Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 102
  1. #41
    Citim Postuar mė parė nga RinorZ Lexo Postimin
    Nuk dua te shitem si i mencur ketu...por, ajo qe me ra ne sy eshte se renditja e elemteve nuk eshte ashtu sic duhet...
    Andaj, jo gjithcka e bukur eshte edhe perfekte...

    Ps. A mund t'a vereni se ku qendron gabimi....nje ndihmese per ju, dmth renditja e elementeve eshte gabim...
    Rinor, ti ndoshta je ne Europe por Amerika nuk ka rregull qe ndalon vendosjen e sobes afer lavamanit (pergjigja ime vlen vete nese e kishe fjalen per keto elemente

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e RinorZ
    Anėtarėsuar
    08-06-2008
    Postime
    325
    Ilira2 ...

    Per kete e kisha!

    Por, ne fakt edhe ne jeten e perditshme ato nuk mund te funksionojne ashtu sic duhet...Sidoqofte, ato gjejne zbatim tek Amerikanet, po nuk do te thote se eshte dicka perfekte per kuszhine Shqipetare...

    Keshtu qe, sugjerimi im do te ishte, po sikur te kishte edhe nje hapesire pune ne mese te sobes, dhe lavamanit, do te ishte me mire...

    Ps. Mendoj se i dini se si shkon rradhitja e elementeve te kuzhines...

    Rrespekt, dhe gjithe te mirat
    RinorZ

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e RinorZ
    Anėtarėsuar
    08-06-2008
    Postime
    325
    Ja nje kuzhine e bere nga une, eshte e punuar thjeshte, andaj kritikat jane te mireseardhura...
    Kishte mundur edhe me mire, por pe kohen qe kam pasur ne dispozicion, nuk eshte edhe keq...flas per rradhitjen, pasi prezantimi kerkon ende shume pune...




  4. #44
    i/e regjistruar Maska e RinorZ
    Anėtarėsuar
    08-06-2008
    Postime
    325



  5. #45
    i/e regjistruar Maska e ardita04
    Anėtarėsuar
    01-12-2008
    Postime
    146

    pershendetje

    pershendetje Pink mos u nevrikos.......................... por po te them ato cka un verej se me keto merrem cdo dite tani apiratori duhet te vendoset 60- 70 cm lart nga countertoop banaku mese mobilieri ose arreduesi do te ta kishte disenjuar me pare kuzhinen qe ta shihje ti programi qe ai do te perdorte nuk do tja lejonte nje vendosje te tille por do te dilte Error dhe me kryq pasi programuesit logaritin cdo gje deri ne detaje deri dhe mbajteset e lugeve e piruneve jo me dicka qe duket per arsyet qe te thashe avulli etj mikrovala vendoset sa me afer banakut sepse ku i dihet po te ndodhe nje aksident larg qofte por po e supozojme gjella do te dergjej ne trup appliancat nuk vendosen ku do duash ti por cdo gje ka disa parametra psh Rinor Z e ka kapur nje detaj hapesira ndermjet sobes dhe lavamanit po keto nuk jane kuzhina reale jane te punuara me programe te ndryshme dhe duken si reale

    pastaj per banakun soba ka nje lartesi 90cm shikoje si e ke me lart se banaku pasi ai eshte me i ulet se duhet por nuk meshte faji yt dhe i askujt tjeter por i atij qe e punon
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ardita04 : 23-01-2009 mė 06:54 Arsyeja: countertoop

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e ardita04
    Anėtarėsuar
    01-12-2008
    Postime
    146

    archicad

    Rinor -z me Archicad i ke punuar po Renderimin me cfare e ke bere se kane dale shume qarte dhe shume bukur

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anėtarėsuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    my kitchen ...........
    ka te drejte parafolsja qe aspiratori eshte shum lart nga soba,
    pink, nje kuriozitet ..... ai aspiratori nuk me duket kitchen
    jeshét prčmč ne aliarčm
    jeshčm more jeshčm
    po drita skeshčm

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Jo une pres dhe kritika , por aty ku duhet. Sic te thashe sjam interior designer por me duket keto kritikat me duken si pavend . Si mund te jete aspiratori me poshte se kuptoj ? Ai eshte i fuqishem dhe eshte llogaritur te vij ne vije te drjejte me kabinetet lart. Po te vinte me poshte ta vret syrin .
    Tjeter per mikrovalen , ashtu vihen ato . Pastaj jane preferenca se ku i ve appliances me duket . Dhe sa per countertopin , ai eshte graniti me i mire sot per sot. Ska si te jete i holle. Lol

    Nejse me gusto jane keto gjera . Po thx per kritikat . Lol
    Pink mos u merzit hiē se ke bere zgjedhje te menēur.
    Arredamenti klasik eshte gjithmone ne mode ,aty eshte tradicionalja ,prandaj i rezistojne gjithmone kohes.
    Sa per ngjyrat e guzhines me te perdorshmet keto jane arre e hapur e mbyllur ,qershi ,ambete.
    Keto guzhinat me ngjyra mund te jene te bukura perkohesisht ,sepse gjithmone ndryshon moda .
    Une vetem dhomen e gjumit nuk e kam klasike ,sepse nuk e dua ashtu ,me jep trishtim,po pjesa tjeter eshte tek linja klasike.

  9. #49
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar mė parė nga RinorZ Lexo Postimin




    duke e pare si dhome pune dhe guzhin

    mendoje punim i paster eshte shfrytezuar cdo milimeter
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  10. #50
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anėtarėsuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar mė parė nga ardita04 Lexo Postimin
    pamje te kuzhines time
    Kjo nuk eshte foto. Eshte e bere me CAD (edhe me cad skarso )

    Merrem vete me kete pune edhe te sguroj qe nuk eshte foto. Une bej rendering sdi si i thuhet ne shqip. Dmth si pune fotosh in 3D.
    Kalofsh mire

    Ishte kjo "foto" vene nga ty . Per kete e kisha fjalen.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *suada* : 23-01-2009 mė 09:52

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  11. #51
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anėtarėsuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    nice keto kitchens , po kush eshte e kujt ? Apo jane prone te googles ?
    LoooooL. Si dihet te kujt jane

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e genti1972
    Anėtarėsuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    292
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Jo une pres dhe kritika , por aty ku duhet. Sic te thashe sjam interior designer por me duket keto kritikat me duken si pavend . Si mund te jete aspiratori me poshte se kuptoj ? Ai eshte i fuqishem dhe eshte llogaritur te vij ne vije te drjejte me kabinetet lart. Po te vinte me poshte ta vret syrin .
    Tjeter per mikrovalen , ashtu vihen ato . Pastaj jane preferenca se ku i ve appliances me duket . Dhe sa per countertopin , ai eshte graniti me i mire sot per sot. Ska si te jete i holle. Lol

    Nejse me gusto jane keto gjera . Po thx per kritikat . Lol

    une di se aspiratorat si tipi yt vendosen 21 cm me lart se pjesa e poshtme e kutis ,ndersa lartesia e saj qe te jet ne nje vij me kutiat e ka ber fabrika qe ta ulim e ta ngreme sa te jet e nevojshme .
    per mikrovalen ,mendoj se eshte normal ,ashtu punohet stili amerikan i kuzhinave ,gjithashtu e njejta gje vlen edhe per granitin megjithese duhej te ishte pak me trashe.
    kjo kuzhin qe ne shohim quhet stil amerikan dhe eshte me praktike dhe ka me shume vende depozitimi ,se sa kuzhinat europiane qe jan shume me te bukura dhe shesin design .
    sa per banakun mendoj se zgjidhja me e mire dhe me e bukur per momentin eshte materiali qe quhet CORIAN dhe me te kemi mundesi pa paguar shume ,te tregojme nje trrashesi nga 4-10 cm (sa me e trrashe te jete banaku aq me e bukur eshte kuzhina juaj .


    M'KA IK ZARI

  13. #53
    Citim Postuar mė parė nga RinorZ Lexo Postimin
    RiinorZ, me pelqen dhe mua kjo kuzhina qe ke projektuar. Une do beja vetem dy ndryshime te vogla. 1) Do varja mikrovalen ne mur, qe te liroje hapesiren e banakut. Aty ku eshte tani le te pashfrytezuar murin siper saj, dhe ze banakun. Dhe 2) do zmadhoja lavamanin sa dyfishi i atij qe ke planifikuar tani.

    p.s. dhe meqe ketu paska profesioniste, kur te kem me shume kohe do postoj nje foto te kuzhines time te shohim c'do me thoni.

  14. #54
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anėtarėsuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    ja ene kuzhina jeme. e man moma xhom hahahahahahahahaha. kshu do jet ene per i jave se masanej moma niser per tr ene kthehet shesh lufte hahahahahahaha
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TikTak : 23-01-2009 mė 13:56
    no glove no love

  15. #55
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Sa te cuditshem qe jeni mer yahoo

    Ne vizatime dime te gjithe . Jemi perfekt. Me nje click qe te krijon technologjia sot , je ne gjendje te design-esh kitchen tend. Ok deri ketu. Po duhet ti pershtatesh dhe vendit, tubave te gazit , te nxjerrjes te aspiratorit , te sobes te gazit. Ju te europes nuk i dini si fusksionojne ketej , as stilin qe eshte ketej . as materialin . Cfare mund tju them me shume une ? Eshte e kote . Lol
    Te arrish te pershtatesh kitchenit cm me cm , duhet te harxhosh nje shume te mire dalaresh. Mbi 50 grand mos them.
    Pastaj keto kritikat tuaja te famshme , jane preferenca. Shif mos me gjeni ndonje vije tjeter te shtrember . Ate po e pranoj . Pse doli soba 2-3 cm lart (ndryshe nga europa qe i kane me korent , ketu vetem grilla siper te del siper pasi i kemi me gaz) ? Epo jane standarte , c'a ti bejme tani . Ta presim pak . Lol

    Ok , une e solla kitchenin tim , nuk e vura ne eskpozite... sillni tuajat tani . Jo vizatime pls. Sa ndryshon nje vizatim me nje real picture . ehu . Lol

    Bring it on , keni b*th ? Pastaj shofim dhe kritikat. :

    p.s. Tiko sill kitchenin tend ti . lere googlin .

    U cant fool me .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  16. #56
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Sa te cuditshem qe jeni mer yahoo

    .
    Hej Pink, une kujtova se je ne Shqiperi. Atje s'ja pertojne lluksit. Tani qe mora vesh qe je ne Amerike, kuzhina jote po me duket akoma me fantastike! E perdorsh gezuar

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francė
    Postime
    5,632

    Miresevini ne Boten IKEA...

    Me siguri se keni ndegjuar per kolosin IKEA ?
    Askush nuk te pyt: ē'ka bere atedheu per ty por ē'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

  18. #58
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anėtarėsuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    pink my love hahahahaha pse vetem i gamor buzbardh ka mi

    ma gjej ti mu linkun te googlli ene masanej folim. shikjo ne te ask jeeves

    ene ju kalamoja mos ja shani pinkut guzhinen se e ka te mir vetem ngjynat nuk ja pelqej un
    nga gjith kuzhinat ktu e pinkut osht mo e mira pas meje hahahahahahahahaha


    kreksi ku jeto ti daje se njato ke ikea e suedis te meten gjonat mdore
    no glove no love

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e kryenece
    Anėtarėsuar
    17-01-2005
    Postime
    167
    Citim Postuar mė parė nga Kreksi Lexo Postimin
    Me siguri se keni ndegjuar per kolosin IKEA ?
    Degjuar thua ? Po more e edhe katalogun ma cojne falas cdo vit, megjithate nuk bej pazar atje une.

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francė
    Postime
    5,632
    Citim Postuar mė parė nga kryenece Lexo Postimin
    Degjuar thua ? Po more e edhe katalogun ma cojne falas cdo vit, megjithate nuk bej pazar atje une.
    Po mirė, pra ne shqiptaret duhet filluar nga kjo kuzhina popullore qe kushtojne 2000 Euro per te dalur pastaj tek kuzhinat Luksoze qe kushtojne 27 000 euro....
    Eh, pasaniket edhe tek ne nuk i shikojne keto kataloget IKEA...jane mbushur me lekė...
    Askush nuk te pyt: ē'ka bere atedheu per ty por ē'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 1013
    Postimi i Fundit: 30-06-2011, 13:05
  2. Bibla Kur'ani Dhe Shkenca
    Nga Florim07 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 15-04-2009, 21:26
  3. Kontributi i shkenctarėve islam nė shkencė
    Nga Bleti002 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 15-03-2009, 22:29
  4. Tė dhėnat fosile hedhin poshtė evolucionin
    Nga monarku nė forumin Shkenca dhe jeta
    Pėrgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 02-11-2006, 10:34
  5. Debat mes anti liberalėve dhe liberalėve
    Nga liridashes nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-03-2005, 19:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •