Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 44

Tema: Epitaf

 1. #21
  Ylli i mėngjesit Maska e edona
  Anėtarėsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  35
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  per epitaf ende skam mendu mirepo i kam lan amanet me me varos ne qytetin tim te lindjes, se ketu ku jetoj edhe dheu me duket i rende
  ylli i mėngjesit

 2. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-10-2008
  Postime
  330
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  Nje epilaf nga Alberto Sordi. siper varrit te saj.

  Quando lei mi chiamava a tel.
  io dicevo chi e?
  lei rispondeva: sto cazzo.
  me lot kam qesh.....si per ironi,me morri nje vajze ne tel sot,po isha une qe ju pergjigja vetem se ja thashe ne dialetto, stu cazzu

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  Duhet hapur nje teme per nekrofilet....................
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 4. #24
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime
  Duhet hapur nje teme per nekrofilet....................
  Ajzberg, ti je i pari qe kercenohesh nga ngrohja globale. Megjithate askush nuk eshte i perjetshem. Por besoj qe te ka mbetur kohe sa per te mesuar kuptimin e termin nekrofil, per me shume ke nje teme tek nenforimi i psikologjise...edhe vdekja qe eshte e pashmangshme ne u be taboo!
  • The rest is silence.


 5. #25
  ILIR NĖ GEN Maska e flory80
  Anėtarėsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buzė Vjosės Kaltėroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Tema ėshtė jashtzakonisht e bukur, komplimente autorit por unė kisha njė sugjerim tė vogėl.
  Do ishte mirė sikur tė ishte zhvendosur nė njė vend tjetėr sepse kjo temė nuk ka asgjė tė pėrbashkėt me Gjuhėn Shqipe!
  Ose nė tė kundėrt moderatorėt tė marin masa pėr fshirjen e tė gjithė Epitafeve nė gjuhė tė huaj
  Ky ishte njė sugjerim, mund edhe mos ta merni nė konsideratė!
  EH I ZIU NJERI, GĖLLTIT DIKU NJE LUGĖ ĒORBĖ TĖ PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PĖR GJITHĖ JETĖN!

 6. #26
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Keshtu dicka?
  http://www.fotosearch.com/comp/ALU/ALU232/ab02_08.flv
  pa ate watermark do t'mund t'ishte nje epitaf dhe autogam i imi.

  Por mund te nderoj mendjen
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 7. #27
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime

  Smile

  Citim Postuar mė parė nga Baptist Lexo Postimin
  Keshtu dicka?
  http://www.fotosearch.com/comp/ALU/ALU232/ab02_08.flv
  pa ate watermark do t'mund t'ishte nje epitaf dhe autogam i imi.

  Por mund te nderoj mendjen


  ishalla nderro mendjen
  se vidio me Wasserzeichen, e kemi shume te veshtir me te gjet
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 8. #28
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  God, I'm bored."
  —Philby, St John ( -1960)
  mua me pelqeu dhe kjo
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 9. #29
  UNTILL WE MEET AGAIN Maska e arjeta3
  Anėtarėsuar
  12-11-2007
  Vendndodhja
  shrine
  Postime
  471
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  nje epitaf qe me ka bere te qesh (gruaja burrit)

  I dashur pusho ne paqe
  deri sa te vij une


  mua shkruamani:
  u thoja se jam semure nuk me besonin
  Loneliness comes in only one size - Extra Large

 10. #30
  i ē'regjistruar...
  Anėtarėsuar
  07-04-2006
  Postime
  736
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  une nuk dua as gur as shkrime mbi varr por e dua nje televizor aty.
  Nat e dite on.

 11. #31
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-10-2008
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  67
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E perse te shkruajne nje epitaf,ne nje varr pa emer?Varri im,do te jete pa emer.Pa epitaf.Po nese do te duhej,ky do te ishte:

  Erdha nga harresa,ne harrese shkoj!

 12. #32
  "Shkruaj me gjak" Niēe Maska e Spleen1
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Vdiq i bukur... pėr ta zbukuruar atė... qė pasardhėsit e tij ta jetojnė jetėn pa ia pasur fikėn!
  "Sois sage, ō ma Douleur et tiens-toi plus tranquille "
  Baudelaire

 13. #33
  "Shkruaj me gjak" Niēe Maska e Spleen1
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tevelizori Lexo Postimin
  une nuk dua as gur as shkrime mbi varr por e dua nje televizor aty.
  Nat e dite on.
  ... do televizor a tevelizor... ?
  "Sois sage, ō ma Douleur et tiens-toi plus tranquille "
  Baudelaire

 14. #34
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime
  Vdiq pa jetua fare!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 15. #35
  i/e larguar Maska e Tigrimelara
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Mosha
  44
  Postime
  919
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime
  Mua te me shkruani
  Atdhe te desha,po ti ?!!!

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
  Ajzberg, ti je i pari qe kercenohesh nga ngrohja globale. Megjithate askush nuk eshte i perjetshem. Por besoj qe te ka mbetur kohe sa per te mesuar kuptimin e termin nekrofil, per me shume ke nje teme tek nenforimi i psikologjise...edhe vdekja qe eshte e pashmangshme ne u be taboo!
  E mire Zombi me qe mua me paska ardhur rradha nga ngrohja globale po shkruaj edhe une epitafin tim

  Ne det lundrova isha vec nje cope
  Ne qiell do te shkoj me avujt pa lote
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,920
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime
  Jetoi i lumtur,gjith jeten me nje grua,e nuk arriti te qante as vjerren.

 18. #38
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-12-2008
  Vendndodhja
  ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
  Postime
  1,016
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  [QUOTE=Zombi;2091087]Epitaf (nga Greqishtja, ἐπιτάφιος — "mbishkrim nė gurin e varrit") ėshtė njė tekts i shkurtėr kushtuar personave tė ndjerė, e cila shkruhet nė mėnyrė figurative nė gurin apo pllakėn e varrit. Disa epitafe shkruhen nga vet personi pėrpara vdekjes, disa shkruhen nga tė afėrmit, miqtė apo tė njohurit e tyre. Epitafet mund tė jenė edhe nė formė tė poezisė, prozės apo edhe tė njė thėnie tė shkurtėr.

  EPITAFIOS NUK ESHTE GREQISHT PO ESHTE SHQIP DHE GREKT I KAN VEN PRAPSHTESEN (os)

  PRA KEMI EPI+TAF =EPI =EPER =SIPER
  TAF=TE FUT = TE FUTET I VDEKURI=ATJE KU HYN I VDEKURI

 19. #39
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime
  Mbi njė gur varri ishte shkruar: “Ky dyshek ėshtė shumė i ftohtė, por unė jam i
  kėnaqur, sepse secili nga miqtė qė kam fituar nė botė ka qenė mė i ftohtė se ky.” Sami Frashėri
  • The rest is silence.


 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Osho, mai nato mai morto sono stato di pasagio su questa pianeta.
  DMTH
  Kurre lindur, Kurre vdekur kalova pak kohe ne kete planet.


  Kurse kete e kam lexuar tek varresat e shares ne Tirane ishte epitafi i nje djali shum te ri.

  ATY KU JE TI, KAM QEN EDHE UN
  KETU KU JAM UNE, DO VISH EDHE TI.


  Une preferoj me shume ate te Oshos se eshte me prane se vertetes ne ne te vertet ne nuk lindim dhe nuk vdesim por ndryshojme nga nje gjendje ne nje tjeter, indianet e shprehin kete me nje frase tjeter shum domethenese dhe eshte e njejte me ate te oshos.

  NJERIU LIND KUR VDES
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dardajan : 01-05-2009 mė 15:39

 21. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar dardajan pėr postimin:

  Xhenet.M.S. (29-09-2013)

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Krimet komuniste nė Shqiperi
  Nga Albo nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 373
  Postimi i Fundit: 17-08-2015, 23:34
 2. Arti Nė Kohėra
  Nga Fiori nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 20-08-2013, 08:06
 3. Epitafi i Gllavenicės
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-04-2007, 19:30
 4. Epitaf
  Nga Beqari002 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 26-07-2002, 12:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •