Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 23
 1. #1
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,596
  Faleminderit
  35
  58 falenderime nė 55 postime

  Urime te perzemerta!

  Sot, nė qytetin e Davidit ju lindi Shėlbuesi ‑ Krishti Zot! (Lk 2, 11)

  Lavdi Hyjit nė mė tė lartin qiell e paqe mbi tokė njerėzve, qė i ka pėr zemėr!” (Lk 2, 14)
  Gėzuar dhe pėr shumė mot Krishtlindja!


  ZOTI ME NE
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga toni77_toni : 21-12-2009 mė 14:47
  Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Anėtarėsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,554
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Uroj te gjithe besimtareve te krishter festen e krishtlindjeve.

 3. #3
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  55
  Postime
  1,803
  Faleminderit
  372
  43 falenderime nė 32 postime
  Urime Krishtlindjen toni77 toni dhe te gjithe atyre qe e festojne .
  Dashuria ,paqa dhe miresia pushtofshin zemrat tuaja si ne festa ashtu edhe ne cdo dite te jetes suaj.

  me nderime,
  bili99
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 4. #4
  Not Interested ! Maska e Marijuana85
  Anėtarėsuar
  13-01-2007
  Vendndodhja
  Home for a while and soon back to U.K :)
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Urime Krishtlindjet ! Uroj te ja kaloni sa me mire dhe se do te jete dhe me mire ne mot. Ju ndihmoft Krishti dhe te ju sjell paqe dhe lumturi.
  Ju ruajt Zoti ju dhe ata se i keni ne zemer
  Marijuana85
  Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

 5. #5
  ***
  Anėtarėsuar
  03-07-2008
  Postime
  846
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Urime te perzemerta per te gjithe besimtaret e Krishtere te Shqiperise, por jo vetem per te Kirshteret por per kedo qe beson tek Zoti dhe tek vlerat morale te njeriut. Kjo dite simbolizon ringjalljen e shpreses per drejtesi, ringjalljen e shpreses per paqe, mirkuptim dhe tolerance, ēka misherohet ne menyre te perkryer tek Krishti. Ndaj kush beson tek ato ka besuar tek Krishti dhe tek Ati i tij.
  Urime dhe gezuar Krishtlindjet!

 6. #6
  Paqe me shqiponjat. Maska e Korbi999
  Anėtarėsuar
  08-04-2008
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me shpresen se nje dite bota do te arrije ne paqe te perjetme pa dallim besimi , uroj Bashkeatdhetareve te Krishtere Drite e Miresi, Lufte per Paqe e Bashkim ndershqiptar!
  Salam!
  Bese dhe hakmarrje.

 7. #7
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  47
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime
  Gezuar krishtlindjet.
  Shendet e mbarsi ne familjet tuaj kudo qe jeni shqipe

 8. #8
  Shtegtari! Maska e Gregu
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  877
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  "Ja, virgjėresha do tė mbetet shtatzėnė dhe do tė lindė njė djalė, tė cilit do t`i venė emrin Emanuel, qė do tė thotė: "Zoti me ne". Mateu 1:23

  Nuk ka dashuri me te madhe sesa dashuria e Zotit per ne, i cili po per hir te kesaj dashurie erdhi ne mesin tone per te na dhen falje dhe dashuri!

  Le te kujtojm e gezojm kete dashuri.

  Gregu
  "Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi!"

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime nė 106 postime
  Zoti ju bekofte te tereve dhe te gjithe njezeri te bashkuar le ta adhurojme Perendine dhe ta falenderojme ne kete dite te shenuar . Qofshi te plotesuar ne cdo nevoje dhe te mbushur ne fryme .

  Gezuar !

 10. #10
  Gjithcka e mire ka Fund!! Maska e Warning
  Anėtarėsuar
  21-09-2008
  Vendndodhja
  Prishtine!!
  Mosha
  33
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Gezuar Krishtlindjet gezime shendet e gjitha te mirat
  !Gjeja me e mire dhe me e keqe e njeriut eshte gjuha!

 11. #11
  Pasioni pėr shkencėn Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Gezuar Krishlindjet te gjitheve !!!
  Gjergj Kastrioti org

 12. #12
  ..... .....
  Anėtarėsuar
  11-05-2008
  Postime
  2,511
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 4 postime
  Gezuar Krishtlindjet te gjitheve!

 13. #13
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Gezuar Krishtelindjet te gjitheve pa perjashtim.!.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 14. #14
  EPIROT Maska e EDLIN
  Anėtarėsuar
  16-07-2007
  Vendndodhja
  ku bėhen qinglat
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  20 falenderime nė 19 postime
  Gezuar festat, urime e gezime paēim perhere....

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  14-11-2008
  Postime
  60
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Urime kershendellat besimtareve te krishtere.

 16. #16
  ... Maska e Arben-30
  Anėtarėsuar
  29-08-2008
  Postime
  745
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Gezuar Krishtlindjet te gjith Shqipetareve kudo qe ndodhen !!!

 17. #17
  BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
  Anėtarėsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Auckland, New Zealand
  Mosha
  93
  Postime
  1,562
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  …………(Æ`O“Æ)
  …………*./ | .*
  …………..*♫*.
  ………, • '*♥* ' • ,
  ……. '*• ♫♫♫•*'
  ..….. ' *, • '♫ ' • ,* '
  ..….' * • ♫*♥*♫• * '
  .…. * , • Merry' • , * '
  …* ' •♫♫*♥*♫♫ • ' * '
  ' * ' • Christmas . • ' * ' '
  ' ' * • ♫♫♫*♥*♫♫♫• * ' '
  …………… x♥x
  ………………♥
  ø.• We wish youø.•*Ø) ø.•*Ø)
  (ø.•“ (ø.•“a Merry X-mas .•“ øø.•ØÆ`♥
  (ø.•ØÆ`♥ and a Happy New Year!♥ ~
  Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

 18. #18
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  863
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Gezuar te gjithe shqiptaret kudo qe jane (myslimane,katolike,ortodokse dhee bektashinj) festen e Krishtlindjeve dhe Vitit te Ri! Sa me shume mbaresi ne jetet tuaja!
  Homo sum; humani nil a me alienum puto.

 19. #19
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Gezuar festat e Krishtelindjeve te gjitheve. Fat dhe lumturi ne familjet tuaja.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Alpha_Virginis
  Anėtarėsuar
  09-07-2008
  Vendndodhja
  Freie Hansestadt Hamburg
  Postime
  157
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime
  Gezuar Krishtlindjet. Paqja dhe bekimi i zotit qofte mbi ne.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ja Na Erdhi Viti I Ri
  Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 03-12-2008, 13:13
 2. Gezuar 2005!
  Nga Kryeplaku nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-12-2004, 16:17
 3. Gezuar Pashket !!!
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 24-04-2003, 08:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •