Close

Rezultati i Sondazhit: Sa optimist jeni për vitin e ri 2009?

Votues
246. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Shumë optimist

    54 21.95%
  • Optimist

    125 50.81%
  • Pesimist

    28 11.38%
  • Shumë pesimist

    13 5.28%
  • Në vend numëro

    26 10.57%
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 112
  1. #41
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Optimist! Gjithmone jam optimist, (perjashto ketu ndonje rast kur dihet perfundimi), dhe me kete fryme eci gjithmone perpara.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-07-2006
    Postime
    53

    shqiperia te hyje ne europe...

    pas 10 vjet sakrifice ne emigrazion,ku 4 femijet mbaruan universitete...deshiroj te kontriboj per mundesin e qarkullimit te lire te tyre ne europe e ne shqiperi..
    NE SE SHQIPERIA HYN NE EUROPE DO TE THOTE QE DHE NE MUND TE RIKTHEHEMI PJESERISHT ATY,APO HERE ATJE E HERE KETU..
    isha ne tiran dhe nga cduken gjerat eshte po i njejti avazz...
    SHQIPERIA PENG E MENTALITETEVE TE SHKUARA...nje popull qe vuan e denigron cdo dite..per faj te politikes teresisht te gabuar qysh ne 90...
    PSE KESHTU..?
    KTHIMI I PRONAVE ...
    PASTRIMI I FIGURAVE POLITIKE E PUBLIKE..
    VENIA E SHTETIT LIGJOR...
    LETRAT ME VLERE ...

    jane te domosdoshme per te hyre ne europe...
    vertet e duam vendin tone e se po endemi si jetim,ndryshe nga gjithe popujt e tjere..po si QYTETARE I DORES SE DYTE NE VENDIN TIM NUK DO TE DUROJA TE JETOJA..
    PRA NE JO VETEM DUHET TE PERBALLOJME PA PERKRAHJE EMIGRAZIONIN POR DUHET TE KONTRIBOJME PER KOMBIN TONE...pasi dhe jeta pa dinjitet kudo qofhs ka pak vlere...
    kush mendon keshu dhe te na drejtohet..programi yne per kombin shprehet ne urimin e vitit qe po jua ridergojme...
    GEZUAR FESTAT!

    VITI 2009 QOFTE I MBARE PER TE GJITHE SHQIPTARET KUDO QOFSHIN!

    LIRI KOSOVES!

    CAMEVE JU PRUFTE DREJTESINE!

    KOMBIT SHQIPTARE BASHKIM..QOFTE DHE VETEM SHPIRTEROR!

    QERSHORI PRUFTE BURRA SHTETI NE SHQIPERI!SHQIPERIA E KOSOVA NE EUROPE!

    KADARES CMIMIN NOBEL!

    presid.shoqates "SHQIPTARET NE ITALI"
    ing.F.Dauti

  3. #43
    aurellazi
    Anëtarësuar
    22-12-2008
    Vendndodhja
    greqi ishulli evia
    Postime
    6

    pershendetje

    viti 2009 shpresoj te jet i mir per te gjith sidomos per familjen time . ndersa per mua ky vit shpresoj te me bej me 1 te dashur te re se kam disa muaj qe me shqeteson fakti se skam te dashur. "te dashur te re ose te pajtohem me te dashuren qe kam se vazhdoj ta dua perseri. me leket dhe te tjerat 2008 me rezervoi disa dhe 2009 filloi mir. [arsueja par esht me e rendesishme per mua] ju pershendes te gjithve tung

  4. #44
    Happy Maska e milanistja_el
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
    Postime
    2,065
    Per jeten time personale jam shume optimiste per 2009!
    Friken, pasigurine, zhgenjimin, dobesine i lashe pas me 2008. Naten e nderrimit te viteve i kam bere vetes nje premtim: dua te rikthehem (dhe do ia dal mbane) ajo qe kam qene para 2008, nje njeri i qeshur, me deshira, me endrra dhe me vullnet te mire per te arritur gjerat qe dua. E di qe duhet pune, vullnet i forte, vendosmeri, por perderisa kam arritur ketu ku jam tani do te thote se i kam cilesite dhe mund te bej shume e shume me teper me jeten time, gjithmone duke respektuar veten time e te tjeret. Vajza naive qe vinte te tjeret para vetes nuk ekziston me, tashme gjerat duhet te jene reciproke ndryshe bye bye.

    Ps. Meqe ra fjala ju prezantoj me milanistja_el, ajo e verteta se sozia mori pushimet permanente
    Mos ua bej te tjereve ç'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-01-2009
    Postime
    10

    pyetje shum me vend

    si gjdo njeri tjeter edhe une i kam planet i mija per vitin 2009
    dhe besoj se edhe ky vit i ri do te jet i suksesshem si vitin e kaluar
    si per shtetin ton ashtu edhe per punet e mija
    do te te deshiroja qe ti permbush tri gjera ne kete vit
    nen1 rregullimin e nje lokali
    nen2nje vetur te tipit mercedes apo cdi 270
    dhe nen treshendetin ta kam njejt si ne vitin qe lam pas
    kaq kisha per 2009 pa politik te kuptohemi
    Ndryshuar për herë të fundit nga Manti : 06-01-2009 më 21:13 Arsyeja: disa shkronja

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-05-2008
    Postime
    52
    Shume optimiste..
    Edhe une ju uroj me gjithe shpirt tgjithve vitin e ri..!!!!!

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-03-2007
    Postime
    3

    Post sa optimist jeni per 2009?

    Per ta hapur kete shkrim kaq shpejt du qe ne radhe te par t'ju uroje te gjithe shqipetareve kudo qe ndodhen nje vite te mbushur me gezime,lumturi dhe harmoni.Per sa i perket temes qe keni zgjedhur per ne do te thoja se eshte shume e gjetur.Une si DEGRANDO them se nuk jam as optimis as shume otomist as ne ven numero,por jam nga ata qe kam besim ne vetevete dhe nuk do ja lija optimizmit qe te me pushtonte dhe aq shume.Kontrolli mbi veteveten e ben njeriun me te sigurt ne hapat qe ai do te hedhi..Perzemersishte ju uroje nje vite plot suksese dhe nje here dhe mire u shkruajcim.
    Ndryshuar për herë të fundit nga DEGRANDO : 07-01-2009 më 15:46 Arsyeja: sepse kisha disa gabime ne drejte shqiptim dhe drejteshkrim.

  8. #48
    shume....Te shpresoj te jete me i mire se 2008 edhe pse kte vit kam nevoje per ca me shume fat ..

  9. #49
    Comunicazione & Marketing Maska e Albmaster
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    REPUBBLICA ITALIANA
    Postime
    811
    Jam Optimist se kete vit mendoj se do jete dicka ndryshe per ne shqiptaret...

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e freluar
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    Korce
    Postime
    4
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Po hapim një sondazh për të matur sadopak pulsin e otimizmit të shqiptarëve kudo që ata ndodhen në botë në këtë fillim të vitit të ri 2009. Pyetja e sondazhit është e thjeshtë:

    Sa optimist jeni në këtë fillim Viti të Ri?
    A prisni që jeta juaj dhe familjes suaj të jetë më e mirë në 2009 se sa në 2008?
    Cilat janë disa prej problemeve kryesore në jetën tuaj që doni tu jepni zgjidhje në 2009?


    Si në çdo sondazh, secili prej jush ka të drejtën e votës dhe jeni të ftuar që të bëni edhe një postim në vazhdim se përse votuat ashtu siç votuat dhe mund tu jepni përgjigje edhe pyetjeve të mësipërme. Secili ka mendimin e tij, nuk është nevoja të replikoni mendimin e njëri-tjetrit.
    Me kete klase politike qe kemi eshte e veshtire per optimizem.
    Neqoftese politika nuk do arije te mendoje per popullin por vetem per ate bashkesi qe ben politiken ky vend nuk mund te ece perpara. A-ja e demokracise eshte qe prona te veje tek i zoti. C'eshte kjo politike qe tja marrim pronen te zotit dhe t'ja japim nje tjetri, me c'te drejte? Kjo eshte vjedhje, shkele e kushtetutes, gjeja me e shemtuar. Pra kur vete pushtetaret shkelin ligjin, c'mund te presesh?
    Gjithcka eshte e zymte, anarki, mafiozllek.

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e EDilo
    Anëtarësuar
    02-04-2007
    Postime
    405
    PER SA I PERKET VENDIT TONE, UNE NUK JAM SHUME OPTIMIST, SE KLASAT POLITIKE NE JANE PO ATO QE VENDOSI E VULOSI RAMIZI; E THEM KETE SE AKOMA VAZHDON TRAZICION, TRAZICION , VETEM TRAZICION......! VALLE SA DO VAZHDOJE KY I SHKRETE; VALLE KUR NE SHQIPERI DO DENOHET KRIMI DHE KRIMINELET; VALLE KUR NE SHQIPERI DREJTESIA NUK DO VRASE DREJTESINE? VALLE KUR PRONA DO VEJE TEK I ZOTI E SHQIPTARI TA NDJEJE VETEN SHQIPTAR NE VENDIN E TIJ?

  12. #52
    Besimtar Katolik Maska e altint71
    Anëtarësuar
    27-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    933

    Jam optimist

    Edhe pse seshte moment i mire per ekonomin jam optimist,gjithmone kam qen optimist dhe i inziatives.
    Edhe pse po kalojme momente jo fort te mira me kte krizen qendroj optimist e mar inziativen,kjo me ndihmon qe te punoj shum mire edhe kur te tjeren ikurajohen.
    Kam zgjedhur qe i ri nje profesion qe snjeh krizi,po ashtu kam asikuruar pronsin e qendrushme edhe per vite te veshtira e keshtu qe flej gjum i qete e bej qe te jetoj mire dhe ata qe me rrethojne.
    Mendoj gjithmone si te arrij te realizoj endren time edhe shum vite perpara filloj e krijoj kondizionin per ta vertetuar ate enderr,edhe me sakrific,por kur e kam e kam fituar e me sakrifc eshte akoma dhe me e bukur.
    Ju pershendes te gjithve

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e notari2
    Anëtarësuar
    16-12-2008
    Vendndodhja
    Shqiperi,Durres
    Postime
    2
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Po hapim një sondazh për të matur sadopak pulsin e otimizmit të shqiptarëve kudo që ata ndodhen në botë në këtë fillim të vitit të ri 2009. Pyetja e sondazhit është e thjeshtë:

    Sa optimist jeni në këtë fillim Viti të Ri?
    A prisni që jeta juaj dhe familjes suaj të jetë më e mirë në 2009 se sa në 2008?
    Cilat janë disa prej problemeve kryesore në jetën tuaj që doni tu jepni zgjidhje në 2009?


    Si në çdo sondazh, secili prej jush ka të drejtën e votës dhe jeni të ftuar që të bëni edhe një postim në vazhdim se përse votuat ashtu siç votuat dhe mund tu jepni përgjigje edhe pyetjeve të mësipërme. Secili ka mendimin e tij, nuk është nevoja të replikoni mendimin e njëri-tjetrit.
    Pesimist,pasi te gjitha gjasat tregojne per nje paralizim ,i cili ne fakt ka qene i paralajmeruar,por qe ne nje menyre ose nje tjeter tentohet te anashkalohet duke stimuluar here pas here ngjarje te ndryshme te natyres politike te cilat gjithmone terheqin vemendjen nga realiteti krizes se pergjithshme.

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-11-2007
    Postime
    3
    Pesimist per te vetmen arsye qe nuk po ka ndryshime ne menyren e punes se Qeverise , ku kerkohet te zbatohet ligji dhe vet Qeveria e shkel ligjin.

  15. #55
    CHEERFUL GIRL
    Anëtarësuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536
    qe te ecesh ne jete duhet te jesh pak optimist.
    Nuk duhet te humbasim optimizmin qe ne fillim te vitit... pastaj se si na ecen jeta ajo sdihet.
    Mund te jesh optimist por mund te dale e kunderta, gjithsesi me pak vullnet shpresoj qe gjithcka te shkoje mire.OPTIMISTE..............
    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

  16. #56
    Pershendetje te gjitheve.
    Une jam optimiste per 2009 ndonese do jete nje vit i veshtire, se kriza po ben te veten. Por une mendoj se "non piovera per sempre" keshtu qe pse jo,shume mire do na hec.
    Ju uroj te gjitheve shendet e te gjeni ushqim shpirteror.
    Tung se shpejti.

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e ardis
    Anëtarësuar
    12-02-2008
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    211
    shume optimist

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e firaku
    Anëtarësuar
    03-04-2008
    Vendndodhja
    Nen qiell
    Postime
    660
    Po qdo vite e me mire.

  19. #59
    Not Interested ! Maska e Marijuana85
    Anëtarësuar
    13-01-2007
    Vendndodhja
    Home for a while and soon back to U.K :)
    Postime
    683
    Jem optimiste, 2008 ishte vit i mire ne pergjethsi , edhe pse ka pasur momenta kur nuk e kam ndjer veten mire !! Them se jen keto momenta se te bejn te ecish para dhe se te bejn me te forte.
    Shpresoj se ky vit do te jete i mire sa i perket ana e studimeve dhe i punes (ouch ! edhe pse eshte krize) dhe te jete familja ime mire.
    Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-10-2008
    Postime
    5
    gezuar 2009 per gjithe anetaret e forumit dhe gjithe shqiptareve kudo ne bote . per 2009 jam shume optimist,shqiperia ne nato ,shqiperia aplikon per kndidate ne be, shqiperia faktor ne ballkan, shqiptaret levizin lirshem . ishulli

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Optimistë apo Pesimistë?
    Nga helene në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 28-02-2005, 14:03
  2. Berisha bën publike emrat e 38 intelektualëve nga shoqëria civile
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 22-02-2005, 12:33
  3. Fillojne bisedimet e paqes ne Qipro
    Nga Albo në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 20-02-2004, 00:05
  4. Sondazhi: Kosova dhe Hong Kongu vendet me optimiste
    Nga dodoni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-01-2004, 20:55

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •