Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 46
  1. #1
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
    Postime
    1,015

    Sofra Gramshiote

    Do Doja Me Kete Tem Te Re Te Shoh Se A Kam Patriota Nga Qyteti Im Ne Forum????

    Dhe Tju Ftoj Te Gjithve Ju Anetaret E Forumit Te Vizitonit Gramshin E Bukur E Modest .

    Gramshi Eshte Nje Qytet I Vogel Po E Ka Zemren Shum Te Madhe Mikpritja Eshte Gjeja Me E Vyer Ne Kulturen Ton Gramshiote .

    Nga Djepi I Gramshit Zakonisht Dalin Burra Te Mencur E Me Bese Dhe Eshte Nga Qytetet Qe Ka Femrat Me Te Bukura Ne Shqiperi Kush Ka Qen Ne Gramsh Besoj Se E Ka Kuptuar Kete

    Tani Qe Do Behen Dhe Hidrocentralet Ne Kaskaden E Devollit Gramshi Pa Dyshim Ne Te Ardhemen E Afert Do Te Kthehet Nga Nje Qytet Pa Prespektiv Qe Eshte Sot Ne Nje Vend Me Potenciale Te Medha Turistike

    Dhe Do Te Vecoja Ketu Bjeshket Ose Malet E Lenies Per Gjueti,malin E Tomorrit Per Ski ,liqenet Me Uje Te Paster Per Banjo E Peshkim Gjate Veres Dhe Rakia E Mire Qe Shoqerohet Me Mishin Bio Ne Hell.

    Plus Kalan Pellazge Ne Irmanj Dhe Lumin Mahnites E Me Uje Te Ftoht Si Akull Qe Buron Nga Tomorri Dhe Pikerisht Ky Lum Ka Dhe Ujvara Mahn Itese;

    Gramshi Ndahet Ne Tre Krahina Ato Jan;suli,tomorric Dhe Verca
    Une Vete I Perakas Krahines Se Sulit Dhe Jam Shume Krenar Per Vete Faktin Se Popullata E Krahines Se Sulit Jan Vete Pasardhsit E Sulioteve Te Famshem:

    Nese Keni Deshir Vizitoheni Gramshin Si Ne Dimer Ashtu Dhe Ne Vere Nuk Do Zhgenjeheni Thjeshte Zbuloni Natyren E Virgjer;

  2. #2
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
    Postime
    1,015
    me duket se nuk paskam patriota ketu po ska gje se kam shum patritoa ne forum te gjithe shqipo jane pervec disave qe jam ne dyshim;;;;;;;;;;;;;;

  3. #3
    ILIR NĖ GEN Maska e flory80
    Anėtarėsuar
    03-12-2006
    Vendndodhja
    Buzė Vjosės Kaltėroshe
    Postime
    1,531
    Suliot!
    Urime pėr temėn!
    Tė pėrshėndes ty dhe gjithė Gramshjotėt e tjerė kudo ku janė!
    Njė pyetje paksa personale. Ēfar domethėnie ka nickname yt?
    EH I ZIU NJERI, GĖLLTIT DIKU NJE LUGĖ ĒORBĖ TĖ PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PĖR GJITHĖ JETĖN!

  4. #4
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
    Postime
    1,015

    Cool

    Citim Postuar mė parė nga flory80 Lexo Postimin
    Suliot!
    Urime pėr temėn!
    Tė pėrshėndes ty dhe gjithė Gramshjotėt e tjerė kudo ku janė!
    Njė pyetje paksa personale. Ēfar domethėnie ka nickname yt?
    Flm per respektin, dhe me fal se nuk e kisha ven re qe kishe shkruajtur ne kete tem, se u be koh qe nuk e kisha kontrolluar.

    Ather sa per(nickname)po te kesh lexuar shkrimin hapes se temes, do e kishe kuptuar besoj, po nejse po e shpjegoj perseri;Une jam me origjine nga krahina e Sulit ose Suloves sic njihet sot, dhe te paret tan kan ardhur aty mbas shkaterrimit te Sulit te famshem,dmth para nja 200 vjete po themi me afersi.Kjo eshte dhe arsyeja pse ja vun emrin SUL qe do te thote sulem=nuk nenshtrohem.Pra nickname im eshte vete origjina ime dmth une jam SULIOTI NGA SULI.

    Te pershendes Flory dhe uroj tja kalosh sa me mire.

  5. #5
    Mirė se ju gjeta o suliotė.
    Besoj edhe Marko Boēari do tė ketė kaluar andej pari, nėpėr krahina tė Gramisht/Sulit/.
    Do tė ketė vend kėtu edhe pėr drenicakė, o suliot vėllai?

    Pėrshėndetje,
    Adem Gashi
    Drenicė-Danimarkė
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  6. #6
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
    Postime
    1,015
    Citim Postuar mė parė nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    Mirė se ju gjeta o suliotė.
    Besoj edhe Marko Boēari do tė ketė kaluar andej pari, nėpėr krahina tė Gramisht/Sulit/.
    Do tė ketė vend kėtu edhe pėr drenicakė, o suliot vėllai?

    Pėrshėndetje,
    Adem Gashi
    Drenicė-Danimarkė
    Flm per respektin, mire se erdhe ne sofren ton, e them sofren ton se eshte njesoj si ne GRAMSH apo ne DRENIC,nje gjuhe nje komb eshte.

    MARKO BOCI (BOCARI) vete nuk ja arriti ti shkelte keto ane, po pasardheist e tij,se ai u vra ne SULIN e vjeter,kurse ky i riu ne Gramsh u formua nga pasardhesit e MARKOS.

  7. #7
    maraklije Maska e bombona
    Anėtarėsuar
    09-02-2009
    Vendndodhja
    ne shkoder,ne shtepin time
    Postime
    4,714
    pershendetje suliot urime per temen!nuk e ke shokun tend ketu ne sofer(astritin)?sa keq mendoja se do ishte ketu po nuk e gjeta,nejse.sa e bukur te shfaqet gramshi ne mendje nga pershkrimi yt,te le deshiren e madhe per ta vizituar,gje qe do e bej patjeter ne nje te ardhme te afert..
    te pershendes dhe suksese
    meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

  8. #8
    Astrit Kosturi Maska e Astrit Kosturi
    Anėtarėsuar
    03-03-2009
    Vendndodhja
    Gramsh, Qarku Elbasan
    Postime
    514
    Citim Postuar mė parė nga bombona Lexo Postimin
    pershendetje suliot urime per temen!nuk e ke shokun tend ketu ne sofer(astritin)?sa keq mendoja se do ishte ketu po nuk e gjeta,nejse.sa e bukur te shfaqet gramshi ne mendje nga pershkrimi yt,te le deshiren e madhe per ta vizituar,gje qe do e bej patjeter ne nje te ardhme te afert..
    te pershendes dhe suksese


    Me falni, qe u vonova, po me arsye ......
    Edhe une jam gramshiot, nga nje krahine tjeter miqesore me ate te Sulit. Nga Verēa, pikerisht nga Shenepremte. Siē e tha i nderuari Sulioti, kjo sofer ka qene e madhe ne te gjitha kohrat dhe eshte e madhe edhe per miqte e ketij forumi.
    Me lejen e te zotit te temes, propozoj te jeni te gjithe te ftuar ne mikpritjen time, ne qytetin e Gramshit. Te gjithe ata qe do behen antare te kesaj sofre bujare. Nga virtuale le te jemi dhe reale, se me mire do te jete.
    Respekt e dashuri per te gjithe! www.astritkosturi.com
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Astrit Kosturi : 30-04-2009 mė 12:50

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Pershendetje sofra e Gramshit. Nje gje me ka bere shume pershtypje qe vajzat Gramshi i ka vertet te bukura.
    Ju uroj nje dite sa me te mbare te gjitheve!
    Feelings change - memories don't.

  10. #10
    maraklije Maska e bombona
    Anėtarėsuar
    09-02-2009
    Vendndodhja
    ne shkoder,ne shtepin time
    Postime
    4,714
    pershendtetje astrit!
    duhej te vija un qe te terhiqja kemben zvarre per ty?ahahahah
    si gjithmon mikprites dhe i dashur per te gjith.e di se qme kujtoi vendlindja jote?-me kujtoi nje liber te jakov xoxes''lumi i vdekur'' nuk e di ne e ke lexuar po ngjarja ne ate liber zhvillohet ne ate vend dhe ne shenepremte.
    te pershendes
    meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

  11. #11
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
    Postime
    1,015
    Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
    Pershendetje sofra e Gramshit. Nje gje me ka bere shume pershtypje qe vajzat Gramshi i ka vertet te bukura.
    Ju uroj nje dite sa me te mbare te gjitheve!
    Dea mir se erdhe ne mesin ton. kam harruar te them se keto vajzat e bukura te Gramshit nje dite behen nena, dhe lindin gjithashtu dhe djem shum te bukur.Ne gramshiotet jemi rrace e pandotur shume nga cunami turk,kjo me ben te ndihem me shume krenar per origjinen time.

  12. #12
    =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
    Anėtarėsuar
    02-03-2009
    Vendndodhja
    Ne vendin e Shqiponjave
    Postime
    3,266
    pershendetje te gjithve ......
    kame kujtime te bukura nga gramshi eshe se vete jeme nga vlora por disa miqte e mi me kane ftuar per nje funde jave pare 2-3 vjetesh dhe ngela shume i kenaqur !!!!!
    shume mikeprites jeni "respekte"
    Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

  13. #13
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
    Postime
    1,015
    Bombona mire se erdhe midis nesh.Astrit flm per fjalet e mira dhe mbeshtetjen tende, nese me lejon do ta kisha per nder, qe miqte tan qe vizitojn kete sofer, pritjen tia beje ti, se te takon per vete faktin se ti jeton aty,ne qytetin ton te dashur, une po ashtu e dua shume Gramshin, por emigrimi nuk me lejon per momentin, por nje dite, eshte e sigurte qe do jetoj aty, me te mirat e te keqiat e ketij truall.Ju pershendes te gjithve.

  14. #14
    Astrit Kosturi Maska e Astrit Kosturi
    Anėtarėsuar
    03-03-2009
    Vendndodhja
    Gramsh, Qarku Elbasan
    Postime
    514
    Citim Postuar mė parė nga sulioti Lexo Postimin
    Bombona mire se erdhe midis nesh.Astrit flm per fjalet e mira dhe mbeshtetjen tende, nese me lejon do ta kisha per nder, qe miqte tan qe vizitojn kete sofer, pritjen tia beje ti, se te takon per vete faktin se ti jeton aty,ne qytetin ton te dashur, une po ashtu e dua shume Gramshin, por emigrimi nuk me lejon per momentin, por nje dite, eshte e sigurte qe do jetoj aty, me te mirat e te keqiat e ketij truall.Ju pershendes te gjithve.

    E kam thene edhe me larte dhe prisja leje nga ti sepse je inisiatori. Si gjithe shqiptaret, por veēanerisht ne gramshiotet shquhemi edhe per bujari.
    Prandaj kete, une dua ta konkretizoj me miqte qe do mblidhen rreth kesaj sofre.
    Dhe po ketu do te komunikojme, se si do te organizohemi. Fjala eshte per ne Gramsh, dhe do jete gje e veēante edhe per miqte. Nuk te zhgenjej i dashur Suliot!

  15. #15
    maraklije Maska e bombona
    Anėtarėsuar
    09-02-2009
    Vendndodhja
    ne shkoder,ne shtepin time
    Postime
    4,714
    pershendetje ju kam sjedh nje tuf lule per tiu treguar se erdhi pranvera ahahhaaha
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

  16. #16
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
    Postime
    1,015
    Citim Postuar mė parė nga bombona Lexo Postimin
    pershendetje ju kam sjedh nje tuf lule per tiu treguar se erdhi pranvera ahahhaaha
    Ejjj sa e kendshme kjo vajz,ke bere mire se i jep pak ngjyre sofres ton.Te pereshendes Bombona,dhe mire se erdhe pranver, ne sofren ton.

  17. #17
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
    Postime
    1,015

    Cool

    Citim Postuar mė parė nga toni007 Lexo Postimin
    pershendetje te gjithve ......
    kame kujtime te bukura nga gramshi eshe se vete jeme nga vlora por disa miqte e mi me kane ftuar per nje funde jave pare 2-3 vjetesh dhe ngela shume i kenaqur !!!!!
    shume mikeprites jeni "respekte"
    Flm per respektin Toni 007, je gjithmon i mirpritur,ketu ne sofren ton.Uroj qe ta vizitosh serish Gramshin, se keshtu e do miqesia dhe shoqeria, ne vijm ne vlore per detin,peshkun dhe frutat e detit, ju ne Gramsh per malin e Tomorrit,per gjueti ne natyren e virgjer se Lenies, dhe per mishin bio qe mban ere trendeline.Vizat reciproke perbrenda Shqiperis son te bukur, jan nje strategji e mire per nje zhvillim te njejte mbare kombtar, ne te gjitha skajet e vendit ton

  18. #18
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
    Postime
    1,015

    Cool

    Citim Postuar mė parė nga Astrit Kosturi Lexo Postimin
    E kam thene edhe me larte dhe prisja leje nga ti sepse je inisiatori. Si gjithe shqiptaret, por veēanerisht ne gramshiotet shquhemi edhe per bujari.
    Prandaj kete, une dua ta konkretizoj me miqte qe do mblidhen rreth kesaj sofre.
    Dhe po ketu do te komunikojme, se si do te organizohemi. Fjala eshte per ne Gramsh, dhe do jete gje e veēante edhe per miqte. Nuk te zhgenjej i dashur Suliot!
    Miku im Astrit, ma do mendja se do te kesh qen shume i ngarkuar me pune, keshtu qe e shikova te arsyeshme tju pergjigjem ketyre miqve qe na erdhen ne sofren ton.Te pershendes miku im.

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    po si ini o gramshi..

    jeni shumė ketejza mo?

    kush na flet pak per natyren e per qytetin e per lumin..

    ne se kini foto mir do beni..

    kur te dal ne pension ne gramsh do vete te banoj..
    kafe muhabet te klubi e grepin fiu e do peshkoj..

    pat thene poeti.. nazmi lila..

    suliot .. nashi e pashe qe paske shkruar.. per gramshin .. marshallah..

    te lumte..

  20. #20
    Astrit Kosturi Maska e Astrit Kosturi
    Anėtarėsuar
    03-03-2009
    Vendndodhja
    Gramsh, Qarku Elbasan
    Postime
    514
    Pershendetje, per miqte qe i jane bashkuar sofres gramshiote dhe te gjithe ata qe do te vijne!
    Ju pershendes, me fyejt e Gramshit dhe kenge polifonike!

    http://www.trendyvideos.com/tvid_Aox...shpages_1.html


    http://www.trendyvideos.com/tvid_W6o...shpages_1.html
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Astrit Kosturi : 11-05-2009 mė 02:27

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •