Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-06-2007
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    31

    Ndjenjat pas përfundimit të lidhjes!

    qfar do thoshit: une tani me kam perfunduar nje lidhje pas nje kohe te gjat bisede me te, dhe perfundimi qe kem marr eshte edhe nga ana jeme edhe nga ana saj, dmth kem ra dakord qe nuk ban me hi ma fell, e dim qe nuk ban se veq na pret rreziku, dhe kem vendos me met shok te qatit, mirpo une dua te ju tregoj se si kaloj sidomos pran pc. pse ndodh qe nga qasti ne qast pres te jet ajo online , te kem naj email nga ajo naj pershendetje, dhe kur nuk e kam as email as online , ndjehem keq, si kur du qe gjith ti tregoj se kam shum respekt ndaj saj, kur marr naj pershendetje gezohem, mendoj shpesh me kthy muhabetin prap per tu lidhur, por une e di se qka eshte ajo qe me rrezikon lidhjen , ndoshta ma e mire mos eshte me shkput me qka ka, nese them se nuk po bajka kshtu me met shok, ather po nenkupton se e pasna dasht, apo qka, ?
    une pse nuk ban te martohem me ta, te dyt e dim,
    por pse qekjo ndjenj pran pc, ?????????

  2. #2
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anëtarësuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Djalosh, mos e shprush prushin, mos i fryj. Do te te kaloje. Superfuqi e humanoideve.
    • The rest is silence.


  3. #3
    gjej nje te dashur tjeter,plumbi del me plumb....dhe ish te dashuren mbaje vetem mike,nuk ka asgje te keqe.



    ps.une kam disa isha te dashura mikesha te mira tani

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-01-2009
    Postime
    10

    Smile tung

    kjo qe e thua ti asht mase e vertet por ti shum mir pe thu qe nuk ban
    as mu martu me ta e as me vazhdu keshtu qe mundoju sa me shum
    me harru e as mos i shkruaj e as mos te shkrun shyqyr ka tjera boll
    edhe ajo e gjan ndonje bukurosh edhe ti ndonje bukuroshe
    keshtu qe harroj ato ndjenja e lidhum me nje tjeter vajz qe mundesh ta dashurosh e mundesh ta martosh e qe nuk ke frik nga askush se asht e jotja
    ne qfardo menyre tung te deshiroj fat te mbar

  5. #5
    i/e larguar Maska e Edna- shpk
    Anëtarësuar
    21-03-2009
    Vendndodhja
    Tirane.http://www.edna-professional.com/
    Postime
    150
    Eshte shume e thjeshte te te them harroje sepse po shikoj qe ke ndjenja per te .Zemra nuk eshte nje fshirese qe pa mund fshin gjithcka.Duhet te luftosh me te qe te harrosh dike , nqs eshte me e mira per ju te jeni vec e vec lufto.

  6. #6
    njej keqardhje po gjej dike se e largon nga mendja me shpejt TE DESHIROJ FAT

  7. #7
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga behar07 Lexo Postimin
    qfar do thoshit: une tani me kam perfunduar nje lidhje pas nje kohe te gjat bisede me te, dhe perfundimi qe kem marr eshte edhe nga ana jeme edhe nga ana saj, dmth kem ra dakord qe nuk ban me hi ma fell, e dim qe nuk ban se veq na pret rreziku, dhe kem vendos me met shok te qatit, mirpo une dua te ju tregoj se si kaloj sidomos pran pc. pse ndodh qe nga qasti ne qast pres te jet ajo online , te kem naj email nga ajo naj pershendetje, dhe kur nuk e kam as email as online , ndjehem keq, si kur du qe gjith ti tregoj se kam shum respekt ndaj saj, kur marr naj pershendetje gezohem, mendoj shpesh me kthy muhabetin prap per tu lidhur, por une e di se qka eshte ajo qe me rrezikon lidhjen , ndoshta ma e mire mos eshte me shkput me qka ka, nese them se nuk po bajka kshtu me met shok, ather po nenkupton se e pasna dasht, apo qka, ?
    une pse nuk ban te martohem me ta, te dyt e dim,
    por pse qekjo ndjenj pran pc, ?????????
    Jane lidhje virtuale , nuk perfundojene ashtu sic do deshiroje.
    Thjesht lidhu me dicka me reale , qe preket ,shihet, n'djehet etj.
    Pac fat !
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  8. #8
    Historia ime eshte e ngjashme me tenden.Ndonjehere kur flasim me te (n`msn ose diku tjeter ) fillon te me dridhet trupi :S ,sidomos kembet kurse keshtu nuk kam ndjenja te forta por dridhja ... sdi pse ndodh.

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Postime
    163
    ndarjet duhen pare ne dy kendveshtrime... ne kendveshtrimin e atij qe e le i pari... dhe ne kendveshtrimin e atij qe lihet!
    keto dy kendveshtrime egzistojne ne momentin qe asnjeri prej tyre nuk lidhet per nje kohe te gjate...
    ai/ajo qe e le i pari... kur mendon per te mendon pake me keqardhje per menyren se si u ndane... ne fillim mendon per kohet e keqija dhe i mbyll mendimet duke menduar per kohet e bukura dhe nuk ndihet shume keq... sepse mendon se ne fund te fundit ka kujtime te bukura me te... nese mendon per fajin... ateher mendon se ishte i te dyve... thjesht nuk po pershtateshin fare fare...
    ai/ajo qe lihet... ai qe ne momentin e ndarjes ndihet keq... mendon se ka gabuar diku... ka mendime fikse dhe te paqarta... eshte e pasigurt ne vetevete dhe perpiqet gjithmon te kujtoje kujtimet e keqija... por kur e kujton ate... ateher ndihet perseri keq... dhe gjeja me e keqe eshte se ai/ajo, ja vendos fajin vetes sa here qe mendon per te!
    eshte e pasigurt ne cdo moment sepse ajo mendon se diku gaboj por nuk e di se ku gaboj... dhe ndoshta ajo do gaboj diku tjeter dhe perseri nuk do e kuptoj se ku...
    dhe duke e pare veten kaq poshte tij... ateher ai njeri asaj i behet fiksim... duke iu kujtuar cdo situat zenke si faj i saj... dhe cilesi e tij e durimit per kaq koh kundrejt asaj e bejne njeriun qe e la te paimagjinueshem nga ana e cilesive... edhe pse ai nuk eshte absolutisht ashtu.... kjo ndodh kur ndahesh.. FIKSOHESH AKOMA ME KEQ...

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-01-2010
    Vendndodhja
    shkup
    Postime
    20
    me mire te mos kontaktosh fare,me leht esht per ta harruar

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e [MaRiO]
    Anëtarësuar
    29-01-2008
    Vendndodhja
    Ne Zemren e Asaj Qe Dua :)
    Postime
    1,127
    .................................................. ............................

    po te komentoj kam frik se them ndonje gje te keqe por ndjenja pas perfundimit te nje lidhje se di por ne urrejtje nuk kthehet per kete jam i sigurt
    Kur e ke këmbën jashtë gremines është e lehtë të japësh këshilla

  12. #12
    Mundohu te gjesh anet negative te ishpartneres..., eshte nje "ilaç" shume i sigurt..., por qe do te kalosh nga ana e kundert, do te fillosh ta urresh...!
    Ndryshe plaga do te behet kronike dhe sa here qe te jete mot i keq, do te hapet dhe do rrjedhe gjak.
    Mos lejo qe te luajne me personin tend..., qoft edhe fantazmat..., auotokontrolli...

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Aspak dakort me ty niko qe te filloj te shohi anen negative kur ata kane vendosur te dy te ndahen .Ato jane ndjenja dhe nuk pyesin me per anet negative apo pozitive po te rane ne koke qofte ai /ajo me i keqi/keqa e botes.nejse, mendimi im eshte te mendosh qe nuk keni qene per njeri tjetrin dhe sa me larg te jete e mundur te rrini.C'do gje kalon me kohen .

    Nuk ka shoqeri per dy njerez qe kohe me pare kane folur te jetojne bashke dhe sot ta shohin njeri tjetrin si shok .Absolutisht jo ,ne dem te dyve do jete me mire po mbaroi secili ne pune pune te vete ,njeriu eshte aq i forte sa te mposhti kujtimet sado te bukura te kene qene dhe t'ia leri te shkuares.....

    UPSSSSS KJO TEM PASKA QE NE 2008

  14. #14
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Lajmi i fundit.
    Behari eshte martu me ate gocen dhe e kane nje vajze 18 muajshe

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,631
    Njashtu edhe mua me ka ndodh, nuk bene te martohemi pasi qe faji eshte tek une, pas nje aksidenti te vjeter me ishin çfaqur disa veti te cilat si kam vrejtur derisa kjo mi tha.;;mu kujtua ai aksidenti...dhe tani me mire jam shumë, me te kemi mbetur vetem se miq, su be nami si tha njeri; ka sa te duash femra te lira, nuk eshte fundi i botes, tani e kam vendosur as mail mos ti shkruaj...qe te sherohem sa me parë dhe te ajtohem me veteveten time.
    Une te kisha kshillue te gejsh nje femer tjeter, do e harrosh me siguri.. njashtu vlen edhe per mua dhe te gjithe te smuerit e dashurisë...;jeta vijon, mos te behemi peng i vetevehtes !
    liria nuk ka te paguar...
    Askush nuk te pyt: ç'ka bere atedheu per ty por ç'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

Tema të Ngjashme

  1. Procesi i Pavarësimit të Kosovës
    Nga AsgjëSikurDielli në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 167
    Postimi i Fundit: 12-10-2012, 06:23
  2. Lidhja e dytë e Prizrenit
    Nga shendelli në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 18-12-2011, 11:46
  3. Plavë e Guci
    Nga Davius në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
  4. Qëndrimi i shtypit të huaj ndaj lidhjes së Prizrenit
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 09-07-2006, 23:28
  5. Ortodoksia dhe Shqipëria
    Nga shendelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 258
    Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •