Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 133 prej 133
 1. #121
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  e more Brari po kush tu beson
  deshmive te rrejshme te shpiunave te ishe UDB-es
  qe UDB-eja i ka dergue ne perendim
  e tash pas ēlirimit kan mbet rrugve te perendimit si qet e qartur

 2. #122
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  a me spiun te udb-es i paski martu motrat ju a?

  ku ku bre..

  ju kisha than o llap..se ka me ju ardh nga nuk e prisni..

  dul nazimi..
  dul ymeri..
  dul dhe ky besniki..

  ..

 3. #123
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Xhabir Zharku i vuri eksploziv kushėririt tė tij njė ditė para se tė vinte Rugova nė Kaēanik
  Besnik Lajēi: Unė dėshmoj kundėr Xhabir Zharkut (2)
  Pas luftės kam dėgjua se janė arrestua disa persona pėr kėto vrasje.
  1. Zharku pas luftės ka uzurpuar prona tė ndryshme nė Komunėn e Kaēanikut dhe tė Ferizajt. Ka uzurpuar tė vetmen pompė karburanti qė ishte nė Kaēanik, duke vjelė prej saj shuma tė majme parash. Uzurpoi njė ndėrtesė nė qendėr tė Kaēanikut, duke u dhėnė me qira, sipas dėshirės shumė qytetarėve, Aty njė kohė ka banuar edhe vetė. Nė katin e lartė tė ndėrtesės hapi njė radio, ndėrsa nė banesėn ku jetoi, kur doli prej saj, i vuri zjarrin.
  2. Nė vitin 2001, Zharkut i ndodhi njė fatkeqėsi, gjoja dikush ia futi masė shpėrthyese nėn makinėn e tij, parkuar nė oborrin e shtėpisė sė vet. Por, e vėrteta ėshtė tjetėr. Ky e pėrgatiti vetė kėtė “atentat”. Kishte kėto qėllimi: Tė behej i njohur dhe tė fitojė njė armė me leje nga KFOR-i. Policia e UNMIK-ut nuk kishte gjetur gjurmė se “atentati: kundėr Zharkut ishte montuar. Por, faktin mė sė miri e dinė vetė KFOR-i dhe polica e UNMIK-ut dhe SHPK-sė.
  Eksploziv nė shtėpinė e kushėririt Lutfi Zharku e tė policit
  3. Gjatė vizitės tė dr.I. Rugovės nė Kaēanik, kur ishin zgjedhjet e para nė Kosovėn e pasluftės, njė kushėri i Xh, Zh,Lutfi Zharku qė ishte simpatizant i LDK-sė, shkoi ta pretė Rugovėn nė qytet. Zharku, ashtu si gjithmonė faqezi, shkoi dhe i vuri eksploziv nė shtyllat e shtėpisė dhe ia shkatėrroi tė tėrėn. Kjo vepėr ishte mburrje pėr Zharkun dhe me shumė tehe.
  4. Zharku me menēurinė e vet te poshtėr bleu njė makine tė tipit “Opel”, me ngjyrė tė bardhė, tė njėjtė si tė njė si njė polici kaēanikas,(Ahmet Bella) i cili po i hetonte veprat e Zharkut gjatė luftės dhe pas luftės. Zharku montoi eksploziv ne makinėn e kėtij hetuesi dhe pas eksplodimit, e tėrė makina u shkatėrrua. Kjo vepėr ishte njė paralajmėrim pėr hetuesin qė ai tė mos vazhdojė mė tutje hetuesinė kundėr tij, se pėrndryshe e pret e njėjta fatkeqėsi si e makinės sė tij. Tė nesėrmen, Zharku lajmėroi policinė se gjoja ata persona qė kanė vėnė eksplozivin, kanė menduar se ishte makina e tij e jo e policit qė e hetonte. Dhe kėtė karrem e hėngrėn KFOR-i dhe policia e SHPK-sė. KFOR-i dėrgoi forca sigurie rreth shtėpisė sė tij. Maj i sigurt se me kohė institucionet tona tė mirėfillta demokratike dhe shtetėrore do tė thonė tė vėrtetėn e njėjtė si unė.
  Ne vitin 2002 unė me familje u ktheva pėr tė jetuar nė Kosovė. Njė ditė me vjen Xhabir Zharku dhe me thotė se dėshiron tė blejė material pėr fabrikė por nuk i ka paret me veti dhe kėrkoi t’ia huazoja 2500 euro. Unė ia dhashė dhe me tha qė t`i jap numrin e kartelės sė bankės qe t’i deponoj paratė nė bankė nga Ferizaj qe tė mos humb kohė. Unė a dhashė numrin e kartelės qe i kisha nė bankėn Banka Kreditore e Prishtinės Zharku kishte gjetur lidhjen nė bankė dhe mė kishte kontrollua kartelėn time se sa para i kam nė bankė. Ato 2500 euro nuk m’i ktheu kurrė mė.
  Njė dite me vjen nė shtėpi dhe me thotė qė tė bėhem bashkėpronar i njė punishte kemikale qė prodhon ngjyra dhe fasada. Unė i thashė se nuk ėshtė profesioni ime dhe nuk ka fitim nga ajo pune sepse e ka aty afėr njė fabrikė qė quhet RENOFIX. Xhabiri me thotė se nuk ėshtė fitimi tek ngjyrat por fitimi ėshtė diēka tjetėr. Thotė se po i pres kėto dite makinat nga Bullgaria qe te me vinė. Aty do tė prodhojė eksploziv, lėndė plasėse dhe mundemi me e dhanė me qira njerėzve qe ju duhet pėr laborator. E kishte fjalėn pėr lėndė narkotike. I thashė se unė nuk bėj asgjė ēka ėshtė jashtė ligjit dhe ne demin te njerėzimit.
  Xh.Zharku: Ky popull do me ia kajt nanėn se ia ka dhėnė votat Rugovės!
  Ne vėren e viti 2002 isha duke ndejtur me disa mysafirė qe janė policė tė SHPK ės nė banesėn qe e kisha nė lagjen Arbėri ish-Dragodan nė Prishtinė. Ishte pasdite para se tė binte terri. Duke biseduar me mysafirė u dėgjua njė eksplodim i madh ku na dridhi edhe neve. Mysafiret shkuan te vendi i ngjarjes sepse ata ishin policė tė Kosovės. Pas disa minutave erdhi Xhabiri me babėn e nėnėn e vet me njė xhip te madh Mitsubishi me targa tė Shqipėrisė.. Zbres poshtė e them: Ēka po bėhet kėshtu? Ku ka ndodh ky shpėrthim? Xhabiri mė pėrgjigjet: ”Q... nanėn bre dhėndėr, qashtu e lyp ky popull. Ky popull duhet zhduk se ja ka dhanė votat prapė Rugovės dhe ma bėri me sy. Kjo bisedė e tij me shqetėsoi shumė mua. Shpėrthimi kishte ndodhur aty afėr sheshit Klinton.
  Padyshim bazuar nė drejtėsinė e institucioneve te Kosovės dhe miqve tanė do tė hetohen te gjitha rastet qe kanė tė bėjnė me eksplozivin nė Kosovė, tė gjitha rastet nga Merdara e deri ne Prizren.
  Dallavere me makina nė Durrės
  Ne vitin 2002 isha ne Durrės pėr pushime me familje kur e shoh Xhabirin nė plazh. Me tregon se mbrėmė i kanė dal maskat dhe ja kanė marr makinėn Opel tė bardhė nė rrugėn Fushė Kruje - Tiranė. Makinėn e kishte gjet pas disa orėve te pa dėmtuar. Rastin e kishte lajmėrua nė Polici tė Shqipėrisė. Policisė i kishte thėnė se “...nuk dua me e bo ketė rast tė madh sepse frikohen me ardhur kosovarėt nė pushime nė Shqipėri”. Por kishte lyp njė letėr nga ata pėr atė ndodhi qe i kishte ndodh. Pas dy ditėve dėgjova nė pazh nga disa njerėz qė po tė njėjtin vend njė shokut tė tij i kishin dalė maskat dhe ia kishin grabit makinėn. Por pas disa orėve e kishte gjet disa qindra metra me larg tė pa dėmtuar. Kur dėgjova kėshtu, unė nisa ta hetoj ketė rast. Gjeta njė lidhje nė policinė e Fushė Krujės dhe pashė nė libėr se kush ishte aji person. Me ēuditi shume kjo ndodhi se si ka mundėsi qe dy shokėve me ju ndodh po te njėjtin vend grabitja e makinave. Makina e shokut tė tij ishte me targa gjermane. Zharku qėndro disa dite ne Durrės deri sa ai shoku e lajmėroj se ka mbėrri mirė nė Gjermani, duke kėrkuar ndihmė nga njė shok i imi i cili kishte eksperiencė ne kriminalistik. Pas njė hetimi qė bėmė dhe njė bisede tė gjatė, e zbuluam ketė lloj dallavere tė Zharkut me ketė grabitje te makinave. Ketė e kishte bėrė me qėllim. Ne makinėn e shokut ka shti lėndė narkotike ose eksplozive. Nėse e nxėnė policia kufitare Italiane ose Gjermane rrugės me pas njė argument se makinėn ma kanė grabit ne Shqipėri dhe aty ma kanė fsheh ketė material te ndaluar. Nėse policia e huaj pyet, polica e Shqipėrisė do ju jepte fakte qė nė tė njėjtėn rrugė janė grabitur dy makina. Kėshtu do te shpėtonte nga dėnimi shoku i tij.
  Prishja dhe “rregullimi” i makinave nė shtėpinė e Zhabirit
  Musafirėve tė tij qe kanė ardhur nga jashtė disa herė u janė prishur makinat dhe ky u ka dėrguar nė Shkup pėr t’i rregulluar. Ish baxhanakut tim nga Suedia iu ka prish makina tek Xhabiri dhe ia kanė dėrguar ne Shkup qė t’ia rregullojė. Unė mendoj se Xhabiri vet me qėllim ua ka prishur makinat sepse gjatė rregullimit te tyre u ka fshehur atyre nė makinė gjėra tė ndaluara si p.sh.:droge dhe eksploziv.
  Njėherė me kujtohet se vėllai i tij i vogli Skėnderi ka shkuar me e rregullua makinėn ne Bullgari se nuk i bejke ftohja. Sa herė ka shkuar vėllai tij nė Kaēanik nga Suedia ky i ka ndėrruar makinat. Nuk ka ardhur 2 herė kurrė me njė makinė d.m.th. se diēka ky ka bartur nga Kosova pėr nė Suedi. Edhe mua me ka ndodh dy herė qe tė me prishet makina tek Xhabiri por nuk e kam lejuar qe tė ma dėrgojė makinėn askund e kam rregullua tek mekaniku qe i kam ndej te koka. Ato makina qe mu kanė prish janė kanė MITSIBISHI SHUGON dhe DIATSUNG ROCKY.
  Gjatė qėndrimit nė Kosovė me familje vendosem qe te adaptojmė njė fėmije nga jetimorja unė dhe ish gruaja ime, qė ėshtė motra e Xhabirit. Pasi qė i rregulluam tė gjitha letrat Xhabiri dhe Zylfiu vėllezėr tė ish gruas, i kishin bėrė ish gruas time presion qė tė mos ta adaptojmė atė fėmijė qė ishte vajzė. “Nėse e adaptoni ju kėtė fėmijė e keni tė ndaluar qė tė vini me atė fėmijė tek ne” i kishin thėnė ish-gruas time vėllezėrit e Xhabirit. Pas bisedės qe pata me qendrėn e Socialit nė Prishtinė ata mė thanė: “Na vjen keq por nuk bėn me e adaptua fėmijėn nėse keni probleme me gruan”. Kjo dėshirė e imja shumėvjeēare qė ta rris njė jetim nuk u realizua. Ishte kjo njė goditje e madhe pėr mua shpirtėrisht nga ana e Zharkut. Pash se nuk isha i qetė nga Zharku dhe nga rrethi i tij. Vendosa qė tė kthemi nė Danimarkė prapė. Fėmijėt dhe ish gruan i ktheva para meje nė Danimarkė. Unė qėndrova edhe 2 muaj qe t’i rregulloj disa gjera dhe t’i shes banesat. Njė dite me vjen kushėrini i Xhabirit Xhafer Zharku tė cilin e nderoja shumė. Mė thotė a ki mundėsi me m’i dhanė 30.000 euro (tridhjetėmijė) se po me duhet tė blej nafte. Pas 3 muajve t’i kthej. Shkuam nė bankė ku i kisha paratė dhe ia dhashė nga banka. Unė u ktheva ne Danimarkė ka muaji mars i viti 2003. Nisa tė punoj nė lokal tė cilin e kish mė parė.
  Vijon
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 4. #124
  i/e regjistruar Maska e RRyma
  Anėtarėsuar
  14-10-2002
  Vendndodhja
  Kosovė
  Mosha
  50
  Postime
  167
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ja kan fillu me hanger njani tjetrin,

  Llap-er ti je defentitvisht shka
  ose rus qe din shqip
  atyy ku zduhet
  ti e din
  hahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  Ma mir neser se dje

 5. #125
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  sipas thaSHETHEMEVE .. BESNIK LAJCI PASKA KONTRIBU BOLL ME TE HOLLA PER CESHTJEN..

  pra ka dhan gjithmon deviza per kosoven..

 6. #126
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  e more Brari po kush tu beson
  deshmive te rrejshme te shpiunave te ishe UDB-es
  qe UDB-eja i ka dergue ne perendim
  e tash pas ēlirimit kan mbet rrugve te perendimit si qet e qartur
  jo llap se per ty dhe vllezerit gervalla dhe kadri zeka kan qen udbash,se ti me vllazni tu i ke vra,per ju kush eshte kunder bashkepuntoreve te sllaveve eshte udbash,ju keni fillu me dhunu dhe femij,keni fitu dhe nji epitet te mir PEDOFIL.

 7. #127
  i/e regjistruar Maska e RRyma
  Anėtarėsuar
  14-10-2002
  Vendndodhja
  Kosovė
  Mosha
  50
  Postime
  167
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  tash kan fillu me i q,,i nanat e veta
  fara shkavit ish kan
  Ma mir neser se dje

 8. #128
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Xhabir Zharku mė tha: Ti dhėndėr mundesh me krye njė punė, me vra Ibrahim Rugovėn!
  Dėshmoi Besnik Lajēi Kopenhagen-Danimark
  Besnik Lajēi: Unė dėshmoj kundėr Xhabir Zharkut (3)
  Nė mars 2003, Xh. Zharku lajmėroi familjen e vet se ishte kidnapuar nga mafia bullgare nė Kosovė dhe ishte dėrguar nė Bullgari. Ka kėrkuar 300 mijė euro qė po ia kėrkonte mafia pėr ta liruar. Familja ishte tmerruar. Vėllai i Zharkut, Z. Zh., me telefonon mua dhe mė thotė se Xhabirin e kanė kidnapuar mafia bullgare dhe gjendet nė Bullgari. Nuk ma tha se pėr ēfarė motive e kishin kidnapuar. Por mė tha se i kanė kėrkuar 300 mijė euro pėr ta shpėtuar kokėn dhe paratė duhet t’ia dėrgojmė Brenda 48 orėve. Unė i thashė se duhet tė lajmėrosh policinė nė Suedi dhe nė Kosovė, pasi ai ėshtė qytetar i kėtyre vendeve. Pas njė kohe, Xhabri nga Bullgaria telefonon vėllai qė paratė tė bėhen sa mė parė. Por, Xhabiri nuk ka pranuar qė tė lajmėrohet as policia, as KFOR-i, nė mėnyrė qė nė njė sekret tė plotė tė mblidhen paratė dhe t’i dėrgohen. Dhe, i vėllai i tij e dėgjon. Vendos tė mbledhė paratė nė rrethin familjar pa e ditur sigurimi. Motra e tij, qė ėshtė ish-gruaja ime, u shqetėsua pa masė.
  Pėr gjoja kidnapimin Xhabirit u mblodhėn 300 mijė euro
  Ishte rasti i parė i njė lajmi pėr kidnapimi nė Kosovė. Gjithė sa patėn dhanė. Dikush shiti makinėn, dikush hyri borxh deri sa edhe floririn e grave e shiten qė ta grumbullojnė shumėn ė parave qė Zharku po kėrkonte pėr tė shpėtuar. Edhe unė hyra borxh dhe i dhashė njė shumė parash .Kėshtu, vėllai Xhabirit mblodhi 300 mijė euro pėr Xhabirin “e kidnapuar”. Ai u ka kthyer paratė tė gjithėve, pos meje. Me ka mbet dhe borxhe 32.500 euro (tridhet e dymijė e pesėqind) 2500 euro qe mi ka marre gjatė as kohe ne Kosovė kur isha dhe 30.000 euro qe mi kishte borxhe kushėrini i ti Xhafer Zharku. Gjatė kidnapimit kėta e dijshin se mi ka kushėrini i tyre 30.000 euro borxhe dhe kanė shkuar ja kanė marr parat Xhaferit me pėlqimin tim. Zharku u lirua. Pas njė kohe ia kėrkova paratė e mia, ndėrsa mė ka kėrcėnuar, duke mė thėnė se nuk tė kam gjė borxh dhe mos mė shqetėso mė tutje. E thirra prapė dhe mė thotė: A e din ti se e ki te ndalume me hy ne kosove se je i denum me vdekje. Zharku pas njė takimi me motrėn e tij, pra me gruan time, e kėrcėnon me revole nė fyt, duke i thėnė: Boni presion burrit qe mos ti lyp parat ose une ta vras burrin ose ndaju nga ai. Shoqja erdhi duke u dridhur dhe tregoi ndodhinė qė i kishte ndodhur me tė vėllai. Nga ia moment, ajo ka qenė e izoluar nga familja e saj dhe ka rėnė nė njė gjendje tė keqe psikike. Pas 20 vjetėsh martesė, pėr shkak tė Xh. Zhakut, ne u ndamė. Nuk ėshtė hera e parė qė ky njeri ka shkatėrruar familje. Rasti i njė vajze tė kushėrirės sė tij ėshtė njė shembull tjetėr. Vajza martohet me njė djalė dhe lind njė fėmijė. Familja e dhėndrit ishte i njė partie tjetėr. Ky hyn mes tyre dhe i ndanė, duke lėnė jetim fėmijėn, pse babai i tij ishte i njė partie tjetėr.
  Tė gjitha shpėrthimet e pasluftės nė Kaēanik
  Te ndalemi pak te gjitha kėto eksplodime ne Kaēanik qė unė i kam pėrcjellė deri diku me mundėsit e mia. Mundet te ketė te tjera ne Kaēanik , Ferizaj, Kosove dhe Maqedoni P.sh ne Kaēanik janė disa raste qė unė i di dhe qe janė edhe ne gazeta te ndryshme .Shohim ne artikullin me larte kur janė demolua makinat e komunės nga eksplozivi. Vetura zyrtare e kryeshefit tė ekzekutivit tė Kaēanikut, Agron Shurdhani (AAK). Ku Zharkut nuk i konvenonte qe te shef ketė me ketė makinė .
  Si ka mundėsi qe te harrohet kjo ngjarje shume me rendėsi e cila rrezikoj jetėn e njerėzve dhe dėmtoj pasurin shoqėrore. Si ka mundėsi qė Zharkut ti ndodhin disa eksplozive ndaj tij. Kjo me ēudite qe askush nuk ėshtė marr qe ti heton kėto raste. Si ka mundėsi qe ne komunėn e Kaēanikut te ketė aq shume raste te kėtyre ekspozimesh qe te mos dihet keqbėrėsi.
  Unė i shqetėsuar nga kėto vepra ti Zharkut te shėmtuar kontaktova dy policė tė SHPK-sė. Ishte njė kontakt ndėrmjet disa njerėzve qe i njisha. Kėta i kam kontaktua me ane telefoni dhe interneti, kemi pas njė bashkėpunim te mirė se bashku. Mundėsia e tyre qe te shkojnė me shume ne hetime ishte shume e kufizuar sepse nuk kishin aq buxhet te madh qe te pėrcjellin dhe ti hetojnė kėto raste. Sipas tyre ishte pune qe duhet kohe dhe pune me rrezik. Kėta dy policė ishin shumė tė shqetėsuar pėr kėto vepra te Zharkut.
  Unė isha shume i shqetėsuar vendosa te kontaktoj me ambasadėn Amerikane ne Danimarkė. Ne telefon ju tregova shqetėsimin tim. Kėta me caktuan njė kohe qė tė shkoj ne Ambasadė. Ne muajin prill 2008 kam shkuar. Aty ju tregova pėr Zhakun shqetėsimin tim qe kisha. Ju tregova pėr fabrikėn e cila prodhonte edhe eksplozive ku ishte disa kilometra larg bazės amerikane Bondstill. Unė ju thash se shqetėsimi im ėshtė ky. Xhabir Zharku ka prodhua eksplozive ka bo disa prova .Shqetėsimi ime ėshtė ; Mos vallė Zharku i ka shite apo i shet ndonjė organizate terroriste eksploziv. Apo mundet ta pėrdor pėr qėllimet e veta ne Kosovė. Biseda zgjati mbi njė orė. Me falėnderuan pėr informacion.
  Kėtu ne Danimarkė kam disa klientė me prejardhje nga Izraeli ku kam respekt pėr ketė popullatė. Njė dite bisedova me njėrin nga kėta. Ja tregova shqetėsimin tim qe kisha ndaj Zharkut. Ky me tha se do te kontaktoj me njė person nga ambasada e Britanisė te Madhe Anglisė.
  Pas disa ditėve me thėrret njė person i quajtur John. Thotė se jam nga ambasada Angleze dhe ka kontaktua njė koleg i juaji me ne pėr shqetėsimin e juaj. Unė i tregova te gjithat ēka i kam cek edhe ne ambasadėn Amerikane. Pas njė bisede te gjatė. Ky me lypi person numrin tim personal te cilin ja dhashė. Me falėnderoj pėr bisedė. Tha do ta bisedoj me shefin tim.
  Unė gjatė asaj kohe bisedojsha me disa shoke nga vende te ndryshe te Kosovės dhe te Kaēanikut. Qėllimi im ishte ta kem nen pėrcjellje qe te mos bėn diēka te keqe. Me datėn 29 tetor 2008 me thėrret njė shok i imi telefon me thotė: Zharku do te del jashtė shtetit por ka problem nipi i tije Bedri Elezi pėr vizė. Po me datėn 30 tetor 2008 Bedri Elezi shkon ne Ambasadėn gjermane pėr vizė. Kėta i thonė eja nesėr. Te nesėrmen ditėn e premte 31 tetor 2008 Bedri Elezi dhe Xhabir Zharku shkojnė ne Ambasadėn gjermane dhe e marrin vizėn. Te nesėrmen udhėton pėr ne Shqipėri nga aty ne Itali Gjermani. Ditėn e marte data 4 nėntor 2008 policia e UNMIK-ut dhe SHPK-ja ia kontrollojnė shtėpinė ne Kaēanik ku gjejnė njė arsenal armatimi dhe ekspozimi. Ketė lajm e mora nga njė shok i Kaēanikut. Pastaj edhe nga lajmet e ndryshme. Zharku nga Gjermania ku ishte shkoj ne Suedi tek njė koleg i veti qe te strehohet ne qytetin e quajtur Gislaved. Njė gazetar i Kosovė qe e njisha me thirri dhe me tha ku muj ta gjej Zharkun. Unė i tregova se ku gjinden. Gazetari pas disa orėve me thirr nga Suedia me datėn 07 nėntor 2008 dhe me thotė se e gjeta ku ėshtė dhe po shkoj ta marr ne intervistė dhe pas intervistės do te takoj ty. Ky e kishte taku Zharkun dhe i kishte ber intervistė. Te nesėrmen erdh tek unė me datėn 09 nėntor 2008 dhe tregoj se Zharku u nis pėr ne Kosovė.
  Duhet te hetohet vrasja e konel Ahmet Krasniqit
  Ne fillim te shtatorit te vitit 1998 me ra rasti te takoj ketė njeri tek njė mik i imi ne Durrės. Duke ja tregu ndodhitė e luftės nė Kosovė Ahmet Krasniqi me thotė se si mundesh te me kontaktosh me disa njerėz qe i njeh nga organizimi i juaj. Unė i dėrgoj fjale Zharkut se duhet te vjen nė Tirane qė tė kontakton njė person. Pas 2 ditėve erdh nga Tropoja Zharku. Takimin e lam tek njė banės aty pas Piramidės ne Tirane ku e kishte me qira Ahmet Krasniqi. Aty u takuan disa njerėz te cilėt nėse vjen momenti do i tregoj. Unė nuk pranova qe te jam ne atė takim. Pas ati takimi takova Zharkun dhe me tha se ėshtė njė takim i mirė pėr neve. Ky tha se Ahmet Krasniqi dha shumė informacione dhe ne fund ia nguli vetit me njė bisedė shumė tė rėndėsishme. Ahmeti u paska thėnė se nėse nuk m’i plotėson kushtet qė mė ka premtuaar Bukoshi pėr furnizim tė armatimit ai do tė dal nė gazetė e nė TV dhe do te tregoj pėr shume gjera te kėqija qe i ka ber Bukoshi. Kjo bisedė i kishte gėzuar shumė kėta. Zharku tha: Edhe me vra dikush tash Ahmet Kransiqin faji i mbetet Bukoshit sepse Ahmeti do t`ja qet dallaveret ne shesh. Pas disa ditėve dėgjova ne lajme se ėshtė vra Kolonel Ahmet Krasniqi me erdh shume keq pėr ketė njeri sepse kishte mendime serioze pėr organizimin e luftės ne Kosovė.
  Duhen bėrė hetime
  Duhet te hetohet vrasja para 3 viteve ne rrethin e Kaēanikut tek ura e 2 te rinjve. Kėta kanė pas konflikt me Zharkun para vrasjes te tyre. Duhet te hetohet rrahja para 3 viteve te arsimtarit te djalit te Zharkut po ne mesin e qytetit para kafes Ēapi ne Kaēanik rrahet para qytetarėve nga Xhabir Zharku.. Mėsuesi Driton Gashi e denoncon ne polici por nėn presion e hekė denoncimin. Duhet te hetohet edhe rasti ime. Duhet te hetohet rasti ne Danimarkė qe mi ka montua kabllot nga bateria ne rezervar te benzinės ne natėn e vitit te ri. Duhet hetuar rasti i ish gruas time se kush e shtini qe ajo te me qet tableta ne ushqim te me dėmton psikikishte dhe fizikisht. Pastaj humbja e njė kompjuterit dhe shkatėrrimin e njė BOKSIT ku ishin te gjitha argumentet e mia pėr vėllanė e saj Xhabir Zharkun.
  Duhet te hetohet Bedri Elezi nip i Zharkut
  Ky ka qen aty kur ėshtė kidnapua Zharku. Bedrin e kanė leshu Zharkun e kanė quar ne Bullgari. Duhet te hetohet pse u kidnapua Zharku. Ky ėshtė dora e djathtė e Zharkut.
  Ne dimėr te vitit 2007 jam kanė ne Kosovė dhe kam shkua ta shoh fabrikėn e Zharkut. Jam shkuar ditėn dhe natėn. Ditėn punonin punėtoret. Natėn ishin dritat ndezur dhe aty gjithmonė ishte njė makinė e bardh e policisė aty para fabrikės. Makina e policisė gjithmonė ishte roje ter natėn aty. Kam shkuar edhe ne korrik te viti 2007 .Me ka interesua se ēka po ndodh ne atė fabrikė. Prapė ishte makina e policisė para fabrikės si lloj roje. Jam ndale dhe i kam pyet se ku i bien rruga pėr Elez Han. Sipas informacioneve qe i kam mbledh. Zharku kishte shoqėri te madhe me kryepolicin e Kaēanikut Mehmet Tali Hajdini. Sipas meje ajo fabrikė ditėn punonte normal. Natėn aty punon diēka jashtė ligjit. Droge ose eksploziv. Ata punonin rehat sepse aty e kishin policin ter natėn .Policia bėnte kontrollin e rrugės Kaēanik, Shterpc dhe Tetove. Sipas njė personi qe me tregoj. Ky me tha se polici Selatin Kamishi ėshtė i kėrcėnuar nga Zharku.
  Kėto ishin disa gjera te pa hijshme kriminale te Xhabir Zharkut. Jam ne gjendje dhe pa as njė pėrfitim timin personal apo diēka tė tille qė tė dėshmoj para ēdo drejtėsia re gjitha institucioneve te Kosovės dhe tė EULEX-it
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 9. #129
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  Xhabir Zharku mė tha: Ti dhėndėr mundesh me krye njė punė, me vra Ibrahim Rugovėn!
  Dėshmoi Besnik Lajēi Kopenhagen-Danimark

  Besnik Lajēi: Unė dėshmoj kundėr Xhabir Zharkut (3)

  Nė mars 2003, Xh. Zharku lajmėroi familjen e vet se ishte kidnapuar nga mafia bullgare nė Kosovė dhe ishte dėrguar nė Bullgari. Ka kėrkuar 300 mijė euro qė po ia kėrkonte mafia pėr ta liruar. Familja ishte tmerruar. Vėllai i Zharkut, Z. Zh., me telefonon mua dhe mė thotė se Xhabirin e kanė kidnapuar mafia bullgare dhe gjendet nė Bullgari. Nuk ma tha se pėr ēfarė motive e kishin kidnapuar. Por mė tha se i kanė kėrkuar 300 mijė euro pėr ta shpėtuar kokėn dhe paratė duhet t’ia dėrgojmė Brenda 48 orėve. Unė i thashė se duhet tė lajmėrosh policinė nė Suedi dhe nė Kosovė, pasi ai ėshtė qytetar i kėtyre vendeve. Pas njė kohe, Xhabri nga Bullgaria telefonon vėllai qė paratė tė bėhen sa mė parė. Por, Xhabiri nuk ka pranuar qė tė lajmėrohet as policia, as KFOR-i, nė mėnyrė qė nė njė sekret tė plotė tė mblidhen paratė dhe t’i dėrgohen. Dhe, i vėllai i tij e dėgjon. Vendos tė mbledhė paratė nė rrethin familjar pa e ditur sigurimi. Motra e tij, qė ėshtė ish-gruaja ime, u shqetėsua pa masė.

  Pėr gjoja kidnapimin Xhabirit u mblodhėn 300 mijė euro

  Ishte rasti i parė i njė lajmi pėr kidnapimi nė Kosovė. Gjithė sa patėn dhanė. Dikush shiti makinėn, dikush hyri borxh deri sa edhe floririn e grave e shiten qė ta grumbullojnė shumėn ė parave qė Zharku po kėrkonte pėr tė shpėtuar. Edhe unė hyra borxh dhe i dhashė njė shumė parash .Kėshtu, vėllai Xhabirit mblodhi 300 mijė euro pėr Xhabirin “e kidnapuar”. Ai u ka kthyer paratė tė gjithėve, pos meje. Me ka mbet dhe borxhe 32.500 euro (tridhet e dymijė e pesėqind) 2500 euro qe mi ka marre gjatė as kohe ne Kosovė kur isha dhe 30.000 euro qe mi kishte borxhe kushėrini i ti Xhafer Zharku. Gjatė kidnapimit kėta e dijshin se mi ka kushėrini i tyre 30.000 euro borxhe dhe kanė shkuar ja kanė marr parat Xhaferit me pėlqimin tim. Zharku u lirua. Pas njė kohe ia kėrkova paratė e mia, ndėrsa mė ka kėrcėnuar, duke mė thėnė se nuk tė kam gjė borxh dhe mos mė shqetėso mė tutje. E thirra prapė dhe mė thotė: A e din ti se e ki te ndalume me hy ne kosove se je i denum me vdekje. Zharku pas njė takimi me motrėn e tij, pra me gruan time, e kėrcėnon me revole nė fyt, duke i thėnė: Boni presion burrit qe mos ti lyp parat ose une ta vras burrin ose ndaju nga ai. Shoqja erdhi duke u dridhur dhe tregoi ndodhinė qė i kishte ndodhur me tė vėllai. Nga ia moment, ajo ka qenė e izoluar nga familja e saj dhe ka rėnė nė njė gjendje tė keqe psikike. Pas 20 vjetėsh martesė, pėr shkak tė Xh. Zhakut, ne u ndamė. Nuk ėshtė hera e parė qė ky njeri ka shkatėrruar familje. Rasti i njė vajze tė kushėrirės sė tij ėshtė njė shembull tjetėr. Vajza martohet me njė djalė dhe lind njė fėmijė. Familja e dhėndrit ishte i njė partie tjetėr. Ky hyn mes tyre dhe i ndanė, duke lėnė jetim fėmijėn, pse babai i tij ishte i njė partie tjetėr.

  Tė gjitha shpėrthimet e pasluftės nė Kaēanik

  Te ndalemi pak te gjitha kėto eksplodime ne Kaēanik qė unė i kam pėrcjellė deri diku me mundėsit e mia. Mundet te ketė te tjera ne Kaēanik , Ferizaj, Kosove dhe Maqedoni P.sh ne Kaēanik janė disa raste qė unė i di dhe qe janė edhe ne gazeta te ndryshme .Shohim ne artikullin me larte kur janė demolua makinat e komunės nga eksplozivi. Vetura zyrtare e kryeshefit tė ekzekutivit tė Kaēanikut, Agron Shurdhani (AAK). Ku Zharkut nuk i konvenonte qe te shef ketė me ketė makinė .

  Si ka mundėsi qe te harrohet kjo ngjarje shume me rendėsi e cila rrezikoj jetėn e njerėzve dhe dėmtoj pasurin shoqėrore. Si ka mundėsi qė Zharkut ti ndodhin disa eksplozive ndaj tij. Kjo me ēudite qe askush nuk ėshtė marr qe ti heton kėto raste. Si ka mundėsi qe ne komunėn e Kaēanikut te ketė aq shume raste te kėtyre ekspozimesh qe te mos dihet keqbėrėsi.

  Unė i shqetėsuar nga kėto vepra ti Zharkut te shėmtuar kontaktova dy policė tė SHPK-sė. Ishte njė kontakt ndėrmjet disa njerėzve qe i njisha. Kėta i kam kontaktua me ane telefoni dhe interneti, kemi pas njė bashkėpunim te mirė se bashku. Mundėsia e tyre qe te shkojnė me shume ne hetime ishte shume e kufizuar sepse nuk kishin aq buxhet te madh qe te pėrcjellin dhe ti hetojnė kėto raste. Sipas tyre ishte pune qe duhet kohe dhe pune me rrezik. Kėta dy policė ishin shumė tė shqetėsuar pėr kėto vepra te Zharkut.

  Unė isha shume i shqetėsuar vendosa te kontaktoj me ambasadėn Amerikane ne Danimarkė. Ne telefon ju tregova shqetėsimin tim. Kėta me caktuan njė kohe qė tė shkoj ne Ambasadė. Ne muajin prill 2008 kam shkuar. Aty ju tregova pėr Zhakun shqetėsimin tim qe kisha. Ju tregova pėr fabrikėn e cila prodhonte edhe eksplozive ku ishte disa kilometra larg bazės amerikane Bondstill. Unė ju thash se shqetėsimi im ėshtė ky. Xhabir Zharku ka prodhua eksplozive ka bo disa prova .Shqetėsimi ime ėshtė ; Mos vallė Zharku i ka shite apo i shet ndonjė organizate terroriste eksploziv. Apo mundet ta pėrdor pėr qėllimet e veta ne Kosovė. Biseda zgjati mbi njė orė. Me falėnderuan pėr informacion.

  Kėtu ne Danimarkė kam disa klientė me prejardhje nga Izraeli ku kam respekt pėr ketė popullatė. Njė dite bisedova me njėrin nga kėta. Ja tregova shqetėsimin tim qe kisha ndaj Zharkut. Ky me tha se do te kontaktoj me njė person nga ambasada e Britanisė te Madhe Anglisė.

  Pas disa ditėve me thėrret njė person i quajtur John. Thotė se jam nga ambasada Angleze dhe ka kontaktua njė koleg i juaji me ne pėr shqetėsimin e juaj. Unė i tregova te gjithat ēka i kam cek edhe ne ambasadėn Amerikane. Pas njė bisede te gjatė. Ky me lypi person numrin tim personal te cilin ja dhashė. Me falėnderoj pėr bisedė. Tha do ta bisedoj me shefin tim.

  Unė gjatė asaj kohe bisedojsha me disa shoke nga vende te ndryshe te Kosovės dhe te Kaēanikut. Qėllimi im ishte ta kem nen pėrcjellje qe te mos bėn diēka te keqe. Me datėn 29 tetor 2008 me thėrret njė shok i imi telefon me thotė: Zharku do te del jashtė shtetit por ka problem nipi i tije Bedri Elezi pėr vizė. Po me datėn 30 tetor 2008 Bedri Elezi shkon ne Ambasadėn gjermane pėr vizė. Kėta i thonė eja nesėr. Te nesėrmen ditėn e premte 31 tetor 2008 Bedri Elezi dhe Xhabir Zharku shkojnė ne Ambasadėn gjermane dhe e marrin vizėn. Te nesėrmen udhėton pėr ne Shqipėri nga aty ne Itali Gjermani. Ditėn e marte data 4 nėntor 2008 policia e UNMIK-ut dhe SHPK-ja ia kontrollojnė shtėpinė ne Kaēanik ku gjejnė njė arsenal armatimi dhe ekspozimi. Ketė lajm e mora nga njė shok i Kaēanikut. Pastaj edhe nga lajmet e ndryshme. Zharku nga Gjermania ku ishte shkoj ne Suedi tek njė koleg i veti qe te strehohet ne qytetin e quajtur Gislaved. Njė gazetar i Kosovė qe e njisha me thirri dhe me tha ku muj ta gjej Zharkun. Unė i tregova se ku gjinden. Gazetari pas disa orėve me thirr nga Suedia me datėn 07 nėntor 2008 dhe me thotė se e gjeta ku ėshtė dhe po shkoj ta marr ne intervistė dhe pas intervistės do te takoj ty. Ky e kishte taku Zharkun dhe i kishte ber intervistė. Te nesėrmen erdh tek unė me datėn 09 nėntor 2008 dhe tregoj se Zharku u nis pėr ne Kosovė.

  Duhet te hetohet vrasja e konel Ahmet Krasniqit

  Ne fillim te shtatorit te vitit 1998 me ra rasti te takoj ketė njeri tek njė mik i imi ne Durrės. Duke ja tregu ndodhitė e luftės nė Kosovė Ahmet Krasniqi me thotė se si mundesh te me kontaktosh me disa njerėz qe i njeh nga organizimi i juaj. Unė i dėrgoj fjale Zharkut se duhet te vjen nė Tirane qė tė kontakton njė person. Pas 2 ditėve erdh nga Tropoja Zharku. Takimin e lam tek njė banės aty pas Piramidės ne Tirane ku e kishte me qira Ahmet Krasniqi. Aty u takuan disa njerėz te cilėt nėse vjen momenti do i tregoj. Unė nuk pranova qe te jam ne atė takim. Pas ati takimi takova Zharkun dhe me tha se ėshtė njė takim i mirė pėr neve. Ky tha se Ahmet Krasniqi dha shumė informacione dhe ne fund ia nguli vetit me njė bisedė shumė tė rėndėsishme. Ahmeti u paska thėnė se nėse nuk m’i plotėson kushtet qė mė ka premtuaar Bukoshi pėr furnizim tė armatimit ai do tė dal nė gazetė e nė TV dhe do te tregoj pėr shume gjera te kėqija qe i ka ber Bukoshi. Kjo bisedė i kishte gėzuar shumė kėta. Zharku tha: Edhe me vra dikush tash Ahmet Kransiqin faji i mbetet Bukoshit sepse Ahmeti do t`ja qet dallaveret ne shesh. Pas disa ditėve dėgjova ne lajme se ėshtė vra Kolonel Ahmet Krasniqi me erdh shume keq pėr ketė njeri sepse kishte mendime serioze pėr organizimin e luftės ne Kosovė.

  Duhen bėrė hetime

  Duhet te hetohet vrasja para 3 viteve ne rrethin e Kaēanikut tek ura e 2 te rinjve. Kėta kanė pas konflikt me Zharkun para vrasjes te tyre. Duhet te hetohet rrahja para 3 viteve te arsimtarit te djalit te Zharkut po ne mesin e qytetit para kafes Ēapi ne Kaēanik rrahet para qytetarėve nga Xhabir Zharku.. Mėsuesi Driton Gashi e denoncon ne polici por nėn presion e hekė denoncimin. Duhet te hetohet edhe rasti ime. Duhet te hetohet rasti ne Danimarkė qe mi ka montua kabllot nga bateria ne rezervar te benzinės ne natėn e vitit te ri. Duhet hetuar rasti i ish gruas time se kush e shtini qe ajo te me qet tableta ne ushqim te me dėmton psikikishte dhe fizikisht. Pastaj humbja e njė kompjuterit dhe shkatėrrimin e njė BOKSIT ku ishin te gjitha argumentet e mia pėr vėllanė e saj Xhabir Zharkun.

  Duhet te hetohet Bedri Elezi nip i Zharkut

  Ky ka qen aty kur ėshtė kidnapua Zharku. Bedrin e kanė leshu Zharkun e kanė quar ne Bullgari. Duhet te hetohet pse u kidnapua Zharku. Ky ėshtė dora e djathtė e Zharkut.

  Ne dimėr te vitit 2007 jam kanė ne Kosovė dhe kam shkua ta shoh fabrikėn e Zharkut. Jam shkuar ditėn dhe natėn. Ditėn punonin punėtoret. Natėn ishin dritat ndezur dhe aty gjithmonė ishte njė makinė e bardh e policisė aty para fabrikės. Makina e policisė gjithmonė ishte roje ter natėn aty. Kam shkuar edhe ne korrik te viti 2007 .Me ka interesua se ēka po ndodh ne atė fabrikė. Prapė ishte makina e policisė para fabrikės si lloj roje. Jam ndale dhe i kam pyet se ku i bien rruga pėr Elez Han. Sipas informacioneve qe i kam mbledh. Zharku kishte shoqėri te madhe me kryepolicin e Kaēanikut Mehmet Tali Hajdini. Sipas meje ajo fabrikė ditėn punonte normal. Natėn aty punon diēka jashtė ligjit. Droge ose eksploziv. Ata punonin rehat sepse aty e kishin policin ter natėn .Policia bėnte kontrollin e rrugės Kaēanik, Shterpc dhe Tetove. Sipas njė personi qe me tregoj. Ky me tha se polici Selatin Kamishi ėshtė i kėrcėnuar nga Zharku.

  Kėto ishin disa gjera te pa hijshme kriminale te Xhabir Zharkut. Jam ne gjendje dhe pa as njė pėrfitim timin personal apo diēka tė tille qė tė dėshmoj para ēdo drejtėsia re gjitha institucioneve te Kosovės dhe tė EULEX-it


  Shpėrndaje Kthehu | 09.05.2011
  Suedi, ajo kaneg kenohet mbasi ti mbarojem punet jo keshtu si veprojem na te ashtuquajtun demokrata! na kem shum llafe e pake vepra kete e din kuqaloshet qe nag vitet 1940- e kan kupetua. Pranedaj edhe veprojen shelireshem, shpifin,vrasin pastaj perseri shpifin dhe shpallin trathetar! Sa per hajnit qe i kan be, ndoshta ata jau han kryet njeni tjeterit, kur vjen puna te ndarja e sihariqit, kuqaloshet kur skan me vra han kryet e njeni tjeterit. Vllezer shqyptar, mos iu frigoni llomit envero-titist, shtypjauni kryet gjarpeijeve te gjakut, te bijeve miladino-mugosho, titisto, enveriste. Soji zharkut nen udheheqejen e Xh. Halitit, I.Kelmendit, Azem Syles,e tjere horra qe i krijoi ppsh=istja staliniste e tiranes, nen edukimin e sigurimit klosisto kriminel, nai vran me te miret! Nai vran me te miret ne vitet 1940-ta nai vran me te miret edhe sot! jan e njeta mbeturin e koheve miladino-mugosho-enevero-fadilo-titiste.

  Uka L. 09.05

  Kaqanik,gryka e kaqanikut paska maru ,po ky popull ne cilen gjendje paska shku,se kush krytarllakun (xh-zh) e paska uzorpue,o trimat e IDRIZ SEFERIT mos harroni at tradit kaqaniku asht heroik (se ka lind nji tradhtar xh-zh po meritojka plumb ne ball)koha paska ardh me e zhduk at tradhtar,paska vra shum shqiptar,paska lan nana pa djal,paska lan shum femij jetima.Harami ju ka rrit se shum lek ne skandinavi ai i ka grabit.

  suedi 09.05

  Burim te kisha lutur ne vorrin e baces Sali mos hyn ne ujna te turbullta. Vetem nje gje mos harro dhe dije se djali i bacit Jenuz Bajres. Saliu ka qen eshte ikona e shqiptarise Burim. Burim Duhesh te jesh krenar qe je djali i baces Jen ai kurr nuk ka ditur te futet ne ujna te turbullta dhe ti mo te lutem. Nusret Kyqyku nuk te njof as nuk te dij por mos harro kurr se je gjaku i Prof Bedri Kyqykut mos te lutem.

  Malsori 09.05


  a edi zylfia keto qe po i shkruhan basniku apo behet i shurdher se gjeja besniku ashte i semure jo besa besniku tash po del burr dhe po i tregon gjerat e zeza te kriminellit famkeq te kryetarit te kaqanikut o more zulf ku je qe ti vazhdimishte e mbrojshe kete vella e tash fol ku do ta bane vojen xhabiri tash sepse boll i ka zgjate ketij mangupi shkupjani sepse ky fare nuk ashte kaqanikli por shkupjan i dizhanskes te shkupit luje mac kryhet e bullit hajt se tash dalin te gjitha ne shesh edhe kush e ka vra qamil ilazin komandant bardhin trego o besnik lajqi vetem evetem se ka qene i ldk-se

  dem baba dem kaqanikli 09.05

  kjo vellazeri qka njeriu lexon ashte per tu habitur se si nje kryetar komune ka bere keshtu keq dhe ashte i lire ne kaqanik turp per neve ani policija e kaqanikut paska frike prej kuj prej ketij banditi more mos keni frike prej tij por burgosne sa ma shpejt kete jam ka befasohem se si keto ngjarje ndodhin ne kosove dhe askush nuk merr masa per te turp kaqnik zgjohuni nga gjumi o kaqanikli se ftyren ja paska marr ky kryetari i juaj pershendetje besnik dhe bota sot

  kenani 09.05

  o ky be vlla qenka mafi ky zharku pse more keto policet tone nuk shkojne me burgos sa ma shpejte por ky qenka kriminell i kaqanikut ma i madhi po ti me emrin besnik mamir te kishte konvenue me ja jek flamen njehere e pergjithmon se sa po mirresh me kete kriminell paguje burr do te shqiperise per 5 euro flamen ja jekin e mos u mirr me ta se shume keq t a paska bere edhe pse nuk po ju njof asnjerin besnk tash duhesh te kesh kujdes sepse tash ky mundet me te likfidue ne mynure tinzake ke kujdes zoteri sepse ky qenke mafi por ti ruhaju nga ky famkeq sepse ky ste vret jo por se i paguhan argatet te vete psh burim bajren bedri elezin zylfi zharkun nesret kyqykun e shume e shume te tjere keshtu qe keni kujdes besnik

  tetovari 0


  bota sot

  ..

 10. #130
  i/e regjistruar Maska e RRyma
  Anėtarėsuar
  14-10-2002
  Vendndodhja
  Kosovė
  Mosha
  50
  Postime
  167
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  krejt shpijunat iken, a thua po vien dite me te mira per ne shqipetaret
  Ma mir neser se dje

 11. #131
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  e more Brari po kush tu beson
  deshmive te rrejshme te shpiunave te ishe UDB-es
  qe UDB-eja i ka dergue ne perendim
  e tash pas ēlirimit kan mbet rrugve te perendimit si qet e qartur
  LLapiqk
  Ti nuk merr er ne keto pune,ti je mesu me lezu gazetat e komunistave siq eshte fletushka epoka e zez dhe me at propagand vjen ketu e sillesh si pordha ne tlina.
  Keto jan pune te rana per ty llapiqk

 12. #132
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  llap mos jane kah te kerkojne policia per vrasje ne fushe kosove!
  veq kallxo se kush te ka shti me shti ne te ndjerin se hetuesia ju gjuhet shefave tu!

  llap cka u ba keshtu me ju qe i mbushet burgjet dhe qebesa po vriteni ne mes veti!
  kane nis me u dal krimet neper fushe tash per te mbuluar krimet duhet vrar kriminelet se keshtu i mshefni gjurmet!


  Arrestohen shokėt e Xhabir Zharkut

  Katėr muaj pasi ėshtė shpallur i pafajshėm pėr njė vrasje tė trefishtė, Nysret Cena ėshtė arrestuar sėrish. Policia e EULEX it ka arrestuar tre shokė tė luftės sė kryetarit tė Komunės sė Kaēanikut, Nysret Cenėn, Afet Dalloshin dhe Agron Dalloshin, pasi qė prokurori special, Reshat Millaku, ka gjetur prova shtesė qė vėrtetojnė se autorė tė vrasjes nuk janė Besnik Hasani dhe Shpend Qerimi, tė dėnuar me nga 33 vjet burgim. Burime brenda Prokurorisė Speciale tė Kosovės kanė bėrė tė ditur se arrestimi ėshtė kryer tė hėnėn nė njė fshat tė Kaēanikut. Mirėpo ata janė liruar tė martėn, pasi gjyqtari i procedurės paraprake nuk ua ka caktuar paraburgimin, por vetėm masėn e paraqitjes dy herė nė javė nė polici, shkruan “Koha ditore”. “Prokurori ka gjetur prova qė vėrtetojnė se Besnik Hasani dhe Shpend Qerimi nuk e kanė kryer vrasjen, por vetėm i kanė pėrcjellė viktimat dhe i kanė njoftuar njerėzit e tjerė qė kishin zėnė pusinė nė mes tė natės”, shkruan gazeta. Besnik Hasani dhe Shpend Qerimi nė shkurt tė kėtij viti janė dėnuar me nga 33 vjet burgim pėr vrasje tė rėndė tė trefishtė, vrasje e rėndė nė tentativė dhe posedim, kontroll dhe pėrdorim i paligjshėm i armėve. Dy ish policė tė njėsive speciale tė Kosovės, tė njohur edhe si shokėt e Triumf Rizės, qenė shpallur fajtorė pėr vrasjen e Urim, Neshat e Sylejman Baftiut dhe pėr plagosjen e Sadik e Bujar Baftiut, nė shtator tė vitit 2007. Ata qenė dėnuar, pasi, sipas trupit gjykues mė 27 28 shtator 2007, nė vendin e quajtur tek “Ura e Lepencit”, afėr fshatit Soponicė, i kishin zėnė pritėn njė automjeti qė po bartte pesė udhėtarė duke shtėnė nė drejtim tė tyre nga dy armė automatike AK 47. Si pasojė e kėsaj prite tre udhėtarė ishin vrarė, i katėrti ishte lėnduar rėndė, ndėrsa personi i pestė kishte shpėtuar pa lėndime

 13. #133
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Arrestohen shokėt e Xhabir Zharkut

  Arrestohen shokėt e Xhabir Zharkut
  Publikuar: Sot, mė 01 qershor 2011


  http://www.koha.net/repository/image...06110949_4.jpg
  Prishtinė, 1 qershor – Katėr muaj pasi ėshtė shpallur i pafajshėm pėr njė vrasje tė trefishtė, Nysret Cena ėshtė arrestuar sėrish.

  Policia e EULEX-it ka arrestuar tre shokė tė luftės tė kryetarit tė Komunės sė Kaēanikut, Nysret Cenėn, Afet Dalloshin dhe Agron Dalloshin, pasi qė prokurori special, Reshat Millaku, ka gjetur prova shtesė qė vėrtetojnė se autorė tė vrasjes nuk janė Besnik Hasani dhe Shpend Qerimi, tė dėnuar me nga 33 vjet burgim. Burime brenda Prokurorisė Speciale tė Kosovės kanė bėrė tė ditur se arrestimi ėshtė kryer tė hėnėn nė njė fshat tė Kaēanikut. Mirėpo ata janė liruar tė martėn, pasi gjyqtari i procedurės paraprake nuk ua ka caktuar paraburgimin, por vetėm masėn e paraqitjes dy herė nė javė nė polici.

  “Prokurori ka gjetur prova qė vėrtetojnė se Besnik Hasani dhe Shpend Qerimi nuk e kanė kryer vrasjen, por vetėm i kanė pėrcjellė viktimat dhe i kanė njoftuar njerėzit e tjerė qė kishin zėnė pusinė nė mes tė natės”, ka thėnė burimi.

  Besnik Hasani dhe Shpend Qerimi nė shkurt tė kėtij viti janė dėnuar me nga 33 vjet burgim pėr vrasje tė rėndė tė trefishtė, vrasje e rėndė nė tentativė dhe posedim, kontroll dhe pėrdorim i paligjshėm i armėve. Dy ish-policė tė njėsive speciale tė Kosovės, tė njohur edhe si shokėt e Triumf Rizės, qenė shpallur fajtorė pėr vrasjen e Urim, Neshat e Sylejman Baftiut dhe pėr plagosjen e Sadik e Bujar Baftiut, nė shtator tė vitit 2007. Ata qenė dėnuar, pasi, sipas trupit gjykues mė 27-28 shtator 2007, nė vendin e quajtur te “Ura e Lepencit”, afėr fshatit Soponicė, i kishin zėnė pritėn njė automjeti qė po bartte pesė udhėtarė duke shtėnė nė drejtim tė tyre nga dy armė automatike AK 47. Si pasojė e kėsaj prite tre udhėtarė ishin vrarė, i katėrti ishte lėnduar rėndė, ndėrsa personi i pestė kishte shpėtuar pa lėndime.
  Tekstin e plotė lexojeni sot nė “Koha Ditore”
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema tė Ngjashme

 1. Albtelecom
  Nga Dita nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 08-08-2017, 12:06
 2. Nikoll Lesi rreth vetes dhe Mafies socialiste
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 13-01-2016, 15:09
 3. Shteti dhe Individi ne Islam.
  Nga Klevis2000 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 17-12-2005, 07:55
 4. Kuvendi qė na la trashėgim ADN-nė e Dushkut
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-05-2005, 01:24
 5. "Nano Ik", protesta sėrrisht nė Bruksel
  Nga Asteroid nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 500
  Postimi i Fundit: 02-05-2004, 12:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •