Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 29
  1. #1
    BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
    Anëtarësuar
    24-04-2007
    Vendndodhja
    Auckland, New Zealand
    Postime
    1,560

    U tha nxënësve se Babagjyshi nuk ekziston, pushohet mësuesja

    Gjatë një diskutimi me fëmijët, ajo u ka thënë atyre se dhuratat që i gjejnë poshtë pemës nuk janë sjellë nga babagjyshi, pasi ky personazh nuk ekziston.


    Babagjyshi i Vitit të Ri, ai burri me pak bark dhe me mjekër të bardhë që shpërndan dhurat, mbi slitën që e tërheqin drerët eksiston. Dhe mjerë kush e vë në dyshim. Të mohosh ekzistencën e tij, në fakt në disa vende europiane mund të të kushtojë shtrenjtë, aq sa mund të humbasësh edhe vendin e punës. Kjo i ka ndodhur një mësueseje në një shkollë fillore angleze.

    Gjatë një diskutimi me fëmijët, ajo u ka thënë atyre se dhuratat që i gjejnë poshtë pemës nuk janë sjellë nga babagjyshi, pasi ky personazh nuk ekziston. Nxënësit, të tronditur nga deklarata ua kanë thënë këtë prindërve të tyre. pas kësaj, kanë qenë prindërit që janë ankuar tek drejtoresha e shkollës.

    Mësuesja u thirr me urgjencë në drejtori dhe më pas iu komunikua vendimi për pushim nga puna. Ndërkohë që puna me fëmijët u zgjidh shpejt e shpejt. Një mësues tjetër u tha atyre që mësuesja e parë ishte gabuar, kurseprindërve iu shkrua një letër ndjese, firmmosur nga vetë drejtoresha e shkollës. Vetëm kështu, shumë fëmijë nisën të shkruanin letra e tyre me kërkesa drejtuar plakut të Vitit të Ri.
    Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

  2. #2
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    ca budallalliku me e pushu nga puna e per ca hajde hajde
    po mbase ashtu i kan ligjet andej
    hahahahahahahaha
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  3. #3
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Sh. mire ia kane bere, fundja ka cenuar botekuptimin e femijes.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  4. #4
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    Si kuptoj vertete keta njerez! Une jo qe do e kisha pushuar, por pa i dhene nje pune si ndihmese e babagjushit per nja dy-tre vjete s'do e kisha pranuar prape prane femijet. C'te keqe ka te besosh ne nje figure kaq te dashur atesore? Ne shqiptaret s'jemi rritur shume me keto mite ne fakt, por une personalisht kur kam qene e vogel besoja tek Piter Pani. Sa e sa nete ne vere kam lene dritaret hapur me shpresen se djaloshi i veshur me te gjelberta do te me zgjonte dhe mua per te shkuar ne ishullin e Kurrkundit. E imagjinoj sa e merzitur do te isha sikur ndonje i rritur te ma prishte fantazine. Me c'te drejte ajo deficentja ka prishur endrrat e femijeve? Vertete shume e keqe dhe e pandjeshme...nuk e kuptoj nevojen per te merzitur nje tufe femijesh.
    Homo sum; humani nil a me alienum puto.

  5. #5
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Njeher prifti, tani mesuesja.. Skan pune tjeter kta?
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  6. #6
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga Inteligjentja Lexo Postimin
    Si kuptoj vertete keta njerez! Une jo qe do e kisha pushuar, por pa i dhene nje pune si ndihmese e babagjushit per nja dy-tre vjete s'do e kisha pranuar prape prane femijet. C'te keqe ka te besosh ne nje figure kaq te dashur atesore? Ne shqiptaret s'jemi rritur shume me keto mite ne fakt, por une personalisht kur kam qene e vogel besoja tek Piter Pani. Sa e sa nete ne vere kam lene dritaret hapur me shpresen se djaloshi i veshur me te gjelberta do te me zgjonte dhe mua per te shkuar ne ishullin e Kurrkundit. E imagjinoj sa e merzitur do te isha sikur ndonje i rritur te ma prishte fantazine. Me c'te drejte ajo deficentja ka prishur endrrat e femijeve? Vertete shume e keqe dhe e pandjeshme...nuk e kuptoj nevojen per te merzitur nje tufe femijesh.
    Pse Sipas teje do te kishte te drejt Mesuesi nese do Genjente Femijet se Dhuratat jan nga Babadimri dhe jo nga Prinderit e tij.

    Nese ti nuk i kupton keta Njerez ,ateher fillo te mendosh se edhe ty tash nuk po mundet te te kupton dikushi.

    "Genjeshtra eshte Genjeshter ,ajo Peshqesh nuk behet "
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  7. #7
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Pse Sipas teje do te kishte te drejt Mesuesi nese do Genjente Femijet se Dhuratat jan nga Babadimri dhe jo nga Prinderit e tij.
    Ik o budalla... Femijet mezi presin te vije viti ri qe te enderrojne, edhe juve jua prishni edhe ato endrra qe kane (gjasme po tregoni te verteten) ik re vrisni veten, kuaj!
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  8. #8
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student Lexo Postimin
    Pse Sipas teje do te kishte te drejt Mesuesi nese do Genjente Femijet se Dhuratat jan nga Babadimri dhe jo nga Prinderit e tij.

    Nese ti nuk i kupton keta Njerez ,ateher fillo te mendosh se edhe ty tash nuk po mundet te te kupton dikushi.

    "Genjeshtra eshte Genjeshter ,ajo Peshqesh nuk behet "
    Lali, ti thuaji femijeve te tu qe po vdiqen do kene femra te virgjera qe i presin me rrush nder duar dhe buzeqeshje ne buze, si do te vinte ty sikur dikush te thoshte qe s'ka virgjeresha ne parajse? C'te keqe ka babagjyshi i vitit te Ri? Vlerat qe ai percjell jane ku e ku me shume edukative se sa shume te tjera qe ka verdalle neper bote.
    Homo sum; humani nil a me alienum puto.

  9. #9
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Lali, ti thuaji femijeve te tu qe po vdiqen do kene femra te virgjera qe i presin me rrush nder duar dhe buzeqeshje ne buze, si do te vinte ty sikur dikush te thoshte qe s'ka virgjeresha ne parajse?
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  10. #10
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    Babagjyshi eshte viktima e fundit e sulmit te mirepiketuar nga qarqe te erreta antikristianokombetarovarikarointernacionalistohom oseksualoislamistofetarosekularonefelimelohimiste. .. Dhe ky eshte vetem fillimi: mos u cuditni nqs neser pasneser degjoni qe Borebardha bente orgjira me 7 xhuxhat.. asht faza e II e planit

  11. #11
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    ----------------------------
    Ndryshuar për herë të fundit nga land : 26-12-2008 më 12:46
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-11-2007
    Postime
    5
    po shum mir ka vepru mesusja, se nuk duhet mi msu me rrena, me mire eshte mi tregu te verteten.

  13. #13
    Amanaska Maska e Intense-girl
    Anëtarësuar
    26-09-2008
    Vendndodhja
    encouraging compassion
    Postime
    92
    Citim Postuar më parë nga Clauss Lexo Postimin
    Babagjyshi eshte viktima e fundit e sulmit te mirepiketuar nga qarqe te erreta antikristianokombetarovarikarointernacionalistohom oseksualoislamistofetarosekularonefelimelohimiste. .. Dhe ky eshte vetem fillimi: mos u cuditni nqs neser pasneser degjoni qe Borebardha bente orgjira me 7 xhuxhat.. asht faza e II e planit
    Hahahahahahhaha,kam bere nja 4 prova per te shqiptuar ate fjalen tende,por qenka e pamundur loool

  14. #14
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    Citim Postuar më parë nga Clauss Lexo Postimin
    Babagjyshi eshte viktima e fundit e sulmit te mirepiketuar nga qarqe te erreta antikristianokombetarovarikarointernacionalistohom oseksualoislamistofetarosekularonefelimelohimiste. .. Dhe ky eshte vetem fillimi: mos u cuditni nqs neser pasneser degjoni qe Borebardha bente orgjira me 7 xhuxhat.. asht faza e II e planit
    ate nefelimelohimiste se kapa se c'eshte. lol Kush jane keto qarqet e erreta dhe pse babagjyshi eshte viktima e fundit kur pritet qe borebardha te beje orgjira?
    Homo sum; humani nil a me alienum puto.

  15. #15
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Kush tha se babagjyshi nuk egziston?!!!
    Ai eshte i vertete!Une i kerkova te sillte nje tank prej lodre dhe ai me premtoi se do te ma sjelle naten e nderrimit te viteve,ai me ka sjelle lodra edhe here te tjera...

    Clauss,kush te tha ty se borbardha dhe shtate xhuxhat jane antaresuar ne levizjen "mjaft"?
    Mos i pergojo njerezit se nuk eshte gje e mire!

  16. #16
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Ncncncnc...
    Te kushon shtrejte e verteta oj zysheee
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  17. #17
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku Lexo Postimin
    Kush tha se babagjyshi nuk egziston?!!!
    Ai eshte i vertete!Une i kerkova te sillte nje tank prej lodre dhe ai me premtoi se do te ma sjelle naten e nderrimit te viteve,ai me ka sjelle lodra edhe here te tjera...
    Por jo te gjitheve u ka plotesuar deshira. Me poshte, do mund te lexosh letren e nje vogelushi te zhgenjyer. Eshte ne Anglisht, dhe per hir te origjinalitetit nuk e perkthej dot ne shqip.

    Dear Santa,

    You must be surprised that I'm writing to you today, the 26th of December.

    Well, I would very much like to clear up certain things that have occured since the beginning of the month, when, filled with illusion, I wrote you my letter.
    I asked for a bicycle, an electrical train set, a pair of roller blades, and a football uniform.
    I destroyed my brain studying the whole year. Not only was I the first in my class, but I had the best grades in the whole school.
    I'm not going to lie to you, there was no one in my entire neighborhood that behaved better than me, with my parents, my brothers, my friends, and with my neighbors.
    I would go on errands, and even help the elderly cross the street. There was virtually nothing within reach that I would not do for humanity.
    What balls you have leaving me a fucking yoyo, a lame whistle and a pair of ugly socks. What the f*u*c*k* were you thinking, you fat prick, that you've taken me for a sucker the whole fucking year to come out with some shit like this under the tree.
    As if you hadn't fucked me enough, you gave that little quiff across the street so many toys that he can't even walk into his house.
    Don't let me see you trying to fit your big fat ass down my chimney next year. I'll f*u*c*k* you up. I'll throw rocks at those stupid reindeer and scare them away so you'll have to walk back to the fucking North Pole, just like what I have to do now since you didn't get me that fucking bike.
    F*U*C*K* YOU SANTA.
    Next year you'll find out how bad I can be, you fat COCKSUCKER.

    Sincerely,
    Little Johnny
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  18. #18
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Sa dore te piste paska ky xhoni i vogel!

    Duhet ta mirekuptojme babagjyshin e shkrete sepse ka gjithe ato dhurata per te shperndare dhe ka raste qe nuk i del koha,pastaj po ta kesh babin drogaxhi babagjyshi nuk te vjen ne shtepi se ka hall se i shpohen kembet nga shiringat,ose po ta kesh shtepine pa oxhak,ai prape nuk vjen se nuk eshte tip qe thyen dritaret apo qe shqyen bravat per tu futur ne shtepi..)

  19. #19
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    ky po qe ka humor
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  20. #20
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar më parë nga Inteligjentja Lexo Postimin
    Ne shqiptaret s'jemi rritur shume me keto mite ne fakt, por une personalisht kur kam qene e vogel besoja tek Piter Pani. Sa e sa nete ne vere kam lene dritaret hapur me shpresen se djaloshi i veshur me te gjelberta do te me zgjonte dhe mua per te shkuar ne ishullin e Kurrkundit.
    Tani ti e kupton dhe vete shpresoj/besoj qe Peter Pan s'ka te njejtin funksion me Plakun e Vitit te Ri, apo jo?! Shpresoj qe po sdq!
    Kam vetem nje limit: qiellin!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Te lumt pushka oj Zalire..
    Nga Brari në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 27-06-2005, 00:55
  2. Sondazhi: 60 % e adoleshenteve, ekseperienca e pare si homoseksuale
    Nga Xhuxhumaku në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 06-06-2005, 18:01

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •