Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
  Anėtarėsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Auckland, New Zealand
  Mosha
  93
  Postime
  1,562
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Ja Na Erdhi Viti I Ri

  Ja na erdhi Viti i Ri,
  sa jam e gƫzuar,
  Porsi unƫ cdo fƫmijƫ,
  pret per ta festuar,

  Bora zbardhi tej pƫr tej,
  fusha edhe male,
  Viti i Ri do tƫ na gjej',
  me kƫngƫ e me valle.

  E stolisa bredhin tim,
  me lodra me yje,
  era jashtƫ me tƫrbim,
  le tƫ fryjƫ nƫ pyje,

  plot dhurata pƫrsƫri,
  do mƫ sjellƫ mua,
  babagjyshi i Vitit TĆ« Ri,
  oh sa fort tƫ dua.


  Vashdon Radha
  Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

 2. #2
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime

  Hecim Rruges te Gezuar

  Hecim rruges te gezuar
  me dhurata neper duar
  urojme gezuar

  Njeri tjetrin e takojme
  dhe nga zemra e urojme
  nga mot gezuar

  ja erdhi erdhi viti i ri
  oh sa bukuri oh sa lumturi
  gezoni gezoni o femij
  ju urojme nga mot gezuar

  pjatat mbushur me te mira
  me te ngrena e embelsira
  urojme gezuar

  Njeri tjetrin e takojme
  dhe nga zemra e urojme
  nga mot gezuar

  ja erdhi erdhi viti i ri
  oh sa bukuri oh sa lumturi
  gezoni gezoni o femij
  ju urojme nga mot gezuar

  Pastaj mbaj mend edhe nje refren:P qe eshte si me poshte

  Gezuar gezuar gezuar
  gezuar nga mot viti i ri
  me nenta e dhjeta ne duar
  dhuraten per ty shqiperi...

  P. S Strofat s'i kujtoj fatkeqesisht.
  La vita č bella...

 3. #3
  ***VIP***
  Anėtarėsuar
  26-08-2008
  Postime
  804
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime
  eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee (Mbaj iso)
  Moderator, e di vet ti...

 4. #4
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,308
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga ^SHIU^ Lexo Postimin
  eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee (Mbaj iso)
  Hahahahaha
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 5. #5
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga ^_BIM_BUM_BAM_^ Lexo Postimin
  Ja na erdhi Viti i Ri,
  sa jam e gƫzuar,
  Porsi unƫ cdo fƫmijƫ,
  pret per ta festuar,

  Bora zbardhi tej pƫr tej,
  fusha edhe male,
  Viti i Ri do tƫ na gjej',
  me kƫngƫ e me valle.

  E stolisa bredhin tim,
  me lodra me yje,
  era jashtƫ me tƫrbim,
  le tƫ fryjƫ nƫ pyje,

  plot dhurata pƫrsƫri,
  do mƫ sjellƫ mua,
  babagjyshi i Vitit TĆ« Ri,
  oh sa fort tƫ dua.


  Vashdon Radha
  radhen e ka goca jote dhe e imja se ne u plakem.
  ja na erdhi viti i ri o sa qejf do pim raki

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Anėtarėsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,270
  Faleminderit
  44
  30 falenderime nė 25 postime
  Do tja mbaj vetes me thike
  Po s`me deshe ti moj xhan
  Nga kjo bote do te ike
  Me kok`mbeshtet ne lavaman

  Po s`ma mbajti te ther veten
  Kup me helm do te pi
  Do te ther dhe gjelin e detit
  Hajt gezuar Vitin e Ri

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-06-2008
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  25
  Postime
  395
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Po bėjnė dritat e bredhit.
  Fake , e Fake.
  E kemi Vitin e Ri.
  Pėr merake.

  8ovarce Languege.
  - Imagination is more important than knowledge.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime nė 70 postime
  Frynte era nga perjashta

  Tundte perdet e mendafshta

  Mos kujto se te harrova

  BIMO kartolinen

  Ta dergova
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •