eshte vite me special sepse une do te martohem.
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 9. #89
  i/e regjistruar Maska e Petro
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  Durres
  Mosha
  38
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Sic po me shkon, si kokrra e molles

 10. #90
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Duke pasur parasysh problemet ekonomike Globale dhe thellimin e vazhdueshem te krizes ekonomike mendoj qe ky vit do jete me i veshtire se vitet paraprake ne shume arsye por me kryesorja eshte ao Ekonomike
  Prandaj mund te theme se nuk jame aqe optimist per kete vite, shpresoje qe te nderroje ndonje gje per te mire sa i -perket krizes se madhe Ekonomike qe dita dites po kaplone cdo shtet dhe po merre permasa te krizes se madhe te viteve 1929-33 shpresojme te mos ndodhe kjo gje!!!

 11. #91
  i/e regjistruar Maska e japochios
  Antarsuar
  14-07-2008
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  nuk mund te jem optimist kur gjeja kryesore qe eshte puna shkon drejt zero .pa pune nuk ka te ardhme pa pune nuk mund ti krijosh kushtet nje familje eshume te tjera ky vit do jete shume i veshtire te kemi shnetin te tjerat ti a lejme kohes

 12. #92
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-02-2009
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Unhappy Sa Optimiste Jam Per 2009

  Nuk mund te them me saktesi si do jete viti 2009 per mua .
  Jam optimiste per vete dhe familjen time duke pare mundesite dhe aftesite qe ka cdo pjesetar i familjes.
  Do ta perjetojme krizen qe ka prekur ne te gjithe vendin,dhe mbare boten .
  Nuk besoj se ne shoqerine tone do te ndihet shume kjo krize,duke pasur parasysh qe vendi yne gjithmone ne krize ka qene .

 13. #93
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-11-2008
  Vendndodhja
  Postime
  597
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Kjo teme ka egzistuar ne vitin 2008

 14. #94
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-03-2009
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  optimist valla

 15. #95
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  skam pike optimizmit jam pa pune deri ne fund te mujit
  JO SEKS PARA MARTESE

 16. #96
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Antarsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  34
  Postime
  3,274
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  optimist....se dhe 2008 ka qene nje vit i mbarre per mua
  +PARA NJE MUAJI U BERA BABA DHE MENDOJ SE SI FILLIM S ESHTE KEQ KY VIT

 17. #97
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-03-2009
  Vendndodhja
  durres
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Wink

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Po hapim nj sondazh pr t matur sadopak pulsin e otimizmit t shqiptarve kudo q ata ndodhen n bot n kt fillim t vitit t ri 2009. Pyetja e sondazhit sht e thjesht:

  Sa optimist jeni n kt fillim Viti t Ri?
  A prisni q jeta juaj dhe familjes suaj t jet m e mir n 2009 se sa n 2008?
  Cilat jan disa prej problemeve kryesore n jetn tuaj q doni tu jepni zgjidhje n 2009?


  Si n do sondazh, secili prej jush ka t drejtn e vots dhe jeni t ftuar q t bni edhe nj postim n vazhdim se prse votuat ashtu si votuat dhe mund tu jepni prgjigje edhe pyetjeve t msiprme. Secili ka mendimin e tij, nuk sht nevoja t replikoni mendimin e njri-tjetrit.
  ishalla po na shtrohen kto rruget qe sapo kane nisur te shtrohen

 18. #98
  i/e regjistruar Maska e salihaj
  Antarsuar
  21-10-2008
  Vendndodhja
  N Pej
  Mosha
  73
  Postime
  997
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Nato Shqipria Dhe Adrenalina

  Data 04 PRILL 2009, ora 12. Pamjet e prfaqsuesve t Aleancs s NATO-s n televizion, ngacmuan syt dhe vesht e mij. Ato ngacmime prmes sistemit nervor, pikrisht prmes neuroneve, ngacmuan sensort e qendrs nervore pr t urdhruar qe t aktivizohet adrenalina. Pikrisht n orn 12 adrenalina shpejton qarkullimin e gjakut, Zemra fillon t rrah n pikn maksimale t saj, fytyra me kuqet. Hapa PC-n time. Gishti im tregues n dorn e djatht nga lart shtyp butonin e par t shkronjs (N) n tastaturn e shkronjave, ndrsa nga dy syt e mij rrjedhin dy pika lot pr t freskuar zjarrin e trupit tim q ma kaploi kjo vepr e madhe dhe shum madhshtore pr popullin shqiptar n trsi!!! JU UROI

  Ne shqiptart jemi msuar me pak! "Gur-gur bhet mur" Falnderoi t gjith qe ma n fund na shtuan optimizmin, edhe ashtu kem qen populli m optimit n bot.

 19. #99
  Jo reklama ne FSH. Maska e besmet123
  Antarsuar
  20-05-2007
  Vendndodhja
  VLORE
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Un Mendoj Se Dit Me Te Mira Do Kemi,dhe Jam Shum Optimist Per Kete,dit Te Keqe Pret Vetem Ai Qe Rri Duar Kryq,

 20. #100
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Antarsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  900
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga toni007 Lexo Postimin
  optimist....se dhe 2008 ka qene nje vit i mbarre per mua
  +PARA NJE MUAJI U BERA BABA DHE MENDOJ SE SI FILLIM S ESHTE KEQ KY VIT

  + Paske pse te jesh optimist se paske filluar nje jete te re ,urojme te kete jete te gjate sa malet

  Nuk jom optimiste sepse ky vite ka me qene edhe ma i veshtir .

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Optimist apo Pesimist?
  Nga helene n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-02-2005, 13:03
 2. Berisha bn publike emrat e 38 intelektualve nga shoqria civile
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 22-02-2005, 11:33
 3. Fillojne bisedimet e paqes ne Qipro
  Nga Albo n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-02-2004, 23:05
 4. Sondazhi: Kosova dhe Hong Kongu vendet me optimiste
  Nga dodoni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-01-2004, 19:55

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •