Close
Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 133
  1. #61
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    Citim Postuar mė parė nga ThE_OnE Lexo Postimin
    E PAARA Nuk do Habitem Nese Del i pafajshem!

    Por qe Eshte Kriminel Ka Ende Bir ShqiptaRi Qe i RRef ne Damar Gjak shqiptari se e di Boll mire kan e kan shty ne Kypek te Veture kur dhe ku !! i nderum TMK

    Dhe kushe ka Denoncu !!! e Di po te thash me heret Nuk beSoj ne gjykaten dhe ne Shtetin e Kosoves Se Ti Bir KOSOVE un Ende si ti skam As leternjoftim e AS Passaport e as qe jam regjistru ne kete Shtet qe i thua Ti.
    kerkoj falje kur flet njeriu me EmoCione edhe gabon ashu si mua...
    Por Ky Mafi Qe e quan VEtin Comandant i RaKIT 5 min e kan ndar nga Qyteki !!!
    Po Ka ik si BIR KURVE

    VDEKJE SHPIJUNAVE RUGOVISTAVE
    pse a Rugovist te kuka kan ky a? -

  2. #62
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2004
    Postime
    4
    Citim Postuar mė parė nga Hard_Style Lexo Postimin
    pse a Rugovist te kuka kan ky a? -
    STALINIST Mos KA Qen Skam iden !!! Qka ka qEn Kriminel Po!!!
    Pse a mos te Djegi ty a !!!

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Po qka ka lidhje more kush ka qen a kush eshte e ka shkel ligjin edhe fund.
    Duhet te futet ne biruc se qke me te.
    E keqja eshte se nuk kemi gjykata,sepse keta komandanta ua kan fut frigen ne palc,por nese deshirojm shtet duhet te skrifikohen edhe prokuroret edhe gjykatat sepse nese na dirigjojn komandantat analfabet ku do shkojm.
    Dikush tha u dorzu,normal qe dorzohet sepse nuk ka kah te ja mbaj.
    Thaqi eshte dasht qe te pakten ta denoj si krim,e jo si qyqar te bej politik qe as femija nuk i blejn ato qfar tha.
    Eshte e dhimbeshme por na mungon nje klas e sinqert politike qe e don vendin,keta qe i kemi i kemi per deshir te armikut.

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar mė parė nga tmk Lexo Postimin
    AFERIM te qofte o JOZHA I VOGEL!
    jo jozh mundesh me ken ti se po jau din emrat

  5. #65
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2004
    Postime
    4
    Citim Postuar mė parė nga drenicaku Lexo Postimin
    Po qka ka lidhje more kush ka qen a kush eshte e ka shkel ligjin edhe fund.
    Duhet te futet ne biruc se qke me te.
    E keqja eshte se nuk kemi gjykata,sepse keta komandanta ua kan fut frigen ne palc,por nese deshirojm shtet duhet te skrifikohen edhe prokuroret edhe gjykatat sepse nese na dirigjojn komandantat analfabet ku do shkojm.
    Dikush tha u dorzu,normal qe dorzohet sepse nuk ka kah te ja mbaj.
    Thaqi eshte dasht qe te pakten ta denoj si krim,e jo si qyqar te bej politik qe as femija nuk i blejn ato qfar tha.
    Eshte e dhimbeshme por na mungon nje klas e sinqert politike qe e don vendin,keta qe i kemi i kemi per deshir te armikut.

    Me ty jam Shoku por ketu qendron problemi//// se pod alin en fund prap kriminelat jasht te lire///

    Sidomos ketu Eshte e dhimbeshme por na mungon nje klas e sinqert politike qe e don vendin,keta qe i kemi i kemi per deshir te armikut

  6. #66
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-09-2008
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    111
    Citim Postuar mė parė nga drenicaku Lexo Postimin
    jo jozh mundesh me ken ti se po jau din emrat
    Une emrat ua di,o JOZHA i VOGEL ,se shpirtin ma kane ngrene keta si ti.
    Nuk desha qe te shqetesoj veq se te jap nje lajm per ty(e di se nuk do te pelqej ) se Xhabir Zharku eshte liruar dhe se nuk po del qe eshte kriminel.Pra e ka liruar gjykatesi nderkombetar per te qene per ty edhe me e besueshme se nuk paska qene kriminel.

    Tung JOZHO ,mos u merzit se ka drejtesi !

  7. #67
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-09-2008
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    111
    Citim Postuar mė parė nga ThE_OnE Lexo Postimin
    E PAARA Nuk do Habitem Nese Del i pafajshem!

    Por qe Eshte Kriminel Ka Ende Bir ShqiptaRi Qe i RRef ne Damar Gjak shqiptari se e di Boll mire kan e kan shty ne Kypek te Veture kur dhe ku !! i nderum TMK

    Dhe kushe ka Denoncu !!! e Di po te thash me heret Nuk beSoj ne gjykaten dhe ne Shtetin e Kosoves Se Ti Bir KOSOVE un Ende si ti skam As leternjoftim e AS Passaport e as qe jam regjistru ne kete Shtet qe i thua Ti.
    kerkoj falje kur flet njeriu me EmoCione edhe gabon ashu si mua...
    Por Ky Mafi Qe e quan VEtin Comandant i RaKIT 5 min e kan ndar nga Qyteki !!!
    Po Ka ik si BIR KURVE

    VDEKJE SHPIJUNAVE RUGOVISTAVE
    Ti i paske punet keq bre zotni se te paska humb besimi gjithkund.Nuk bene te jesh pesimist se ka drejtesi dikund... qe psh Xhabir Zharku eshte liruar fale drejtesise keshtu qe mos i humb shpresat.Pra po vertetohet se nuk paska qene kriminel.
    Nuk eshte mire te ngutet njeriu dhe te paragjykoje.Duhet te mesohemi per t'i respektuar institucionet,sepse ata jane kompetent .

  8. #68
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar mė parė nga tmk Lexo Postimin
    Une emrat ua di,o JOZHA i VOGEL ,se shpirtin ma kane ngrene keta si ti.
    Nuk desha qe te shqetesoj veq se te jap nje lajm per ty(e di se nuk do te pelqej ) se Xhabir Zharku eshte liruar dhe se nuk po del qe eshte kriminel.Pra e ka liruar gjykatesi nderkombetar per te qene per ty edhe me e besueshme se nuk paska qene kriminel.

    Tung JOZHO ,mos u merzit se ka drejtesi !
    Pse a nuk e ke dit qe do lirohet a,une nuk kam pas asnje dyshim se do te lirohet sepse nuk kemi sistem gjygjesor per kete po vuan kosova me e korruptuara e rajonit.
    Ti po te ishe pak normal nuk do te ju gezoheshe keti lirimi por do ishe shqetesuar sepse kosoves i duhet nje sistem i fort ligjor ku secili do pergjigjej para ligji njesij por keshtu nuk mendon klika politike sepse nuk i konvenon,hajnia dhe krimi ka shtrirje te gjer,edhe kjo hajk gjaja per burgime te mjekve eshte vetem nje teater i politikes ditore edhe keta do lirohen dhe ti ke mundesin te gezohesh,por do te vij nje dit qe ti dhe une do ti paguajm keto marifetelleqe te qeveris qe kaq shum qenke dashurua ne te.
    Edhe une mune te quaj me nje emer perkedheles si dragan psh por duke par se nuk eshte niveli im ky po e le me kaq e ti knaqu dhe duar trokit ter diten qe ne kosove nuk po denohen kriminelet,pra vazhdo ti knaqu por mos harro se armiku nr 1 sot ne kosov eshte krimi i organizuar nga qeveria.
    Turp te kesh more legen se me te till njerz si puna jote nuk diskutohet per as gje.

  9. #69
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-08-2008
    Postime
    1,280
    Une kam disa pyetje shume shume naive per te gjithe ata qe marrin vesh ne procedura te ndjekjes dhe atyre gjyqesore ?
    -----------
    -Ne cilin shtet te botes keshilltari i Kryeministrit mund te jete edhe avokat profesionist -me Zyre avokatie aktive ?
    -Ne cilin shtet,nje i pandehur i dyshuar per rrembim,kanosje e shume vepra tjera si psh.armembajtje,depozitim i mjeteve plasese(dinamit,eksploziv etj.) pa leje,lirohet nga paraburgimi pa i mbajte as 24 ore arrest?dhe
    -Sipas cilit Ligj penal ose Ligj te Procedures penale te aplikueshem ne R. e Kosoves,per ankese ne aktvendim per arrest vendos Gjykata Supreme?
    ---------
    Vetem pasi te scarohen disa nga keto pyetje,mund te flitet per kete rast e shume e shume te tjera ne Kosove e gjetiu.

  10. #70
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-09-2008
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    111
    Citim Postuar mė parė nga drenicaku Lexo Postimin
    Pse a nuk e ke dit qe do lirohet a,une nuk kam pas asnje dyshim se do te lirohet sepse nuk kemi sistem gjygjesor per kete po vuan kosova me e korruptuara e rajonit.
    Ti po te ishe pak normal nuk do te ju gezoheshe keti lirimi por do ishe shqetesuar sepse kosoves i duhet nje sistem i fort ligjor ku secili do pergjigjej para ligji njesij por keshtu nuk mendon klika politike sepse nuk i konvenon,hajnia dhe krimi ka shtrirje te gjer,edhe kjo hajk gjaja per burgime te mjekve eshte vetem nje teater i politikes ditore edhe keta do lirohen dhe ti ke mundesin te gezohesh,por do te vij nje dit qe ti dhe une do ti paguajm keto marifetelleqe te qeveris qe kaq shum qenke dashurua ne te.
    Edhe une mune te quaj me nje emer perkedheles si dragan psh por duke par se nuk eshte niveli im ky po e le me kaq e ti knaqu dhe duar trokit ter diten qe ne kosove nuk po denohen kriminelet,pra vazhdo ti knaqu por mos harro se armiku nr 1 sot ne kosov eshte krimi i organizuar nga qeveria.
    Turp te kesh more legen se me te till njerz si puna jote nuk diskutohet per as gje.
    Mos u bene nervoz o JOZHA I VOGEL se ndikon ne perkeqesim te metutjeshem te gjendjes tende mentale.
    Tung JOZHO!

  11. #71
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-09-2008
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    111
    Citim Postuar mė parė nga Guri i Kuq Lexo Postimin
    Une kam disa pyetje shume shume naive per te gjithe ata qe marrin vesh ne procedura te ndjekjes dhe atyre gjyqesore ?
    -----------
    -Ne cilin shtet te botes keshilltari i Kryeministrit mund te jete edhe avokat profesionist -me Zyre avokatie aktive ?
    -Ne cilin shtet,nje i pandehur i dyshuar per rrembim,kanosje e shume vepra tjera si psh.armembajtje,depozitim i mjeteve plasese(dinamit,eksploziv etj.) pa leje,lirohet nga paraburgimi pa i mbajte as 24 ore arrest?dhe
    -Sipas cilit Ligj penal ose Ligj te Procedures penale te aplikueshem ne R. e Kosoves,per ankese ne aktvendim per arrest vendos Gjykata Supreme?
    ---------
    Vetem pasi te scarohen disa nga keto pyetje,mund te flitet per kete rast e shume e shume te tjera ne Kosove e gjetiu.
    Ne cdo shtet demokratik ndodh lirmi i te dyshuarit kur mungojne faktet per te cilen gje akuzohet i padituri.
    Ketu ne Kosove Gjykata Supreme merret me keto raste.Kete gje eshte dashur ta dish ti nese merr vesh se qka ndodh rreth teje.Por siq e ke thene edhe vete se ke bere pyetje shumme naive,prandaj qenke naiv,s'do koment.

  12. #72
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar mė parė nga tmk Lexo Postimin
    Mos u bene nervoz o JOZHA I VOGEL se ndikon ne perkeqesim te metutjeshem te gjendjes tende mentale.
    Tung JOZHO!
    Millosh
    Une nuk behem nervoz se me nis sa baloshi eshte ne forum si puna jote nuk do isha kurr mbi voz por vetem nervoz.

  13. #73
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-08-2008
    Postime
    1,280
    tmk,

    Te falemnderit qe me informove se per rastin konkret, qenka mbajte edhe gjykimi dhe zotniu ne fjale qenka liruar si i pa fajshem...!
    Dmth.,sipas teje paskan perfunduar hetimet,qenka ngrite aktakuza,qenka konfirmuar ajo,u paska mbajte gjykimi dhe zotni Xhabiri ,per mungese provash eshte liruar si i pafajshem...

    Pasi jam shume laik, e sipas teje edhe naiv,tmk te lutem si ekspert qe dukesh..!vetem edhe nje gje tregom: kur kane ndodhur te gjitha keto veprime procedurale ne kete lende penale,sepse me te 19 e ketij muaji-edhe kete ngjarje duhet ta festojme...!

    E thone pastaj se nuk kemi gjyqesi efikase...eee

  14. #74
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-09-2008
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    111
    Citim Postuar mė parė nga drenicaku Lexo Postimin
    Millosh
    Une nuk behem nervoz se me nis sa baloshi eshte ne forum si puna jote nuk do isha kurr mbi voz por vetem nervoz.
    Me ty JOZHO po perfundoj ketu per kete teme.
    Herave tjera mos u ngut me paragjykime JOZHO.

  15. #75
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-09-2008
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    111
    Citim Postuar mė parė nga Guri i Kuq Lexo Postimin
    tmk,

    Te falemnderit qe me informove se per rastin konkret, qenka mbajte edhe gjykimi dhe zotniu ne fjale qenka liruar si i pa fajshem...!
    Dmth.,sipas teje paskan perfunduar hetimet,qenka ngrite aktakuza,qenka konfirmuar ajo,u paska mbajte gjykimi dhe zotni Xhabiri ,per mungese provash eshte liruar si i pafajshem...

    Pasi jam shume laik, e sipas teje edhe naiv,tmk te lutem si ekspert qe dukesh..!vetem edhe nje gje tregom: kur kane ndodhur te gjitha keto veprime procedurale ne kete lende penale,sepse me te 19 e ketij muaji-edhe kete ngjarje duhet ta festojme...!

    E thone pastaj se nuk kemi gjyqesi efikase...eee
    Ne asnje vend nuk kam thene se eshte mbajtur gjykimi dhe se eshte ngritur aktakuza ,por kam thene se ne mugese te provave eshte liruar pas qe z.Zharku ka paraqitur kunderargumente te mjaftueshme per te qene i lire.
    Herave tjera lexo me kujdes mos e merr me turr !!!
    Besoj se nuk ke kunder nese eshte liruar z.Zharku?

  16. #76
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    tmk..

    cka mendon ti per vrasjen e komandant drinit?
    cka bahet me generall sali veselin?
    a po punon ma ne tmk?

  17. #77
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-08-2008
    Postime
    1,280
    tmk,
    Sipas teje,gjykata gjate procedures se ankeses se zotniut ne fjale nuk ka gjetur prova te mjaftueshme per mbajtjen ne arrtest ose paraburgim te z. Zharkut.Me vie sincerisht mire nese qendron ky pohim i juaj.
    Por,ne baze te pamjeve te transmetuara ne te gjitha TV-te e Kosoves,gjate bastisjes se shtepise se z.Zharkut,policia ka gjetur dhe ka konfiskuar nje sasi te madhe te armeve,municioneve dhe lendeve tjera plasese.Per ta tjeshtuar,po supozojme se nuk qendron dyshimi i bazuar per rrembim dhe marrje te pengjeve etj.,etj.,...
    --------------
    Neni 328 i Kodit te Perkoheshem Penal te Kosoves:
    1.Kushdo qe perdor apo vringellon armet me friksim,,kercnim ose ne ndonje menyre tjeter te paautorizuar apo urdheron personin tjeter te veproj ne menyre te njejte denohet me gjobe deri ne 10.000 euro ose me burg prej nje deri ne dhjete vjet.
    2.Kushdo qe mbane ne pronesi,kontrollon,posedon ose perdor arme pa leje valide per mbajtjen e autorizuar te armeve per ate arme,denohet me gjobe deri ne 7.500 euro ose burgim prej nje deri ne tete vjet.
    3.Nese vepra nga paragrafi 2 i ketij nenni perfshine nje sasi te madhe armesh,kryersi denohet me burgim prej nje deri ne dhjete vjet.
    4.Kushdo qe nuk e njofton Policine per cfaredo ndryshimi te pronesise,posedimit ose kontrollit te armes se autorizuar denohet me gjobe deri ne 7.500 euro ose me burgim prej nje deri ne tete vjet.
    ==========
    I nderuar,keto i kam pasur parasysh kur kam shkruar rreth kesaj teme dhe asgje me teper.
    Dhe,secili qytetare i Kosoves le te kete kujdes,se nuk del lehte nga burgu po te zihen arme,municion dhe mjete plasese,sidomos ne sasi cfare kemi pare ne kete rast.

  18. #78
    Me vjen keq nga injorant si ju qe me cdo kushte mundoheni ti shkatrroni njerzit e UCK dhe te PDK-ai nuk ka ikur fare por ishte ne pushime dhe u dorezua sepse e ka ditur qe ato akuza jane te pa baze dhe tash eshte i lire si gjithmon








    Citim Postuar mė parė nga niemand Lexo Postimin
    Gabimi i policis qe bashkpunono me krimin u pa edhe kete here ku .. publikisht doli dhe .. i tha .. xhabir ti ik prej kosoves se po te kerkojm.. dhe ai e beri te veten dhe iku , e sa per pdk-n un nuk kam pse te habitem se dihet boterisht se 50% e kesaj partie jan rrugacet qe vran .. shqiptar pas luftes!!

    Uroj qe te kapen sa me shpejt gjith kriminelet shqiptar qe borbandojn lokalet ne meste nates ne prishtin dhe marin jet njerzish te pafajshem sic i mori 2 jetra ky xhabiri me shoqeri..

    niemand

  19. #79
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-09-2008
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    111
    Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
    tmk..

    cka mendon ti per vrasjen e komandant drinit?
    cka bahet me generall sali veselin?
    a po punon ma ne tmk?
    O brari,e ke harruar qe tema ka te beje me diqka tjeter.Hap nje teme tjeter per kete gje dhe pastaj diskutojme.

  20. #80
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Xhabir Zharku kthehet nė punė

    Xhabir Zharku
    Xhabir Zharku, kryetari i Kaēanikut, ka nisur punėn nė detyrėn e tij. Nė rast tė mosnxjerrjes sė ndonjė aktvendimi tė ri, ky i fundit ka vlerė deri mė 12 dhjetor.
    Nga Jeton Musliu mė 23.11.2008 8:46 CET

    Nga e hėna e kėsaj jave, Zhabir Zharku, kryetar i Komunės sė Kaēanikut dhe Degės sė PDK-sė nė kėtė qytet, ka rifilluar punėn e tij si kryetar i Komunės sė Kaēanikut.

    Njė fakt tė tillė e pohon Xhevdet Shala, avokati i tij mbrojtės, duke sqaruar se bazuar nė aktvendimin e gjyqtarit ndėrkombėtar, kufizimet e shqiptuara ndaj tij vazhdojnė vetėm deri mė 12 dhjetor tė kėtij viti.

    “Aktvendimi i nxjerrė pėr kufizimet vazhdon deri mė 12 dhjetor 2008. Pas asaj date, varet nga procesi, ndėrkohė qė deri nė kėtė datė, klienti im duhet tė paraqitet nė stacionin policor qendra nė Prishtinė, dy herė nė muaj”, thotė Xhevdet Shala, avokat mbrojtės i Xhabir Zharkut.

    Sipas avokatit Shala, me kalimin e afatit, brenda tė cilit janė gjykuar kufizimet, ato pushojnė dhe klienti i tij mund ta vazhdojė punėn e tij i lirė.

    “Nuk ėshtė e domosdoshme tė nxirret vendim i ri”, sqaron avokati i kryetarit tė Kaēanikut.

    Por, pas kėsaj date, duhet njė vendim tjetėr i gjyqtarit, nė mėnyrė qė tė merret vesh se ēfarė do tė ndodhė me kryetarin e Kaēanikut, i cili sė bashku me disa tė tjerė, akuzohet pėr dy vepra penale qė kanė tė bėjnė me detyrim dhe rrėmbim.

    Burime tė Expressit tregojnė se pėr lirimin e tij me kusht, kryetari i Kaēanikut, si kaucion ka ofruar edhe pronėn e tij tė paluajtshme, e cila ėshtė shtėpia e tij nė Kaēanik.

    Megjithėkėtė, avokati mbrojtės, Xhevdet Shala, njė mundėsi tė tillė e sqaron ndryshe, e cila, sipas tij, ka qenė thjesht njė bisedė ndėrmjet Zharkut, avokatit dhe vetė gjyqtarit ndėrkombėtar.

    Ai shpjegon se para se tė fillojė seanca, nė njė bisedė jozyrtare, gjyqtari e ka pyetur Zharkun nėse ka mundėsi tė vendosė kaucion pėr mbrojtje nė liri.

    “Klienti im i tha se tjetėr pasuri nuk ka, vetėm nėse e lė shtėpinė nė tė cilėn jetojnė familja”, sqaron avokati Shala pėr Express.

    Ai tregon se kjo bisedė ėshtė bėrė para se tė fillojė seanca, ndėrkohė qė prokurori i ēėshtjes merrej me disa punė tė tij. “Por Zharku nuk ka pasur nevojė tė lėrė fare kaucion dhe tash, sipas aktvendimit, presim deri mė 12 dhjetor”, thotė Shala.

    Avokati beson se pas kėsaj date, nė rast se nuk nxirret ndonjė vendim tjetėr, atėherė pushojnė sė ekzistuari tė gjitha kufizimet qė i janė vėnė klientit tė tij.

    Ndėrkohė, kryetarit tė Kaēanikut, Xhabir Zharkut, sipas avokatit mbrojtės, policia ia ka konfiskuar tė dy pasaportat.

    “Ai ka edhe nėnshtetėsi suedeze. Pasaportėn e Kosovės dhe tė Suedisė i ka dorėzuar, ndonėse zyra suedeze nė Prishtinė ėshtė interesuar shumė nė lidhje me kėtė rast”, sqaron avokati Shala. Derisa ekziston nė fuqi aktvendimi i lėshuar nė seancėn e dytė nga gjyqtari ndėrkombėtar, kryetari i Kaēanikut duhet t’u pėrmbahet disa kufizimeve tė vendosura pėr tė.

    Qėndrimi nė largėsi prej sė paku dy kilometra nga katėr personat qė e kanė paditur, dorėzimi i dy pasaportave dhe paraqitjet nė polici nė orėn nėntė, dy herė nė muaj, janė tri kushtet kryesore, tė cilat sipas avokatit Shala, Zharku duhet t’iu pėrmbahet.

    Pėrveē Xhabir Zharkut, tė arrestuarit e tjerė vazhdojnė tė mbahen ende nė paraburgim tė caktuar nė afat prej tridhjetė ditėsh. Sipas policisė, tė shtatė personat e arrestuar dyshohen pėr veprat penale tė detyrimit dhe rrėmbimit, tė sanksionuara nė nenet 267 dhe 159 tė Kodit tė Pėrkohshėm Penal tė Kosovės.

    Personat qė ngarkohen me kėto akuza janė Xhabir Zharku, Nesim Curri, Arsim Kolshi, Fikri Hasani dhe Afet Dalloshi, ndėrkohė qė pėr tė njėjtat vepra penale nė paraburgim kanė qenė Besnik Hasani dhe Nusret Cena.

    Gjatė bastisjeve tė shtėpisė dhe zyrės sė kryetarit tė Kaēanikut, policia ka deklaruar se ka gjetur njė pushkė automatike AK 47, dy pushkė automatike MP5, njė revole, njė sasi eksplozivi, etj.
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Albtelecom
    Nga Dita nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 08-08-2017, 12:06
  2. Nikoll Lesi rreth vetes dhe Mafies socialiste
    Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 13-01-2016, 16:09
  3. Shteti dhe Individi ne Islam.
    Nga Klevis2000 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 17-12-2005, 08:55
  4. Kuvendi qė na la trashėgim ADN-nė e Dushkut
    Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-05-2005, 01:24
  5. "Nano Ik", protesta sėrrisht nė Bruksel
    Nga Asteroid nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 500
    Postimi i Fundit: 02-05-2004, 12:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •