Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Angelino01
  Anėtarėsuar
  22-11-2006
  Postime
  44
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Detyr kursi Menaxhim

  Pershendetje kush mund te me ndihmoj te beje nje detyr kursi ne Menaxhim
  Duhet te mendojm per nje produkt ose nje sherbim imagjinar shum rendesi ka edhe menyra se si do ta prezantojm ate.
  Faleminderit

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Anėtarėsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  34
  Postime
  1,153
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Shum pak sqarime ke dhen nga ajo qe kerkon, na jep me shum inaformata qa te eshte kerku pak me gjersisht per ta pasur me leht me te ndihmu.
  _____________________________________
  ™I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Angelino01
  Anėtarėsuar
  22-11-2006
  Postime
  44
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Behte fjale per nje detyr kursi qe do te bejem ne klase edhe na duhet te mendojm per nje artikull ose sherbim edhe nga menyras se si do ta prezantojm ka shum rendesi.
  Faleminderit

 4. #4
  ***VIP***
  Anėtarėsuar
  26-08-2008
  Postime
  804
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime
  Kur themi me shume informacion dmth informacione te reja, jo te perserishes te njejten gje. Nejse nje produkt qe mund te perdoresh eshte Iphone G3 qe sapo doli ne treg. Dje ishte dita e pare dhe theu rekord ne shitje. Nese ben nje kerkim mund te gjesh shume informacione rreth ketij produkte dhe beje rreth saj. Psh; pse nje start kaq te sukseshem? si krahasohet me produktet e ngjashme te kompanive te tjera. Cili eshte projektimi i te ardhmes se ketij produkti etj. Shpresoj qe te jete sadopak per ndihme.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-10-2008
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk kam informacione te tjera besoj se mjaftojn ato qe te kam then.
  Te falenderoj shum per pergjigjen e dhene nese di ku mund te gjeje edhe ndonje detyr kursi ne it te shikoj dicka.
  Faleminderit per pergjigjen.

 6. #6
  $ Qeveri Mė Vete $
  Anėtarėsuar
  02-02-2005
  Postime
  63
  Faleminderit
  17
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Angelino01 Lexo Postimin
  Pershendetje kush mund te me ndihmoj te beje nje detyr kursi ne Menaxhim
  Duhet te mendojm per nje produkt ose nje sherbim imagjinar shum rendesi ka edhe menyra se si do ta prezantojm ate.
  Faleminderit

  o shoku shoqe ca je ne radhe te pare thuaj se cfare lende ben manaxhim biznesi . manaxhim. biznes nderkombetar. ka shume lende manaxheriale te cilat kane aspekte te ngjashme por nuk jane njesoj.te na thuash se cfare libri ke bere mbase do te ndihmojme me shume

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Angelino01
  Anėtarėsuar
  22-11-2006
  Postime
  44
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Jam shoku
  Menaxhim biznesi.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Angelino01
  Anėtarėsuar
  22-11-2006
  Postime
  44
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mendoni per nje produkt qe ekziston ne fantazine tuaj.Konsiderojeni veten sipermarres.Kerkoni te siguroni burimet financiare dhe te filloni biznesin.Per kete ju duhet nje plan biznesi...


  Model plan biznesi


  1.Permbajtja
  • Pershkruani shkurtimisht biznesin dhe qellimin e tij.
  • Si do te arrihet qellimi?
  • Permblidhni pikat e forta te biznesit dhe pse ai duhet te mbeshtetet?
  • Krahasoni biznesin me konkurentet.
  • Cilat do jene arritjet kryesore te biznesit?
  • Tregoni sasine e parave qe nevojiten dhe burimet e sigurimit te tyre.
  2.Biznesi
  • Pershkruani qellimin dhe objektivat e biznesit.
  • Shpjegoni formen ligjore te biznesit dhe pse e keni zgjedhur kete forme.
  • Shpjegoni kush eshte pronari\pronaret.
  • Realizoni analizen SWOT (cilat jane anet e dobeta dhe te forta te biznesit tuaj dhe si mund te ndikoje ambjenti i jashtem negativisht dhe pozitivisht).
  • Si eshte ne krahasim me konkurentet.
  3.Produkti\sherbimi
  • Pershkruani cfare po shitni.
  • Shpjegoni pse konsumatori do bleje produktin\sherbimin.
  4.Tregu
  • Tregoni kush do jete tregu i synuar.
  • Vleresoni kerkesen e tregut ne afatshkurte dhe afatgjate.
  5.Plani marketing

  Paraqet objektivat e marketingut (perfitueshmeria,rritja e shitjeve,diversifikimi,permiresimi ne pjesen e tregut).

  5.1.Produkti
  • Jepni karakteristikat e produktit dhe cfare e dallon nga poduktet e ngjashme\alternative.
  • A do te hidhni ne treg nje sasi produkti per te testuar tregun apo jo?
  5.2.Vendi
  • Pershkruani vendndodhjen e biznesit.
  • Shpjegoni pse e keni zgjedhur ate vend.
  • A eshte lehtesisht i arritshem dhe a jep imazhin e duhur per biznesin tuaj?
  • Si do transportohet produkti tek pikat e shitjes?
  5.3.Cmimi
  • Tregoni si vendoset per cmimin,psh keni perdorur nje strategji diferencimi (cilesi dhe sherbim) apo strategji lidershipi mbi koston (cmimi).
  5.4.Promocioni
  • Si do te hyni ne treg dhe ti tregoni konsumatoreve qe ekzistoni?
  • Shpjegoni si do e promovoni ate qe kerkoni te shisni (psh reklama,posta direkte,reklamim dere me dere,broshurat e fletushkat etj.)
  6.Menaxhimi dhe organizimi
  • Shpjegoni per njerezit qe jane te perfshire ne biznes.
  • tregoni aftesite qe kerkohen psh aftesi teknike (eksperience ne shitje),vlera personale (entuziazem,aftesi per te punuar nen presion),edukim,trainim.
  • Si do te menaxhohen dobesite e biznesit?Si mund te mesohet nga te tjeret?
  • Jepni nje strukture organizative te biznesit tuaj.
  7.Financa
  • Objektivi i kesaj pjese te plan biznesit eshte per te treguar qe biznesi do te arrije dy kerkesa kyce financiare:
  - do gjeneroje fitim
  - do gjeneroje cash te mjaftueshem per te paguar furnitoret,stafin
  etj.

  Pergatitni nje buxhet dhe pasqyre te ardhurash ( fitim\humbje ).

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e elijsa
  Anėtarėsuar
  09-03-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  138
  Faleminderit
  4
  17 falenderime nė 17 postime
  po mire mo keshtu do manaxhosh ndonje kompani me vone ti duke pyetur ne forum?

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Angelino01
  Anėtarėsuar
  22-11-2006
  Postime
  44
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po keshtu menaxhohet more
  Perse te maresh mendime eshte keqe?

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Angelino01
  Anėtarėsuar
  22-11-2006
  Postime
  44
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Askush nuk mundet me na ndimu?????

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e **Angel**
  Anėtarėsuar
  10-11-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  30
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me fal qe po te pyes, por Menaxhimi biznesit a behet ne vit te pare???
  Cne te kerkojne edhe pasqyren e te ardhurave. Pastaj edhe sikur te shkosh ne ndonje firm prodhimi se sa i kane te ardhurat nuk ta thote asnje firm.

Tema tė Ngjashme

 1. 2 muaj para zgjedhjeve
  Nga Alienated nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 18-02-2009, 06:16
 2. Menaxhim i programeve tė hapjes
  Nga benseven11 nė forumin Trajnim & leksione
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 22:35
 3. Kontroll dhe menaxhim i memories
  Nga benseven11 nė forumin Trajnim & leksione
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-05-2003, 19:46

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •