Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 18
  1. #1
    tHeKtHi MaMa :P
    Anėtarėsuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708

    Si ti mbajm femijet nen kontroll (ti mbrojm nga dukurit e kqija )

    Kam dy femij djali i madh tashi ka 12 vj deri tashi skam pas shum probleme por tashi me duhet te kujdesem me shum per te taman sikur kur ishte bebe qdo levizje mundohem ta percjell jo ashtu direkt por ne nje menyr ta spiunpoj kam frik se mos fillon me duhon ose largohet nga mesimi Din dikush ndonje menyr si ta mbajm femijen larg gjerave te kqija
    if love is the answer, could you rephrase the question?

  2. #2
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-11-2008
    Vendndodhja
    €
    Postime
    597
    Sporti ! Le te hyje ne ushtrime futbolli, basketi apo ndonje sport qe ka ne qejf ! Sporti eshte diciplina me e mir e adoleshentėve ! Provo,

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anėtarėsuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    Edhe Un Pajtohem Me Para Folsin Sporti Esht Mnyra Me E Preferuar Aty Fiton Edhe Diciplin

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anėtarėsuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    Edhe Nje Kshil Te Lutem Larg Nga Tv Sidimos Ato Serialet Jan Nje Ekeqe E Rinis Sidomos Asaj Adoloshente Se Pse Ka Shum Raste Qe Femijet I Percjellin Edhe Serialet Ne Televisionet Tona Sporti Aty E Esht Kultuara E Femies Pataj Tjerat Vin Ne Vendin E Vet Vetvetiu
    Me Respekt Beni,,pr

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e salihaj
    Anėtarėsuar
    21-10-2008
    Vendndodhja
    Nė Pejė
    Postime
    1,005

    Pėr prishtinasen.

    Ēdo kėshillė, ėshtė e mirėseardhur. Unė jam duke shkruar temėn: “NJERIU, EDUKATA DHE SEKSI NGA LINDJA DERI NĖ VDEKJE”. Andaj ende nuk kam mbėrri qė tė shkruaj kėtė pjesė tė edukimit qė ju kėrkoni. Sipas shkrimit tuaj, vėrej se fėmija i juaj ėshtė njė ēik nė moshė. Kėtė e thamė sipas njė teorie psikologjike qė thotė: “Fėmija qysh nga lindja kur mbushė tre vjet, mbėrrin 75 % tė inteligjencės se vet, ndėrsa vitet edhe nėse jeton njėqind vjet kompletohet me 25 % e inteligjencės sė ardhshme. Fėmija fillon tė edukohet qysh se i mbushė tri javė pas ngjizjes. Qysh se atėherė nėna nuk guxon tė pėrdorė: pije alkoolike, duhan, narkotik, tė hidhėrohet me njė fjalė tė bėnė veprime tė pa dėshiruara pėr njeriun, se tė gjitha i regjistron organizmi i tij. Kėtė ēėshtje e ka filluar Frojd-i. Ekrimen-i i falėnderohet Frojd-it me kėto fjalė: “Ju falėnderoi shumė zotėri qė keni potencuar kėtė problem, por nuk qėndron ajo qė Ju shkruani. E vėrteta qėndron se fėmija edukohet nga tri drejtime: prindi, shkolla dhe rrethi”. Nė fund tė librit thotė: “nuk ka libėr nė botė qė ėshtė i pėrkryer pėr edukimin e fėmijės”. Unė kam gjashtė fėmijė: tri goca dhe tre ēuna, nė rrethin tim qė unė jam prezent, lirisht mund tė lėvdohem. Forca ime mė e madhe edukuese ka qenė kur raporti im prind fėmijė nuk ka qėndruar. Por, raporti im ka qenė me djem kemi qenė shokė tė ngushtė dhe intim, ndėrsa me goca shoqe tė ngushta dhe shumė intim. Intimiteti im ka qenė nė nivel mė tė lartė se sa nėna e tyre me goca e mos tė flasim me djem. Falėnderoi bashkėshorten qė kurrė nuk mė ka kundėrshtuar. Forcėn edukuese tė raportit mė fėmijėt e mijė, pikėrisht e kamė marr gjatė periudhės sė shkollės sė mesme, kur e kamė parė filmin amerikan “kur pranvera vonohet”, rrolin kryesor e ka luajt i famshmi Bekim Fehmiu. Andaj Prieshtinase, nėse doni me ju dėgjuar fėmijėt e juaj, mos e luani rrolin e nėnės, por tė shoqes dhe shokut (gocė dhe ēun) sepse ja vlen. Ēdo investim tjetėr ėshtė i gabuar, investimi nė fėmijėn e juaj ėshtė investimi mė i mirė dhe mė madhėshtor. Tė lexosh libra tė fytyrave tė mėdha botėrore qė u a kanė kthyer shpinėn fėmijės sė vetė, janė mė trishtuese se tė shikosh njė sulm Izraelit nė Gazė.

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-03-2008
    Postime
    208
    Mė ndodh shpesh qė edhe unė tė kthej kohėn dhe bėhem 11 vjeēare kur jam me djalin tim, "veēanrisht" e perkrah atehere kur e kupton vet se behet gabimi.
    Kur jam pa te bej kontrollin detal te ēdo imtėsie qė disponon ai.

  7. #7
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    nėse doni me ju dėgjuar fėmijėt e juaj, mos e luani rrolin e nėnės, por tė shoqes dhe shokut (gocė dhe ēun) sepse ja vlen
    nuk jame dakorte me kete mendim

    ajo eshte e ema ajo e ka pushtetin akoma pa u bere femija 18 vjec
    (nuk flase per rrugen e drurit)



    kam degjuar nje program ne tv ku nje psikolog thoshte qe prindi nuk duhet ta humbasi pozicionin e tij si prind


    kaloh me shume kohe me djalin, bisedo me shume se c'fare e shqetson,c'fare i mungon

    dhe se fundi ti je nena ti vendos(gjithmon ka nje rruge te mesme)




    pastaj periudhes se pubertetit nuk i ka shpetuar askush me hallet dhe shqetsimet e saj
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e salihaj
    Anėtarėsuar
    21-10-2008
    Vendndodhja
    Nė Pejė
    Postime
    1,005

    Gjithmnon diktature luftohet

    Pėrveē qė unė merrna puro me psikologji aplikative, unė kamė gjashtė fėmijė siē e kamė cekė mė parė e qė mė janė pasuria mė e madhe nė jetėn time. Qenia ime dhe familjes sime, aty ku jetoi dhe veproi ėshtė shembull nė kuptimin mė pozitiv. Asnjėri nga rrethi i moshės sime nuk ka shanse qe tė mos ndaloi nė rrugė pėr tė biseduar, apo pirė kafe me mua. Kjo me mburrė. Mburrja edhe mė e madhe dhe shumė madhėshtore ėshtė, kur shokėt e djemve tė mijė dhe shoqet e gocave tė mija, edhe mė shumė me respektonin sesa shokėt e mijė. Ja njė vlerėsim i imi gjatė edukatės. Kur fėmija bezdisė apo bėnė shamatė nė prezencėn e prindėrve apo tė mysafirėve. Fėmija ata minuta tė destinuara pėr bezdisje do ti shfrytėzoi pa marrė parasysh se a e qetėsove me thupėr, apo me ledhatim. Mė mirė ėshtė qė prindi pėr ato pesė minuta tė angazhohet duke qetėsuar me ledhatim sesa me thupėr. Sepse ajo thupėr, dikur do i kthehet prindit dajak i fortė, ndėrsa ledhatimi dhuratė e pa pėrshkruar. Nipi im tre vjeē, theu televizorin. Nėna e tij i ka thėnė: “kur vjen gjyshi do tė mbysė”. Kur jam kthye nga puna, si zakonisht kam sjellė ēokolatė pėr fėmijė. Me dolėn para dhe mė treguan pėr televizor. Unė e pėrqafa nipin duke i thėnė: “gjyshi televizorin e blenė e Burimin jo”. Tani ai nip ėshtė 15 vjeē, gjithmonė e pėrmend atė gjest, nuk e ka harruar fare dhe ka respekt tė pa pėrshkruar ndaj meje. Nė psikologjinė pėr fėmijė tė Ekremen-it qartė shkruan. Fėmija nuk rrahet pėr asgjė tjetėr, pėrveē vandalizmit dhe agresionit. Jo zonjat e sodit, mos i rrihni fėmijėt qė ju pengonin duke shikuar filma serial, nga tė cilėt Zoti na ruajt.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e salihaj
    Anėtarėsuar
    21-10-2008
    Vendndodhja
    Nė Pejė
    Postime
    1,005

    Xhaxhi ta vodhi skinė

    Pasi qė postova pėrgjigjen “diktatura gjithmonė luftohet”, mė ra ndėrmend ngjarja qė mė ndodhi po atė ditė 06. 01. 2009. Njė ēun dhe njė gocė me moshė rreth 12 vjeē, kacafyteshin duke u rrahur. Unė kalova aty pari dhe pash skitė mbi borė. Mora njėrėn nga to e vendosa nė krah duke e bartur nė drejtim pėr nga udhėtoja. Ēuni i tretė dhe mė i vogėl me vite dhe shtat, po i bėrtet shokut tė vetė: “Goni, Goni, ta vodhi xhaxhi skinė”. Goni la ngatėrresėn me gocėn dhe me thėrret: “xhaxhi, xhaxhi, skia ėshtė e imja!”. Unė i thash: “ti i paske dy njėrėn po ja dėrgoi ēunit tim”. Duke mu lutė pėr tė ja jap skinė, unė i thash: “vetėm e pata qe tė ju pajtoi qė mos tė rreheni nė mes veti”. Fėmija filluan tė qeshin se si i mashtrove pėr tu mos ngatėrruar nė mes veti.
    Mė kėtė dua tė njoftoi ēdo bashkė komunikues i imi, kamė dėshirė tė shkruaj me fakte konkrete. Shumė jam i duruar qė askujt nuk ja merr mendja, mirėpo edhe jam i ngopur pikė sė pari nga politikanėt tė cilėt nuk pajtohen me krahun e rivalitetit, kur kundėrshtojnė krahun tjetėr pa propozuar asnjė alternativė pėr zgjidhjen e problemit. Vetėm duke thėnė: “nuk pajtohem mė atė dhe atė”, pa propozuar diē adekuate. Edhe shumė mė imituese ėshtė kur shkėmbehen mendime shkencore pa mbulesė apo argument. Polemika + politika = 0, ndėrsa, shkėmbimi i shėndoshė i mendimeve + argumentimi i tyre = flori

  10. #10
    Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
    Anėtarėsuar
    09-09-2008
    Postime
    1,327
    Citim Postuar mė parė nga prishtinase Lexo Postimin
    Kam dy femij djali i madh tashi ka 12 vj deri tashi skam pas shum probleme por tashi me duhet te kujdesem me shum per te taman sikur kur ishte bebe qdo levizje mundohem ta percjell jo ashtu direkt por ne nje menyr ta spiunpoj kam frik se mos fillon me duhon ose largohet nga mesimi Din dikush ndonje menyr si ta mbajm femijen larg gjerave te kqija
    Mos e shtrengoni ne menyr "diktatoriale" por stimulojeni qe te bej pun te hajrit , dergone ne ndonje kurs te gjuhes ose kompjuterit ose le te mirret me sport ,
    Edhe un pajtohem me vllezrit qe than , larg serialeve qe po i japin Tv-te , se ato ndikojn shum negativisht , ajo eshte mesim i keq per nje femij.
    Ju deshiroj cdo te mire.

  11. #11
    Pro diturise Maska e Gjelosh PRekaj
    Anėtarėsuar
    07-07-2008
    Vendndodhja
    N'rranjen e Rozafs
    Postime
    681
    Citim Postuar mė parė nga prishtinase Lexo Postimin
    Kam dy femij djali i madh tashi ka 12 vj deri tashi skam pas shum probleme por tashi me duhet te kujdesem me shum per te taman sikur kur ishte bebe qdo levizje mundohem ta percjell jo ashtu direkt por ne nje menyr ta spiunpoj kam frik se mos fillon me duhon ose largohet nga mesimi Din dikush ndonje menyr si ta mbajm femijen larg gjerave te kqija

    Mosi lejo te shofin televizor

  12. #12
    tHeKtHi MaMa :P
    Anėtarėsuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    Keto shkrime me duket se jan te nevojshme per qdokend e sidomos per nenat ju falenderoi te gjithve
    if love is the answer, could you rephrase the question?

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2008
    Postime
    18
    Citim Postuar mė parė nga salihaj Lexo Postimin
    Pasi qė postova pėrgjigjen “diktatura gjithmonė luftohet”, mė ra ndėrmend ngjarja qė mė ndodhi po atė ditė 06. 01. 2009. Njė ēun dhe njė gocė me moshė rreth 12 vjeē, kacafyteshin duke u rrahur. Unė kalova aty pari dhe pash skitė mbi borė. Mora njėrėn nga to e vendosa nė krah duke e bartur nė drejtim pėr nga udhėtoja. Ēuni i tretė dhe mė i vogėl me vite dhe shtat, po i bėrtet shokut tė vetė: “Goni, Goni, ta vodhi xhaxhi skinė”. Goni la ngatėrresėn me gocėn dhe me thėrret: “xhaxhi, xhaxhi, skia ėshtė e imja!”. Unė i thash: “ti i paske dy njėrėn po ja dėrgoi ēunit tim”. Duke mu lutė pėr tė ja jap skinė, unė i thash: “vetėm e pata qe tė ju pajtoi qė mos tė rreheni nė mes veti”. Fėmija filluan tė qeshin se si i mashtrove pėr tu mos ngatėrruar nė mes veti.
    Mė kėtė dua tė njoftoi ēdo bashkė komunikues i imi, kamė dėshirė tė shkruaj me fakte konkrete. Shumė jam i duruar qė askujt nuk ja merr mendja, mirėpo edhe jam i ngopur pikė sė pari nga politikanėt tė cilėt nuk pajtohen me krahun e rivalitetit, kur kundėrshtojnė krahun tjetėr pa propozuar asnjė alternativė pėr zgjidhjen e problemit. Vetėm duke thėnė: “nuk pajtohem mė atė dhe atė”, pa propozuar diē adekuate. Edhe shumė mė imituese ėshtė kur shkėmbehen mendime shkencore pa mbulesė apo argument. Polemika + politika = 0, ndėrsa, shkėmbimi i shėndoshė i mendimeve + argumentimi i tyre = flori
    te lutem xhaxhi nga peja mos nguro dhe shkruaj me shpesh se vertet na duhen keto shkrimet tuaja .me shume respekt.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anėtarėsuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518
    le te beje c'te doje, vetem mos e le te futet ne chat...
    jeshét prčmč ne aliarčm
    jeshčm more jeshčm
    po drita skeshčm

  15. #15
    pa meshire per injorancen Maska e stella_senza_cielo
    Anėtarėsuar
    30-07-2008
    Vendndodhja
    Ne qiell pa diskutim....po jo ne ate qiell qe te gjithe deshirojme...ky qielli ku jetoj une ka shume mbeturina njerezore....qe fatkeqsisht vetem po te isha e tille do dija ti shmangia e ti torturoja :p
    Postime
    617
    sikur te ishin gjithe prinderit kaq liberale sa ty....
    adesso si che ho trovato il mio cielo forever and ever

  16. #16
    Citim Postuar mė parė nga prishtinase Lexo Postimin
    Kam dy femij djali i madh tashi ka 12 vj deri tashi skam pas shum probleme por tashi me duhet te kujdesem me shum per te taman sikur kur ishte bebe qdo levizje mundohem ta percjell jo ashtu direkt por ne nje menyr ta spiunpoj kam frik se mos fillon me duhon ose largohet nga mesimi Din dikush ndonje menyr si ta mbajm femijen larg gjerave te kqija
    Pershendetje Prishtinase



    Te luajsh rolin e policit e shoh si shume gabim, femija jot duhet te kete ndjenjen se ti ke besim te ai dhe rrespekton privatesine e tij. Momentin kur humbet kjo ndjenje lekundet shume ne qenien e nje femiu.

    Ke marr keshilla me vend nga anetaret e tjere, aktivitetet jashte shkolles jane nje alternative e mrekullueshme, sidomos sporti, ndonje kurs etj. Keshtu ia rit edhe pergjegjesine dhe ia merr kohen mos merret me budallalliqe

    Inkuadroje edhe ne punet e shtepise, te merr pjese ne pazarin kur e ben, te perkujdeset per dhomen e vete dhe gjerat e tij private (te mbaje pasterti dhe rregull) etj.

    Mos harro se neser te shan nusja nese behet djali pertac dhe badihavxhij ahahhahah

    Kalofsh mire!

  17. #17
    Citim Postuar mė parė nga salihaj Lexo Postimin
    Andaj Prieshtinase, nėse doni me ju dėgjuar fėmijėt e juaj, mos e luani rrolin e nėnės, por tė shoqes dhe shokut (gocė dhe ēun) sepse ja vlen. Ēdo investim tjetėr ėshtė i gabuar, investimi nė fėmijėn e juaj ėshtė investimi mė i mirė dhe mė madhėshtor. Tė lexosh libra tė fytyrave tė mėdha botėrore qė u a kanė kthyer shpinėn fėmijės sė vetė, janė mė trishtuese se tė shikosh njė sulm Izraelit nė Gazė.
    Pershendetje Salihaj

    Per kete pasazh do te ju kundershtoj pjeserisht. Them pjeserisht sepse nuk eshte aspak keq te krijojsh nje mardhenie si shok/shoqe me femijun, por nuk duhet lene rolin e prindit menjane.

    Femijet kane nevoje per prind ne rradhe te pare, e shok/shoqe gjejne edhe jashte shtepise. Shpesh me ka rastis te marr mendimet e njerezve te cilet kan pasur me shume mardhenie shoqerore me prindet, pikerisht ata e kritikonin kete dhe thonin se kan ndje shprastiren dhe nevojen e mardhenies prind- femije ku detyrat dhe pergjegjesite kane qene qarte te ndara.

    Une kam dy vajza, mundohem edhe shoqe te ju behem por ne rradhe te pare jam nene dhe kete rol e shoh si primar.

    Ja njė vlerėsim i imi gjatė edukatės. Kur fėmija bezdisė apo bėnė shamatė nė prezencėn e prindėrve apo tė mysafirėve. Fėmija ata minuta tė destinuara pėr bezdisje do ti shfrytėzoi pa marrė parasysh se a e qetėsove me thupėr, apo me ledhatim. Mė mirė ėshtė qė prindi pėr ato pesė minuta tė angazhohet duke qetėsuar me ledhatim sesa me thupėr. Sepse ajo thupėr, dikur do i kthehet prindit dajak i fortė, ndėrsa ledhatimi dhuratė e pa pėrshkruar. Nipi im tre vjeē, theu televizorin. Nėna e tij i ka thėnė: “kur vjen gjyshi do tė mbysė”. Kur jam kthye nga puna, si zakonisht kam sjellė ēokolatė pėr fėmijė. Me dolėn para dhe mė treguan pėr televizor. Unė e pėrqafa nipin duke i thėnė: “gjyshi televizorin e blenė e Burimin jo”. Tani ai nip ėshtė 15 vjeē, gjithmonė e pėrmend atė gjest, nuk e ka harruar fare dhe ka respekt tė pa pėrshkruar ndaj meje. Nė psikologjinė pėr fėmijė tė Ekremen-it qartė shkruan. Fėmija nuk rrahet pėr asgjė tjetėr, pėrveē vandalizmit dhe agresionit. Jo zonjat e sodit, mos i rrihni fėmijėt qė ju pengonin duke shikuar filma serial, nga tė cilėt Zoti na ruajt.
    Pergezimet e mia per kete pasazh.

    Citim Postuar mė parė nga Gjelosh PRekaj Lexo Postimin
    Mosi lejo te shofin televizor
    Keni te drejte, une ua cenzuroj TV-ne. Jo cdogje qe shfaqet ne TV-te eshte e rekomandueshme per femijet ne perjashtim ndonje program edukativ, shkencor etj.

    Pershendetje
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dritė : 26-09-2009 mė 03:23

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e aadili
    Anėtarėsuar
    21-09-2006
    Vendndodhja
    Zürich
    Postime
    295
    Citim Postuar mė parė nga salihaj Lexo Postimin
    Pėrveē qė unė merrna puro me psikologji aplikative, unė kamė gjashtė fėmijė siē e kamė cekė mė parė e qė mė janė pasuria mė e madhe nė jetėn time. Qenia ime dhe familjes sime, aty ku jetoi dhe veproi ėshtė shembull nė kuptimin mė pozitiv. Asnjėri nga rrethi i moshės sime nuk ka shanse qe tė mos ndaloi nė rrugė pėr tė biseduar, apo pirė kafe me mua. Kjo me mburrė. Mburrja edhe mė e madhe dhe shumė madhėshtore ėshtė, kur shokėt e djemve tė mijė dhe shoqet e gocave tė mija, edhe mė shumė me respektonin sesa shokėt e mijė. Ja njė vlerėsim i imi gjatė edukatės. Kur fėmija bezdisė apo bėnė shamatė nė prezencėn e prindėrve apo tė mysafirėve. Fėmija ata minuta tė destinuara pėr bezdisje do ti shfrytėzoi pa marrė parasysh se a e qetėsove me thupėr, apo me ledhatim. Mė mirė ėshtė qė prindi pėr ato pesė minuta tė angazhohet duke qetėsuar me ledhatim sesa me thupėr. Sepse ajo thupėr, dikur do i kthehet prindit dajak i fortė, ndėrsa ledhatimi dhuratė e pa pėrshkruar. Nipi im tre vjeē, theu televizorin. Nėna e tij i ka thėnė: “kur vjen gjyshi do tė mbysė”. Kur jam kthye nga puna, si zakonisht kam sjellė ēokolatė pėr fėmijė. Me dolėn para dhe mė treguan pėr televizor. Unė e pėrqafa nipin duke i thėnė: “gjyshi televizorin e blenė e Burimin jo”. Tani ai nip ėshtė 15 vjeē, gjithmonė e pėrmend atė gjest, nuk e ka harruar fare dhe ka respekt tė pa pėrshkruar ndaj meje. Nė psikologjinė pėr fėmijė tė Ekremen-it qartė shkruan. Fėmija nuk rrahet pėr asgjė tjetėr, pėrveē vandalizmit dhe agresionit. Jo zonjat e sodit, mos i rrihni fėmijėt qė ju pengonin duke shikuar filma serial, nga tė cilėt Zoti na ruajt.
    Shkrimet e tua i nderuar janė njė udhėzim edhe pėr tė rriturit, prandaj dhe ju kisha lutur qė tė shkruani mė shpeshė.
    Ju Pėrshėndes.
    aadili

Tema tė Ngjashme

  1. Gjendja e fėmijėve jetimė shqiptarė
    Nga Albo nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 12-11-2010, 17:19
  2. Njė epidemi e rrezikshme
    Nga Apolloni31 nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 30-05-2009, 16:08
  3. Disa nga Ilacet me te zakonshme dhe efektet e tyre
    Nga Vinjol nė forumin Mjeku pėr ju
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:12
  4. Atropina
    Nga Vinjol nė forumin Mjeku pėr ju
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:11
  5. Tė mėsosh aktrimin njėherėsh me abetaren
    Nga TiLoNcE nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 21-09-2005, 09:48

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •