Close
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 144
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-08-2004
    Postime
    298

    Berisha të ikë, kryeministri i ri nga PD.

    Ndoka: Të ikë Berisha, kryeministër i ri nga PD
    » Vendosur: 18/10/2008 - 07:38


    Gati dhjetë ditë pasi PDK-ja i dërgoi një letër Kryeministrit Berisha, që ai të shprehej lidhur me marrëveshjen që ka me këtë forcë politike dhe ky i fundit heshti, Nard Ndoka i kërkon kreut të qeverisë të japë dorëheqjen. Në një rezolutë të miratuar dje në mbledhjen e kryesisë së PDK-së kërkohet dorëheqja e liderit të maxhorancës, duke e konsideruar atë përgjegjësin kryesor për situatën e krijuar në vend. "Partia Demokristiane vendosi të kërkojë publikisht dorëheqjen e Kryeministrit Sali Berisha. PDK e konsideron zotin Berisha personin përgjegjës kryesor për gjendjen e krijuar dhe një pengesë serioze për vazhdimin e qeverisjes demokratike dhe rrjedhimisht edhe për fitoren në zgjedhjet e ardhshme të koalicionit të djathtë", thuhet në rezolutën e demokristianëve. Sipas dokumentit të bërë publik nga kreu i PDK-së, Berisha nuk konsiderohet fajtor përderisa akuzat ndaj tij dhe rrethit familjar nuk janë provuar, por ai konsiderohet përgjegjës politik për skandalet politike dhe për prishjen e imazhit të qeverisjes. "E djathta shqiptare nuk janë një apo dy emra që abuzojnë me mandatin dhe besimin e saj, por janë disa dhjetëra politikanë, deputetë e akademikë, qindra e mijëra qytetarë të ndershëm, të cilët besojnë te Shqipëria evropiane dhe punojnë çdo ditë për realizimin e kësaj ëndrre", theksoi dje Ndoka. Sipas kreut të PDK-së, "bazuar në këtë realitet, por edhe duke qenë transparente dhe e ndërgje-gjshme për vendimin e marrë, kryesia e PDK-së vendosi të mbështesë çdo kryeministër tjetër të propozuar nga Partia Demokratike, si partia më e madhe e koalicionit të djathtë. PDK vendosi gjithashtu se, pavarësisht nga emri i kryeministrit të ri, ne nuk do të jemi pjesë e kabinetit të tij, por do ta votojmë atë në çdo nismë parlamentare dhe vendimmarrje të rëndësishme politike". Sipas kreut të demokristianëve, brenda të djathtës ka potenciale të afta për marrjen e përgjegjësive dhe udhëheqjen e saj drejt një mandati tjetër politik, të bazuar në reforma të thella dhe shpejtim të procesit të integrimit euroatlantik.

    ..e veshtire qe te ike Berisha vete por eshte veshtiresia me e mundeshme ne se PD kerkon te ngjalle shpresat tek shqiptaret. Eshte e vertete qe kur themi PD, kuptojme Sali Berishen dhe kur themi Sali Berisha kuptojme politikanin me intrigant. Por nuk duhej te ishte keshtu. Duhej te ishte kur themi PD , te kuptonim nje parti e cila do te ishte shpresa per shumicen dermuese te popullsise, do te ishte motorri kryesore qe do te gjeneronte vazhdimisht politikane te rinj me energji dhe ide te reja per drejtimin e pushtetit qendror. Qeveria i takon PD, kete e ka thene sovrani ne 2005 dhe shpresojme qe ta thote edhe ne 2009.
    Une dua dhe kam besim vetem tek nje qeveri e PD me cilindo drejtues , por jo me
    Sali Berishen.

    Si mendoni ju, a mund te ngjalli shpresat nje PD pa Sali Berishen ?

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e EDilo
    Anëtarësuar
    02-04-2007
    Postime
    405
    Si mendoni ju, a mund te ngjalli shpresat nje PD pa Sali Berishen ?[/I][/QUOTE]

    Nje PD pa Berishen,(ky le te jete Kryetar Nderi), do te jete me e besueshme se nje PD me Berishen!

  3. #3
    Berisha na i ka zbehur shum shpresat per nje PD me te mire. Megjithate ka shume njerez ne PD qe mund te vene ne levizje kete parti ne nje drejtim me te mire.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    cfar pd-je doni ju psh..
    si e doni..
    qysh e doni..
    kujt i thoni pd e keqe e pd e mire..
    flisni hapur..

    po ina ramen si e doni..?

    si mendon ti edilua.. psh.. te rri altin arapi ne bruksel si azilant apo ne burg si vrases?

    pergjigjuni ju lutem se tek kjo pytje un dalloj njerzit nga kanibalet..

    flisni.. e dalim dhe ke berisha pastaj..

    po kam bindje se sdo flisni ..

    po ta kishit ju ne dore ke kishit bere kryeminister.. nga pd ose jasht pd-se.. ska rendesi partia..
    flisni se kur flisni cfaqeni si jeni..
    kur flisni pak do te thote se mbuloni pikpamjet..se sguxoni te cfaqeni ..
    e kjo nuk eshte shenj e mire..

  5. #5
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Nuk e konceptoj dot PD-ne pa Berishen si kryetar te saj.Megjithate ka ardhur koha qe radhet e PD-s te rifreskohen nga "pushtimi" i postit te kryetarit nga Berisha, jo per gje po po ndjek shembullin e Enverit .....
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    pse akoma ska ik berisha e?

    aaa...prandaj eshte akoma mbrapa shqiperia, ngaqe ka ngel ai gomari ne krye te shqiptareve.
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  7. #7
    2010 Triplete Maska e oliinter
    Anëtarësuar
    14-11-2004
    Postime
    2,806
    nje kryeminister i ri ne PD? nuk ma ha mendja!

    berisha eshte gati ta coj gjithe vendin ne te semes dhe vet nuk jep doreheqjen. nuk eshte i majt ai
    vari leshte

  8. #8
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    cfar pd-je doni ju psh..
    si e doni..
    qysh e doni..
    kujt i thoni pd e keqe e pd e mire..
    flisni hapur..

    po ina ramen si e doni..?

    si mendon ti edilua.. psh.. te rri altin arapi ne bruksel si azilant apo ne burg si vrases?

    pergjigjuni ju lutem se tek kjo pytje un dalloj njerzit nga kanibalet..

    flisni.. e dalim dhe ke berisha pastaj..

    po kam bindje se sdo flisni ..

    po ta kishit ju ne dore ke kishit bere kryeminister.. nga pd ose jasht pd-se.. ska rendesi partia..
    flisni se kur flisni cfaqeni si jeni..
    kur flisni pak do te thote se mbuloni pikpamjet..se sguxoni te cfaqeni ..
    e kjo nuk eshte shenj e mire..
    E di qe e ke me mua o Brari, dhe do kishe bere mire te me citoje. Dhe une po te pergjigjem.
    - PD-ne do ta doja ashtu siç e enderruan Shqiptaret ne vitin 1992 kur vendosen t krijojne nje parti demokratike me vlera dhe antikomuniste.
    - PD-ne do ta doja pa ata agjentet e Beogradit qe i kane zene fytin kesaj parite. - - PD-ne do ta doja nese do tí kishte varur te gjithe ata spiunet e sigurimit qe kishte ne dore ti varte pasi erdhi ne krye te vendit, e jo ti burgoste sa per sy e faqe me nga 4 vjet burg me te drejte paraqitjeje ne burg kur te duan. Por si mund ta bente PD-ja kete akt kur themeluesit dhe drejtuesit e saj ishin ne shumice agjente te sigurimit te shtetit?
    - E si mund ta dua une PD-ne kur ai lider i perjetshem i saj, perjashtoi nga kjo parti te gjithe ata qe mbajten mbi shpine flamurin Shqiptar te masakruar nga komunistet.
    - E si mund ta dua une PD-ne kur ishte pikerisht kjo parti qe ua la ne dore pushtetin huliganeve ne vitin 1997? Po nuk kishte se çte bente se ishte e perlyer me keta huligane te cilet ishin nje ure lidhese mjaft e ngushte mes komunisteve te PD dhe PS.
    - E kush e le Ina Ramen, te veproje sipas ligjit, megjithese e shkreta perpiqet te lirohet nga Bisha Berisha?

    Kush nuk do ta donte PD-ne o Brari nese do te shfaqte pikpamje me te vertete demokratike e liberale?

  9. #9
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga oliinter Lexo Postimin
    nje kryeminister i ri ne PD? nuk ma ha mendja!

    berisha eshte gati ta coj gjithe vendin ne te semes dhe vet nuk jep doreheqjen. nuk eshte i majt ai
    Po si ka mundesi ? Per dijet tona "minimale" dime qe diktatoret apo pushtuesit nuk japin doreheqje

    Sala eshte DEMOKRAT ore
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  10. #10
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    ...........................................
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-08-2004
    Postime
    298
    ..do te donja nje PD qe..p.sh. udheheqja e saj mos te ngrihej e gjitha ne bllok per te mbrojtur mikun per koke te kryetarit te saj i cili eshte biollogjikisht nip i nje ministri serb, famekeq antishqiptar ,..do te donja nje PD qe..p.sh. kryetari i saj te mos takohej me Sllobodan Milloshevicin,..do te donja nje PD qe..p.sh. kryetari i saj mos te ideonte thyerjen e embargos kunder makines luftarake qe vriste shqiptaret e kosoves ,.. do te donja nje PD qe ..p.sh.kryetari i saj te mos perdori ne Parlament nje fjalor qe une dhe "Brari" nuk e perdorim ketu ne forum ( me gjithese jemi anonime) ..do te donja nje PD qe..p.sh. te mos largonte si armiq te gjithe krijuesit e saj , se na kujton Enverin dhe armiqte e tij..

    do te donja nje PD qe ..p.sh. kryetari i saj mos te ishte komunist dhe anetar aktiv i PPSH..do te donja nje PD qe..p.sh. kryetari i saj......

    "..Damir Fazlliq , serbo-boshnjaku anglez deklaron se per tre vjet ka bere 50-milion dollare ne Shqiperi..e perseris 50-million per tre vjet ne Shqiperi."


    ......te mos jete miq me Fazllica...or ti tunxh !
    Ndryshuar për herë të fundit nga Dajti : 18-10-2008 më 16:09

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-12-2005
    Postime
    538
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    cfar pd-je doni ju psh..
    si e doni..
    qysh e doni..
    kujt i thoni pd e keqe e pd e mire..
    flisni hapur..

    po ina ramen si e doni..?

    si mendon ti edilua.. psh.. te rri altin arapi ne bruksel si azilant apo ne burg si vrases?

    pergjigjuni ju lutem se tek kjo pytje un dalloj njerzit nga kanibalet..

    flisni.. e dalim dhe ke berisha pastaj..

    po kam bindje se sdo flisni ..

    po ta kishit ju ne dore ke kishit bere kryeminister.. nga pd ose jasht pd-se.. ska rendesi partia..
    flisni se kur flisni cfaqeni si jeni..
    kur flisni pak do te thote se mbuloni pikpamjet..se sguxoni te cfaqeni ..
    e kjo nuk eshte shenj e mire..
    Kot sa per muhabet o Brar e kom e ne una nji pytje per zotria jote:
    Kur u krijua PD-ja sqe Berisha, tani na del te thuhet PD e Berishes. Pse keshtu?
    Po kur..(larg qoft ) Berisha te mos jete me, cdo behet me Shqiperine dhe me PD?
    Akoma e kam ne vesh bucimen e slloganit studentor te viteve 90 : E DUAM SHQIPERINE SI GJITHE EUROPA - akoma spo behet.
    Enver ngrihu nga varri se neve na mbaroi bari - mesa duket Enveri akoma ska vdekur, e shohim perdite ate , zonjen e tij te zeze dhe ithtaret e tij.
    Kur u krijua PD sqe Berisha. Sot sjane ata qe e krijuan dhe eshte vetem Berisha.
    Kaq shume armiq vazhdon te prodhoje kjo toke?

  13. #13
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Vetem dicka desha te shtoj te kjo teme si nje njeri qe shoh prej me larg se ju,dmth mendimi im prej kendej kufirit per ju te Shqiperis.

    Berisha eshte njeri nder njerzit me te mire qe ka pasur Shqiperia ndonjeher,ky njeri ka qen gjithmone i pari per ceshtje kombetare qoft ne Kosove qoft ketu te na ne Ilirid po qoft edhe mbrenda Shqiperis,ndoshta ka edhe gabimet e veta ndoshta ka edhe shuum ane negative po ky njeri e ngriti lart Shqiperin dhe shqiptaret.

    Une per veti e falemendroj teper kete njeri dhe bashkpuntoret e tij,dhe e them me gjithe bindjen me te thell qe e kam se Berish tjeter nuk ben nena.

    Ky eshte mendimi im i shkurt dhe besoj se i kjart prej kendej kufirit.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    ja keshtu bisedohet..

    thx per diskutimet concistador dajt epirotas e black xhak..

  15. #15
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Ate qe e pata per ta thene e thash,analist nuk jam e shoh se paske bere goxha pyetje me lart po ky ishte mendimi im per kete njeri dhe mendoj se mjafton po ti Brari me duket se sqenke i kenaqur,po ka edhe dicka mund te me japish mendimin tend personal per kete tem.
    ,do te ishte kenaqesi kur dikush do ta lexonte dhe do tju pergjigjte pyetjeve tuaja.

    Respekte.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-08-2004
    Postime
    298
    Black Mamba thote:
    "Vetem dicka desha te shtoj te kjo teme si nje njeri qe shoh prej me larg se ju,dmth mendimi im prej kendej kufirit per ju te Shqiperis..Une per veti e falemendroj teper kete njeri dhe bashkpuntoret e tij,dhe e them me gjithe bindjen me te thell qe e kam se Berish tjeter nuk ben nena.Ky eshte mendimi im i shkurt dhe besoj se i kjart prej kendej kufirit"

    ...ore ti Black Mamba mos i bjer kaq shkurt dhe shiko pak me larg se sa kufiri.

    Eshte shume e vertete ajo qe thote "djaliepirotas" , djali me nik shume-shume te bukur ,
    se e ka akoma ne vesh, edhe une gjithashtu, besoj edhe "brari" bucimen e perpara 18-vjetesh sebashku me studentet e dhjetorit qe " E duam Shqiperine si gjithe Europa".
    Cfare ke pas bere perpara 18-vjetesh ti "Black Mamba"?..by the way, ku e ke gjet kete nik?
    Nga niku dukesh qe ti Black Mamba je shume i ri dhe nga mendimi qe shfaq dukesh qe perpare 18-vjetesh ti nuk ke bere gje tjeter vetem ke kercyer nga nje b.ole tek b.olja tjeter e tyt eti. Kurse une sebashku me "djalinepirotes" por edhe me "brarin" dhe me mijra e mijra te tjere kemi bucitur ne ato vite qe " E duam Shqiperine si gjithe Europa" .
    Ne ate kohe na thane se do te duheshin ndoshta edhe 10-vjet qe Shqiperia te behej si Europa. Edhe sa? Edhe sa? Pyesnim te habitur..edhe 10-vjet? ...eshte e vertete "brari" apo jo?
    Edhe 10- vjet na duhej te prisnim qe te beheshim si Europa...kan kaluar 18-vjet qe atehere or ti me avatar "Black... dhe nuk e kemi idene se edhe sa vite te tjera do te na duhen qe ti afrohemi Europes. Ndoshta edhe tani qe une po shkruaj keto rradhe, ndonjeri prej atyre qe akoma nuk kane ardhur ne kete jete por jane duke kercyer ashtu sic ke kercyer ti para 18-vjetesh, pra kur ata te vine ne jete dhe te behen 18-vjecar ,ti me siguri do te jesh nje burre 36-vjecar, Berisha 82-vjec politikani kryesor drejtues si Fidel Kastro i sotmi dhe kur ne te themi qe jemi larg Europes se fajin e ka Berisha..si do te ndjehesh ti Black Mamba kur ai spurdhjaku tjeter i sapoardhur ne jete te thote:

    .."Shkurt hesapi Berisha eshte njeriu dhe burri me i mire qe ka lindur nena?"
    ..me siguri qe ti do t'i thoshe atij : .." edhe une po te them ty qe mendohu gjate perpara se te flasesh shkurt se ti nuk din gje..kemi vite e vite qe vritemi dhe rraskapitemi nen drejtimin e tij qe ti po na e nxjerr burrin me te mir."

    ..qashtu.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Dajti : 18-10-2008 më 17:17

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    qe thoni ju..

    nje teme me teme te tille.. e kam hapur un me pare po sma vari kush..
    thoja psh.. se supozojm se kini nje shkop magjik e me te me nje tak fak.. ndrroni qeverite..

    meqe nardushi i ndokajve e hodhi dorashken me ne fund.. le ta diskutojme..

    ja e hoqem sonte berishen.. .. ke do deshironit ju.. qe neser te ishte kryeminister..?

    ose cilet do deshet te ishin kryeminister e ministrat kryesore te tij..?
    flisni..

    ska rendesi partia.. emra duam..

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e juanito02
    Anëtarësuar
    09-07-2007
    Postime
    2,964
    Ska lene asnje burre te mire ne PD Saliu.
    Aty tani njeri me i zi se tjetri eshte.
    Po iku Saliu ska me PD
    Po dhe po ska me PD do fitoje Shqiperia.
    Ajo eshte krijese e Ramizit dhe ne mos sot neser di vdese bashke me Ramizin.
    Pse kot eshte PD foleja e fundit e sigurimsave?
    Do jemi gjalle e do shohim sa do te rroje partia ultra majtiste proserbe e Saliut

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-08-2004
    Postime
    298

    Brari, me lejo te te them, o miku im..

    ..qe e pranoj pa hezitim qe je me i lexueshmi per mua ne FSH..
    sa here qe hyj, hyj per te lexuar "brarin" dhe e pranoj qe ke nje diapazon gjykimi e vleresimi shume e shume me te gjere se sa une qe ke edhe nje kulture te te shprehuri shume e shume me te zhvilluar se sa une dhe gjithmone diskutimet e tuaja jane shume interesante. Por nje gje nuk e kuptoj qe nuk e kuptoj: ku e gjen ti tani forcen dhe energjine per te mbrojtur Berishen? Ne se paguhesh, duhet qe te jesh shume veshtire ekonomikisht qe detyrohesh dhe po lodhesh me kete lloj pune.
    Njefare kohe ti humbe ne forum dhe mendova se mos Sala te ka ngritur ne pergjegjesi. Ate temen tende " me shkop magjik" patjeter qe e kam lexuar por nuk jam pergjigjur sepse nuk besoj ne shkopa magjik dhe sinqerisht nuk ndjehem i afte te jam mendim se kush person duhet te jete ne qeveri.
    Edhe tani pyetja jote eshte e veshtire..ti kerkon emra per kryeminister..pamvaresisht se i ciles parti eshte. Sala ,per Sali Berishen e kam fjalen e ka thene drejt qe " sovrani vendosi me 2005 , PD ne pushtet"..dhe kjo or ti miku im,"brari"nuk diskutohet deri me 2009 dhe inshalla edhe me 2009 sovrani vendos akoma per PD. Pra Kryeministri nga PD..o "brari" kjo nuk diskutohet,.. period. Te diskutojme se cili nga PD. Berisha e ka ster-sterkeqperdor pushtetin. A ka PD intelektuale te afte per kryeminister? Pa tjeter o "brari" qe ka. Amerikanet po i besojne nje 44-vjecar qe te udheheqe Ameriken, nje 44-vjecar qe nuk dinim se kush ishte me perpara..keshtu qe une mendoj qe edhe ne ne Shqiperi kemi kuadro qe te marrin te tilla pergjegjesira, po, po me siguri qe kemi.. por duhet te krijohen kushte qe te afirmohen dhe te kene mundesi per te sjelle frymemarje te re ne pushtet dhe jo te eliminohen sapo fillojne dhe afirmohen si konkurente te Berishes. Te largohet Berisha dhe Kryeministri i ardheshem nga PD.Cili? Ai qe afron alternativat me te mira.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Dajti : 18-10-2008 më 18:04

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    dajt.. dhe un te lexoj..sepse flet me llogjik e me parime..

    ai 44 vjecari sdi pse sme pelqen o dajt..

    me mir do kish qen hillari..
    as ky mekejni sme duket gja..

    keq do i kemi punet pa nji amerik te forte..
    putinet jan ne revansh..

    kan me vete jo vetem shovinizmin ruso madh por dhe krejt hoxhallaret taleban te botes muslimane.. e ushtrine pa fund me lejfena islamik prej kandaharit.. e valla der ne tetov e prizren..

    pra kosova ska me e pas fush me lule..

    ti thue se ku e gjen forcen brari me mbrojt berishen..
    vertet duhet forc..
    te isha simpatizant i ps-se do e kisha leht me mbrojt edvinin..
    pse..
    hmm..

    un o dajt jam qeflli futbolli..
    krejt jeta ime.. ka qen futboll si femij..
    lujsha ne oborret e beton tullo xhamezuara te pallateve.. nga mjesi deri ne dark..
    skish burr me me shkul prej aty..
    vec nata.. se nuk shihej ma topi.. lol..

    nga se luaja mir.. nuk e kisha problem me marr ne ekipin tim.. krejt bylmezat e lagjes e kundershtaret i desha te fort..
    nuk me luhej me te dobet.. nuk eshte qejf me triblu hunj gardhesh..
    kisha zakon qe e merrja topin ne porten time e deri tek porta kundershtarit.. tribloja krejt ekipin kundershtar e ne fund mbasi kisha triblu dhe portierin.. pasoja tek ndoj shok qe i mbetej vec me e shty pak se krejt kunderrshtaret ishin zhgry ne dhe..
    gezohesha qe benin gol dhe tjeret se skish lezet qe nga 12 gola psh qe bente ekipi im.. te 12 un i beja..e ata skishin me cte mburreshin mbas ndeshje..
    kshu jam un..
    kurr skam vra shoket ne futboll.. e mu boll me kan shkelmu..sa kan mundur..por kerceja si keter e ata hanin dhe..
    nejse..
    pra me mbrojt edvinin eshte si me i ndihmue brarit dikur ne fush te lojes..
    skish nevoj.. se isha mjeshter..
    dhe edvinet or dajt jan mjeshtra por jo te futbollit.. por te djallezive..

    kte pershtypje kam..

    berisha eshte ndryshe nga dadet,,nga rucet nga bracet edvinet gonxhet.. bizhgat brahot metat gjinushet etj..

    ata jan cakej e dhelpra.. e berisha me duket si kaproll si dash si cjap etj..

    me ke te behem un me thuaj..

    me vampiret..

    smundem..
    ceshtja altin orik arapo shyt i dallon ata..
    ceshtrja azem..
    e plot ceshtje tjera..

    a te paguan berisha thua ti..

    si ta ha mendja..

    asnje qindarke nuk merr brari nga dikush.. pervec rroges me punen qe bej..( prandaj u zhduka ca kohe se..puna ma mblodhi..) e cila pune ska asnji lidhje me forumin e politiken.. por me hekura zorre e kabllo e pinca e tela e fije e teneqe e tuba e kacavida e saldime.. e relera e leshusa e siguresa e pompa e pistona.. etjetj..

    nejse..

    le ti afirmojme o dajt politikanet e se ardhmes..

    ja psh lul basha mendoj se po punon mire si minister i jashtem..
    a e shikon lulin ne tv?
    shikoje.. ka prezenc seriozitet e elokuencen e nje diplomati me eksperience..

    ps-ja e ndjek lulin si skenderbeu turqit..ose si hitleri cifutet..
    sle gur pa luajtur per ta deskredituar fyer shpifur e sajuar kurthe per te..

    pse mos ta mbrojm kte djalosh me te ardhme..

    ke te duam.. erionin e altin arapit.. apo taulantin balle.. nje sejmen legen i nanos neper kazinora.. nje enverist i qelbur..
    erion veline te duam.. qe ben muuuu qe eshte nje kelish i djallezuar enverist mafioz..


    kulmi do jete..
    un smundem..
    ju doni ke te doni..


    un po shikoj qe nga radhet e te rinjve te pd-dse po dhe jasht saje te cfaqet ndonji.. i talentuar.. qe ta zevendesoje berishen.. jo se eshte berisha i keq.. por se e lodhen e plasen e shkalluan gebelsat mafioze te kucedres ppsh me koka e emra shume tani..

    te shikojm..

    nga ferra e vogel del lepri madh..

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •