Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 42
 1. #1
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Foto - Arkivė nga Kosova Lindore!

  Pershendetje antare dhe vizitore te F/SH,

  Kjo teme, do te permbaj nje numer fotografish te vjetra nga nga trevat me lindore shqiptare, te mbetura jashte 2 shteteve shqiptare. Intervali kohor qe keto foto jane marr, eshte dikund prej vitit 1940 deri ne vitet '90. Iniciativ te tille po marre un fillimisht, por gjithsesi pres edhe bashkpunimin e te tjereve, te sjellin diqka nga jeta e shqiptareve te Presheves, Medvegjes dhe Bujanocit nga koha e ish-Jugosllavis, dhe sundimit komunist.

  Shikim te kendshem...

  *Kolektivi i shkolles fillore "Zenel Hajdini" ne fshatin Tupalle te komunes se Medvegjes...21.05.1976

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sam1r : 27-12-2008 mė 18:22
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 2. #2
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  *Klasa e -VIII-, semi-maturantet shqiptare te shkolles fillore "Zenel Hajdini" ne Tupalle te Medvegjes...20.05.1976


  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 3. #3
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  *Qifti ideal i kohes...fshati Dediq i komunes se Medvegjes, me 1986!

  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 4. #4
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  *Nxenesit shqiptare te klases -II- ne shkollen fillore te fshatit Kapit, komuna e Medvegjes...16.06.1970

  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 5. #5
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  *Djemt dergoheshin per te perfunduar ushtrine ne ish-Jugosllavi qysh ne moshen 18 vjecare...viti i larget 1946

  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Zonja
  Anėtarėsuar
  27-12-2008
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mė gėzuen shum edhe kėto foto nga Kosova lindore Komuna e Medvegjes,
  Pse jam vet nga ato troje, i njofta plot deshiroj qė edhe unė ti dergoj disa
  foto te shkolles..


  Ju deshiroj punė tė mbar tė nderuarit lexus dhe shikus...

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e RinorZ
  Anėtarėsuar
  08-06-2008
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ja edhe disa foto nga une...


  Qyteti im, Presheva ne vitin 1939
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RinorZ : 28-12-2008 mė 09:28

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e RinorZ
  Anėtarėsuar
  08-06-2008
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nje paralagje e Presheves, viti nuk dihet, por duhet te jete mbas LDB...


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 28-12-2008 mė 11:09 Arsyeja: Dimencionet e fotos "800X600"

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e RinorZ
  Anėtarėsuar
  08-06-2008
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ndertesa e vjeter e KK te Presheves...

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Zonja
  Anėtarėsuar
  27-12-2008
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  KL.e -I- me msusin Hasan nė Svircė. Vjeshta 1969

  Foto nga vendi me Boorė  KL.e -I- me msusin Hasan nė Svircė. Vjeshta 1969

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 28-12-2008 mė 11:11 Arsyeja: Dimencionet e fotos "800X600"

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e RinorZ
  Anėtarėsuar
  08-06-2008
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Rruga Marshall Tito, apo rruga qe te shpie drejt qendres se qytetit, viti 1978...

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e RinorZ
  Anėtarėsuar
  08-06-2008
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sic shihet ne te djathte, eshte i vendosur flamuri Kuq e zi, por me ylle...
  Fotoja eshte e realizuar, 2 vite para Demostratave studentore te '81, ne Prishtine...

 13. #13
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Faleminderit RinorZ, shpresoj qe edhe te tjeret te sjellin diqka nga e kaluara..

  Pershendetje,
  sam1r
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e RinorZ
  Anėtarėsuar
  08-06-2008
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Nje tjeter foto e qytetit time, por kesaj here nga larte...
  Viti i kesaj foto nuk dihet, por besohet te jete mbas '80.

 15. #15
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zonja Lexo Postimin
  Mė gėzuen shum edhe kėto foto nga Kosova lindore Komuna e Medvegjes,
  Pse jam vet nga ato troje, i njofta plot deshiroj qė edhe unė ti dergoj disa
  foto te shkolles..


  Ju deshiroj punė tė mbar tė nderuarit lexus dhe shikus...
  Je e mireseardhur Zonja..
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e RinorZ
  Anėtarėsuar
  08-06-2008
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sps Samir...
  Shpresoje qe kesaj jave kur te iki per Presheve, te i skanoj edhe ca tjera nga familja ime...

  Deri atehere...Gjthe te mirat!!!

  Rinori, Tetove.

 17. #17
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  *Nje foto e rralle, ku paraqiten krushqit duke marre nuse me qerre. Darsma zhvillohet ne fshatin Tupalle, derisa nusja vjen nga fshati tjeter, Vllasa, komuna e Medvegjes...dikund rreth vitit 1971-72

  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Zonja
  Anėtarėsuar
  27-12-2008
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Foto e vitit 1970 - Babaj nga ana e majt me Migjen

  Foto e vitit 1970 - Babaj nga ana e majt me Migjen
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zonja : 29-12-2008 mė 05:33 Arsyeja: e zmadhova Foton

 19. #19
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  *Ishin kohe te veshtira per shqiptaret ato.fshati Tupalle, komuna e Medvegjes...dikund rreth vitit 1968

  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 20. #20
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  *Nje biciklete e tille ishte luksi i kohes per femijet shqiptare...rreth vitit 1969

  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kombin shqiptar 7 milionėsh nė Ballkan e kanė mbuluar retė e zeza
  Nga Davius nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
 2. Dardani apo Kosovė
  Nga Statovci nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 166
  Postimi i Fundit: 07-06-2009, 03:45
 3. Kosova: unjust politics
  Nga bqato nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-10-2006, 08:07
 4. Kosova Lindore nuk duhet tė harrohet dhe as tė sakrifikohet
  Nga iliria e para nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-11-2005, 07:21
 5. Platform For The Resolution Of The Albanian National Question
  Nga saimiri-uk nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2003, 14:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •